Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да гледаме торенти на TV Box(Android TV)
#26

(2020-01-22, 13:23:58)kamenvo написа:  Също добър вариант. Сещам се, че веднъж бях пробвал да пускам свалени субтитри в Kodi и плеъра ги намери и пусна, както са си в архива, което за мен си е солиден +, защото разархивирането в Андроид ТВ не е най-удобния процес. Като минус (субективно), мога да отбележа, че субтитрите бяха жълти (при всички ли е така, или само при мен?) и не намерих настройка за смяна на цвета и още по-важно, за смяна на размера на шрифта.
Има си настройка за смяна и на цвят и големина. Kodi -> Settings -> Player. Долу в ляво трябва да ти е на "Expert" ( ако е Basic или нещо друго натискаш върху надписа да се смени) и ще видиш всички настройки за шрифтовете.
[-] 3 потребители изказват благодарност на ravengard за това мнение:
  • aleks1106, kamenvo, trolazol
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-01-22, 14:32:38)ravengard написа:  Има си настройка за смяна и на цвят и големина. 
Супер, благодаря  Storstark
Приятели и познати тук постоянно ми задават такива въпроси, а аз наистина нямам време постоянно да  човъркам бокса.
Цитирай
#28

Здравейте колеги! Гледате ли филми по време на карантината? За последният месец съм изгледал повече филми, отколкото през последните 2 години :) . 
Ще споделя за проблем, който забелязах (т.е. жена ми)  с TorrServe (оказа се на друго място):
  Когато пусна филм, интернета спира на всички други устройства вкъщи. Не го бях забелязал, защото докато гледам, не обича да се разсейвам с ровене в телефона например. Но жената взе да се оплаква, че като пусна филм и тя няма нет на телефона. Първо реших, че гледам прекалено големи торенти, което не би трябвало да е проблем, защото дори за най-големите торенти (80-100ГБ) е достатъчен нет със скорост ~200мбит/с, а моят е 300мбит/с, плюс това основната част от филмите, които гледам са с размер 10-20 и понякога 30ГБ, много рядко пускам наистина голям торент. Пробвах с по-малки, пуснах 8, 5, 3 и дори филми по гигабайт и половина - оказа се, че проблемът си стои - независимо от размера, като пусна торент и нета изчезва от всички други устройства вкъщи. Набедих TorrServe, сложих Ace Stream - същата работа, което пък значи, че проблемът не е в TorrServe. Та, след много ръчкане и търсене се оказа, че DHT (количеството съединения) задръства рутера който е прилично смотан (някакъв Technicolor, от провайдера) и той спира нета всички други устройства. Пробвах да огранича DHT на 1000, после на 500, накрая на 300 - резултатът беше, че на всички устройства нета тръгна, но скоростта беше отчайваща. В крайна сметка изключих DHT изцяло (ТорСерв/Настройки/Настройки на сървъра/Изключи DHT) и всичко си тръгна както си трябва - аз си гледам филм, жената сваля някакви работни файлове на компа по няколко гигабайта и през това време си рови в телефона без проблем.  :D
Добре, че в ТорСерв има такава опция (disable DHT), защото например в AceStream - няма. Там можеш само да променяш количеството съединения (0 = неограничено), но не и да спреш DHT изцяло. 

Това е от мен. Стойте си вкъщи, гледайте филми и бъдете здрави!


П.п. И за да не ви занимавам само с проблеми, ето още едно онлайн-кино Кино HD : много голям каталог с филми и сериали, които предлага видео онлайн (само на руски) и торенти (както приложенията от първият пост в темата).
Цитирай
#29

DHT е добре да се спре (в общия случай не е нужно когато гледаш онлайн торент) спри си и UDP трафика, той също е бич за слаби устройства и в общия случай не е нужен. На Елементум също ги спрете тези 2 опции, има в настройките.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tolostoi за това мнение:
  • kamenvo, trolazol
Цитирай
#30

(2020-04-09, 19:44:30)kamenvo написа:   Пробвах да огранича DHT на 1000, после на 500, накрая на 300. 
Оказа се, че не съм обновявал сървърната част (TorrServer) отдавна и бях с версия 1.1.67, а всички версии, по-стари от 1.1.70, не поддържат ограничение на DHT. Т.е. каквато и стойност да напиша в графата "Лимит на DHT-съединения", те си остават неограничени. След като си обнових сървъра, поставих лимит 1000 и всичко си върви без проблем.  Wink
Цитирай
#31

