Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Huawei Mate 20 Pro

(2019-06-26, 15:15:00)hitman написа:  А при лицевото разпознаване има ли подобрение,че определено не е от най-добре работещите неща сега ?

Sent from my Huawei Mate 20 Pro
Лицевото разпознаване е най-доброто нещо в тоя телефон. На тъмно разпознава мигновенно. На светло може и да има секунда замисляне. Пръстовия отпечатък е тегав. А аз имам и протектор и е още по-гадно. Особено при много сухи пръсти. Ползвам го предимно за приложения на банки, epay и други където не може да се ползва лицевото разпознаване. Най-глупавото на сензорите за отпечатък е да са отпред на телефона. Палците са най-неудачните пръсти за целта. Може би ако ползвам само показалците ще се окаже, че и пръстовия сензор е супер.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
Аксесоари

(2019-06-26, 13:54:26)turl написа:  Според мен пръстовия работи по-добре.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk


   Пръстовия работи МНОГО по-добре след ъпдейта.
   При камерата вече имаме 30х  зум. При качеството на снимките не забелязвам подобрение,
   въпреки , че очаквах.  Иначе според мен , телефона е осезаемо по-бърз.
Цитирай

(2019-06-26, 17:41:14)exte написа:     Пръстовия работи МНОГО по-добре след ъпдейта.
   При камерата вече имаме 30х  зум. При качеството на снимките не забелязвам подобрение,
   въпреки , че очаквах.  Иначе според мен , телефона е осезаемо по-бърз.
В xda споделят че не сме получили новата файлова система. Също никъде непише GPU turbo 3.
Цитирай

От бързане дали не претупаха нещата?

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

(2019-06-26, 18:52:05)vladi1 написа:  От бързане дали не претупаха нещата?
Или всичконе един ПР. Аз лично неусещам никаква разлика.

(2019-06-26, 19:26:45)ickata25 написа:  Или всичко е един ПР. Аз лично неусещам никаква разлика.
Цитирай

Абе усеща се по-пъргав телефона. Засега най-ми харесва AOD. Изтеглих discinfo и показва, че е със старата файлова система.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Не знам как точно ще се смени файловата система без формат. Иначе има подобрение в бързината. Отпечатъка също е може би по-добре. Като че ли са оправили проблема с вибрирането при едновременно отключване с отпечатък и с лице. Вече не вибрира и не те кара да плъзгаш по екрана въпреки, че си му дал изрично да отключва директно.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Ако някой който е правил формат може да потвърди за смяната на файловата система за да знаем да не трием напразно ще е супер, защото все пак обещават съд смяната и доста видно подобрение във бързината на телефона

Phone : Xiaomi Mi 9T Pro 128GB Red Flame
Цитирай

А къде мога да намеря AOD, и тази лунна фотография?
Цитирай

Батерията се държи още по-добре при мен Smile

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой знае ли как се скриват "app suggestions" в "drawer-а"?На предната версия можеше,но на тази нещо не откривам опцията.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
Цитирай

А къде мога да намеря AOD, и тази лунна фотография?
Цитирай

(2019-06-27, 07:54:44)palamarov написа:  Ако някой който е правил формат може да потвърди за смяната на файловата система за да знаем да не трием напразно ще е супер, защото все пак обещават съд смяната и доста видно подобрение във бързината на телефона
Това как се прави? 
Защото при мен не ме пита нищо при започване на ъпдейта. Ъпдейт - рестарт и 9.1
Цитирай

(2019-06-27, 16:55:53)Malkia написа:  А къде мога да намеря AOD, и тази лунна фотография?

  Отиваш на настройки и пишеш най-горе  в търсене "винаги на дисплея" и ще ти излезе настройката за включване.
  Лунната фотография уж се включва автоматично като се насочи камерата към луната при зумване и включен AI.

  В xda някой беше публикувал скрийншот от някаква програма, че само част от системата е с новата файлова
  система EROFS.
   https://forum.xda-developers.com/mate-20...433/page63
    пост #630
Цитирай

Аз имам Mate 20X.
Ъпдейтнах на 9.1 и стана проблем с темите.
Не мога да си намеря тъмна тема.
На всички които ползвах нещо започна да не работи. Някои текстове са черни и стават невидими.
Моля за помощ.
Цитирай

Използвай само от официалните теми на Huawei, които са в Themes - при тях тъмният режим работи коректно и се активира от настройките на батерията.

