Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi K 20 Pro/ MI 9T Pro- лични впечатления и коментари

Някой има ли проблем със силата на звука на алармата?
Като я настройвам всичко е наред. Когато дойде времето на алармата - няма звук.
Цитирай
Аксесоари

В настройки- звук, дал ли си докрай на плъзгача за силата на звука при аларма?

Вчера мой приятел с Xiaomi вика- няма звук като ми звънят. Влизам във въпросното меню и плъзгача за звук при позвъняване намален докрай. Какво е правил не можа да каже  Big Grin


Цитирай

(2019-08-29, 16:25:41)hglr123 написа:  Някой има ли проблем със силата на звука на алармата?
Като я настройвам всичко е наред. Когато дойде времето на алармата - няма звук.
Аз имах същият проблем. Смених си мелодията и се оправи.

Вие Литекс сте и на....... 
Цитирай

Звука за алармата е усилен.
Сменял съм поне няколко мелодии. Когато тествам - има звук.
После на следващия ден и другите дни - няма звук.
Цитирай

Да не го слагаш на dnd режим?
Цитирай

Не, всички звуци са включени, няма включен режим DND.
Цитирай

Привет на всички колеги във форума.
Искам да изкажа благодарност на всички пуснали коментар в този форум за да можем и ние да формираме мнение за у-ва които не бяха налични в БГ.
От 2 седмици и аз съм собственик на K20 pro 8/128 гб. син.
Поръчах го от https://www.aliexpress.com/item/330 29291546.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7cf84c4dqn8Aqi
От MI Global Store с опция DHL без мито. В забележка поисках да ми пратят евро контакт и при плащането на поръчката веднага получих съобщение че такъв ще бъде добавен. След 3 4 дена получих друго съобщение че поради виско натоварване на пощенският, трафик щели да ми изпратят телефона по  UPS, за по бързо до UK. И после пак до БГ с DHL.
От момента на поръчката на 02-08-2019 пристигна при мен на 19-08-2019 до врата в Бургас за 17 дена.
Поръчах го без никакви допълнителни пакети освен DHL и Глобал Ром, тогава ми струваше около 812 лв. с транспорта и всичко останало.
Пакета беше безупречно опакован както и при останалите колеги, целофана на кутията го нямаше, което е  нормално нали все пак трябва да се отвори и да се флашне с нужния РОМ.
Телефона е перфектен по мой вкус особено като взема из предвид качество-цена. Да сега освен Xiaomi съм ползвал и Iphone X.
Интеграцията му с Гугъл е най добрата от всички андройд телефони който съм ползвал досега и доста наподобява на Siri особено conatcts voice dial с голяма степен на успешност успявам да избирам гласово без кой знае какви настройки.
Забележки:
Записът на разговори не работи, всъщност няма такъв защото телефона дойде с Гугълски Dialer които е ужасен по мое мнение и ужасно ме дразни. До сега всички опити да сложа MIUI dialer са безуспешни, инсталират се някой но не работят крашват и т.н.
Другият проблем който аз лично намерих е че е много чувствителен дисплея както и сензора за близост и като говоря постоянно включвам високо говорителя с ухо или заглушавам микрофона или поставям разговора на задържане.
Всичко остано е без забележки особено  предвид качество-цена  разбира се.
Другото ми притеснение е при евентуален ъпдейт може да се  брикне телефона защото все пак телефона е китайски флашнат с глобален ром.
[-] 5 потребители изказват благодарност на CrazyPops за това мнение:
  • hglr123, milenvn, milstan, suffer, tzetzo160
Цитирай

(2019-08-30, 20:30:16)CrazyPops написа:  ......
Другото ми притеснение е при евентуален ъпдейт може да се  брикне телефона защото все пак телефона е китайски флашнат с глобален ром.


Не би трябвало да се брикне телефона. Ако дойде ъпдейт през OTA - всичко ще е наред. 
Аз вече два такива ъпдейта минах (на китайски тел, със сложен от продавача глобален индийски ром).
В твоя случай са ти сложили EEA ром (глобален европейски ром). Да, гадното му е Гугълския дайлър.
[-] 2 потребители изказват благодарност на hglr123 за това мнение:
  • CrazyPops, milenvn
Цитирай

Добавям и няколко снимки на телефона и скрийншотове на версията.


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай

(2019-08-28, 11:44:22)Friz написа:  Само искам да добавя за ползвателите на Ми9Т Про. При ми9 можеш да преминеш от ЕЕА ром на Global Stable без да се отключва bootloader, това става посредством Xiaomi Tool V2. Също при ми9 ако сте с отключен bootloader и след преминаване от EEA версия на Global Stable може да го заключите без никакви последствия(и двата рома са глобални). Всичко това важи за ми9 за Ми9Т про няма представа, но не пречи някой да пробва с Xiaomi Tool V2.

