Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A71 - Лични впечатления и коментари

(2020-11-07, 16:59:27)hazART написа:  Добре е, много му се вторачваш.

Даже в момента като ползвам месенджера падна на 75%, но като чета другите по 3,4 дни направо се чудя как при мен единствено не се получава и все й се впрягам.
Цитирай
Аксесоари

(2020-11-07, 17:03:12)slavi87 написа:  Даже в момента като ползвам месенджера падна на 75%, но като чета другите по 3,4 дни направо се чудя как при мен единствено не се получава и все й се впрягам.

Колега много е относително как ползваш телефона аз имам дни където от 8 сутринта до 17 вечерта съм го гътвал. А най много съм изкарвал 4 дена с едно зареждане но само разговори и много малко фейс. Така че свиркай си и си му кефи на телефона за тези пари толкова Smile

Samsung S23 Ultra 
Цитирай

(2020-11-07, 18:17:11)iliano9885 написа:  Колега много е относително как ползваш телефона аз имам дни където от 8 сутринта до 17 вечерта съм го гътвал. А най много съм изкарвал 4 дена с едно зареждане но само разговори и много малко фейс. Така че свиркай си и си му кефи на телефона за тези пари толкова Smile

Благодаря.
От самсунг даже казват ден и половина въпреки големите ампери.Но както казваш явно при разговори само и без ползване на други джажи ще издържи.
Цитирай

(2020-11-07, 18:33:17)slavi87 написа:  Благодаря.
От самсунг даже казват ден и половина въпреки големите ампери.Но както казваш явно при разговори само и без ползване на други джажи ще издържи.

Ползвах само Нот серията до Нот 8. Немогат да искарат 1 ден. Реших да сменя с средния клас телефон за 600лв. Гледах всякакви телефони реших да взема А71 и не съжалявам. Снима добре, бърз, памет си има. Батерията мислех че ще е като при нот серията но уви ме изненада. Държи когато не се ползва камера и много ръчкане на игри. Почнеш ли с снимките и игрите заминава за около 4-5 часа макс цялата. С средно 1ч и 20 мин на ден екран искарва 3 дена. Но много зависи пак какзвам какво правиш с него. Ръчкаш ли няма държане повече от 8-9 часа.

Samsung S23 Ultra 
Цитирай

То на Note батерията почна да държи от Note 9.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-11-07, 19:25:08)iliano9885 написа:  Ползвах само Нот серията до Нот 8. Немогат да искарат 1 ден. Реших да сменя с средния клас телефон за 600лв. Гледах всякакви телефони реших да взема А71 и не съжалявам. Снима добре, бърз, памет си има. Батерията мислех че ще е като при нот серията но уви ме изненада. Държи когато не се ползва камера и много ръчкане на игри. Почнеш ли с снимките и игрите заминава за около 4-5 часа макс цялата. С средно 1ч и 20 мин на ден екран искарва 3 дена. Но много зависи пак какзвам какво правиш с него. Ръчкаш ли няма държане повече от 8-9 часа.

В момента е такова положението с батерията...69%
От снимката по-долу.
Сутринта в 10:00 е свален от зарядното.
Какво ще кажеш.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Колеги имам проблем с изпращането на снимки в instagram. Снимките се изпращат размазани,а при сестра ми(тя има същия телефон) са по-добре. Става на въпрос за снимките,които се изпращат от галерията, не знам защо е така. Ако може някой да ми помогне.
Цитирай

Да ви споделя wallpaper за заключен екран, който направих.

          


Мнението ми за телефона е:
Добър екран, приемлива производителност, размера му е възголемичък и малко неудобен (поне за мен). Сензора за пръстов отпечатък е кофти. За камерата нямам мнение, не правя снимки. Батерията е слаба, въпреки големия капацитет. От ОС не съм очарован, слаба персонализация. Замених лаунчъра, дайлера, часовника с други. Виж, калкулатора ми хареса. Мнението ми е субективно, разбира се, но общо взето, телефон като телефон. 
  • Copy
  • Google
  • Bing
  • Duck
  • Zamunda
  • Youtube

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай

Здравейте, имам оферта за безплатен телефон при подновяване на договора си с мобилния оператор. В момента ползвам J6 от 2018 г., но не харесвам снимките, които прави и това е единствената причина, за да искам да го сменя. От списъка с телефони, между които мога да избирам съм набелязала А71 и IPhone 11. От коментарите в темата разбирам, че като цяло камерата на А71 е добра. Не харесвам операционната система на айфоните, но пък правят много хубави снимки, та съм склонна да се мъча докато свикна. Въпреки, че форумът е за „Андроид“ моля, по-запознатите да ме посъветват кой от двата да избера, водещо е камерата.
Цитирай

Разбира се че iPhone 11. Той е флагман единствените недостатъци спрямо Samsung Galaxy A71 е дисплея и рамките около него.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Аз не съм много доволен от камерата на A71. От близо особено, въпреки наличието на макро сензор, снимките са доста размазани. Може само при мен да е проблема, но като цяло си маже.. Случва се да прави и добри снимки, но няма място за сравнение с iPhone.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай

Galaxy A71 е телефон от среден клас, нормално е да не е от най добре снимащите телефони. В никакъв случай не може да се сравнява с IPhone 11. За сравнение с IPhone, Galaxy S20 или Note 20, те вече са конкурентно способни.

