Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Часовници

Благодаря за препоръките. Батерията изобщо не смятам да я мисля, защото е от порядъка на 5-10лв (поне там, където аз ходя) и държи предостатъчно (предната, която слолжих на това място на сегашния ми часовник изкара над 3 години). Ще гледам наистина да има сапфир стъкло, защото сегашния има драскотини, нищо че е пазен като цяло. А за подсветката какво точно имаш предвид? Сегашния ми е с луминисцент и съм доволен като цяло. Мисля, че ще е на късмет тя, защото няма как да се види преди да се пробва вечерта.
Цитирай
Аксесоари

Имам този модел от 9 години.. Сменям батерията на 5 години.. Точността му е +4 сек/месец... доволен съм, няма и драскотина, плувам си спокойно на морето с него... А и го взех на смешна цена 55 евро-нов от Холандия(тук в София беше 220 лв тогава) ...Така че-само Casio..... [Изображение: f2f8e5a1f64b1660a2bbf06ee3637e0a.jpg]

Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

Когато си мъртъв,не усещаш нищо-страдат тези около теб....
Когато си тъп е същото...
Цитирай

Е ако го разгледаш в магазин на живо можеш да видиш как свети горе долу . Ами на моя стария има само един LED отдолу на цифера и светловоди покрай него , но не ми харесва как се вижда нощем . Хубаво е да е нещо като илюминатора , но малко са такива , абе това да е проблема , то и рядко се налага при мен да го гледам нощем .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Часовниците са си манийка, имам колекция от няколко различни марки, но изглежда всеки има или е имал поне едно Касио Big Grin .Както казаха някои колеги японските марки и движения нямат аналог от към цена/качество, особено за всекидневен "beater". Иначе швейцарските часовници всички знаем, че са всепризнати.

За екстрите, радио сверяването единствено виждам смисъл ако пътуваш сравнително често международно, удобно е вместо да сверяваш постоянно часовник, а тва че може да изостава 2 - 3 секунди не виждам голям проблем. Сапфира по-трудно се драска, но пък се чупи по-лесно при удар да се има предвид. Определено мисля от известно време следващия ми часовник да е автомат, солар или някаква смеска, че ми става вече доста досадно това сменяне на батерии. Ако ползваш един часовник е ок, но иначе си е занимавка. Отделно, че и за водоустойчивостта трябва да се мисли.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Това с часовниците е голям гъдел. Ето една скорошна придобивка. [Изображение: 45dc1225f5004af631ac287a50ada34f.jpg]

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ходих одеве и харесах 3-4 Casio (2та бяха специално изпълнение Торо Росо) и един Fossil. Оказа се, че ще трябва да вдигна бюджета, защото тези модели, които харесах бяха около 400лв. Какво ви е мнението за Fossil като марка, защото доста ми хареса, но самата бройка беше леко надраскана. Иначе за Casio имаше само няколко модела с Sapphire стъкло, само най-новите модели. Ходих в магазин Хит в Младост.
Цитирай
Wink 

Fossil е хубава марка. Правят часовниците на доста от дизайнерските марки като Армани и т.н.

Моята препоръка е да НЕ си взимаш часовник от тук. За тези пари ще си вземеш entry level швейцарски часовник от UK или DE. Препоръчвам ти да разгледаш моделите на Candino или Wenger. Да не говорим, че с малко търпение може да намериш Hamilton за 450-тина лв.

P.S. Смешна цена за такъв часовник със сапфир.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

@gurcayy дано часовниците им на Венгер са по-добро качество от портфейлите, че имах един който се скапа за отрицателно време.

Шегата настрана, но 200евро за Фосил не бих дал, най-вероятно и за Касио, въпреки че ще е бухан с функции. За тези пари и малко отгоре вече се разширява доста избора, както и с по-горен клас часовник ако се намери намаление някъде, но от физически магазин едва ли. Сейко нямаха ли в магазина?

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Не е лошо да се по интересува човек и да прочете малко. Всички кварцови часовници от този сегмент че и доста по скъпи ползват едни и същи марки механизми, най често японските Miyota или швейцарските Ronda. Така или иначе обаче цената на тези механики варира от 5$ до 15$ ! От там на горе плащаме за стоманена каса верига и марка, толкоз. Мога да пратя снимки ако има желаещи на един Sector, който имах и струваше 300-400лв вътре в полупразната му каса седеше в средата една цъкалка от 7.50$.....
Wenger са малко по скъпи , ползват хубави швейцарски задвижвания от около 60-70 Евро ...

