Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Фонетика на физическа клавиатура на Galaxy Tab 6?
#1

Хора, как да накарам физическата клавуатура на новия Tab 6 да цъка на фонетика?

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#2

Това пробвахте ли: цък ?
Цитирай
#3

(2019-11-06, 09:16:13)sminkov написа:  Хора, как да накарам физическата клавуатура на новия Tab 6 да цъка на фонетика?

В настройките няма такава опция за физическата клавиатура, само за екранната.
Цитирай
#4

Странно, моята си пише на фонетика (физическата). Ако е от значение, системният ми език е БГ, екранната клавиатура е на Самсунг.
Цитирай
#5

Вчера дойде ъпдейта до One UI 2.1 за таблета, доста от системните приложения също получиха ъпдейт, включително клавиатурата на Самсунг и нов фирмуер за физическата клавиатура. Обаче все още при избор на фонетична подредба на клавиатурата, физическата пише на БДС. 

И нещо ново при Декс - вече не може да се използват други софтуерни клавиатури освен тази на Самсунг, иначе останалите ъпдейти са положителни и най-после интерфейса на някои от елементите са по-близо до таблет, отколкото на голям телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на yankoa за това мнение:
  • sminkov
Цитирай
#6

Реших проблема с клавиатурата, вече пише на фонетика физическата клавиатура. След ъпдейта как е с консумацията от батерията? За сега моя се държи перфектно и не виждам причина да ъпдейтна.

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#7

В батерията не виждам разлика. Това, което е видимо на първо време е че тъмната тема се активира навсякъде по приложенията.
[-] 2 потребители изказват благодарност на dardanov за това мнение:
  • Be6i4, sminkov
Цитирай
#8

(2020-04-19, 17:29:46)sminkov написа:  Реших проблема с клавиатурата, вече пише на фонетика физическата клавиатура. След ъпдейта как е с консумацията от батерията? За сега моя се държи перфектно и не виждам причина да ъпдейтна.

Батерията няма промяна в начина и на работа, пак е така добре представянето и.

Новите неща не са по-различни от ъпдейта, който получиха останалите самсунг устройства до 2,1, но има няколко нови неща за таблета, заради които си заслужава да се ъпдейтне:
1 - DeX работи по-добре с прозорците и много по-лесно се преоразмеряват и с мишката и с клавиатурата (подобно в Windows), както и рамката на прозореца вече съвпада с текущата тема, а не е само бяла
2 - Вече може да се спре бутона на пен-а да отваря air командите и така да се възползваш максимално от приложенията, които предлагат различни функции за бутона докато рисуваш например. Най-полезното от това според мен е избягването на командите при инцидентно натискане.
3 - Може да се спре индикатора на батерията при зареждане на изключен екран
4 - Ако ползваш GoodLock има доста нови функции, специално за 10ката
5 - Новите жестове са готини, но работят само с дефолтния лънчер на самсунг, но ако ползваш One Hand +, така или иначе е почти същото
6 - Намален е размера на щората с нотификации и се появява от три места - в зависимост от къде я изтеглиш.

Това е общо взето, дребни неща, но полезни бих казал за таблета Smile
[-] 4 потребители изказват благодарност на yankoa за това мнение:
  • Be6i4, kstavrev, silverfox, sminkov
Цитирай
#9

Не знам дали и при вас е така, но от последния ъпдейт и клавиатурата физическата прави някакви ядове - често се свързва или не и много често иска актуализация на самата физическа клавиатура, Направих ресет и пак е същата история, Някой друг да има проблеми с нея след последния ъп? Аз лично имам драма и задната страна на калъфа, който при употреба в samsung dex много често се изхлузва. Явно този магнит не е достатъчен, някой може ли да сподели как се справя с това

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#10

(2020-04-30, 13:49:16)kstavrev написа:  Не знам дали и при вас е така, но от последния ъпдейт и клавиатурата физическата прави някакви ядове - често се свързва или не и много често иска актуализация на самата физическа клавиатура, Направих ресет и пак е същата история, Някой друг да има проблеми с нея след последния ъп? Аз лично имам драма и задната страна на калъфа, който при употреба в samsung dex много често се изхлузва. Явно този магнит не е достатъчен, някой може ли да сподели как се справя с това

След ъпдейта до One UI 2.1, получих едно съобщение за ъпдейт на фирмуера на клавиатурата, което фейлна първият път, но на второто съобщение се ъпдейтна успешно и сега е ОК. Единственото ми обяснение че съобщението излиза толкова често при теб е защото фейлва да се инсталне по някаква причина. Тъй като пише изрично да не се дискънектва клавиатурата по време на ъпдейт, виж да не са ти замърсени кънекторите, и на да не прави добър контакт. Може да ги почистиш с етилов спирт, да изчакаш да изсъхне и отново да пробваш.