Страхотна тема! Много благодаря на автора!
На моя андроид тв бокс направих връзка KinoTrend - TorrServe TV - Kodi/Elementum. В Коди инсталирах Bulgarian Subs и AutoSubs. Сега при избор на филм в KinoTrend се включва TorrServe и препраща към Elementum, който паузира автоматично филма и изкарва резултати за български субтитри от Bulgarian Subs. Избираш субтитрите и  филма продължава с бг субтитри. Можеш да смениш и звука на оригинален.
Пиша подробно за да помогна и на други да постигнат такъв резултат.
[-] 4 потребители изказват благодарност на maxo за това мнение:
  • aleks1106, kamenvo, KenLii, trolazol
Цитирай
#32

С риск да се изложа мисля, че Elementum не участва в схемата. Kodi е просто плеър. За такива като мен, които използват буквички, е проблем, че заглавията на файловете в руските торенти са на руски език (в повечето случаи) и това затруднява намирането на субтитри. Налага се да се пишат ръкопашно с оригинално заглавие.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#33

(2020-04-23, 15:22:35)maxo написа:  На моя андроид тв бокс направих връзка KinoTrend - TorrServe TV - Kodi/Elementum. В Коди инсталирах Bulgarian Subs и AutoSubs. Сега при избор на филм в KinoTrend се включва TorrServe и препраща към Elementum, който паузира автоматично филма и изкарва резултати за български субтитри от Bulgarian Subs. 
Здравейте! Мисля че паузирането и изкарването на субтитри го прави AutoSubs (съдейки по заглавието на адд-она). Елементум тук не би трябвало да играе роля. В случая, той е заместен от KinoTrend+TorrServe, а Kodi си играе, както и преди, ролята на плеър.
В момента си играя с темата "субтитри", по молба на приятели. За сега съм им направил връзка Кино HD-TorrServe-Kodi (+Bulgarian Subs и Subs.unacs.bg аддони). Като цяло работи добре, но би било още по-добре, ако успея да автоматизирам намирането на субтитри, като при вас. Може ли да споделите, откъде да взема AutoSubs, за да пробвам? Благодаря предварително.

(2020-04-23, 16:07:27)jidachev написа:  С риск да се изложа мисля, че Elementum не участва в схемата. Kodi е просто плеър. За такива като мен, които използват буквички, е проблем, че заглавията на файловете в руските торенти са на руски език (в повечето случаи) и това затруднява намирането на субтитри. 
Здравейте, прав сте, Елементум тук е излишен. Но пък не пречи. За проблемът ви със заглавията на торентите: можете да използвате и други онлайн-каталози вместо KinoTrend (всъщност в него количеството торенти е силно ограничено), такива има много  -Кино HD, HD Videobox, NUM и др.,в които количеството торенти за даден филм не е ограничено по никакъв критерии (качество, пиъри и т.н.). Както вече писах, от няколко дена съм на тема субтитри и до сега съм срещнал 3 торента, за които аддоните на Kodi не намериха субтитри сами. Търсих ги ръчно, за два от тях намерих, за третия се оказа, че все още няма бг-субтитри.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • jidachev
Цитирай
#34

Да така е Elementum в случая не играе роля - замества се от TorrServe TV. В началото използвах Klay (ex. Open with Elementum), който както се подразбира само препраща връзката, а Elementum буферира към плеъра, но при тази комбинация ми излизаше името на филма PLAY и търсенето на субтитри беше за PLAY Smile
През TorrServe TV заглавията на файловете се зареждат на английски при мен и съответно се търсят правилните субтитри. За съжаление установих, че на не всички релийзи сработва AutoSubs, работи само на тези, които нямат прикрепени субтитри, а руснаците в повечето влагат. При тези филми просто избирам опцията на плеъра за сваляне на субтитри и субтитрите автоматично се намират от Bulgarian Subs.
За добавките на Коди можете да ползвате хранилището на Мартин - https://kodibg.org/forum/thread-532.html .
[-] 3 потребители изказват благодарност на maxo за това мнение:
  • aleks1106, kamenvo, trolazol
Цитирай
#35

Ползвайте Movian с добавките за торент сайтовете и субс сайтовете. Изключително лесно и семпло. Има тема из форума някъде. Smile
Приятен уикенд.
Цитирай
#36

Автоматизиране на субтитри става с елемнтум. Когато се настрои акаунт за опънсубтайтулс от настройките от елементум и му се каже на какви езици да търси и колко на брой субтитри да сваля. Сработва само за файлове от каталога на елементум (или аз поне не съм го хващал да намира субтитри, когато торента е подаден от външен адон/приложение. Ако му зададеш 3 броя, като зареди файла, търси в опънсубтайтулс и зарежда първите 3 заглавия които съвпадат (е ако има 1 съвпадение зарежда само него). autosubs е един от най-тъпите адони, сработва както вече отбелязаха, само ако няма никакви вградени във видеото или външни от торента субтитри, което е почти невъзможно да се случи Smile в същото време, ако видеото примерно е на български и няма вградени субтитри ти прави пауза и те чака да го махнеш. Така, че ... по-добре ти да си ги търсиш, когато ти трябва.
[Изображение: f8adacc6cbff51ebd7ec05e8f4a4d7e2.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай
#37

