Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 10/Note 10+ - Лични впечатления и коментари

На първия въпрос да има такава възможност. На втория частично да, защото има такава възможност, само когато си на слушалки или блутут слушалка.
Цитирай
Аксесоари

(2019-12-14, 16:47:00)arrogant написа:  Имал съм и micro usb >> usb c.
Чак сега си отворих кабела и изпадна.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Къде бяха, при кабела или при щипката за вадене на върховете на писалката?
Цитирай

Големия при резервния писец, малкия при кабела.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай

https://m.fakti.bg/technozone/432294-sma...a-kamera-e

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Здравейте и Честита Нова година... 
Въпросът ми е, ако телефона е купен от Германия, гаранция за България има ли? В Самсунг България могат ли да проверят по IMEI статута му...
Благодаря.

Samsung Galaxy Note 10 Black 
Huawei p20 pro
Цитирай

Ако гаранцията е международна - важи навсякъде.

 
Цитирай

Благодаря за информацията...

Samsung Galaxy Note 10 Black 
Huawei p20 pro
Цитирай

За най-сигурно защо не питаш Самсунг България? Ако някой тук не работи там или в лицензираните сервизи едва ли може да ти даде 100% достоверна информация.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай

Абсолютно вярно, но информацията ми трябваше в неработен ден... Телефона, който купих е от Техномаркет и всичко е наред...

Samsung Galaxy Note 10 Black 
Huawei p20 pro
Цитирай

(2020-01-01, 19:02:59)sid666 написа:  ..Въпросът ми е, ако телефона е купен от Германия, гаранция за България има ли? ..

(2020-01-02, 19:16:49)sid666 написа:  ... Телефона, който купих е от Техномаркет и всичко е наред...
??!??!?!

(2020-01-01, 21:11:03)NoMaD написа:  Ако гаранцията е международна - важи на_всякъде.
Не съм сигурен, че "Сръчко" мислят така.

                                                                    
Цитирай

(2020-01-02, 22:58:27)georgi4a написа:  Не съм сигурен, че "Сръчко" мислят така.
Миналата година ги посетих с устройство закупено от Англия, обслужиха ме без проблем - явно съм имал късмет тогава.

 
Цитирай

(2020-01-02, 22:58:27)georgi4a написа:  ??!??!?!

Не съм сигурен, че "Сръчко" мислят така.
Малко неясно се е получило... За гаранцията питах заради телефон от Германия,но междувременно намерих по-добра оферта за същия купен от Техномаркет...

Samsung Galaxy Note 10 Black 
Huawei p20 pro
Цитирай

(2020-01-02, 23:48:11)sid666 написа:  ...но междувременно намерих по-добра оферта за същия купен от Техномаркет...
Значи няма какво да му мислиш, взимай го, ще си имаш и гаранция - със здраве да си го ползваш.

 
Цитирай

Благодаря подобно...


Изпратено от моят SM-N970F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Note 10 Black 
Huawei p20 pro
Цитирай

https://www.xda-developers.com/download-...allpapers/ Ето който иска тапетите на Samsung Galaxy S20.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Привет. Имам известни колебания. Искам устройство с писалка, заради обработка в Lightroom и тн. Колебая се между tab s6 и note 10+. Не съм фен на Samsung, малко ми е странен интерфейса и ще ми е трудно да премина към него, но не толкова колкото към Apple. Сега ползвам Huawei продукти, които са много {кантари, часовници, облаци} и не ми се искаше да ги сменям, но без гугъл няма как да стане. 

Та въпросите ми са, писалката ползва ли се пълноценно за всичко или е само за писане. 

Екрана настройва ли цветовия баланс според околната средай както е при huawei /apple. 

Двете сим карти могат ли да са 4G/volte едновременно, т.е. да приемам обаждане на едната, докато ровя в нета с другата. 

Има ли gestures, като да вземеш телефона и той да светне, да се отключи, да избере човек от указател само при търсене и доближаване до ухото, да заглушиш аларма или обаждане с обръщане на телефона, демек като при huawei. 

Галерията цялата ли влиза в облака без загуба на качество, има ли някакви ai инструменти като автосортиране по лица, места, best cuts и т.н.

 Как е сигнала спрямо други апарати? 

