Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

Затова търси търговци в Али с доставка от европейски склад. Хем няма да има митница, хем ще дойде за максимум седмица. При този вариант имаш гаранция "Франция", но пък цената е 30% надолу. Сам трябва да прецениш дали си заслужава риска.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Здравейте! Необходима ми е помощ относно закупуването на смартфон от онлайн магазин.Харесал съм Xiaomi Redmi 7A 32/2 GB версията.Ще го взимам за възрастен човек,който горе-долу се оправя с телефоните,така че не ми трябват по-скъпи предложения.Може ли някой да изкаже мнение/я за някой от тези онлайн магазини - https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...479452395/# ,като не бих искал цената да превишава 200 лв,така че питането ми се отнася за търговците,които го предлагат до тази ценова граница.
Благодаря предварително!
Цитирай

От изброението определено бих се спрял на Ozone.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай

Skyfon или Smartfon - поръчай си по избор.

 
Цитирай

Не виждам никаква логика да се поръчва Редми 7А от онлайн търговци, при положение, че може да се купи за същите пари от технополис - 179 лв., техномаркет - 166 лв., зора - 179 лв., техмарт - 179 лв. Да, това са цени за 16 гб версия, но на възрастен човек надали са му нужни 32 гб. А ако са нужни, то в тези вериги 32 г версии са по 199 лв. За мен няма смисъл за разлика от 20 лева да се купи телефон от гаражен магазин. В редовните вериги поне ще има истинска гаранция.
Цитирай

Във въпросните магазини - също.

 
Цитирай

(2019-12-08, 10:15:50)NoMaD написа:  Във въпросните магазини - също.
Да, ама не. Гаранция на хяртия ще има. Ама дано не се разваля, че почва ходене по мъките.
Цитирай

В крайна сметка,го купих от Техмарт,физическия магазин.
Цитирай

Колеги здравейте, бихте ли ми препоръчали онлайн магазин в UK. Предстои ми пътуване до Лондон за празниците и искам да взема телефон на жената.
Гледах тук https://www.eglobalcentraluk.com/ и цените са доста добри.
Цитирай

Колеги здравейте. Харесал съм си 2 рутерчета от емаг като и 2-та се предлагат от тях самите .. работата е там, че не съм сигурен кой по би ми допаднал и кой ще докара по добър обхват.. Та мисълта ми е следната ако взема и 2-та да си ги тествам и да видя кой ще ме направи по щастлив Smile и да върна после другия, лесна ли е процедурата и бързо ли връщат парите ?
Цитирай

Процедурата по връщане е лесна и безпроблемна, само ако продукта е обявен като "Предлага се от ЕМАГ". Ако е от външен търговец е трудна задача.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

До колкото знам, срокът за връщане е 14 дни считано от датата на получаване. Да кажем, че имаш около 10 дни (грубо) за тестване, евентуално да прецениш кой не ти върши работа и съответно да го върнеш, и това при положение, че транспортът по доставка и връщане се е осъществил в рамките на 4 дни общо (по 2 дни път в посока) Аз съм връщал така един гимбал. Купих го от eMAG с карта, играх си няколко дни след като пристигна и след ъпдейт на фърмуера се брикна. Нямах проблеми с връщането, не съм плащал на куриер. Мисля, че парите постъпиха обратно в банковата ми сметка за около 6-7 дни. Не знам как стоят нещата, ако продуктите са платени с наложен платеж.

Значи, 14 дни е срокът за връщане, ако стоката е закупена от eMAG партньор, но за самите eMAG е 30 дни, от дата на получаване, което е супер!
Цитирай

(2019-12-17, 18:03:22)ronnie72 написа:  Процедурата по връщане е лесна и безпроблемна, само ако продукта е обявен като "Предлага се от ЕМАГ". Ако е от външен търговец е трудна задача.