(2020-04-24, 10:53:38)maxo написа:   В началото използвах Klay (ex. Open with Elementum) 
...... 
 на не всички релийзи сработва AutoSubs, работи само на тези, които нямат прикрепени субтитри, а руснаците в повечето влагат. 
И аз едно време ползвах Klay, но откакто открих TorrServe, не ползвам нито Klay, нито Елементум, нито пък AceStream, даже и Kodi не ползвам. При мен връзката е: торент-агрегат (NUM, KinoTrend, HD Videobox, НЦР, Кино HD - имам ги всичките) - TorrServe - ViMu.
По принцип субтитри не ползвам, но ако се наложи, ползвам руските, които са в торента.

(2020-04-24, 21:49:55)tolostoi написа:  Автоматизиране на субтитри става с елемнтум. Когато се настрои акаунт за опънсубтайтулс от настройките от елементум и му се каже на какви езици да търси и колко на брой субтитри да сваля. Сработва само за файлове от каталога на елементум
....
autosubs е един от най-тъпите адони, сработва както вече отбелязаха, само ако няма никакви вградени във видеото или външни от торента субтитри, което е почти невъзможно да се случи
.... 
Така, че ... по-добре ти да си ги търсиш, когато ти трябва.
Благодаря за съвета, ще пробвам. Преди им бях направил (на приятелите, заради които се занимавам със субтитрите) Kodi+Elementum, но казаха, че не им е много удобно (търсенето на субтитри), плюс казаха, че на opensubtitles нямало всички субтитри, които са на българските сайтове (лично не съм проверявал, ще погледна). По принцип, на opensubtitles могат да търсят и MX Player (той пък няма AFR, за аудиото не знам дали може да го предава pass-through)) и VLC (него го харесвам от много години, на РС го ползвам постоянно, но на Тв-бокса даже не съм го пробвал - знам, че има AFR, с аудиото не знам как стоят нещата).
Цитирай
#38

Афр-а е няколко вида, не ми се влиза в подробности, но накратко афр във виму и коди се обръщат към андроид апи-то за неговото ползване, бих го нарекъл нейтив. В някой андроид боксове, има настройки и за друг вид, който практически сработва на всякакво видео (включително във видеото на заден план в гугълплей тв) та нейтив и мхплеър и влц нямат, мовиан също няма, но в други конфигурации биха работили (ако се форсне от настройките на бокса при наличието му). Може да не им удобно в коди да търсят субтитри твоите познати, но реално погледнато е най-удобно. Можеш да търсиш в няколко добавки, като не намери в бсплеур, търсиш в опънсубтайтълс, после в бгсубс, после ... там следващите И ако не намери, имаш възможност ръчно да напишеш какво търсиш. Иначе най-бързо търси и намира мовиан, на него също можеш да 'подадеш' стрийма от торсерве и мовиан да си намери субтитрите и да гледаш. Проблема е, че ако не ти ги намери, не можеш ръчно да ги търсиш (или поне аз не съм виждал как става) и до там. Ако ще ползвате мовиан, търсете версията на деанк, има пастру на звука (оригиналната няма и ако не ви е проблем може и с нея). Аз напоследък гледам най-много с Елементум, последните версии са чук, от как смениха торент библиотеката е като лисица, като захапе торента няма пускане и скоростта е на макс (преди това се лигавеше и стигаше до към 3-4 МБ/с сега пълни канала) минуса е, че при превъртане доста бавно влиза час (торсерве се събужда по-бързо). Лошо, че разработчика се отказа, но откак се отказа и пусна още 3 версии. Да видим дали някой ще го продължи.

Едит: Аз също ползвам нум, рутор и още някой руски приложения, но не мога да се съглася, че са по-добре от Елемнтум. И сериалиъе са ти на сезони, като си го синхронизираш с тракт, помни до къде си стигнал, какво си гледал, какво си добавил за гледане по-късно и т.н.