Излезнали са официалните роми за МИ 9Т Про и тествах с тази програмка, ама иска отключване на буутлодера, така че за сега няма да си играя заради единия запис на разговори...
Цитирай

Mi 9T Pro 128/6 червен

Колеги, имам машинката от една седмица и съм доволен като производителност, единствено камерите не ми харесват, особено телекамерата (най горната )! В режим портрет по подразбиране първоначално е включена тя и вкарва страхотен шум на снимките, ако я пусна през снимки е по-добре, но пак се зябелязва лек шум. Но не е това въпроса, исках да питам дали когато ми е в чантата или в джоба апарата, ще се вклюва индикатора за фингърпринт? Ако да, това хич не е ОК, защото той се вклюва когато взема апарата в ръце, но незнам дали когато се мърда, но е в чаната или джоба, ще се включи? Другото е лед нотификацията, когато получа непрочетено съобщение по вайбър не свети червеното кръгче на лед нотификатора, а се вижда, че пулсира вътре леда на изкачащата камера, инетересното, че че когато получа непрочетено съобщение от фейсбук месинджъра, то тогава мига тази точка, която трябва. Лед нотификациите са включени и за двете приложения. И аз съм с гугъл дайлъра , контакти и съобщения. Чудих се дали има начин да си сложа гугъл фийда да е на мястото на app voult.
Цитирай

@CrazyPops Доколкото знам няма 9T Pro с 8GB Ram. Дали твоя не е K20 Pro със сменен ROM ?
Цитирай

(2019-09-02, 12:44:42)killingtime написа:  Mi 9T Pro 128/6 червен

Колеги, имам машинката от една седмица и съм доволен като производителност, единствено камерите не ми харесват, особено телекамерата (най горната )! В режим портрет по подразбиране първоначално е включена тя и вкарва страхотен шум на снимките, ако я пусна през снимки е по-добре, но пак се зябелязва лек шум. Но не е това въпроса, исках да питам дали когато ми е в чантата или в джоба апарата, ще се вклюва индикатора за фингърпринт? Ако да, това хич не е ОК, защото той се вклюва когато взема апарата в ръце, но незнам дали когато се мърда, но е в чаната или джоба, ще се включи? Другото е лед нотификацията, когато получа непрочетено съобщение по вайбър не свети червеното кръгче на лед нотификатора, а се вижда, че пулсира вътре леда на изкачащата камера, инетересното, че че когато получа непрочетено съобщение от фейсбук месинджъра, то тогава мига тази точка, която трябва. Лед нотификациите са включени и за двете приложения. И аз съм с гугъл дайлъра , контакти и съобщения. Чудих се дали има начин да си сложа гугъл фийда да е на мястото на app voult.

Честито!

Имаш Pocket Mode за джоба. Включи я.
Относно Камерите - и аз не съм особено впечатлен, особено като се има предвид, че идвам от Lumia 950XL. Използвай някой мод на Гугъл Камера, особено за нощни снимки.
[-] 2 потребители изказват благодарност на hglr123 за това мнение:
  • daniel77, kstavrev
Цитирай

Става на въпрос за стоковото приложение за времето.При вас актуализира ли се автоматично,защото при мен докато не го отворя си стои прогнозата и температурата от сутринта например? Въпрос на настройка която не виждам или....не искам да сменям приложението защото ми харесва.
Цитирай

(2019-09-03, 20:51:44)TURBOTO написа:  Става на въпрос за стоковото приложение за времето.При вас актуализира ли се автоматично,защото при мен докато не го отворя си стои прогнозата и температурата от сутринта например? Въпрос на настройка която не виждам или....не искам да сменям приложението защото ми харесва.
Така е , скапаното им приложение за времето няма опция да синхронизира на 30 мин, 1 час и тн... както сме свикнали, а има някаква извратена опция да синхронизира вечерта докато спиш. И има само слънце за картинка, нищо , че е нощ...?!?!? Другото което ме изкарва извън нерви е бутоните за усилване на звука не ти усилват по подразбиране звука на звънене, а ти усилват мултимедийния звук. Ненормална работа. Не мога да намеря златната среда за звуковете, дрънчи , дъни звука особено на тихо място излагация.
Цитирай

С миуи 10.4 или 10.5 ще има опция да се настройват бутоните какво да увеличават по подразбиране, а за времето ползвайте друга тема
Цитирай

(2019-09-03, 21:47:27)killingtime написа:  ...
Другото което ме изкарва извън нерви е бутоните за усилване на звука не ти усилват по подразбиране звука на звънене, а ти усилват мултимедийния звук.
...

Така е вече по подразбирне с Андроид 9.
Мен лично ме радва, защото точно за това ползвам бутоните най-много. Smile

(2019-09-03, 21:47:27)killingtime написа:  Така е , скапаното им приложение за времето няма опция да синхронизира на 30 мин, 1 час и тн... както сме свикнали, а има някаква извратена опция да синхронизира вечерта докато спиш. И има само слънце за картинка, нищо , че е нощ...?!?!?
...

