Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

Последно се сещам да си изтеглиш приложение, поддържащо въпросния режим. За да можеш да сравняваш. Или да не го ползваш, а да снимаш през ръчни настройки. ИСО и скорост на блендата, нищо сложно.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • nikiberk89
Цитирай
Аксесоари

(2020-07-03, 22:23:30)nikiberk89 написа:  Зсравейте, от тази вечер имам проблем с камерата. Като снимам нощен режим. Някой път завършва снимката, но в повечето случай ме изхвърля от камерата,а сега и грешка дава. На телефона са връщани фабрични настройки преди 2 дни.. Има ли някой друг същия проблем, или да го пращам на сервиз?[Изображение: 620d4b04e311abf12f867be741af16ed.jpg]

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Колега точно преди 3 часа и при мен се появи същият проблем, дори не е дошъл ъпдейта към 10.1. Оправи се след рестарт на телефона. За сега работи нормално.

Изпратено от моят Huawei P30 Pro VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladols за това мнение:
  • nikiberk89
Цитирай

Ясно, значи да не се притеснявам.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

И при мен няма 10.1 Sad Добре де, това огромно разминаване при ъпдейтите от какво се получават? Как може един и същу модел да получи ъпдейта с 2 месеца и повече разлика? Хайде ако са седмица-две добре, но месеци?
Цитирай

(2020-07-04, 08:58:46)nowhere написа:  И при мен няма 10.1 Sad Добре де, това огромно разминаване при ъпдейтите от какво се получават? Как може един и същу модел да получи ъпдейта с 2 месеца и повече разлика? Хайде ако са седмица-две добре, но месеци?
Няколко теми по надолу съм описал как точно да сложите 10.1 без да чакате да дойде през ОТА, супер бързо и елементарно е, ако не ви се занимава да чакате по ОТА, пробвайте, вече много колеги така направиха. Нито един не се е оплакал че му се е прецакал телефона чрез този метод.
Цитирай

Да, то е елементарно, не ми е проблем и да го чакам по ОТА. Въпроса е защо има такова огромно разминаване.
Цитирай

До сега никой не знае по какъв начин ги разпространяват, има случаи в които хора стоят още на 9.1, други получавят 2 месеца првси други някой след 1-2 месеца, пълна бъркотия.
Цитирай

Това с нощния режим на камерата го има и при мен, с 10.1 съм. Случва се само на нощен режим. Чистих и каше партитицията, не помага. 100% е софтуеърен бъг.

Huawei P30 Pro VOG-L29, Huawei Mate 20 HMA-L29
Цитирай

Аз сега пробвах на П30, 3 снимки на нощен режим и нямам този проблем.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

(2020-07-05, 19:57:27)bobbysup написа:  Това с нощния режим на камерата го има и при мен, с 10.1 съм. Случва се само на нощен режим. Чистих и каше партитицията, не помага. 100% е софтуеърен бъг.
И при мен го имаше с 10, реших го като спрях Facebook във фонов режим. Сега ползвам Facebook lite. Така, че бъгът идва от приложението след като го актуализирах, а не от EMUI.

Изпратено от моят Huawei P30 Pro VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

И аз имам проблем при нощният режим . Снима , отчита секунди и ме изхвърля след 2-3 секунди . Чистих кеша и датата ама пак го прави ! @bobbysup случайно да си ъпдейтвал с метода от форума ?? Пробвах с фейса и като , че ли се оправи ... Просто махате опцията да не върви на заден фон . Уж вървеше ама до следващото пускане на камерата ... После пак се бъгва !

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Цитирай

ФБ лайт на фон и нощна няма проблем.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Истеглете Facebook от AppGallery с него нямя проблем с камерата на нощтен тежим
Цитирай

Здравейте колеги. Прочетох за проблемите с камерите на нощен режим. Аз също имам този проблем. Интересното е че като снимам на нощен понякога снимката се прави около 30 секунди и на края не се записва. Изписва грешка в камерата. P30 pro
Цитирай

Аз нямам фейсбук на телефона,ако наистина има връзка с проблема,сутринта пак тествах няколко снимки на нощен режим, няма проблем.
Цитирай

Да, ъпдейтнах по метода от форума. Махнах фоновия режим на Фейсбук и засега работи добре, ще видим.

Huawei P30 Pro VOG-L29, Huawei Mate 20 HMA-L29
Цитирай

Не е свързан с фоновия режим на Фейса Smile При мен той е включен и направи само веднъж проблем, като след рестарт вече няколко дни няма никакви проблеми с нощния режим на камерата Smile
Цитирай

10.1 Дойде и при мен най-сетне.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2020-07-05, 23:53:52)ZaiDiBG написа:  И аз имам проблем при нощният режим . Снима , отчита секунди и ме изхвърля след 2-3 секунди  .  Чистих кеша и датата ама пак го прави ! @bobbysup случайно да си ъпдейтвал с метода от форума ?? Пробвах с фейса и като , че ли се оправи ... Просто махате опцията да не върви на заден фон . Уж вървеше ама до следващото пускане на камерата ... После пак се бъгва !

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Да, по метода от форума ъпдейтнах, но не е от това. Махнах фоновия режим на Фейсбук и оттогава няма проблем. 

Huawei P30 Pro VOG-L29, Huawei Mate 20 HMA-L29
Цитирай

Същия проблем с нощния режим го има и при мен след ота ъпдейт до 10.1. Фоновия режим на фейса не помогна.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Да не би нещо при ъпдейта да се е омазало?Аз ъпнах по метода от съседната тема,след всички пачове само изтрих кеша от рековери.Да чукна на дърво проблем с камерата нямам,а всички месинджъри и фейса работят без ограничения.Може това да е решението,чистене на кеш през рековери,става за 3 мин без да се губи инфо от тела.
Цитирай

Бързо решение, което намерих в тубата:

1. Деинсталиране на фейса.
2. Триене на кеша на камерата.
3. Инсталиране на фейса от магазина на хуавей.

За сега работи. Ще видим до кога.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Чистих кеша от рековъри мода ама пак същата работа . Не съм пробвал метода на колегата по-горе ..

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Цитирай

И при мен стана този проблем, аз съм с 10.1 и вчера направих 3 снимки и трите пъти блокира на четвъртия път всичко беше нормално. Нещо пак са омазали..
Цитирай

И при мен продължава, известно време беше ок. Не става с триене на кеша на партитицията, както и на камерата. Инсталирах Фейсбук от апп галерията, същата работа. Бъг е някакъв.

Huawei P30 Pro VOG-L29, Huawei Mate 20 HMA-L29
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)