[Изображение: 702cebece68ea3a39d6674df106c7ca5.jpg][Изображение: 64c6ea1174e59f13e403d8a3bb66207c.jpg][Изображение: 9fe0b1aedaa91a0807b1437e11e00e47.jpg][Изображение: b824a8fbd4aa19c5ed8ac82be99a747a.jpg][Изображение: dcbc1cf937e975489708ea0ee9217dad.jpg][Изображение: b0c273eb6716fc19e58e0a670a150866.jpg][Изображение: 8be0c7461112d0916c5adf11578da229.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на tolostoi за това мнение:
  • Be6i4, kamenvo
Цитирай
#39

Благодаря за инфото. За Elementum ползваш Burst + NOVA?
Виждам, че в резултатите излизат Ru Tracker, RuTor.
Как си настроил да ти излизат имената на филмите на български?
Цитирай
#40

Рутракер и рутор ги има в бърста, не помня дали ползвам нова (то там май само рутор ми трябваше) то и замунда и зелка ги има в бърста по принцип (но ъе в момента не работят).
А за филмите на бг, не съм настройвал нищо, просто коди ми е на бг.
Цитирай
#41

Замунда, Зелка и Енерджи торент ги има в Elementum Burst BG. Сега проверих и работят.
Визуализацията при теб е доста по-добре. При мен като привключа на Информация 3 изглед след излизане не го запомня и се връща на Списък, а и филмите не са на български. Тази визуализация с бутона Възпроизведи как излиза?
Може би първо трябваше да попитам Коди къде ти е инсталирано - при мен е на бокс.
Цитирай
#42

Замунда и зелка не вярвам да бачкат, намира съдържание но не тръгва да сваля, на доста места съм пробвал, но ще видя да сменя нещо щом казваш, че при теб работят.
Информация 3 или кой да е изглед, се запазва след като задържиш върху дадено заглавие и от отворения списък направиш изгледа да бъде по подразбиране, за филми, после ако искаш като си в сериалите и за сериали избираш който искаш. От същото меню (със задържане) имаш и инфо, от там е този екран за който питаш. При мен и на бокс и на тв е на бг.
Цитирай
#43

Пробвай с настроен за Замунда Elementum Burst BG. Пробвах Замунда - тръгва си филма. Ще пробвам настройката за визуализация.
Пробвах сега в Elementum - Лоши момчета Завинаги с линк от Замунда - 1080р BluRay - 9,84 GB - и си зарежда и върви идеално. Визуализацията се получи, както каза.
[-] 2 потребители изказват благодарност на maxo за това мнение:
  • sitro1971, trolazol
Цитирай
#44

Да, замунда работи на този торент който ми каза и на още няколко, но на някой не отлепя. Зелка не тръгва на нито един, който съм пробвал. Не мога да хвана зависимост, кои работят, кои не. Мина ми през акъла, че на частни торенти не сработва, но то ползва магнетик линка, значи не би трябвало да има значение, не зная ...
Цитирай
#45

Стартирах и Зелка от Burst BG и всичко работи отлично
[img][Изображение: 30353654_m.jpg][/img]
[img][Изображение: 30353655_m.jpg][/img]
[img][Изображение: 30353656_m.jpg][/img]
[img][Изображение: 30353657_m.jpg][/img]
[img][Изображение: 30353658_m.jpg][/img]
Буферира си линка на Зелката, АутоСубс сработва, зареждам от намерените автоматично субс и филма си тръгва. Последната картинка е превъртян напред - без проблеми.
Сигурно е някаква настройка. Ако мога да помогна питай.
Цитирай
#46

Не е настройка, днес и при мен работи, без да променям нищо. За субтитрите е добре в настройките на елементум да се сложи акаунт за опънсубтайтълс (ако нямате се регистрирайте, безплатно е/беше аз като се регистрирах), често намира от там субтитри, понякога ги намира но не ги включва.
Един шот и от уеб интерфейса.

[Изображение: db7c126f79e47fa9bb43b51961847dd8.jpg]
Цитирай
#47

Доста висока скорост на сваляне. По лан ли е? Аз нямам възможност да пусна кабел до бокса, но по WIFI си е супер, дори на 2,4 за сега нямам прекъсвания, но съм пробвал само до 32 ГБ филми. Оупънсубс съм го ползвал, но ми изкарва повече машинен превод, който не ме удовлетворява. Задал съм по подразбиране Bulgarian Subs защото търси едновременно в Subsunacs, Subsab, Yavka, Bukvi и Easternspirit. Както виждаш изкарва доста резултати и превода е доста добър.
[Изображение: 30353656_m.jpg]
Цитирай
#48

Момчета, чета и нищо не му отбирам на това коди. Честно Smile
Някой може ли да каже като за напълно начинаещ в коди какво и как трябва да се направи за да се гледат онлайн торенти със субтитри?
То са репо-та, то са плъгини, то е чудо.. Уж не съм чак толко тъп, но явноооо... Smile
Благодаря предварително на всички отзовали се Smile
Цитирай
#49

Може би е хубаво да почетеш в кодибг.орг
Цитирай
#50

Четох. Няколко пъти. Просто това коди не го разбирам. Супер неудобно и криво ми е. Май май няма да се разберем с него. Вече няколко пъти решавам да го разуча и май ще се откажа тотално. Може много неща но за настройка е много кофти
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)