Анкета: Коя марка на телефони ви е любима? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Samsung
22.68%
22
22.68%
Apple
5.15%
5
5.15%
SONY
8.25%
8
8.25%
Huawei
15.46%
15
15.46%
Xiaomi
24.74%
24
24.74%
HTC
3.09%
3
3.09%
OnePlus
5.15%
5
5.15%
Motorola
1.03%
1
1.03%
Vivo
0%
0
0%
LG
5.15%
5
5.15%
Друга
9.28%
9
9.28%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя марка на телефони Ви е любима и защо?
#1

[Изображение: smartphone-2.jpg]

Коя марка на телефони ви е любима и защо?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Колко пъти ще се пуска тая тема?!
Цитирай
#3

Xiaomi-най добро съотношение ЦЕНА-КАЧЕСТВО

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#4

Не робувам на марки!
Цитирай
#5

Точно го е казал @joring - не робувам на марки.

1916 
Цитирай
#6

Този израз "най-добро съотношение цена-качество" го измислиха маркетолозите, за да продават стоки, които в други отношения изобщо не са "най-". Преведен на нормален език означава нещо такова: "А бе то е ясно, че телефонът ни марка Х е скърпен оттук-оттам - сложихме му нов процесор и стара камера; като е студено забива, като загрее - също, ама пък е с последния андроид и екрана е шарен; има вежда като най-модерните/няма вежда, за разлика от всички други дето сляпо следват модните трендове; батерията му кара 6 дена (реално 2 дена, ама това между нас да си остане); честно казано - телефон като телефон, ама я вижте цената - няма друг с такъв процесор дето да струва толкова малко, щото никой друг не се е сетил да сложи скъп процесор в евтин телефон!"

Другият любим за мен израз е "убиецът на флагмани" или "убиецът на айфон" Smile

П.П. Не визирам никоя конкретна марка. Всяка прилика с конкретни марки и модели е случайна.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#7

Гласувах за Samsung ^^ Не мога да кажа ,че са ми любима марка,но ми допадат и очевидно ги ползвам в момента. Може би и следващия ми телефон ще е техен. Съотношение хадруер - софтуер са пушка от всякъде. Ако имах право на втори глас, бих гласувал за HTC. Много подценена марка.. Тях много си ги обичах xD Страхотни телефони, софтуер - красив, изчистен. За мен правеха едни от най-добрите телефони на пазара. Липсват ми много Sense 4 с красивите му уиджети и анимации. Дано някой ден се завърнат на пазара.
Цитирай
#8

Чак любима не мога да кажа. Гласувах за Samsung,тъй като с тях имам най-голям опит, а опитът създава удобства. Но съм отворена и за други марки, и бих сменила, като с интерес следя развитието им, и коя какво предлага. Изключително във фокуса на вниманието ми са и Huawei и LG, OnePlus, но не само те. 

Тъй като не съм имала телефон от Note серията на Samsung, а много бих искала да пробвам - 99% е вероятно следващият ми телефон да е Note 10. А след това, ако темата все още ми е интересна, вероятно ще пробвам друга марка, заради опита с нещо различно. Всяко различно нещо ти отваря нов хоризонт, нова перспектива, и човек не бива да се ограничава в рамките на една марка, един продукт и т.н.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#9

Понятието "любима марка" за мен е без значение. Всеки флагман, на която ще да е компания винаги оставя добро впечатление, а не защото името било еди какво си.
При Android най-добре балансирани са Samsung. Щеше ми се да опитам някой Pixel, но нито един от операторите ни не го предлага официално (целта беше да си подновя план + субсидирано устройство в брой, а не само план).
Така, че след 1 бр. Siemens, 4 бр. Sony Ericsson-и, 1 бр. Nokia (Lumia 630), 2 бр. Samsung и 2 бр. Apple (iPhone) ... определено не знам коя ми е "любима" марка  Dumbom

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#10

При мен за предпочитане е Samsung, но и доста ми харесва iPhone. Но при Android това е лидера, поне за мене.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Нямам любима марка. Почти никога не взимам следващ телефон от същата марка...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#12

Към момента Huawei. Следващия пак от същата марка.
Цитирай
#13

На мен любима марка до сега ми беше Samsung, но от скоро се впечатлявам от Huawei и Xiaomi.
Не робувам на марки, залагам на флагмани и досега не съм бил разочарован от никоя марка.
Както казват много колеги перфектни няма но пазара е пренаситен от десетки отлични устроиства
достатъчни да задоволят всеки вкус и потребност (а и възможност).
Жалкото е, че във форума Хейтърството се превръща във спорт и много
хора залитат по него но кво да праим.......... Новите поколения растат в такава
околна среда..............Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#14

Да не ти пука докторе. Те не се излагат само тук във форума. Иначе си прав, че пазара е пренаситен. Ябълките започват да се предават май и свалят цените. Самсунг и Хуауей още надуват балона, но скоро очаквам и те да глътнат въздух.

1916 
Цитирай
#15

@doktorra
Тук новото поколение се научава малко или много. Признавам си, че съм писал неща, които не разбирам. Вече гледам да не го правя : D
Тук е поносимо. Като вляза във фейсбук в реклами на телефони съвсем спокойно мога да се отпусна и да чета бисери и забавни неща, хаха.

