Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A50 - Лични впечатления и коментари

(2020-01-04, 21:13:46)Kambera22 написа:  Колега това със стоковата камера ли е снимано...
Не намирам никъде във камерата тази резолюция със, която са качени снимките.
Изтеглих си и двата файла за да видя на коя резолюция са снимани.
Ако е външно приложение, кое е то снимките изглеждат доста прилични даже повече от очакваното.
Е, човека е писал "Snap camera HDR". Не видя ли ?
Цитирай
Аксесоари

Да, снимани са със Snap Camera, по-напред съм дал пълни описания за това какви настройки трябва да и се направят. Същите снимки обаче ги снимах и със стоковото приложение, разликата главно беше в това, че бяха квадратни (3:4), и че бяха с една идея по-малко детайлност като цяло.

Скоро ще кача снимки от Snap-a както и от стоковата, за да може да се направи сравнение между двете тук нагледно. И въпреки всичко понеже доста съм си играл с камерата - от сега мога да ви кажа, че разликата между снимките правени във Snap-а и такива правени със стоковата е главно в това, че стоковата няма вариант, в който да не преработи софтуерно снимката веднага след като бъде снимана. Главно - програмата се старае да премахва шума от снимката.. до толкова понякога, че направо я "замазва".. и от там вече хората си мислят, че е загубен фокуса. Особено съм забелязал, че на малко по-слаба светлина във вътрешни пространства, както и на изкуствена такава.. качеството и пада наистина доста. Но навън при добра осветеност, а и както и на тъмно - снима много добре.. Просто понякога зависи от условията, а и.. стига да не сработи прекалено брутално пак софтуера, който "чисти" шума от снимката и.. да я омаже повечко. Именно затова в предните постове писах за Snap Camera, която прави снимките така, както ги предоставя самия сензор, без да маца нищо по тях.. и затова с нея излизат доста по-ясни в множество ситуации Smile

П.П.: Парадокса тук е, че два ъпдейта по-назад стоковата камера я бяха направили да снима точно като Snap-a, много детайлно и супер точно. След това нещо и причиниха и в дадени ситуации започна да дава различни резултати ...

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 2 потребители изказват благодарност на Lenux за това мнение:
  • anatol06, Kambera22
Цитирай

Свалих Snap camera trial, която е същата като платената, но trial. На снимките максималната резолюция, която ми дава е 8 мр 4:3. Въобще няма опциите описани по -горе и прави доста посредствени снимки.
Цитирай

Може би защото е trial.
Аз изтеглих пълната версия и всичко описано от колегата си е на място.
Разликата наистина е голяма. Благодаря Lenux.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на i365672640 за това мнение:
  • Lenux
Цитирай

(2020-01-05, 12:19:30)i365672640 написа:  Може би защото е trial.
Аз изтеглих пълната версия и всичко описано от колегата си е на място.
Разликата наистина е голяма. Благодаря Lenux.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
 Да и аз изтеглих платената версия и е напълно фунционална и има куп оптимизации, както я описва колегата lenux...
Единственото което забелязвам е че стабилизацията не е толкова силна и агресивна както в при стоковата.
Цитирай

Може би не се получава , защото съм с A70.
Цитирай

Може би трябва да пробваш с пълната версия.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Цитирай

Пробвах. Същата работа.
Цитирай

Здравейте, нормална ли е силата на сигнала. Обикновено е на 2 черти и -100 asu. 
Като провеждам разговор е на 4 черти и -60 asu. 
Нормални ли са тези стойности, някаква екстра на телефона ли е, или имам проблем?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте, някой пробвал ли е да зарежда телефона с кабел различен от оригиналния ? Тъй като моят може да се зарежда само от него. Пробвал съм с външни батерии, зарядни за кола, други зарядни - нищо. Сложа ли оригиналния кабел, зарежда без проблем.
Цитирай

Аз моя го зареждам вечер със зарядно от самсунг 5V 1A
Със кабел купен от технополис за около 10тина лева и се зарежда за около 4 - 5 часа което е нормално за батерия със такъв капацитет.
Предполагам че по малкия ампераж също така волтажа щадят батерията, лично мнение.
А при необходимост бързото зареждане.
Ако ще го свързваш към оригиналното зарядно има значение дали кабела Поддържа бързо зареждане.
Цитирай

(2020-01-09, 20:32:20)sashko написа:  Здравейте, нормална ли е силата на сигнала. Обикновено е на 2 черти и -100 asu. 
Като провеждам разговор е на 4 черти и -60 asu. 
Нормални ли са тези стойности, някаква екстра на телефона ли е, или имам проблем?

