Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На какво да премина след LG G4?
#1

Здравейте. От известно време се чудя какъв по-евтин телефон да си взема. Моят Г4 си върши страхотна работа, но камерата напоследък започна да ме дразни. Трудно фокусира и повечето снимки не излизат добре. Флашнал съм си го до 6.0, върви чудесно, но му е време да си почине. Едно от изискванията ми към другия телефон е да може да се сменя батерията и да има по-добра камера + да е минимум 5.7 инча. Бях се спрял на LG G7 thinq, но видях, че и той и G8 батериите не се сменят или се сменят трудно. В краен случай, ако няма вече добри със сменяема батерия, предложете каквото се сещате. Целта е да не е скъп и да е по критериите ми.
Цитирай
Аксесоари
#2

Те вече батериите не се сменят както преди... трябва ти горещ въздух и прецизност, ако гърба е от стъкло. С какъв бюджет разполагаш?

Изпратено от моят SM-J600FN с помощта на Tapatalk

Galaxy S2 > Xperia M4 aqua > Xiaomi Mi5 > Galaxy S9
Цитирай
#3

Модели с лесна за смяна батерия (т. е. както бяха преди - с капаче) вече няма от около 4 години. Така че добре прецени ползват ли ти се такива. И освен камера и размер, какво друго искаш и до каква цена?
Цитирай
#4

Съвремените предложения масово изкарват, колкото 2 смени и отгоре на Г4ката (3А батерия, изкарваща 2,5 до 3 часа заради калпав чипсет), така че това притеснение трябва да отпадне. В краен случай има външни.
Колегата отгоре попита за бюджет, иначе става безсмислен панаир кой, какво харесва.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#5

По свестен модел от LG V20 със сменяема батерия не открих,той е от 2016 година.Иначе до колко пари да е телефона ако е без сменяема батерия.
Цитирай
#6

Да, със сменяема батерия греда отвсякъде. Гледах клипове, как някои сменят батериите на тия, дето не са сменяеми... демек има начини. Честно казано гледах huawei p30 pro втора ръка, но тия както нямат гугъл... много ще са осакатени. Та се загледах към LG velvet или LG v60 ... Да изчакам до края на годината и да го потърся втора ръка с гаранция.
Цитирай
#7

Huawei p30 pro има гугъл услуги. Моделите след него вече нямат
Цитирай
#8

P30 е последния им флагман с гугъл. След това излезе мейт 30 първия без гугъл и от там вече P40 серията, само дето тях ги рекламират най-много. P серията е нещо като S серията на самсунг, а мейта е като Ноут. Аз така ги определям, тъй като ползват същия чипсет от Пе серията.

Galaxy S2 > Xperia M4 aqua > Xiaomi Mi5 > Galaxy S9
Цитирай
#9

Точно обратното, есента излиза Mate с новия чип, а P серията на пролет, следващата година с чипа на Mate. Иначе за гугъл е вярно, P30 серията е последният им флагман с гъгъл, ако не броим П30 про едишън, който излезна тази година.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#10

Горе-долу 500-600 лева бих дал за втора ръка/нов телефон.... Гледах ги P20, P30 ... и P40 lite... също така Lg Velvet Ли беше... и онзи другия V60 или к'вот беше пак там... Основно ми е камерата да е с реалистични цветове и да фокусира добре. P40 lite като цяло е някакви 420 лева... A P20 втора ръка ще го намеря за 400-500 лева, P30 гледам върви 600 лева. Засега гледам P40 Lite, ама много говорят, че снима фалшиво и нереалистично от към цветове.