Да да.. излишно гледах да е от ЕМАГ предлаган.. платил съм и с карта.. надявам се лесно да се случат после нещата...
Цитирай

Стоя и се чудя, чудя се и стоя - преди 2 дни направих онлайн поръчка през сайта на Технополис, за покупка на телефон на духинг. И...никаква реакция. От емаг като купувах преди няколко месеца лаптоп на духинг всичко стана супер експедитивно и след 2 дни го бях получил. Някой да има опит с тия горните (при такава ситуация) да знам колко да ги чакам (ако вземат да реагират догодина, директно ще ги отсвиря)?
Цитирай

От Технополис бях поръчвал, директно ми доставиха пратката без обаждане или имейл за потвърждение.И аз се чудих какво става,но си я получих пратката на 3 ден.
Цитирай

Здравейте колеги,
ровейки из нета, попаднах на нещо което няколко човека са споменавали тук. Помислих си, че е по-добре да го има черно на бяло, пък и много подробно е описано всичко! Става дума за представляването Ви на български пощи пред митницата за пратки поръчани извън ЕС.
https://www.bgpost.bg/bg/485
Весело посрещане на новата година!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Колеги, мнение за магазин https://ofisitebg

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

Аз не съм пазарувал от тях, но чета само добри отзиви. Цените им по принцип не са лоши.
Цитирай

(2020-01-11, 22:47:37)cinzano написа:  Колеги, мнение за магазин https://ofisitebg.com
От тях имам 1 покупка, пречиствател за въздух на Шяоми. На следващият ден от поръчката беше у дома. Без да ми звънкат, без регистрация... Единствено ме подразни, че на почти 300 кинта покупка, Еконта си го платих до офис... Но това си беше най-тънката оферта на Пазарувай...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Колеги , някой знае ли нещо за тези два магазина партньори на Емаг 

May Advisory 
Royal Mobiles 

При евентуална покупка на телефон  от тях , дали ползват официалната гаранция в оторизиран сервиз на марката за България. 
Или гаранцията е към тях

Huawei P30 Pro
Цитирай

За първите не знам, но за Royal Mobiles аз лично не намирам нито техен уеб адрес, нито Фейсбук страница... Иначе също съм попадал на техни оферти преди време.

Някой да препоръча изгодно място онлайн за закупуване на автомобилни акумулатори? Emag си ги знам, но се надявах да има някой е-магазин с евентуално по-добри цени, както се казва, да се е специализирал само за алумулатори и подобни консумативи.
Цитирай

akumulatori.bg по--специализирани няма накъде... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-01-14, 20:16:57)tynata2 написа:  Колеги , някой знае ли нещо за тези два магазина партньори на Емаг 

May Advisory 
Royal Mobiles 

При евентуална покупка на телефон  от тях , дали ползват официалната гаранция в оторизиран сервиз на марката за България. 
Или гаранцията е към тях
Аз купих телефон от тези през емаг. Това е една и съща фирма, защото през емаг бях поръчал телефона от едните, после на "гаранцията" пишеше името на другия. Гаранцията не я брой. Някаква гаражна е. Но ако ми се наложи ремонт, по-скоро бих дал пари и да е при сервиз, който знам къде се намира. Отделно, че телефонът дойде без лепенка, т.е. бил е отварян на 100%, а дали е бил ползван мога само да гадая. Заводски трябваше да е с Андроид 7, дойде ми с Андроид 8. Направих компромис заради цената, която беше около 30-40% надолу спрямо цена в истински физически магазин.
Цитирай

Добър вечер ! Някой да е купувал от fasttech точка ком ? Гледам, че приемат биткойни, та да си купя нещо. Знаете ли друг магазин където се пазарува с биткойн от рода на алитио и там подобни китайски? Благодаря!
Цитирай

Магазина е много сериозен. Пускал съм и диспут като алито и приемат поне при моите поръчки. Пазарувал съм много, но не с биткоини, а Пейпал.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)