При разговор е нормално да ти показва по-силен сигнал. Телефонът дропва до 2г/3г за да проведе разговор и там логично сигнала е по-силен. Asu при различните технологии се отчита различно.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Относно кабелите и зареждането - още като купих телефона и оригиналния кабел ми се виждаше доста къс. Така, че отидох в Техномаркета да си купя друг, исках да е от свестна марка и да е поне метър и половина. Взех един на Alocacoc (май така се изписва), които в момента са от по-читавите на пазара. Прибрах се, включих - прекъсва като се размърда. Върнах се, направих рекламация - момчето обаче го тества на всички наредени там телефони - работи си отлично на тях. Та от тогава разбрах, че А50 си иска само неговия кабел и нищо останало. Както колегата по-горе каза - може би работи и с други самсунгски кабели, но е много капризен. Затова - пазете си оригиналните кабели, че загубите ли ги ще берете ядове.

За зареждането - нормалното зареждане на телефона с оригинален кабел и зарядно, с изключеоно "бързо зареждане" трае приблизително два часа (от 20 до 100% средно казано). Зареждане от сорта на 5 часа не е нормално. В такъв случай е сигурно, че кабела или зарядното, с които се зарежда изобщо не са за тая работа или са прекалено китайски.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Има развитие (положително) по моя проблем (пост #440) с лошия звук при разговор.

Първо: Като че ли след ъпдейта наистина малко се подобри звука (чисто субективно).
Второ: Направих си "персонален звуков профил" през Advanced sound settings/Sound quality and effects/Adapt sound и това доста подобри звука (очевидно оглушавам  Cool )

Но това не реши проблема с липсата на VoLTE. Благодаря на колегата  OnlyOne76, който потвърди че телефона има "екстрата" в мрежата на Теленор.  Отидох в магазин, където се помъчиха да ме убедят че нищо не разбирам, че VoLTE е активно и т.н.... Смених си SIM картата (пича твърдеше че е безмислено - и така се оказа впоследствие) - 10 лева няма да ме фалират  Wink . Нищо не се промени.
Докато днес поставих като втора SIM-ката на сина ми (той е с А70-2018) и voila - иконката се показа и на моя екран, което разсея всички съмнения че телефона не е в ред. Последва обаждане до 123 и се оказа че VoLTE изобщо не било активирано за моя номер. Човека ми го активира и след рестарт на телефона и (наново) активиране на услугата всичко се оправи. Звука през VoLTE е кристален, няма нищо общо с предишното положение.

За пореден път посещение в магазин на Теленор ме убеждава, че там няма кой да ти свърши работа. Птичовете и птичките са като едни хиени, които дращят с химикалките по листята и само гледат как да зарибят нещастните посетители (естествено и на мен почнаха да ми свалят звезди, да ми обещават гигабайти и прочее, вместо младежа да види че нямам активен VoLTE)

Телефона все повече ми харесва, сина ми ме убеди да инсталирам някакъв си Nova Launcher, който ми позволи да си наглася визуално нещата по мой вкус. Живота на батерията ме устройва напълно - карам по два дена. Единствено невъзможността да плащам с телефона не ми харесва (не знам дали модела има Samsung Pay, но и да има - то той не работи в България), но както казах ще го преживея. Cool

Cheers! Storstark
[-] 1 потребител изказва благодарност на sclera_bg за това мнение:
  • Kambera22
Цитирай

И при мен за малко повече от 2 часа качва от 20 до 100% с изключена опция за бързо зареждане.
Също така след последния ъпдейт виждам подобрение в снимките при ниска осветеност.
Преди често ми е замазвало на по-тъмно и се е налагало да си подпирам ръката с телефона някъде, за да излезне качествена снимката, сега това е подобрено.
Гледам, че в Гугъл Плей програмката Снап камера е платена, от къде я сваляте пълната версия или направо я плащате?

P.S.
А писането за лошо качество на звука направо ме хвърли в тъча.
От както ползувам телефона, много хора са ми казвали че ме чуват перфектно, а и аз ги чувам така.
Към М-тел ми е картата, но предполагам, че и при другите ще е така...
Цитирай

(2020-01-11, 18:50:47)rsvr написа:  И при мен за малко повече от 2 часа качва от 20 до 100% с изключена опция за бързо зареждане.
Също така след последния ъпдейт виждам подобрение в снимките при ниска осветеност.
Преди често ми е замазвало на по-тъмно и се е налагало да си подпирам ръката с телефона някъде, за да излезне качествена снимката, сега това е подобрено.
Гледам, че в Гугъл Плей програмката Снап камера е платена, от къде я сваляте пълната версия или направо я плащате?