И накрая tab s6 или note 10+. Не ми пречи да си ползвам Huawei p20 за слушалка, тъй като не съм убеден, че такъв голям апарат ще ми е удобен. А и трябва да сменям часовника, кантара и тн. По скоро ми трябва заместник на големият mediapad m5, с писалка, повече памет, по ярък екран и по качествена мрежа. 
Плюс на таблета е че има клавиатура, по голям екран. 
Но note10+има повече памет, побърза мрежа, по ярък екран, по компактен е, по-добра софтуерна поддръжка и има 2 сим слота, които да ползвам за data.
Цитирай

Ще е дълго да пиша за всичко което питате и ще Ви го напиша накратко.
В сравнение с П20, Ноут10+ е Космос .
Аз имам П20про и пиша това от личен опит.
Има само два нюанса! Обхвата на които и да е Хуаувей е по-добър от всички останали, но не е огромна разликата. На мен лично ми липсва инфра датчика за дистанционно на П20про и нищо повече... За всичко останало за което питате Ноут 10+ го може и то много добре.

Пс: мисля само автоматичното набиране при поднасянето към ухото го няма. Но май и не съм го търсил в Ноута.
[-] 1 потребител изказва благодарност на N.N. за това мнение:
  • divna
Цитирай

(2020-01-27, 09:04:26)hazART написа:  Май никога не си ползвал Samsung. А като гледам, по-скоро питай, дали Huawei има тези функции, защото Samsung ги има всичките и тази, когато вдигнеш телефона да набира. Huawei копира Apple, като гледам как си се намъчил с Huawei, със Samsung ще се родиш.
Добро утро,
В кое меню се активира отговор или набиране чрез поднасяне към ухото на телефона?
Цитирай

Тези функции ги няма.
Телефоните са си много добри, но нямат абсолютно всичко.
Аз питах за директно набиране при отваряне на контакт от контакти. При Хуаувея тази функция я има. Както и функцията за отговор при входящо повикване и поднасяне на телефона към ухото без да пипаш нищо по него. Нота това не го може.
Също неможе и да набира абонати при задържане на бутона за намаляване на звука при заключен екран и изговаряне името на абоната.
Цитирай

Значи така...
При Хуаувей има три много полезни функции свързани с обажданията. Тези функции ги няма при Ноут. Мисля че при Ноут 8 имаше някой от тях но не съм 100% сигурен.
- приемане на входящо обаждане при поднасяне на телефона към ухото.
Изключително полезна функция за хора, които работят с ръцете...

- директно набиране при поднасяне на телефона към ухото ако си отворил абонат в контакти.
Спорна функция. Лично за мен не заслужава внимание.

- набиране при задържане на бутона за намаляване на звука при заключен екран с произнасяне на името на контакта.
Изключително удобна функция при шофиране.

Пс: пиша за Хуаувей П20про. При другите незнам как стоят нещата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на N.N. за това мнение:
  • divna
Цитирай

От Samsung намаляват цените на Galaxy Note10: https://www.samsung.com/us/mobile/galaxy...ce=ixbtcom

 
Цитирай

Директно набиране има Ноута, но не в смисълът, който влага в това колегата попитал за функцията. При Ноута можеш да си създадеш преки пътища за контакти и при тапване върху тях да набираш от начален екран. Без да се налага да влизаш в контакти. Удобно е. Аз лично ползвам тази функция редовно, но не е същото като при Хуаувея.
Цитирай
Bug 

@milss @"Vi70" @hazART 

Undecided

Спазвайте добрия тон, дори и да сте на различни мнения.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • milss
Цитирай

(2020-01-27, 13:34:21)N.N. написа:  Значи така...
При Хуаувей има три много полезни функции свързани с обажданията. Тези функции ги няма при Ноут. Мисля че при Ноут 8 имаше някой от тях но не съм 100% сигурен.
- приемане на входящо обаждане при поднасяне на телефона към ухото.
Изключително полезна функция за хора, които работят с ръцете...

- директно набиране при поднасяне на телефона към ухото ако си отворил абонат в контакти.
Спорна функция. Лично за мен не заслужава внимание.

- набиране при задържане на бутона за намаляване на звука при заключен екран с произнасяне на името на контакта.
Изключително удобна функция при шофиране.

Пс: пиша за Хуаувей П20про. При другите незнам как стоят нещата.
 Колега първите две функции ги имаше още в S4.
Цитирай

(2020-01-27, 13:34:21)N.N. написа:  Значи така...
При Хуаувей има три много полезни функции свързани с обажданията. Тези функции ги няма при Ноут. Мисля че при Ноут 8 имаше някой от тях но не съм 100% сигурен.
- приемане на входящо обаждане при поднасяне на телефона към ухото.
Изключително полезна функция за хора, които работят с ръцете...

- директно набиране при поднасяне на телефона към ухото ако си отворил абонат в контакти.
Спорна функция. Лично за мен не заслужава внимание.

- набиране при задържане на бутона за намаляване на звука при заключен екран с произнасяне на името на контакта.
Изключително удобна функция при шофиране.

Пс: пиша за Хуаувей П20про. При другите незнам как стоят нещата.
Втората функция се нарича "директно повикване", намираща се в системните настройки на Samsung устройството.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)