Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

Днес активирах VolTE чрез набиране на кода и обаждане до Теленор.Всичко стана от раз, но ми изписва HD а не VoLTE. Така ли е нормално.

Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари


(2019-01-28, 22:34:12)Nikolay написа:  Преди 2 мин. получих смс, че услугата ми е активирана и да рестартирам. Вече имам volte, големи благодарности на milenvn !!!

За нищо, честито ти VoLTE  Storstark


(2019-01-28, 23:19:51)nassko1 написа:  Днес активирах VolTE чрез набиране на кода и обаждане до Теленор.Всичко стана от раз, но ми изписва HD а не VoLTE. 

Би трябвало да ти изписва VoLTE.  По време на разговор мрежата горе остава ли на 4G/LTE? Набери 123 и тествай.


Цитирай

(2019-01-28, 23:19:51)nassko1 написа:  Днес активирах VolTE чрез набиране на кода и обаждане до Теленор.Всичко стана от раз, но ми изписва HD а не VoLTE.  Така ли е нормално.

Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk

Значи си с китайски ром или ром на база китайски.Иконата е volte при глобалния ром.

А ако става въпрос за ми а2 там също май беше HD иконата.Уточнявате си моделите за които питате.
Цитирай

Телефона е купен от Теленор баси.С Андроид 9.

Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай

На китайските ромове наистина изписва HD, вместо VoLTE.  За MI A2 Lite не съм сигурен какво би трябвало да изписва, тъй като не е с MIUI. Остава ли мрежата на 4G по време на разговор? Това е сигурен признак, по който ще разбереш дали имаш VoLTE, независимо от надписа.


Цитирай

На мен в статус бара ми изписва volte но при разговор се появява малък символ HD, докато на Mate 20 lite си е навсякъде volte, дори на зелената слушалка за набира пише volte.

Направих няколко теста, набира изключително бързо сигурно 4-5 пъти по бързо от преди и звука е кристален, отделно при разговор нета си е на 4g, не минава на 3g.

Чудя се защо при заявяване на услугата на номер 123 ( виваком ) повтарят като папагали 3 модела телефони и отказват да активират каквото и да е, отказват и да ме пренасочат към по компетентен служител...

А съм сигурен, че всеки със smart phone плаща над 20 лева такса на мобилните оператори, защо услугата да е само за определени модели?
Цитирай

(2019-01-28, 23:59:21)milenvn написа:  На китайските ромове наистина изписва HD, вместо VoLTE.  За MI A2 Lite не съм сигурен какво би трябвало да изписва, тъй като не е с MIUI. Остава ли мрежата на 4G по време на разговор? Това е сигурен признак, по който ще разбереш дали имаш VoLTE, независимо от надписа.
Остава на 4ж .Не забелязах обаче някакво светкавично набиране.Остава въпроса на телефон официален вносител защо не изписва VoITE.

Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-01-29, 08:34:01)nassko1 написа:  Остава на 4ж .Не забелязах обаче някакво светкавично набиране.Остава въпроса на телефон официален вносител защо не изписва VoITE.

Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk
На чистият андроид така показва volte - с HD икона.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • nassko1
Цитирай

(2019-01-29, 00:59:07)Nikolay написа:  Направих  няколко теста, набира изключително бързо сигурно 4-5 пъти по бързо от преди и звука е кристален, отделно при разговор нета си е на 4g, не минава на 3g.

Чудя се защо при заявяване на услугата на номер 123 ( виваком ) повтарят като папагали 3 модела телефони и отказват да активират каквото и да е.

Наистина странна политика от Виваком. Вместо както при Теленор да активират веднага VoLTE на сим картата с обаждане по телефона, те създават затруднения на своите клиенти. А самият оператор има голям интерес повече хора да преминават на разговори през 4G, защото се освобождава честотен ресурс от 2G и 3G мрежите, който може да се насочи към 4G+/ LTE-A. И така да имаме по-високи скорости на мобилен нет и по-стабилна връзка.


Цитирай

Xiaomi Redmi Note 7- безпроблемно тръгва VoLTE след въвеждане на кода в телефона. Освен това поддържа 4G+/ LTE-A и за първи път постигнах резултат в спиид теста от над 120 Mpbs. Повече подробности в темата за лични впечатления от модела:  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96216


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • plevel12, suffer
Цитирай

Как... без СМС или обаждане към оператор?
Цитирай

Забравяш, че на моята сим карта съм активирал VoLTE още преди да създам темата  Smile

Веднъж като ти е активно VoLTE на сим картата, в новия Xiaomi телефон само въвеждаш кода и всичко изгрява.


