Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 4/4XL - слухове и очаквани спецификации

(2019-10-15, 19:56:14)NoMaD написа:  Освен да изчакаш и теста на DxOMark за да се подтвърди дали ще е така. Не вярвам да се забави дълго.
Отдавна не гледам подобни класации, особено на горепосочените специалисти. Резултатите им са на принципа "който плати повече, ще е първи". Такова ми е мнението за тях.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobi_1217 за това мнение:
  • martoo, vlaf
Цитирай
Аксесоари

(2019-10-15, 20:12:17)mg22 написа:  но тегаво като не се предлага в БГ официално..
Напротив, в 21 век сме, и е изключително лесно да го поръчаш от немския гугъл стор, също така благодарение на фирми като ... можеш да си го транспортираш от там за 10ина лв. Освен това гаранцията ще е 2 години!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

то опции има много, не съм писал че няма как да се сдобиеш с един, но е тегаво ако случайно ти се наложи да ползваш гаранция и в страната няма съпорт. Ако не ти е проблем да пращаш по куриери из Европа и да се надяваш, че всико ще е ок и няма да се наложи после пак да се занимаваш..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

(2019-10-16, 06:09:36)pepy1 написа:  Напротив, в 21 век сме, и е изключително лесно да го поръчаш от немския гугъл стор, също така благодарение на фирми като ... можеш да си го транспортираш от там за 10ина лв. Освен това гаранцията ще е 2 години!
Да, ама - не. И въобще не е лесно, както си го представяш. Бях си купил тук един Pixel закупен от Google Store, който след месец ми даде дефект. Намерих му купувач от Англия, който искаше да си го смени там по гаранция. Десетина дни им въртя там телефоните на съпорта, като всеки път му искаха какво ли не, като стигнеш и до пощенския код на GGBG, който според тях не бил този посочен на сайта им. И накрая човека се отказа да се занимава повече. Така че и от Google гаранцията е също...Франция!

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • mg22
Цитирай

Като повечето гаранции.
Всички знаят само да взимат пари, стане ли нещо, не ги търси.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2019-10-15, 21:44:38)bobi_1217 написа:  Отдавна не гледам подобни класации, особено на горепосочените специалисти. Резултатите им са на принципа "който плати повече, ще е първи". Такова ми е мнението за тях.
Първи раунд: Pixel 4 и iPhone 11 Pro - Фототест

 
Цитирай

(2019-10-16, 09:21:06)Victormihov написа:  Като повечето гаранции.
Всички знаят само да взимат пари, стане ли нещо, не ги търси.
незнам на какво ти е базирано мнението, но съм ползвал гаранция на предишни мои телефони Nokia, HTC и Huawei , та даже и едно зарядно за iPhone ми бяха сменили без върпроси, понеже случайно видях, че имало кампания за подмяната им. Всичко е било ток и жица, но си е било в оторизиран сервиз в страната, където е купен телефона.

Това малко оф-топик започна да става, но вероятно и за Пикселите няма проблем с гаранцията ако е купен и се ползва в държава с официална поддръжка.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Google Pixel 4 - Unboxing

