Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

(2020-02-18, 21:34:52)any9 написа:  Аз започвам да се нервирам много.... Някой да е забелязал, че с Андроид 10 снимките не са толкова добри, колкото с Андроид 9? Направи ми впечатление, но си помислих, че всичко е в главата ми, защото така и така напоследък ме дразни много телефона... Но сега го обсъждат и във фейсбук групата на Huawei и явно не е само мое мнение това...
Колега аз пуснах темата във фейсбук за качеството на снимките. Тези дни мисля да се върна към андроид 9
Цитирай
Аксесоари

Въпроса е, че не ни се струва май... Още един повод си намерих да сменя телефона Sad
Цитирай

И аз забелезвам влошаване на качеството. Като го взех бях с 9 и снимките бяха уникални, не съм любител на снимането, но просто не можех да спра да снимам. А сега като качесто имам чувството че се доближава до NOTE 9 който позлвах преди това, а неговата камера не е цветуща. Май ще се окаже вярно всичко това с упдейтите. Уж чакаме ъпдейти за добро, нови функции ала бала а накрая се оказва, че е точно обратното.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай

Нищо такова не забелязвам.В зависимост от осветлението просто някой снимки са по добре видимо от други.Не е от EMEI 10 а се е напълно нормално.При зума има влошаване на качеството.
Цитирай

И аз не забелязвам разлика, не че съм голям фотограф и снимам рядко. Гледайте да не вие замазана камерата отзад, това е единственото което съм забелязвал когато снимам.
Цитирай

(2020-02-19, 08:09:33)alexs_ написа:  Колега аз пуснах темата във фейсбук за качеството на снимките. Тези дни мисля да се върна към андроид 9


Къде си пишете у фейса за тези проблеми ?
Цитирай

(2020-02-19, 07:11:53)AD_Ofink написа:  Колега по съдба, кой дайлър ползвате?
Здравейте спрял съм се на ТОВА .Удобен ми е в контакти буквите отстрани са на кирилица което за мен е +,а и са по-големи.Единствения по-удобен беше някакъв порт на гугълския дайлър,но при него когато си на отключен екран и ти позвънят излиза сано балонче в горната част на екрана,а не на цял екран и по тази причина го разкарах.На този за който е линка съм изключил Caller ID,така ползвам вградения на тела който ми е по-удобен и същевременно си получавам известията.За колежката @any9 само да отбележа,че аз мисля намам проблемите  с камерата описани от другите колеги.Просто покрай цялата галимация са бана от щатския перчем китайчетата мисля,че много яко се окъкаха с ОС-то.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • AD_Ofink
Цитирай

(2020-02-19, 18:33:51)bajchoni написа:  Здравейте спрял съм се на ТОВА .Удобен ми е в контакти буквите отстрани са на кирилица което за мен е +,а и са по-големи.Единствения по-удобен беше някакъв порт на гугълския дайлър,но при него когато си на отключен екран и ти позвънят излиза сано балонче в горната част на екрана,а не на цял екран и по тази причина го разкарах.На този за който е линка съм изключил Caller ID,така ползвам вградения на тела който ми е по-удобен и същевременно си получавам известията.За колежката @any9 само да отбележа,че аз мисля намам проблемите  с камерата описани от другите колеги.Просто покрай цялата галимация са бана от щатския перчем китайчетата мисля,че много яко се окъкаха с ОС-то.
Че контактите са си на кирилица попринцип

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

При мен менюто на телефона е на английски и Т9 е на латиница, докато при гореспоменатия софт това не е решаващо. Но ме дразни, че при разговор няма алтивно прехвърляне на филия с лютеница и затова отлетя... Иначе е адски гъвкав и удобен, но май от доста време не го поддържат.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-02-19, 21:09:27)alexbg67 написа:  При мен менюто на телефона е на английски и Т9 е на латиница, докато при гореспоменатия софт това не е решаващо. Но ме дразни, че при разговор няма алтивно прехвърляне на филия с лютеница и затова отлетя... Иначе е адски гъвкав и удобен, но май от доста време не го поддържат.
От настройките на самия Ап съм деактивирал Caller ID.По този начин се ползва Caller ID-то на самия телефон,а с него става номера с филията с лютеница.За колегата @Sokolchev във вграденото приложение контакти като го отвориш и в дясно на екрана има лента с букви за мен лично е много удобно ползване то й.В повечето приложения от стора тя липсваше или беше на латиница,а в това приложение си е на кирилица при това с по-едри букви.
Цитирай

При този дайлер ако е деактивиран Caller ID  по време на разговор дисплея не става на максимална яркост!
Цитирай