Силно препоръчвам за времето (ползвам го вече 3-та година и много ме радва):
https://play.google.com/store/apps/detai...ther&hl=en
[-] 1 потребител изказва благодарност на armsel за това мнение:
  • killingtime
Цитирай

Моята препоръка за приложение за времето е това приложение: https://play.google.com/store/apps/detai...free&hl=en

Уиджета е много добър и с много опции за персонализация. Ето как изглежда на началният екран:


[Изображение: 27757636.png]


[-] 4 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • armsel, killingtime, kstavrev, PIT-BUL4ETO
Цитирай

(2019-09-02, 13:44:32)simichoil написа:  @CrazyPops Доколкото знам няма 9T Pro с 8GB Ram. Дали твоя не е K20 Pro със сменен ROM ?
Има разбира се. Виж този линк.
https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_k20_pro-9708.php
Цитирай

Да, като К20 Про има с 8 рам, но като Mi 9T Pro го няма, нищо че телефона е на практика еднакъв.

Вечния бетатестер!
Цитирай

Мисля, че има 8/256 версия на Mi 9T Pro - за Хонг Конг.
Даже на международната страница на Xiaomi в спецификациите на Mi 9T Pro (не на K20 Pro) си пише за 8-те гиги рам.
Линк със инфо
Цитирай

Да споделя впечатления и аз от моето Redmi 20k pro 8/128 855 син от китаеца, с китайска версия, на който се радвам от два дни. Дойде за 14 дни от момента на поръчката, до врата с DHL. Митници няма естествено. Малко ми беше странно в началото, като работа, защото каквото цъкнеш и то се отваря на момента, а не както с доскорошната талига да чакам и да цъкам по два пъти. Но с хубавото бързо се свиква Smile Инсталирах си Гоогъл плей от този линк, където е обяснено добре
https://youtu.be/1LywM744fAc 
Каквото успях да изтрия от китайските приложения - изтрих, каквото не успях - сложих в една папка.
Миуито се оказа изключително приятно за работа. За мое учудване, с лекота си персонализирах телефона, както ми харесва, като се възползвах от готините екстри веднага - като бързо бутонче за заключване от екрана и други. Калъфчето и стъклото, които поръчах отделно още не са пристигнали и ползвам стоковия калъф.
Колегата RazielBG ми каза, че имало начин да се махнат китайските работи изцяло от телефона, но аз не успях да открия как.
Като цяло съм супер доволен от телефона и много ми харесва. Сега чакаме на жената да дойде до 10-ина дни, само че нейния е 256 гб. Наистина актуален апарат, който мисля, че ще ми покрива потребностите дълго време.


Прикачени файлове Миниатюри
                   
[-] 6 потребители изказват благодарност на tzetzo160 за това мнение:
  • CrazyPops, dani_z25, dian_vt, Kiridedra, milenvn, milss
Цитирай

Нещо интересно да споделя.
Навсякъде телефона ми се идентифицира като K20 Pro, което е нормално, все пак това е модела на телефона.
Преди малко тествах в Гугъл, в страницата със устройства и там телефона ми се идентифицира като Xiaomi Mi 9T Pro.
Защо има такова разминаване?
Със индийски официален ром съм.
Цитирай

(2019-09-05, 13:00:02)tzetzo160 написа:  Миуито се оказа изключително приятно за работа. За мое учудване, с лекота си персонализирах телефона, както ми харесва, като се възползвах от готините екстри веднага - като бързо бутонче за заключване от екрана и други.

Като цяло съм супер доволен от телефона и много ми харесва. Сега чакаме на жената да дойде до 10-ина дни, само че нейния е 256 гб. Наистина актуален апарат, който мисля, че ще ми покрива потребностите дълго време.

Винаги съм твърдял, че с MIUI лесно се свиква. Просто на човек му трябва малко време, ако идва от друг производител. Когато има и някой приятел, да обясни една-две тънкости- перфектно. След това не можем да се откажем от екстрите и улесненията, които ги има само тук!

Добавете към това и супер разумните и реални цени, които плащаме за апарата. Без безумни надценки и доплащания за реноме и "утвърдени" марки на някои други производители. Как после да не заобичаш Xiaomi и MIUI...


[-] 6 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • daniel77, hglr123, milss, nzim, Rio, tzetzo160
Цитирай

Евала на емаг, че дърпат цените надолу.

А иначе патката, дето мислила много (т.е. аз) върна ми9т 128 гб. Дадох си 3 седмици, но нещо не можах да свикна на Miui+стъклен сандвич- microsd карта. Сега трябва да разкарам всички калъфи и протектори, които напоръчах Big Grin. Дисплей като слънце, но може би просто не е за мен тази машинка. Всеки път като го изпусна да паля свещичка да не стане на морска сол.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)