Цитирай

Не съобразих това. Прозвуча ми като екстра..... Smile
Цитирай

Забелязали ли сте, че ефекта от кристалния звук се губи ако говорите с човек, който няма активирана услугата или телефонът му не я поддържа.
Цитирай

(2019-02-04, 08:18:29)Nikolay написа:  Забелязали ли сте, че ефекта от кристалния звук се губи ако говорите с човек, който няма активирана услугата или телефонът му не я поддържа.
Ако отсрещната страна няма волте или хд войс на 3г е напълно нормално да не се чува кристално.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Благодарение на колегите @Георги и @tuutii13  ъпдейтнах инфото в пост 1 на темата относно активацията на VoLTE при Виваком. Линк към мненията на колегите: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1538394

Ето новото инфо и тук: Ако за първи път активирате VoLTE при Виваком, по-лесният начин е следния:

Вариант 1 - обаждате се на 123 и казвате, че сте с нов телефон Huawei p20, закупен от техен магазин, но при опит да изпратите смс за стартиране на VoLTE ви дава грешка. Ще ви кажат да ъпдейтнете до последна версия, кажете че току-що сте ъпдейтнали. Могат също да кажат-  в системата вашият телефон излиза Xiaomi, отвърнете че досега сте били с такъв, но вече сте с новия Huawei P 20. Ако ви откажат категорично, не се карайте, просто затворете и след половин час се обадете пак със същата тактика. Ако след 2-3 обаждания до 123 не се получава, не ви остава нищо друго, освен да преминете към вариант 2:

Вариант 2 е старият стандартен досега начин: намирате приятел или в техен магазин, слагате своята сим карта в Huawei P20, P20 pro, Samsung Galaxy S8  или S8+. Изпращате безплaтен  смс "START" на номер 1701. Изчаквате 2-3 минути за отговор, получавате смс, че услугата е активирана. Слагате сим картата в своя телефон и Воала- имате VoLTE  Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • bobibmv
Цитирай

Само да допълня, апаратите, които официално поддържат VoLTE на Vivacom вече са повече. Т.е. за активация чрез поставяне на картата в "одобрен" апарат избора вече е по-голям.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

Колега, има ли някъде списък с новите апарати? На страницата им за 4G voice намирам само старите модели: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...n/4g-voice


Цитирай

Да тия май яко са заседнали на тоя оскъден избор от модели. Сякаш са в летаргичен сън. Дано скоро се събудят, че конкуренцията не спи.
Цитирай

Теленор поне те питат с какъв телефон си, гледат му спецификацията и ти казват"Да телефона ви подържа VoLTE ще го активираме, вие направете едиси кво". Няма такива ама телефона ви не е одобрен от нас и не знам си кво..ю
Цитирай

(2019-02-06, 09:44:12)TiL написа:  Теленор поне те питат с какъв телефон си

Вече не питат!До скоро и те се правеха на интересни Cool

Тези които сте на Виваком,обаждайте и казвайте да ви я активират услугата.Ако откажат пък питайте защо ви отказват след като вие сте сигурни,че телефона ви поддържа услугата.Защо трябва да ви отказват след като си плащате и разбира се телефоните поддържат?Това ,че по някаква причина не обновяват списъка с устройства си е техен проблем.

Пускат някаква услуга обаче те ще ми казват аз с какво устройство да я ползвам...ми айде няма нужда вие да ми казвате какъв телефон да си купя.Или да я активират за всички или да не пускат нищо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

A при клиентите на А1 как стои въпросът? Съществува ли опцията, как се активира? Приятел със закупен телефон от тях /друга марка/ от много време я има и функционира адекватно. Как стоят нещата, каква е процедурата? Благодаря!

ЕДИТ: говорих с оператор и ми се обясни какво представлява услугата надълго и широко, както и това, че всички клиенти на A1 им е активирана услугата и може да се ползва. Дали реално е така не знам, но при мен няма и едва ли е от настройки, под Miui преди не ставаше , сега с къстъм ром HavocOS също, не знам нещо по-специфично ли трябва да направя и какво е то или просто не се поддържа.


Изпратено от моят Redmi Note 5 Pro с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

(2019-02-06, 09:19:25)redsys написа:  Да тия май яко са заседнали на тоя оскъден избор от модели. Сякаш са в летаргичен сън. Дано скоро се събудят, че конкуренцията не спи.
Вече има добавени модели все на Huawei.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2019-02-06, 10:31:15)speedemon написа:  A при клиентите на А1 как стои въпросът? Съществува ли опцията, как се активира? Приятел със закупен телефон от тях /друга марка/ от много време я има и функционира адекватно. Как стоят нещата, каква е процедурата? Благодаря!

ЕДИТ: говорих с оператор и ми се обясни какво представлява услугата надълго и широко, както и това, че всички  клиенти на A1 им е активирана услугата и може да се ползва.  Дали реално е така не знам, но при мен няма и едва ли е от настройки, под Miui преди не ставаше , сега с къстъм ром HavocOS също, не знам нещо по-специфично ли трябва да направя и какво е то или просто не се поддържа.


Изпратено от моят Redmi Note 5 Pro с помощта на Tapatalk

сигурно ли е, че не става въпрос за hd voice?
А1 нямаха ВоЛТЕ като гледах последно
Цитирай

Работи на Oneplus 5t
Активирах в мрежата на Vivacom
през телефон от техният списък.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)