(2020-02-19, 21:30:45)bajchoni написа:  От настройките на самия Ап съм деактивирал Caller ID.По този начин се ползва Caller ID-то на самия телефон,а с него става номера с филията с лютеница.За колегата @Sokolchev във вграденото приложение контакти като го отвориш и в дясно на екрана има лента с букви за мен лично е много удобно ползване то й.В повечето приложения от стора тя липсваше или беше на латиница,а в това приложение си е на кирилица при това с по-едри букви.
Ами точно де, аз съм си с вградените контакти и ми излизат буквите на кирилица и винаги е било така     

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Даааа, защото менюто на телефонът ти е на български.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Може и да е спамерско, но да си кажа, за да затворя въпроса... Прoблема за самонамаляващия се ELE-L29. След случайно намокряне в долната част на телефона с няколко пръски вода, при попиване със салфетка, изтече няква невъобразима гняс от решетката на говорителя. Последва чистене, тръскане, бъркане, но не и духане и я гледай ти - взе че засвири, спря да дере и направо си се оправи. Работата ми е много прашна(железарска), на това отдавам килото стружки в тая малка дупка... Та така - софтуерния проблем се оказа хардуерен. Да не кажа хигиенен.
Цитирай

(2020-02-19, 23:18:10)alexbg67 написа:  Даааа, защото менюто на телефонът ти е на български.
Е нормално е да е на български, все пак съм българин Smile това е една от причините да не си купувам айябълки докато не се научат че има и друг език

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 4 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Boby13, georgi4a, karas, TNTKZ
Цитирай

Евала за това мнение, @Sokolchev!
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай

Аз и повечето ми приятели, откакто сме на андроид  винаги са ни били на Английски. Като хванем някой телефон на Български и се "борим", докато намерим това което ни трябва. Някак си много е объркващ превода на някои неща. "ненатрапчиви съобшения* Big Grin

Huawei P30 Pro Breathing Crystal 128GB & Huawei Watch GT2
[-] 2 потребители изказват благодарност на Musakata за това мнение:
  • alexbg67, mitko.stefanov
Цитирай

При всякаква възможност, освен самия Андроид и програмите, които поддържат са на български език !
Цитирай

Всичко което може да се направи е на Български.Само контактите са на латиница защото преди бяха на български и гугъл ги беше изкарал с някакви йероглифи и не можех да ги разчета та голям зор видях докато ги намеря на ново.И от тогава са ми на латиница.Лаптона също  е на Български.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Boby13
Цитирай

(2020-02-20, 13:23:09)DoryanY написа:  Всичко което може да се направи е на Български.Само контактите са на латиница защото преди бяха на български и гугъл ги беше изкарал с някакви йероглифи и не можех да ги разчета та голям зор видях докато ги намеря на ново.И от тогава са ми на латиница.Лаптона също  е на Български.
Какво общо има гугъл с контактите ми? Аз си записвам на устройството всичко

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Нали ти прави копие в Google drive и от там са беше объркало неща.Това беше доста отдавна и ката си купих нов телефон и гугъл въстанови контактите които бяха на български тъка .
Цитирай

(2020-02-20, 14:19:56)Sokolchev написа:  Какво общо има гугъл с контактите ми? Аз си записвам на устройството всичко
Ако стане ,,инфекция" с телефона ? Какво става с контактите ? За мен много е удобно контактите да са свързани с акаунта ми и за секунди са на което и да е устройство  Smile
Цитирай

Трябва да се архивират контакти снимки и др.в Гугъл акаунта защото всичко се случва.Веднъж майка ми беше на легло в болницата и я снимали на портативен ренген в стаята.И по късно като отворила телефона и видяла че всички снимки от картата са изтрити а  картата за нищо не става защото постоянно дава грешка.После всичко и въстанових от Гугъл но аз си правя архив отделно на ПС и на външен диск.
Цитирай

(2020-02-20, 12:47:04)Boby13 написа:  При всякаква възможност, освен самия Андроид и програмите, които поддържат са на български език !
Нагледал съм се през годините на всякакви пародии на преводи на менюта, подменюта, обяснения, указания и какви ли не объркващи, неясни и зле съкратени текстове на основния софтуер и поддържащи приложения. Само, ако е нещо описателно и разтеглено в голям обем предпочитам да го имам в превод, защото може да се интерпретира евентуално и не води до недоразумения. А не от някакъв снобизъм. Факт е, че се ползва машинен превод много често и стават миш-маши най-големи... Та така от мен на тема "Аз съм Българче".

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Musakata
Цитирай

Ако няма български, тогава ползвам руски, защото го владея доста добре и определено не е машинен превод Smile Всеки сам си решава Smile С това и аз приключвам лиричното отклонение Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)