Също така те съветвам да си изчистиш кеш партишъна, което е хубаво след голям ъпдейт (това е различно от хард ресет, и не ти трият данните). Ако не си го правил до сега трябва да изключиш напълно таблета и след това да го включиш държайки Volume Up и Power бутоните заедно, докато не се включи таблета.

Ще ти излезе ето този екран, от който трябва да избереш Wipe cache partition. Като е готово, избери Reboot system now, за да рестартираш таблета.
   

Относно вторият проблем - гърбът на таблета не се държи само с магнити, а и с меката част, която "залепва" чрез вакуум, така че трябва и металният гръб на таблета и меката част на гърба на клавиатурата, която се свързва с таблета да са идеално чисти. Ако не си сложил гърба веднага след като си разопаковал таблета, значи имаш отпечатъци и др., които трябва да бъдат почистени - почисти с етилов спирт гърба и меката част на клавиатурата, изчакай да изсъхнат добре и хубаво ги свържи заедно с премерен натиск и остави за известно време. Би трябвало след това да е ОК.

Това решение и аз съм го пробвал и работи, когато веднъж се наложи да махна гърба. Другото важно е, че заради връзката на гърба с таблета, която не е само магнитна, не е предвидено да го махаш и слагаш често, просто така работи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на yankoa за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай
#11

(2020-05-02, 01:49:32)yankoa написа:  След ъпдейта до One UI 2.1, получих едно съобщение за ъпдейт на фирмуера на клавиатурата, което фейлна първият път, но на второто съобщение се ъпдейтна успешно и сега е ОК. Единственото ми обяснение че съобщението излиза толкова често при теб е защото фейлва да се инсталне по някаква причина. Тъй като пише изрично да не се дискънектва клавиатурата по време на ъпдейт, виж да не са ти замърсени кънекторите, и на да не прави добър контакт. Може да ги почистиш с етилов спирт, да изчакаш да изсъхне и отново да пробваш.

Също така те съветвам да си изчистиш кеш партишъна, което е хубаво след голям ъпдейт (това е различно от хард ресет, и не ти трият данните). Ако не си го правил до сега трябва да изключиш напълно таблета и след това да го включиш държайки Volume Up и Power бутоните заедно, докато не се включи таблета.

Ще ти излезе ето този екран, от който трябва да избереш Wipe cache partition. Като е готово, избери Reboot system now, за да рестартираш таблета.


Относно вторият проблем - гърбът на таблета не се държи само с магнити, а и с меката част, която "залепва" чрез вакуум, така че трябва и металният гръб на таблета и меката част на гърба на клавиатурата, която се свързва с таблета да са идеално чисти. Ако не си сложил гърба веднага след като си разопаковал таблета, значи имаш отпечатъци и др., които трябва да бъдат почистени - почисти с етилов спирт гърба и меката част на клавиатурата, изчакай да изсъхнат добре и хубаво ги свържи заедно с премерен натиск и остави за известно време. Би трябвало след това да е ОК.

Това решение и аз съм го пробвал и работи, когато веднъж се наложи да махна гърба. Другото важно е, че заради връзката на гърба с таблета, която не е само магнитна, не е предвидено да го махаш и слагаш често, просто така работи.
Опитах всички съвети. За съжаление след ъпдейт до 2.1 физическата клавиатура при свързване към таблета не се кънектва винаги или във всички положения. Периодично като я свържа за таблета иска ъодейт на самата клавиатура, като ако клавиатурата е застопорена на едно място успява да се ъпдейтне, но при леко движение прекъсва сякаш конекторите прекъсват . Почистих ги, но все така прави, таблета или клавиатурата не са изпускани или напъвани, не знам какво му става

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#12

В такъв случай най-добре звънни на сервизният 080011131 и питай как е най-добре да стане, дали да го носиш направо в сервиза, или ще ти заменят клавиатурата директно.
Цитирай
#13

(2020-05-04, 13:27:08)yankoa написа:  В такъв случай най-добре звънни на сервизният 080011131 и питай как е най-добре да стане, дали да го носиш направо в сервиза, или ще ти заменят клавиатурата директно.
Днес очаквам куриера

