Темата е заключена
Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S10 - коментари

@Sev, как така си взел Samsung. Преди като ти писахме за Samsung, така ги хейтваше, колко били гадни. А сега си взел такъв телефон.
Това с дупката си е решение, като се има предвид, че Samsung не копираха ноч. Държат си тяхна линия. Това е похвално, че не правят като другите да копират, което е най-лесно. А това, защо е така черно, защото най-добре е телфона да изглежда без никакви дупки и други неща, ама се вижда, че засега няма решение. И за да е хубаво, като на iPhone XS Max, е направено все едно е цял дисплей. А това, че някой се е подлъгал, не е проблем на Samsung, къде е гледал.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • hgeorgiev, Pelikana
Аксесоари

И моя до няколко часа ще е в ръцете ми, FedEx казват да очаквам доставка до 4 часа... Чакането през последните 2 седмици не е било толкова агонично колкото тези часове.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 

(2019-03-06, 17:20:18)hazART написа:  @Sev, как така си си взел Samsung. Преди като ти писахме за Samsung, така ги хейтваше, колко били гадни. А сега си взел такъв телефон.
Това с дупката си е решение, като се има предвид, че Samsung не копираха ноч. Държат си тяхна линия. Това е похвално, че не правят като другите да копират, което е най-лесно. А това, защо е така черно, защото най-добре е телфона да изглежда без никакви дупки и други неща, ама се вижда, че засега няма решение. И за да е хубаво, като на iPhone XS Max, е направено все едно е цял дисплей. А това, че някой се е подлъгал, не е проблем на Samsung, къде е гледал.

Чак да съм ги хейтвал ...
За жена ми е

iFixit са разглобили трите модела S10 и дават ниска оценка 3 от 10 на възможност за ремонтиране. Интересно е, че вече при счупен дисплей, към смяната му влиза и прикрепения към него сензор за пръстви отпечатъци, което автоматично означава, че счупите ли дисплея (недай Боже) си отивате на едно минимум 700 лв. ремонт  Rolleyes Другото е, че при Power Share батерията загрявала доста, което неминуемо води до скъсяване на живота й при честа употреба на тази функция. USB-C порта също е запоен за дънната платка, което пък означава, че разбиете ли порта за зареждане, работа хич не е добре  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9

Има активно VoLTE

Предполагам на Теленор, защото обикновено на Виваком им трябват няколко месеца да реагират, че е излезнал и друг модел, различен от Huawei  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9

Сега остава и утре от Технополис да ги разпратят Smile
И малкия ли идва със протектор фабрично като другите два?

Да, Теленор

...всички са с протектор (фолио)
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • hgeorgiev

Явно и в батерията ще има не малка разлика между Exynos и Snapdragon. Жалко, че процесорите хич не се доближават по производителност, както беше с предходните модели. Все пак някой колега, който е взел да потвърди, че са с Exynos?

Samsung S8 Black

Естествено, че е със Exynos. Винаги е бил и винаги ще бъде в Европа с Exynos.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9

(2019-03-06, 18:48:46)Sev написа:  Да, Теленор

...всички са с протектор (фолио)

Според няколко сайта, малкият Galaxy S10e не е с предварително поставен протектор на екрана. Самсунг слагат такива само на чистия S10 и S10 plus, понеже само те са с ултрасоник сензор за пръстов отпечатък под дисплея. Например https://www.google.com/amp/s/www.theverg...-protector

След малко като ми остане време ще видя най-накрая що за чудо се крие в тези кутии.
[Изображение: 25665042.jpg]

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 4 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • divna, ganchev, GH0STFACE, Shortyoko

(2019-03-06, 23:29:46)StacK написа:  Според няколко сайта, малкият Galaxy S10e не е с предварително поставен протектор на екрана. Самсунг слагат такива само на чистия S10 и S10 plus, понеже само те са с ултрасоник сензор за пръстов отпечатък под дисплея. Например https://www.google.com/amp/s/www.theverg...-protector