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Споделете с какви настройки снимате, за да станат снимките максимално добри. Ясно съзнавам, че моделът е от среден клас и не може да се очакват чудеса от камерата, но все пак ми се струва, че можеше да снима по-добре.
Цитирай

Аз все още не снимал много с телефона, но като цяло снимките в близък план не ми се получиха. Широкоъгълната камера обаче е нещо много яко, което е must have бих казал. Има някаква версия на gcam, ако някой има желание да тества и сподели. Обикновенно сниките от google camera портовете имат повече контраст и в някои случаи се справят по-добре от стоковата камера.

https://mega.nz/file/Er4UTCIR#UFdSrQyVc-...kz5FtTEzKM

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

[-] 1 потребител изказва благодарност на MeltrumSpectrum за това мнение:
  • faceless_man
Цитирай

(2020-11-12, 19:19:52)faceless_man написа:  Споделете с какви настройки снимате, за да станат снимките максимално добри. Ясно съзнавам, че моделът е от среден клас и не може да се очакват чудеса от камерата, но все пак ми се струва, че можеше да снима по-добре.

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=5FD44F1C

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=5FD38AB9

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=5FD1EB7E

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=5FD4B1EB

Samsung S23 Ultra 
[-] 1 потребител изказва благодарност на iliano9885 за това мнение:
  • MeltrumSpectrum
Цитирай

@iliano9885 в какъв режим е снимана последната, с басейна? Втората е с нощен режим, както се подразбира. Първата не се отваря.
Цитирай

(2020-11-13, 07:08:47)faceless_man написа:  @iliano9885 в какъв режим е снимана последната, с басейна? Втората е с нощен режим, както се подразбира. Първата не се отваря.

Оправих линка и на 4-те. Ами последната е в режим 4:3 и натискаш за широк ъгъл. Просто трябва да свикнеш с телефона да улучиш момента както се казва аз съм много доволен. Преди бях с нот 8 и мога да кажа че А71 снима по добре даже. Но всичко е относително светлина, ъгъл и така. 

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=5FD5B922

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=5FD35CB9

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=5FD591CE

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=5FD47F42

Samsung S23 Ultra 
Цитирай

На мене много ми харесват снимките колега! Май ще взема да сменя А50-ката си с А71.
Цитирай

@iliano9885 определено при теб са се получили страхотни кадри. Наистина както казваш е въпрос на свикване, на ъгъл на заставане, светлина и т.н. Все важни неща за заснемането на хубав кадър. А, ти както виждам определно имаш усет за снимане. Аз до този момент снимах във формат full и 9:16 в режим "Снимка", което мисля, че би трябвало да е автоматичен режим. Поне не открих друг режим под името "автоматичен".
Забелязах, че има два варианта на съотношението 3:4. При единият има опция за широкоъгълна снима и обикновена, но нямам представа дали е 64 мегапиксела. Другият вариант 3:4 няма възможност за широкоъгълна снимка, но пък снима с 64 мегапиксела.
Цитирай

Всяка сутрин, първото отключване на телефона, е с фигура. Не работи откл. с биометрични данни. Така ли трябва да е?

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай

@tarlyo аз съм го направил да се отключва с пръстов отпечатък + пин код като резерва и нямам проблеми засега. Случвало ми се е обаче, два или три пъти като сложа пръста на дисплея, въобще да не светне сензора в зелено, както по принцип и тогава го отключвам с пин кода.
Цитирай

Ето го отговора. Хич не ми харесва обаче. Лицевото го ползвам повече, защото пръстовия сензор хваща 1 път от 10.

   

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай

Да, сега разбрах защо ми се случи няколко пъти да не отчете скенера, а ми поиска ПИН кода. По принцип, винаги сензора реагира от първият път, рядко от втория при отключване, при положение, че дисплея е с протектор.
Цитирай

Колега и при мен става така. Всяка сутрин като стана си пиша пин кода и го ползвам. Пръстовия при мен хваща добре,много зависи дали са ти мръсни пръстите.

А някой да знае кога ще има нов update?
Цитирай

Да напомня за пръстовия - използвайте два пръста с една регистрация - работи при нас отлично, въпреки дебелия стъклен протектор...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)