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#14

Ще напиша какво стана, за да послужи за съвет и опит и на останалите. За мое голямо щастие куриера пристигна на следващия ден, за да вземе таблета. Тоест вчера, а днес пък ми се обадиха от сервиза на Самсунг да ми кажат, че са диагностицирали таблета и клавиатурата. Действително имало проблем в клавиатурата, тъй като бил много слаб лентовия кабел в нея, в тази меката част на клавиатурата. Казаха че на всички клавиатурите са много слабо там и да не се прегъва или пък да не се дърпа при махането й , а по-скоро да се захваща за твърдата част там където са конекторите и да се освобождава внимателно, защото лесно след това правела прекъсвания. Казаха и, че те няма как да ми подменят клавиатурата там, тъй като е аксесоар и трябва да говоря с Теленор, от който съм си закупил устройството и те да ми я подменят. Говорих и с тях, защото съм закупил таблета с клавиатурата в комплект и гаранцията ми е за двете неща , но казаха че ще имат отговор, когато занеса устройството в техен магазин и от техния сервиз се произнесат. Не знам дали те няма да кажат, че гаранцията не покрива аксесоари или да измислят, че това е повреда, която не обхваща гаранцията?!

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















[-] 2 потребители изказват благодарност на kstavrev за това мнение:
  • silverfox, yankoa
Цитирай
#15

(2020-05-15, 13:58:21)kstavrev написа:  ... Действително имало проблем в клавиатурата, тъй като бил много слаб лентовия кабел в нея, в тази меката част на клавиатурата. Казаха че на всички клавиатурите са много слабо там и да не се прегъва или пък да не се дърпа при махането й , а по-скоро да се захваща за твърдата част там където са конекторите и да се освобождава внимателно, защото лесно след това правела прекъсвания. ...

Това на мен ми звучи повече като фабричен дефект, отколкото повреда в следствие употребата на клавиатурата. Това че мястото е слабо, по-скоро е слабост при самото проектиране, тъй като при нормална употреба е ясно, че ще се прегъва често. Дано гаранцията да покрива и клавиатурата все пак, и да я подменят с нова.
Цитирай
#16

Да се оплача и аз или поне да дадете съвет. Оставих таблета с клавиатурата в офис на Теленор. Това става на 18.05. и така пише в протокола. Казаха, че ще изпратят таблета до сервиза им, който бил в Румъния (!?!?), Въпреки, че реално няма проблем с таблета, а от протокола на сервиза на Самсунг ясно се разбира, че проблемна е физическата клавиатура. От тогава нямам никакво инфо. Проверявам през електронната им справка на сайта, но там няма информация таблета да е пристигнал в сервиз още. Странно е, че при позвъняването ми в сервиза на Самсунг хората го взеха на следващия ден и след 2 дни ми го върнаха, а тук вече седмица и половина няма информация. Възможно ли е за толкова дълго време да не могат да реагират на такъв проблем. Сигурно има доста устройства върнати за поправка и има доста преди мен да отремонтират, но много неприятно чувство остава когато проблемното устройство ти трябва, а те реагират така тромаво. Имате ли опит със сервизите на Теленор и да ми споделите

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#17

(2020-05-27, 10:43:57)kstavrev написа:  Да се оплача и аз или поне да дадете съвет. Оставих таблета с клавиатурата в офис на Теленор. Това става на 18.05. и така пише в протокола. Казаха, че ще изпратят таблета до сервиза им, който бил в Румъния (!?!?), Въпреки, че реално няма проблем с таблета, а от протокола на сервиза на Самсунг ясно се разбира, че проблемна е физическата клавиатура. От тогава нямам никакво инфо. Проверявам през електронната им справка на сайта, но там няма информация таблета да е пристигнал в сервиз още. Странно е, че при позвъняването ми в сервиза на Самсунг хората го взеха на следващия ден и след 2 дни ми го върнаха, а тук вече седмица и половина няма информация. Възможно ли е за толкова дълго време да не могат да реагират на такъв проблем. Сигурно има доста устройства върнати за поправка и  има доста преди мен да отремонтират, но много неприятно чувство остава когато проблемното устройство ти трябва, а те реагират така тромаво. Имате ли опит със сервизите на Теленор и да ми споделите
Подаден на 18.05. днес ми изпратиха смс, че устройството е постъпило в сервиза днес - 01.06 , т.е. след две седмици.  Чакам да ми кажат какво предвиждаш за моето гаранционно обслужване....

Днес получих смс , че устройството е отремонтирано и че ще ми го върнат (в най-кратки срокове). Точното описание на сервизната забележка е : SAMSUNG GALAXY TAB S6 10.5 S/W update. Тест - апаратът работи без отклонения от нормалните параметри на работа.