Протектора не се слага заради сензора

...първото ми впечатление от вградения в дисплея сензор е отрицателно 
Бавно , не сработва винаги (за разлика от стандартния в SONY-то)
Може би е до свикване с позицията

Сензора работи много добре но наистина му трябва малко свикване с позицията но като се нацели работи чудесно. Аз няма да го използвам почти тъй като съм си добавил часовника в Trusted devices и телефона ми е винаги отключен защото часовника го свалям само като се налага да го зареждам веднъж на няколко дена. Сензора дефакто ще ми го използвам за Samsung Pass и когато се логван в приложението ми за Онлайн банкиране.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 2 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • divna, StacK

(2019-03-06, 23:52:33)Sev написа:  Протектора не се слага заради сензора

Но Самсунг са го сложили точно, за да гарантират коректното му функциониране Wink

https://community.samsungmembers.com/en_...il?id=1900

Естествено, че ще пишат и, че искат да запазят дисплеите.

Погледнах набързо, че в нета има сравнения между S 10e и Mi 9se. С интерес ще изгледам едно да видя за какво даваме 50% повече пари Wink

(2019-03-07, 02:09:25)StacK написа:  Но Самсунг са го сложили точно, за да гарантират коректното му функциониране Wink

https://community.samsungmembers.com/en_...il?id=1900

Естествено, че ще пишат и, че искат да запазят дисплеите.

Маркетинг 
Искат да продават протекторите си и да втълпят на потребителя че като се наложи смяна трябва да купи същия

А дали не са предвидили късно, че новият тип отключване не работи с масовите стандартни стъклени протектори и за да няма отлив от първоначалния шок в клиентите, излизат с готово решение.
Колко по-добър може да е един протектор тип фолио, че да вмениш на масата да купуват предимно твоите.
Доста потребители биха предпочели да сменят фолио от 1 долар няколко пъти, пред това да дадат 30 долара за фолио Самсунг.
Естествено ако евтините алтернативи бъдат изработени така че да залепнат правилно.

Как как
Естествено с такива постове от типа видиш ли техния "протектор" е топ и в случай на нужда отново да се ползва същия
Който на S10 определено не покрива целия екран

Вижте това ревю човека прави коментар и за протекторите 
https://www.youtube.com/watch?v=wVoa-otHN7g

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]

Фолиото е на цената, като преди - 18 лв, предполагам са 2 бр. вътре, както в било до сега. https://www.technopolis.bg/bg/search/ALL...Arelevance

Clear View Case - взимала съм го за 80 лв през 2017г, сега е 85 лв https://www.technopolis.bg/bg/Accessorie...W/p/595350

Над силата е само умението да я владеем!

Много ме привлича LED гръбчето. Гледах разни ревюта, гледам, че в технополис вече е наличен. Мога ли да помоля колегата CuBG да сподели впечатления от първо лице, видях, че го имаш? Smile

И аз се колебая за този гръб. Обаче гледах клипове, където се обясняваше, че консумацията му на ток не е никак малка. Но пък е яко Big Grin

Аз съм с раздвоени чувства за този ЛЕД гръб. Има позитиви но има и негативи и незнам дали да го задържа или дс го сменям. Позитивните неща са че е изключително тънък и като го показах на някой хора дори не разбраха че е в калъф докато не им казах. Ефекта също е готин и чисто естетически е много красив и не прибавя почти никаква дебелина на телефона. Негативите са че е просто лъскава пластмаса и е изключително хлъзгав и като казвам хлъзгав, по-хлъзгав е от самия телефон без калъфа. Както и да го захвана все имам чувството че ще го изтърва. Не знам дали красотата му си струва страхът да не го изтърва защото ако падне на асфалт може и да се спука някъде знам ли го. А за консумацията на батерия не мога да кажа, той не работи постоянно. Като се включи работи към 5 минути и се изключва.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 2 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • StacK, Sv3TL10

@CuBG а слушалките как са (ако си ги пробвал де) вадят ли качествен звук. Кажи някакви впечетления като ги пробваш.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)