P.S.
А писането за лошо качество на звука направо ме хвърли в тъча.
От както ползувам телефона, много хора са ми казвали че ме чуват перфектно, а и аз ги чувам така.
Към М-тел ми е картата, но предполагам, че и при другите ще е така...
Относно качеството на звука от оператора е, за 2 години смених доста телефони от висок и среден клас...
И резултата при всичките да не кажа един и същ близък е.
Предполагам зависи от оборудването което използват операторите, а доколкото знам на теленор са хуавей.
Цитирай

"Та от тогава разбрах, че А50 си иска само неговия кабел и нищо останало. Както колегата по-горе каза - може би работи и с други самсунгски кабели, но е много капризен. Затова - пазете си оригиналните кабели, че загубите ли ги ще берете ядове."

Колега Lenux - това изобщо не е вярно!
Телефонът работи със всеки относително читав кабел,направен по технология за сила на тока от 2А.
Закупил съм 3(китайски) кабела по 2м.
Кабелите са оплетени със шнур и имат допълнителна гумирана защита от прекъсване.Поддържат бързо зареждане и твърдя,че са в пъти по-качествени от бюджетният кабел в комплекта,който след седмица ползване започна да се поклаща в гнездото и връзката стана доста хлабава.
С "оригиналният"кабел,телефонът се затопляше леко(при изключено бързо зареждане),докато с китаеца устройството е студено през целият цикъл на зареждане,който трае около 1.50 ч. от 20 до 100%.
Кабелите са закупени от Ebay и струват около 8 лв. за бр.
Сам по себе си фактът,че кабела който си закупил,видиш ли,работи при всички останали телефони,само при твоя прекъсва,говори за проблем на телефона(на конкретната бройка - не на модела).Телефонът ти не е бутиков и не работи само с оригиналния кабел.
Най-вероятно кабела в комплекта е универсален за цялата гама 2019 г.Не съм сигурен единствено за S и Note моделите.Няма как някой да проектира кабел за всеки модел,още повече пък в ниския и среден клас.Най-малкото, е нерентабилно и излишно.Разлики има единствено при зарядните.

Galaxy J7
Samsung S8
Samsung A50
[-] 1 потребител изказва благодарност на OnlyOne76 за това мнение:
  • boxi
Цитирай

^ Колега, само факта, че с оригиналния кабел батерията на телефона ти загрява, а с купения китайски не - само по себе си знаеш ли какво всъщност означава? А и дистанционната диагностика на USB порта на телефона ми, която направи също беше толкова добра Smile Благодаря! Поздрави!

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

И какво означава?
Г-н Всезнайко - "Андроид Спец" Big Grin
С оригиналният кабел също нямаше видимо загряване,докато връзката между телефона и кабела не стана хлабава.
Не видях някъде да споменавам USB порта ти.
Причините не винаги се ограничават само до порта.
Ползвай си късият "оригинален" кабел,но недей да заблуждаваш хората,че телефонът си искал и се зареждал коректно единствено с това бюджетно парче жица,включено в комплекта.
Аз глупакът,ще продължа да се радвам на комфорта от по-дългият китайски кабел,въпреки "професионалното" ти мнение!
Поздрави! Wink

Galaxy J7
Samsung S8
Samsung A50
Цитирай

Радвай се на китайският кабел, додето не съсипеш батерията, защото те са дали кабел на марката, но ти си зареждаш с менте.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Зареждам с такова "менте" J7 вече 3-та година.
Засега няма никакви признаци за съсипване.
Старият ми Самсунг(модел 2012г.) го продадох след 4 години ползване с относително добре работеща батерия за годините си - зареждан с подобен кабел.
И какво означава менте?
Има качествени и некачествени продукти,отговарящи на определени изисквания и спецификации!
Не всичко китайско е лошо,както и не всичко "оригинално" е добро.
Всеки да си ползва телефона както намери за добре.
Написах коментара,не за това кое е по-добро!
Написах го по повод абсурдното твърдение на колегата,че телефонът работи само с прословутия оригинален кабел.
Ами не е вярно!И няма как да бъде,особено пък при масов модел като А50.

Galaxy J7
Samsung S8
Samsung A50
Цитирай

Да това не е вярно, ако е с еднакъв преходник всяко зарядно става.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Сега се скарайте за един кабел и прецакайте форума с глупостите си.
Цитирай

Абе колеги. Ъм, май имаме "smart capture" вече

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай

За Скрийншот ли става дума?
Или за някакъв вид видеозапис на екрана?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)