Това за мен значи, че са ресетнали таблета, но че не са направили диагностика на свързването с клавиатурата. Обадих се и в Теленор да предупредя, че проблема според мен и не само е в клавиатурата, но ме посъветваха като пристигне в магазина да проверя длаи ще прави проблеми и отново да го пусна към техния сервиз.... което бавното им предвижване очаквам да е до месец.

Поздравявам ви с това ревю на таблета и специално аксесоарите към него от 7:29 мин : https://www.youtube.com/watch?v=K_xkHaOLOCI Аз също имам подобни проблеми с кейса и каквото и да направя няма оправяне Smile

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















[-] 1 потребител изказва благодарност на kstavrev за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#18

Отидох, тъй като днес пристигна в магазина да го взема. С една дума - направили му хаш ресет и не забелязали да прекъсва връзката на физическата клавиатура с таблета. Предполагам, че са го деагностицирали. Ще го направя и аз, но силно се съмнявам да е софт проблем и ще го нося пак. Все пак препоръчвам внимателнод а се откача клавиатурата, защото е слаба в лентовия кабел

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#19

(2020-04-17, 11:48:33)yankoa написа:  Вчера дойде ъпдейта до One UI 2.1 за таблета, доста от системните приложения също получиха ъпдейт, включително клавиатурата на Самсунг и нов фирмуер за физическата клавиатура. Обаче все още при избор на фонетична подредба на клавиатурата, физическата пише на БДС. 

И нещо ново при Декс - вече не може да се използват други софтуерни клавиатури освен тази на Самсунг, иначе останалите ъпдейти са положителни и най-после интерфейса на някои от елементите са по-близо до таблет, отколкото на голям телефон.
Здравейте, може ли да обясните как оправихте проблема с клавиатурата на фонетика (не се оправих с качените линкове по-горе). Предварително благодаря!
Цитирай
#20

(2020-04-19, 17:29:46)sminkov написа:  Реших проблема с клавиатурата, вече пише на фонетика физическата клавиатура. След ъпдейта как е с консумацията от батерията? За сега моя се държи перфектно и не виждам причина да ъпдейтна.

(2020-07-12, 15:37:06)kristina написа:  Здравейте, може ли да обясните как оправихте проблема с клавиатурата на фонетика (не се оправих с качените линкове по-горе). Предварително благодаря!

Здравейте, аз така и не успях да подкарам дефолтната клавиатура на Самсунг да пише на фонетика, когато ползвам хардуерната такава. Но @sminkov по-горе пише че е успял, макар и да не написа как. Най-добре той да обясни.

Аз лично не ползвам фонетика, просто ми беше интересно дали работи. Ползвам стандартната, даже си гравирах БДС на нея Smile

   
Цитирай
#21

Лично аз успях да оправя клавиатурата само с това приложение:
https://play.google.com/store/apps/detai...alkeyboard

да, платено е, но само то ми я променя както искам.

Сега остава само да успея да направя така, че в месиджър да може да си пиша спокойно, защото при отговор и написването на една буква и клавиатурата се скрива. Интересно е, че в декс мода не е така.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















[-] 1 потребител изказва благодарност на kstavrev за това мнение:
  • yankoa
Цитирай
#22

(2020-07-16, 10:52:56)kstavrev написа:  Сега остава само да успея да направя така, че в месиджър да може да си пиша спокойно, защото при отговор и написването на една буква и клавиатурата се скрива. Интересно е, че в декс мода не е така.

Между другото докато си в таблетен режим, може да пробваш да преоразмериш месинджъра в прозорец, за да видиш дали го прави същия номер
Цитирай
#23

(2020-07-16, 14:00:30)yankoa написа:  Между другото докато си в таблетен режим, може да пробваш да преоразмериш месинджъра в прозорец, за да видиш дали го прави същия номер

При мен излиза на кръгче, не съм сигурен как се променя

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#24

(2020-07-17, 14:01:45)kstavrev написа:  При мен излиза на кръгче, не съм сигурен как се променя

В Recent apps като задържиш върху името на приложението, избери Open in pop-up view - така ще ти се отвори в window режим, подобен на DeX.

   
[-] 1 потребител изказва благодарност на yankoa за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай
#25

(2020-07-18, 12:15:03)yankoa написа:  В Recent apps като задържиш върху името на приложението, избери Open in pop-up view - така ще ти се отвори в window режим, подобен на DeX.
По-скоро имах предвид настройката да не излиза на кръгче като балон, някъде имаше такава настройка да си е само като прозорец, както е при вайбър

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)