 
Цитирай

(2019-10-16, 09:32:24)NoMaD написа:  Първи раунд: Pixel 4 и iPhone 11 Pro - Фототест
Благодаря за линка! За първи сравнения ми харесват снимките на Пиксела и виждам, че доста добре се справя. В последно време се поизравниха нещата откъм камери, но лично аз предпочитам по-натурални снимки и Пиксела ми е фаворит в моята лична класация. За нощният режим смятам, че там Пикселите открай време нямат особена конкуренция, отново според личните ми предпочитания.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-10-16, 08:56:59)NoMaD написа:  Да, ама - не. И въобще не е лесно, както си го представяш. Бях си купил тук един Pixel закупен от Google Store, който след месец ми даде дефект. Намерих му купувач от Англия, който искаше да си го смени там по гаранция. Десетина дни им въртя там телефоните на съпорта, като всеки път му искаха какво ли не, като стигнеш и до пощенския код на GGBG, който според тях не бил този посочен на сайта им. И накрая човека се отказа да се занимава повече. Така че и от Google гаранцията е също...Франция!
Това,че при теб се е получило така, не значи че при всички е така. При мен проблеми не е имало, но това е друга история за друга тема! А това да те мотаят с гаранцията, в запазена марка на България, в “белите страни” не е така!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2019-10-03, 20:46:26)the7one написа:  2800 mah с 90 hz дисплей ? Това сигурно ще е 3 часа sot. Явно ще се надяват за 2 хиляди лева + някой да го купува само заради камерата, която май като гледам няма ultrawide. Всичко почти е под всяква критика за края на 2019та година освен дисплеят.
И аз съм на същото мнение. То тия гугъл се помислиха за apple,щом ги пускат тия смешни телефони на смешни цени. 6/64 е base модела,1500лв. Като някои телефони от 2016 година. Махнали за пръстовия отпечатък,защото вече май се смята за "стара технология". Гугъл напоследък освен да "взима назаем" идеи от айфоните нищо не прави. Ех,мина се времето на нексусите,особено 4 и 5,когато гугъл правеха телефони на цени около 350-400 долара с топ хардуер и софтуер. В днешно време купуваш най-новото xiaomi mi за 750лв с хардуера като пиксела за 1500лв,слагаш един къстъм ром и получаваш реално същия продукт.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
[-] 2 потребители изказват благодарност на MeRtYy за това мнение:
  • doktorra, fifth_root
Цитирай

За бъдещите притежатели на Google Pixel 4 и една лоша новина - на тях няма да се предлагат безлимитни хранилища за снимки и клипове без компресия. Представителите на Google потвърдиха пред уеб изданието The Verge, че за новите мобилни телефони Google Pixel 4 и 4 XL това предложение вече не е валидно: https://www.theverge.com/2019/10/15/2091...ty-backups

 
Цитирай

Интересно решение, за мен това е стъпка назад, с което всякаш целят да отдръпнат потребителите от 4 поколение с оглед на това, че много хора използват облачни услуги с голям размер хранилище

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Като утешителен бонус предлагат друга интересна опция: тримесечен пробен период за 100 GB абонамент в Google One.

 
Цитирай

(2019-10-16, 13:29:43)NoMaD написа:  За бъдещите притежатели на Google Pixel 4 и една лоша новина - на тях няма да се предлагат безлимитни хранилища за снимки и клипове без компресия. 
Apple-ски дизайн на телефона, Apple-ски модел на предлагане на услугите -> всяко нещо трябва да се плаща.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Google Pixel 4 получи опция за актуализации като при iPhone, (впрочем както и при някои телефони с Android - също). В системата се появиха две опции за рестарт след инсталиране на актуализацията - незабавна или автоматична през нощта.

[Изображение: 99d256abe1c7d0ba6df841f05a6af6dc-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай

(2019-10-16, 13:29:43)NoMaD написа:  За бъдещите притежатели на Google Pixel 4 и една лоша новина - на тях няма да се предлагат безлимитни хранилища за снимки и клипове без компресия. Представителите на Google потвърдиха пред уеб изданието The Verge, че за новите мобилни телефони Google Pixel 4 и 4 XL това предложение вече не е валидно: https://www.theverge.com/2019/10/15/2091...ty-backups
Ето тук ме изгубиха, няма да го бъде. Пълен минус, ще се кара с двойката. Има и други минуси, но  всеки си има предпочитания! Чаках официалното ревю, като се въздържах да чета темата тук , както и в нета всичко за пиксел 4.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Pixel 4 и Pixel 4 XL няма да се предлагат в Индия, тъй като изпoлзвaт paдapa Ѕоlі, ĸoйтo мoжe дa paзпoзнaвa лицeтo нa пoтpeбитeля и дa peгиcтpиpa жecтoвeтe нaд диcплeя c пoмoщтa нa тexнoлoгиятa Моtіоn Ѕеnѕе. Caмo чe тoй изпoлзвa тoчнo 60 GНz чecтoтeн диaпaзoн, който се оказва е запазен за военните. Toвa e и пpичинaтa нoвитe cмapтфoни нa Gооglе, зa paзлиĸa oт пpeдишнитe мoдeли Ріхеl, дa нe ce пpoдaвaт в Индия. B тaзи cтpaнa e зaбpaнeнo изпoлзвaнeтo нa пoдoбни ycтpoйcтвa, a пpи нeйнoтo нapyшaвaнe ce ĸoнфиcĸyвa cъoтвeтнoтo ycтpoйcтвo и ce нaчиcлявa глoбa. A aĸo се peши дa се изĸлючи Моtіоn Ѕеnѕе тexнoлoгиятa, нoвитe cмapтфoни щe ce лишaт oт cвoитe нaй-нoви и yниĸaлни ocoбeнocти, нa ĸoeтo Google нямa ĸaĸ дa ce cъглacи: https://techcrunch.com/2019/10/15/google...ia-launch/