Единствено Casio ползва свой механики почти на 100% и за разликата от другите в този клас дава реално нещо за парите ти, освен марка и визия. И най важното - Точни са!
Sector-a ми с швейцарската механика избързваше с доста секунди на месец.

Та според мен даването на 400-500-600лв за някаква фешън марка, със задвижване от 20лв и празна каса без никакви допълнителни функции е....... леко глупаво... Ама всеки сам си решава. Да не говорим че за тези пари се намират втора употреба хубави механични часовници, ама там вече играта е друга..

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Не си спомням да съм се "разписвал" в тази тема миналата година, но ще го направя сега: G-SHOCK GST-W110D-1A9ER

[Изображение: GST-W110D-1A9ER-800x800-product_popup.jpg]

Мъжки кварцов часовник Casio от серията G-Shock GST-W110D-1A9

  • Мъжки часовник Casio от серията G-Shock.

  • Корпусът е изработен от благородна стомана и пластмаса.

  • Верижка от благородна стомана.

  • Диодно осветление.

  • Устойчив на удари и вибрации.

  • Соларна клетка- Вградена соларна клетка зарежда батерията с енергия.

  • Сверяване чрез радиосигнал ( DCF/MSF/WWVB/JJY/BPC )
    В Европа или Северна Америка, голяма част от Канада и Централна Америка, в Япония – трябва само веднъж да настроите часовника на местно часово време. След това той получава коригиращ сигнал от различни излъчващи кули. Така Вашият часовник е винаги точен и не се нуждае от допълнителни настройки при преминаване от лятно към зимно часово време.

  • Световно време
    Показва часа в различни градове и области на света.

  • Хронометър(1/100сек-1ч.) 
    Измерва изминало време, времена за отделни етапи, два финала.

  • 5 Аларми:- Ежечасов сигнал. Ежедневната аларма звучи всеки ден в зададения час. Възможност за звуков сигнал на всеки кръгъл час.

  • Таймер за обратно броене (1/1сек. - 100мин.)

  • 12- / 24-часов формат
    Часа може да бъде показван в 12- или 24-часов формат.

  • Индикатор за заряда на батерията
    Когато батерията спадне под определено ниво, на дисплея се появява индикатор за предупреждение.

  • Висока степен на водоустойчивост.
    Този часовник може да се носи при къпане, плуване с акваланг – тестван при налягане 20 бара/ 200 метра. Стойността на позволените метри не отговаря на водното налягане при съответната дълбочина, а на въздушното налягане (ISO 2281)

  • Размери около: 59.1 X 52.4 X 16.1 mm.

  • Тегло около: 195g.
След (почти) 1 година ползване съм много доволен, защото сам се сверява (абсолютно точен всеки ден), а соларната батерия я "заредих" през февруари и от тогава насам винаги стои заредена на "H" (High). Хареса ми контраста на черен циферблат с жълти (позлатени) стрелки и някак му придава стил и красота въпреки грубия външен вид. Концепцията само да го носиш без да го мислиш: да не се нарани, да не му свърши батерията, дали е точен ... направо се преродих, защото преди него имах Seiko 5 (от 1996-та до 2013-та, а след това 5 години не бях носил часовник).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Хубав е да, но и цената я бива Smile В Европа до колкото знам има само два излъчвателя на сверяващ сигнал, едната е в UK другата в Германия. Та за това и при нас сигнала не достатъчно силен на всякъде.

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

На сайта на Casio имаха черна седмица (преди черния петък) и ми излезе около 560 лв. пък и дори 1 година след това все още стои на официалната 696 лв.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Моето Касио е от същата серия. Още в началото като излезе като модел го взех. Може би вече 2.5 години. Няма грешка, както казах. И го взех точно от Хит в Младост.
Иначе много ясно, че се плаща за марка. Това вече е дискутирано в тази тема. Един часовник за 50К евро да не би механизмът му да е с лунни камъни?
Часовникът е бижу. Аз защо си взех Сертина за 1500, а не за 500 лв.
Да, заради марката и заради това, че ми хареса на външен вид. Много добре знам, че механизмът вътре струва сигурно 30-40 лева. Но не ми пука.
С всяко нещо е така. Една дамска чанта от 1000 лв. защо струва толкова? Заради марката. И заради нищо друго.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

