Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

Аз рядко снимам клипове. Не съм забелязал такъв проблем. Забелязвам едно примигване когато запична да пиша текст. Пробвах и с гугълската клавиатура и пак тъка, само на първото натискане после си е нормално ползвам swift key keyboard
ПП май само на самсунг браузер премигва сега пробвах на хуавейския не примигва и на другите приложения не

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
Аксесоари

(2020-03-17, 11:54:49)DoryanY написа:  Какъв ъпдейт е кой номер

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Не беше официален ъпдейт, нещо като актуализация на някакви услуги на Хуавей ..... седеше в клипборда с оранжева иконка.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

Днес исках да си пусна втори Viber към втората сим карта и отидох в App twin (Приложение близнак), но защо там имам само facebook и messenger? Мога ли да стартирам viber с втори акаунт без допълнителен app?

Android Huawei P30
Цитирай

На нашите телефони не може.Преди друг колега искаше също.Трябва да си инсталираш някое приложение от Гугъл стора
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • orelcho
Цитирай

(2020-02-21, 08:35:49)slavi. написа:  За  пропуснатите повиквания нотификация отивате на настройки приложения после отгоре пак приложения после отдясно горе спициялен достьп после оптимизиране на батерията индификатор на номера и син.  кон.  им давате да е не разрешено ако не получавате GMAIL и на него
всъщност не виждам тези специален достъп?

elly
Цитирай

Стъпките са настройки- приложения чукаш пак приложения-горе 3 те точки и търсиш специален достъп-оптимизиране на приложения чукаш пише не е разрешено и стрелка на долу и чукаш на нея да излезнат всички и избираш приложенията


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Колеги описания от мен проблем при възпроизвеждане на видео в Галерията пост #1016 , се оправи временно след като изчистих кеша и данните на Галерията , но след това пак се появи

Пропуснах да спомена , че имам инсталирана програма NoRoot Firewall

Възможно ли е тя да бърка телефона , тъй като съм спрял някои процеси


Прикачени файлове Миниатюри
                   

Huawei P30 Pro
Цитирай

Има лесен начин да провериш като го деактивираш или де инсталираш.Аз когато се появи странен проблем първата работа е да деинсталирам последното приложение което съм инсталирал преди да се появи проблема.Аз такива програми като тази не ползвам за да забраниш даден процес трябва да знаеш за какво е защото вместо полза може да се появят други проблеми.Ползвам само антивrрусна.Тези в червено спрените процеси ли са?
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • tynata2
Цитирай

Паузирай временно стената и дай жега на галерията, веднага ще разбереш.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • tynata2
Цитирай

Вчера се появи проблема със сивите снимки . Снимам на 1.5-1.8 зуум вкъщи на добра светлина и снимките направо излизат СИВИ . Ама буквално сиви ... Цялото лице на човека става сиво все едно съм го нарисувал. Връщам на стандартното 1х приближение и няма такъв проблем . ДОСТА дразнещ бъг .
Цитирай

(2020-03-19, 09:57:29)alexbg67 написа:  Паузирай временно стената и дай жега на галерията, веднага ще разбереш.
Аз по-скоро се чудя какво се опитва да постигне паузирайки половината телефон......
Цитирай

(2020-03-19, 17:58:35)powerzzz написа:  Вчера се появи проблема със сивите снимки . Снимам на 1.5-1.8 зуум вкъщи на добра светлина и снимките направо излизат СИВИ . Ама буквално сиви ... Цялото лице на човека става сиво все едно съм го нарисувал. Връщам на стандартното 1х приближение и няма такъв проблем . ДОСТА дразнещ бъг .
При теб сега ли се появи.Това го има от преди.Добре че не използвам зум по добре на 40 мп и да увеличиш снимката а иначе ми се струва че на 10 мп снимките имат по хубави, цветове поне на открито.
Цитирай

Huawei с фенерче... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Това да му е кусура
Цитирай

Здравейте колеги, аз съм с П30 про приятелката ми с Мейт 20 про. И двамата правим скрийншотове, в галериите всичко е добре, но когато се прати в месинджър и качеството се разваля. До сега не сме имали такива проблеми, някой друг да го е забелязал?
Цитирай

(2020-03-19, 17:58:35)powerzzz написа:  Вчера се появи проблема със сивите снимки . Снимам на 1.5-1.8 зуум вкъщи на добра светлина и снимките направо излизат СИВИ . Ама буквално сиви ... Цялото лице на човека става сиво все едно съм го нарисувал. Връщам на стандартното 1х приближение и няма такъв проблем . ДОСТА дразнещ бъг .
Преди няколко дни се заиграх с този проблем. При мен го прави от доста време, макар че съм още на версия 9. Поиграх си на открито и като че ли проблема го нямаше, на лампа го има.