Който иска да тества темата от P30 Pro - казва се Dancing Ribbon. Имаше въпроси и за иконите - ако искате да ви се сменят само иконите с тези от P30 Pro, от Me > Customize избирате Icons и тогава избирате иконите от Dancing Ribbon. Ако цъкнете Apply - ще ви се сменят всички икони, а ако искате да си смените ръчно някоя икона избирате Customize

          

Някои други неща, които забелязах че са сменени - вече инфото в галерията не е нужно да се скролва, за да видиш цялата информация. 

Също така са изкарали настройките на някои от системните приложения в Apps подобно на iOS, което донякъде е странно, от друга страна може да се каже че е удобно, защото са на едно място.

   
Цитирай

Направих резет, след ъпдейта и виждам на първо лице при камерата изкаран Ai вече не е в менюто, вече може да снима на 16mpx не само 12 както преди. Ще разглеждам още...
P. S. Хах нещо изчезна 16мп пак само опции 8,9,12
Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-06-28, 08:09:40)tiesto_pld написа:  Направих резет, след ъпдейта и виждам на първо лице при камерата изкаран Ai вече не е в менюто, вече може да снима на 16mpx не само 12 както преди. Ще разглеждам още...
P. S. Хах нещо изчезна 16мп пак само опции 8,9,12
Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Това на кой телефон? На про-то няма такива резолюции. Има 6,7,10 и 40. На предната камера са 16,18,24.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

(2019-06-28, 02:45:02)yankoa написа:  Използвай само от официалните теми на Huawei, които са в Themes - при тях тъмният режим работи коректно и се активира от настройките на батерията.

Който иска да тества темата от P30 Pro - казва се Dancing Ribbon. Имаше въпроси и за иконите - ако искате да ви се сменят само иконите с тези от P30 Pro, от Me > Customize избирате Icons и тогава избирате иконите от Dancing Ribbon. Ако цъкнете Apply - ще ви се сменят всички икони, а ако искате да си смените ръчно някоя икона избирате Customize

  

Някои други неща, които забелязах че са сменени - вече инфото в галерията не е нужно да се скролва, за да видиш цялата информация. 

Също така са изкарали настройките на някои от системните приложения в Apps подобно на iOS, което донякъде е странно, от друга страна може да се каже че е удобно, защото са на едно място.
Тая тема не излиза в приложението теми.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

За мейт 20,ама моя грешка, 16 снима на ултра wide

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Тая тема не излиза

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

След ъпдейта услугите на Гугъл ми точи батерията. Със Самсунг имах тези проблеми. Правил съм хард ресет. Идеи.[Изображение: 6037d25bfe15063bf071664f3e9ce8d2.jpg]

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

самсунг с4 , лг г3
Цитирай

Със последните два ъпдейта батерията се срина, особенно в режим на готовност

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

(2019-06-26, 15:50:21)azcv написа:  Лицевото разпознаване е най-доброто нещо в тоя телефон. На тъмно разпознава мигновенно. На светло може и да има секунда замисляне. Пръстовия отпечатък е тегав. А аз имам и протектор и е още по-гадно. Особено при много сухи пръсти. Ползвам го предимно за приложения на банки, epay и други където не може да се ползва лицевото разпознаване. Най-глупавото на сензорите за отпечатък е да са отпред на телефона. Палците са най-неудачните пръсти за целта. Може би ако ползвам само показалците ще се окаже, че и пръстовия сензор е супер.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Държиш телефона с едната ръка, а с показалеца на другата задаваш/прилагаш пръстов отпечатък. Имаш опция за 5 пръстови отпечатъци, така че освен палците вкарай и показалците в употреба ;-)


vladi1
Тая тема не излиза

Ето ви всички теми от Р30Про, вкл. Dancing Ribbon:

https://www.xda-developers.com/download-...-9-themes/

Сваляте зипа, разархивирате и всички файлове/теми вътре (с разширение .hwt) копирате в телефона в папка Huawei/Themes.
Ако нямате такава папка я създавате.
После си избирате темите през приложението Теми


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 2 потребители изказват благодарност на Mondiso за това мнение:
  • azcv, vladi1
Цитирай

(2019-06-28, 09:09:21)vladi1 написа:  Тая тема не излиза

Пробвайте да смените региона на Китай в AppGallery и ще ви излезнала доста ъпдейти на приложения, които иначе не излизат
Цитирай

Колеги, един въпрос. Имам някаква странна вибрация, когато не използвам телефона. Две къси вибрирания, все едно получавам някаква нотификация, но когато погледна телефона, няма нищо. С всеки ъпдейт се надявах, че проблема ще изчезне, но за съжаление това не се случи. Някой забелязал ли е подобно странно поведение на телефона си?

HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue
HUAWEI P 30 PRO
HUAWEI MATE 20 LITE
HUAWEI P10 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)