@arrogant
колега щом си дал 1500лв заради марката, да беше взел Tissot или Tag Hauer, поне са по-разпознаваеми. Smile Иначе Сертина имат добри модели, които може да се намерят и за под 1000.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Е, какво значи има модели под 1000? Има и над 2000...
Този ми хареса просто Smile
Има ли Таг за 1500?
А Тисо има всеки втори...това не ми харесва.
А между другото имам и един Лотус.
Перфектно състояние. Някой ако го иска да казва Big Grin

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
[Изображение: 03c2bb3e8995e1e74bb4adebda7bb548.jpg]
Цитирай

Като стана въпрос за Лотус, те както и Кандино мисля са на Фестина. Интересно никой не ги спомена тях. Аз имам един Фестина от доста години вече и все още работи без проблем, не съм забелязал и да изостава. Та до към 300 - 400 и те смятам са добър вариант.

@arrogant а кой модел е Сертината? Може да пуснаеш някоя снимка ако искаш, че те там е леко обърквация с моделите..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Точно така. Лотус е бранд на Фестина.
Сертината е тази.
В момента има доста намаления в Джулиани.[Изображение: 35c46a79c682b8bc6555bb41ed04098a.jpg]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Между другото сега реших да видя колко е точна Сертината. Сверен е при смяната на времето последния път. 2 секунди напред е.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

добър е да, интересно че рядко се виждат часовници със сив циферблат

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Аз намерих точния модел на Fossil-a JR1401 , даже в olx го намерих чисто нов за 220лв, намален от 370лв (на колкото го гледах и аз) и много за замислям дали да не го поръчам, защото много ми хареса, а и къде са 300-400, къде са 220лв Big Grin
Цитирай

То около 220 му е реалната цена явно, в Амазон е някъде толкова. Ако бях на теб от там щях да го поръчам, щом си го пробвал и ти харесва, че като гледам касата е 50мм. Smile

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Това е огромно. Само ако си го пробвал и имаш голяма китка.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

Сега се загледах, че му е такъв размера, а аз пробвах един доста по-малък около 42-45мм. Има и по-малък Fossil FS4682, който е на 260лв. Сегашния ми е 43мм и ми е супер. До 45мм е ОК на моята ръка. Оттам нагоре ми е голям. Явно ще разгледам пак хубаво и няма да бързам, да не стане фейл Big Grin
Цитирай

Аз откакто минах на автомат, не мога да си представя да дам повече от 250лв за кварцов часовник.

Gruppo Gamma Vanguard AG16 със сапфирен джам и швейцарец ETA 2824-2 под капака. Засичал съм го в продължение на месец, 1 секунда закъснение на денонощие.

От Холандия дойде за 2 дена буквално.

В момента съм го окачил на черно Зулу от алито.

[Изображение: 8638e21130ea7cd769faeda36086de79.jpg]

[Изображение: 0a44ae7044abe62687ad34e76a5ef086.jpg]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Колеги, в крайна сметка поръчах Fossil FS4682 (с металната черна каишка). Ходих и го видях на живо, сложих го на ръката си и просто заспа. Имаше го същия, само че с кожена каишка и не ме грабна. В магазина, обаче в който го пробвах имаше лек дефект, а и цената му беше 370лв. Разрових се малко в olx/bazar.bg и го намерих за 220-230лв с доставката от физически магазин, но не в София. Гледах и в амазон, но там цените са или същите или по-високи за този модел, та смятам, че това си е му реалната (даже май под нея) цена. Благодаря за мненията и препоръките.
П.П. Casio-тата, които ми допаднаха бяха по 400лв и нагоре, а аз не съм някакъв супер маниак, а отделно 2та модела, които пробвах все с нещо трябваше да направя компромис - единия с теглото, другия с големината на касата. Та... доста часовници, от какви ли не марки гледах, но този просто веднага като го сложих и разбрах, че е моя.

[Изображение: FS4682_main?%24aemResponsive_pdp%24]
Цитирай

@niksapz да ти е честит новият часовник и със здраве да си го носиш Smile

Имам една молбичка към съфорумниците :
Някой ако знае как може да се почисти часовник с метален корпус и метална верижка моля да вмъкне в темата ?
Имам Casio EDIFICE ECB-800DB-1AEF потапях го в оцет и сода и с четка за зъби го почиствах но не се изчисти както предният ми часовник пак Casio .Ако знаете как може да се почисти хубаво моля споделете.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)