Huawei nova 5T - видях го и този сега...
Цитирай
#11

Аз съм с П30,общо взето снима хубаво,от към цветове според мен не снима чак толкова реалистично.Е то тук има качени снимки,можеш да разгледаш https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1634434
Иначе телефона е добър,добра батерия,работи бързо и гладко.
Цитирай
#12

След lg 4 може да преминеш на lg 6. Има добри оферти.
Цитирай
#13

Pocophone F2 Pro, в България може да се намери 6/128 за около 900 лева. Последен процесор Snapdragon 865, ram ddr4x, ufs 3.1, камера 64мп с EIS, батерия 4700mah. За тези пари не се сещам по-добро предложение.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#14

(2020-08-06, 21:17:32)hamilcar написа:  Pocophone F2 Pro, в България може да се намери 6/128 за около 900 лева. Последен процесор Snapdragon 865, ram ddr4x, ufs 3.1, камера 64мп с EIS, батерия 4700mah. За тези пари не се сещам по-добро предложение.
Много добри характеристики. Лошото е , че е с MIUI.
Цитирай
#15

(2020-08-06, 18:55:28)qnkov написа:  Горе-долу 500-600 лева бих дал за втора ръка/нов телефон.... Гледах ги P20, P30 ... и P40 lite... също така Lg Velvet Ли беше... и онзи другия V60 или к'вот беше пак там... Основно ми е камерата да е с реалистични цветове и да фокусира добре.  P40 lite като цяло е някакви 420 лева... A P20 втора ръка ще го намеря за 400-500 лева, P30 гледам върви 600 лева. Засега гледам P40 Lite, ама много говорят, че снима фалшиво и нереалистично от към цветове.

Huawei nova 5T - видях го и този сега...

Може да погледнеш LG G8s. Само преди 2 седмици имаше акция в Техмарт и се продаваше за 600 лв., но явно е имало 2-3 бр. защото е изчерпан. Останаха 2-3 онлайн магазина, които го имат, но вдигнаха цените от 699 на 729 лв. В olx обаче има един с 14 месеца оставаща гаранция за 550 лв.
В раздела др. модели LG може да разгледаш снимките. Смятам, че в автоматичен режим цветовете са напълно реални. AI режима леко ги подсилва.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • degman
Цитирай
#16

@anatol06 От две седмици ползвам телефона, като вече е и с MIUI 12. Честно казано не виждам проблем с телефона и ползвам global stable. Жена ми от две години е с Поко Ф1 и тя няма проблем с нейния.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#17

(2020-08-05, 21:59:10)qnkov написа:  Да, със сменяема батерия греда отвсякъде. Гледах клипове, как някои сменят батериите на тия, дето не са сменяеми... демек има начини. Честно казано гледах huawei p30 pro втора ръка, но тия както нямат гугъл... много ще са осакатени. Та се загледах към LG velvet или LG v60 ... Да изчакам до края на годината и да го потърся втора ръка с гаранция.
Няма такива с несменяеми батерии! Има трудно сменяеми( заради ип65) и лесно сменяеми-като старите телефони. Обаче те са на изчезване, остават само но нейм марките, с телефони за възрастни с копчета.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#18

Ако държиш да си с LG в момента най-подходящия модел е LG G8s . Може да го намериш чисто нов за 600-700лв . Телефона е много добър и в момента разполага с една от най-добрите камери . Прави страхотни снимки ,ако те вълнува това .

Sent from my LG V50 ThinQ using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 4 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • degman, milss, ronnie72, vargala81
Цитирай
#19

Да, май ще се спра на lg g8s thinq... Около 800-900 лева го виждам аз из интернета. Яд ме е че го няма в теленор, направо със сметката да го плащам и него.
Цитирай
#20

900 лв са прекалено много по моите разбирания за този телефон при условие, че се намира за около 700 макс.
Цитирай
#21

По- евтино от 729 в момента няма. И то само в 1 сайт е на тази цена. Вчера бяха 2 сайтовете, но изглежда е изчерпан почти на всякъде. Дори в Емаг го няма. Когато аз го купувах преди около 2 месеца го имаше поне на 4-5 места за 699 лв. и на още толкова за 729.
В Медиамаркт е 388 евро.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#22

729 е добре, но 900 не бих дал.
Цитирай
#23

Да. Който иска да го купи, не вярвам 29 лв. да го спрат. Но 900 лв. и аз не бих дал. Абе голяма оферта си беше за 600 лв. от Техмарт, но късметлиите са малко.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#24

За 600 лв си беше кражба. Който е успял да намаже, честито.
Цитирай
#25

К'вот било, било.... А сега какво е Wink)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)