(2020-03-19, 21:49:01)an7u написа:  Здравейте колеги, аз съм с П30 про приятелката ми с Мейт 20 про. И двамата правим скрийншотове, в галериите всичко е добре, но когато се прати в месинджър и качеството се разваля. До сега не сме имали такива проблеми, някой друг да го е забелязал?
Месинджър и вайбър развалят качеството с цел по-малък разход на данни

Android Huawei P30
Цитирай

(2020-03-19, 21:49:01)an7u написа:  Здравейте колеги, аз съм с П30 про приятелката ми с Мейт 20 про. И двамата правим скрийншотове, в галериите всичко е добре, но когато се прати в месинджър и качеството се разваля. До сега не сме имали такива проблеми, някой друг да го е забелязал?
За вайбър съм сигурен,че има опция за качеството на снимките.Може да провериш и в месинджър дали има подобна опция.
Цитирай

Най доброто качество на снимки които пращаш по вайбър е 650кб.което пак е ниско спрямо оригинала.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

(2020-03-19, 18:10:06)bajchoni написа:  Аз по-скоро се чудя какво се опитва да постигне паузирайки половината телефон......
 Правилно, на място зададен въпрос !

Работя извън БГ. , на място където нямам мрежов обхват.Разполагам само с ограничен интернет сателитен 1GB на месец , цена 40$ . 

Целта на програмата е да спира всички ненужни процеси и ъпдейти .Оставил съм зелените отметки само на Viber What's App  Gmail, Chrome и.т.н реално само това ползвам .  Имал съм колеги вечер ляга и на сутринта 1GB , го няма . Така може и да стигнеш до над 200$ сметка на месеца за интернет.

Благодаря на всички за мненията !!!

Huawei P30 Pro
Цитирай

Спрял ли си да не се качват видео клипове в облака на хуавей става като отвориш настройки и чукаш на твоя акаунт и ти излиза облака и чукаш върху него и спираш синхронизация та на галерия и на гугъл. Ако не си ги спри защото ще се запълни, а и ти топи интенета. Може да направиш тези настройки. Намират се при приложения, горе 3те точки, специален достъп
   

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
[attachment=28882][attachment=28883]

Huawei P30
Цитирай

(2020-03-19, 22:32:15)bajchoni написа:  За вайбър съм сигурен,че има опция за качеството на снимките.Може да провериш и в месинджър дали има подобна опция.
Няма опция, всичко е направено да си получава, на домашния интернет забелязвам че няма проблем.
Цитирай

Аз също забелязах тоя проблем и мисля, че е от някой ъпдейт на месинджъра
При вайбер нямам проблеми
Но с фейса е ужас каквото и да пратя не се чете
Не знам и как да го репортна като проблем
Преди не беше така

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай

(2020-03-19, 23:11:37)DoryanY написа:  Спрял ли си да не се качват видео клипове в облака на хуавей става като отвориш настройки и чукаш на твоя акаунт и ти излиза облака и чукаш върху него и спираш синхронизация та на галерия и на гугъл. Ако не си ги спри защото ще се запълни, а и ти топи интенета. Може да направиш тези настройки. Намират се при приложения, горе 3те точки, специален достъп


Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
  Спрял съм да , за тук става въпрос нали

Нищо не качвам в облака


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30 Pro
Цитирай

Да това е, ако не си спрял гугъл снимки да не качва ведео го спри

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

(2020-03-19, 22:55:19)tynata2 написа:   Правилно, на място зададен въпрос !

Работя извън БГ. , на място където нямам мрежов обхват.Разполагам само с ограничен интернет сателитен 1GB на месец , цена 40$ . 

Целта на програмата е да спира всички ненужни процеси и ъпдейти .Оставил съм зелените отметки само на Viber What's App  Gmail, Chrome и.т.н реално само това ползвам .  Имал съм колеги вечер ляга и на сутринта 1GB , го няма . Така може и да стигнеш до над 200$ сметка на месеца за интернет.

Благодаря на всички за мненията !!!
Доколкото разбирам се опитваш да ограничиш данните за да не трупаш трафик?Може да опиташ полека-лека да махаш някои от тикчетата да не би някой от спрените процеси да бърка видеото.За да не трупаш излишен трафик може от гугъл акаунта да спреш синхронизации на всичко освен  г мейла и хром имай в предвид,че хрома понякога е много гладен за данни(мисля,че имаше в настройките опция за ограничаване).Друго е приложенията които не ползваш да ги разкараш или да не се логваш в тях.Също така и като не ползваш данни да изключваш мобилния нет.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • tynata2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)