Всъщност като се замисля, бих ползвал който и да е от трите телефона, даже вместо Max бих ползвал нещо от рода на iphone X. Няма смисъл от големи размери.
Гласувах за ноута, понеже ползвам Самсунг и знам какво предлагат както и ноут серията, докато с толкова много пари не бих се хвърлил на EMUI (което не ми харесва и ios, който не съм ползвал). И изборът ми в случая се основава на лични предпочитания, не толкова кое смятам за най-добро.
Отделно този пръстов отпечатък в дисплея ми изглежда като бета тест отнасящи го потребителите. Я хване, я не.. а и камерата в мейта нещо не ми харесва. Все ми приличат хората с изкусвено сложен фон дьо тен..
Като цяло съм голям фен на Сони, но нещо не ми улавят вкуса след Sony Z3. Ако бяха намалили и базелите на XZ3... Сега май ще сложат странно съотношение на екрана и става пълна картинката.. Като на мейт 20 про такова странно. Но още по-странно, мисля ..

Това са моите 5 стотинки. Винаги съм отворен към другите марки, само не харесвам да ми се тръби това струва толкова и е по-добро, значи си се прецакал. А всъщност си купувам нещо, 'щото ми харесва. Ако е много пари подминавам и толкова, ще събера и ще изчакам; не си налагам мнението, вече : D

У да.. ноч 100% не искам. Поне този който видях в п20 лайт, хаха.

Объркал съм темите, то след такъв дълъг пост. Моля да ме извините. А и вече много анкети с избори на марки и телефони станаха. По спомен имаше 2-3 стари..
Цитирай
#16

Не виждам с какво толкова ви впечатляват ХуйВей и Шаоми, освен с нескопосания си ноч, който изкопираха от Iphone... Единствено камерата на Мate 20 Pro дето е малко по-интересна, но и там го има ноча... достъпните цени на китайчоците няма да ги коментирам, защото определено са за сметка на качеството и това се знае от време оно, докато при Aйфоните е обратното - не оправдават средствата ... ама к'во да прайш... не може хем душата в рая, хем хОя до края, дето има една приказка... Smile

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
#17

Е Самсунг-а нали и те копират дупката от Хонора на Хуауей.

1916 
Цитирай
#18

(2019-02-17, 19:36:03)milss написа:  Е Самсунг-а нали и те копират дупката от Хонора на Хуауей.

Дупката е отдясно при S10/S10+, но и те също са ми грозни. А относно копирането, не мисля че има какво да го коментираме. Китайците определено са царете на ментетата във всеки един търговски отрасъл - още от времето на Марко Поло, та чаак до ден днешен. Devil

Също така недоумявам как може да има 3 и кусур процента заблудени привърженици на Айфон, ровещи из андроидски форум... Facepalm1

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
#19

(2019-02-17, 19:28:49)Ironbutt85 написа:  Не виждам с какво толкова ви  впечатляват ХуйВей и Шаоми, освен с нескопосания си ноч, който изкопираха от Iphone... Единствено камерата на Мate 20 Pro дето е малко по-интересна, но и там го има ноча... достъпните цени на китайчоците няма да ги коментирам, защото определено са за сметка на качеството и това се знае от време оно, докато при Aйфоните е обратното -  не оправдават средствата ... ама к'во да прайш... не може хем душата в рая, хем хОя до края, дето има една приказка... Smile
Ако ти кажа, че качеството е еднакво вече, няма да се съгласиш.................
Не ми се спори с теб понеже истината няма да се роди а ще сваля излишно 
нивото на (себе си, теб, форума, колегите, държавата и т.н.).
Ходи гледай Смокинг по Нова телевизия, и не забравяй, че и той е от 
"Китай"!
Big Grin Bu Storstark
Джаки Чан, не смокинга.........................!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#20

(2019-02-17, 20:02:12)doktorra написа:  Ако ти кажа, че качеството е еднакво вече, няма да се съгласиш.................
Не ми се спори с теб понеже истината няма да се роди а ще сваля излишно 
нивото на (себе си, теб, форума, колегите, държавата и т.н.).
Ходи гледай Смокинг по Нова телевизия, и не забравяй, че и той е от 
"Китай"!
Big Grin Bu Storstark
Джаки Чан, не смокинга.........................!
Чак пък нивото на държавата....
Цитирай
#21

Любимата ми марка до скоро беше Епъл, защото продуктите им бяха бързи, красиви, не бъгват при сериозно натоварване, а Андроид телефоните не ме грабнаха изобщо. Използвах Айфон от времето на 4S до 8. Сега взех за първи път Самсунг и съм изненадан. За момента все още не са ми така любими като Епъл, но има време.

П.С. любим телефон от едно време Sony Ericsson w810 и k750 <- богове.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай
#22

Как избра да е точно Самсунг?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#23

Конкуренцията на ябълката е това - предполагам!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#24

Беше, до скоро! Сега имат еднаква изпреварваща ги и 2та..............Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#25

(2019-02-17, 22:06:46)divna написа:  Как избра да е точно Самсунг?
Ами счупих последния айфон и отидох в Техно*олис и се загледах пак при Айфоните и си казах: абе дай да взема нещо различно този път, да не е ябълка, че малко ми бяха намръзнали и отидох при Андроид телефоните и се загледах към Самсунг с9ките,Huawei p20ките и една Нокиа от новите и в този момент имах познати, които хвалеха много п20 про и щях да го взема, но когато взех в ръка С9ката се оказа моя телефон. Удобен ми е. Бих искал плюс версията, но когато не ми е удобен всичко останало е без значение. И все пак също може би изигра роля и името. Самсунг би трябвало да означава високо качество и нищо да не ми липсва от Епъл.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)