 
Цитирай

Чаках с нетърпение 4ката, но с тези глупости... не бих си го взел!
Слаба батерия, която сигурно пак ще ми държи 3часа СОТ с моето използване и лимитарано хранилище за видеа и снимки.
Нямат ultra wide, което не ми е толкова важно на мен, но... с 4та ще загубят доста клиенти.

Мисля да си купя Пиксел 3. Или някоя друга марка с Android One, не знам обаче там как ще е асистънта, дали ще е добър като на Пиксел?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

Да много странна конфигурация на камерата тази година вкараха .. очаквах да добавят ултраширокоъгълна, а да останат с тяхната си разработка за дигитален зуум .. super res zoom май се водеше. Зуума по софтуерен начин могат да го докарат, но по-големия ъгъл на виждане няма как. Жалко.
Цитирай

От Google обещават три голями актуализации на Android за своите телефони. Това се отнася предимно и за новите Пиксели. Като се има предвид факта, че Google предлагат нова версия на Android всяка година през август-септември, хората закупили Pixel 4 и Pixel 4 XL, ще получават актуални версии на операционната система с всички свежи и необходими функции поне до месец октомври 2022 г.: https://androidinsider.ru/novosti/kak-do...-4-xl.html

 
Цитирай

Сега като се замисля, мнението ми се променя Big Grin И за мен 4 поколение е крачка назад. И аз исках да видя широкоъгълна камера повече, отколкото телефото, защото както казаха в по-горните постове увеличението може и по софтуерен път да стане, въпреки че ми харесват крайните резултати от зумната снимка.. В днешно време май повече се използва широкоъгълният сензор, отколкото увеличителен такъв. Като че ли Pixel 3 е по-добрият вариант особено ако човек предпочита пръстов отпечатък за отключване.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

След редица от тестове експертите от DisplayMate признаха екрана на Pixel 4 като един от най-добрите в момента на пазара. Cпeциaлиcтитe нa ĸoмпaниятa oтбeлязaxa, чe тoй e c 10% пo-яpъĸ oт минaлoгoдишния Pixel 3, имa шиpoĸ cпeĸтъp нa изoбpaжeниeтo и много тoчнo пoĸaзвa вcичĸи цвeтoвe. Kaдpoвaтa чecтoтa oт 90 Нz ocигypявa плaвeн cĸpoл нa изoбpaжeниятa, eфeĸтнa aнимaция нa интepфeйca и пoĸaзвa мнoгo виcoĸo ĸaчecтвo нa изoбpaжeниeтo пpи възпpoизвeждaнe нa видeo и в игpитe. С което всичко това получава най-високото отличие на лабораторията - A+: https://wccftech.com/displaymate-awards-...r-a-grade/

 
Цитирай

Google не представи 5G версии на новите смартфони от серията Pixel 4, явно изглежда, че компанията ще пусне първите си такива модели чак през следващата година. От бранда излязоха със становище, че те ще пуснат подобни модели, когато ще е подходящо за потребителите, както и това, че сега не е правилното време за покупка на 5G телефон, както по отношение на мрежовото покритие, така и заради някои ограничения на технологията в устройствата, като високата консумация на енергия: https://www.pcmag.com/news/371352/google...a-5g-phone

 
Цитирай

Защо никой наш оператор няма да предлага пикселите?

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)