Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TicWatch Pro 3

Цитат:These updates will begin rolling out later this year.


На Mobvoi им отне 8 месеца за да предоставят последния ъпдейт. Като части от него, като новия екран за времето, бяха предоставяни с предходни актуализации, които фиксваха сериозни проблеми по самия часовник. Та, ако следваме същата логика, някъде през 2022 ще получим и новия ъпдейт. Google действат, ама с темпото, с което го правят, ще минат няколко години, преди да има изчистена, ясна и стройна система за актуализации и ясни срокове за официална поддръжка на различните часовници.

Пишат за до 30% по-ефективна батерия с най-новия чипсет, който ползва и нашия часовник. Ако я реализират и, ако получим новия ъпдейт, ще е много добре. 

Ще поживеем и ще видим. Ясно е, че WearOS е на етап съзряване. Надявам се, заедно с това да остане и възможността за персонализация. А не, както направиха с Андроид 11 - прецакаха лаунчерите на трети разработчици.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
Аксесоари

В официалната фейсбук страница на часовника видях интересна статия във връзка с очкваното обновление на Wear OS.

https://www.androidauthority.com/wear-os...QN79Zv6KR4

Информацията относно Gpay, която ме заинтригува:

"..Google Pay on Wear OS will also be expanded to support 37 countries and more than 200 transit systems around the world. Google’s goal is to have it supported as well as it is on phones. The new countries include the United Arab Emirates, Austria, Belgium, Bulgaria, Brazil, Chile, Croatia, Czechia, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Hong Kong, Hungary, Ireland, Lithuania, Latvia, New Zealand, Norway, Portugal, Romania, Singapore, Slovakia, Sweden, Taiwan, and Ukraine. This expansion will roll out in late May/early June...."

Чета, че хора от различни държави, в които преди не е работил, вече успяват да ползват Gpay.

Надявам се скоро и при нас да е активен.

Google Pixel 7
[-] 2 потребители изказват благодарност на bhayduko за това мнение:
  • kayovas, Monipeev
Цитирай

Здравейте,

Обмислям покупката на този часовник, но ми интересуват някой неща, ако може като притежатели да споделите:
- доколко точен е HR сензора по ваши наблюдения в различни ситуации?
- HR има ли режим за 24х7 мерене на пулс и през какъв интервал го прави?
- Има ли опция да показва HRV?
- Автоматично може ли да проследява дейности - колоездене, ходене, бягане - или трябва да включиш съответното упраженение ръчно?
- Доколко добро е според вас наблюдението на съня и какво показва след това, като фази на съня (и какво друго показва)?

Общо взето ми трябва часовник смарт часовник с добри функции за следене на тренировки (бягане, колоездене), добро следене на съня (фаза дълбок сън, HRV, пулс по време на сън, дишане по време на сън)... и така Smile
Ако има някой притежател на часовника, който може да сподели информация от първо лице, ще съм много благодрен... че на ревютата, не се доверявам много.

Благодаря предварително на отзовалите се!
Цитирай

- Автоматично може ли да проследява дейности - колоездене, ходене, бягане - или трябва да включиш съответното упраженение ръчно?
За моженето - може, но като всеки един часовниик, му трябва подходящ pattern, за да го стартира, което автоматично означава загуба на време от началото на тренировката.


Според мен се насочи към асортимента на Гармин.
Цитирай

Днес малко се заиграх с гугъл пей. Без много зор го подкарах и даже го и тествах ,че работи.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
[-] 2 потребители изказват благодарност на nedkoff за това мнение:
  • bhayduko, kayovas
Цитирай

@nedkoff
Сподели моля те допълнително информация по процедурата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2021-05-26, 13:49:24)Monipeev написа:  @nedkoff
Сподели моля те допълнително информация по процедурата.

Как стана магията при мен.
Трябва първо да се подготвят следните неща:
Инсталирани ADB tools на компютър или лаптоп
Активирани ADB debugging и Debug over WiFi в Developer options на часовника
Телефон с настроен Google Pay и инсталирано приложение за VPN с възможност за избор на локацията
Свален apk файл на Google pay за Wear OS от интернет(APKpure.com).
APK файла се поставя в папката, където са инсталирани ADB Tools. Хората с Linux няма нужда да го правят.
За по-лесно файла се преименува например GPay.apk
След като всичко е подготвено идва същинската част Bu
Пуска се хотспот-а на телефона и активирате VPN локация Германия например часовника и компютъра/лаптопа се свързват към хотспот-а от телефона
Проверява се ip address-a на часовника и се запомня или записва.
Хората, които използват Windows трябва да отидат в папката където са инсталирани ADB tools и да отворят команден прозорец, за хората с Linux трябва просто да си отворят терминала.
В командния прозорец/терминала се пише "adb connect ***.***.***.***:5555(***.*** .***.***се заместват с ip address-a на часовника) и се натиска клавиша "Enter".
На дисплея на часовника трябва да се покаже прозорец искащ разрешение Allow Debugging? и се дава Always allow from this computer.
Въвежда се командата adb devices в командния прозорец/терминала за потвърждаване на връзката като трябва да се види
"List of devices attached
***.***.***.***:5555 device (***.***.***.*** мисля, че всички вече са запомнили какво е )
След като връзката е потвърдена в командния прозорец/терминала се въвежда командата "adb install GPay.apk" и се натиска Enter.
След малко ще излезе съобшение "Success"
Отваряте с списъка с приложения на часовника и ще видите иконата на GPay.
Отваряте го и следвате инструкциите.
Това е вече имате GPay на часовника
След като сте готови изклчете WiFi-то на часовника.
Вече може да се изключи хотспот-а и VPN-a на телефона.
Трябва да се има впредвид, че все още не се поддържа официално в България и ако часовника се свърже дирекно с интернет GPay ще изчезне. При рестарт на часовника също ще го загубите ако преди това не пуснете VPN на телефона.
Четох ,че има вариант и това да се заобикли но трябва да се създаде Proxy server но това все още не съм го направил. Когато го направя ще напиша и за него.
Надявам се, че съм бил полезен и да знаете, че е по- лесно отколкото изглежда.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
[-] 2 потребители изказват благодарност на nedkoff за това мнение:
  • kayovas, Monipeev
Цитирай

"Google Pay официално се поддържа в България от края на миналата година, така че няколко месеца по-късно услугата ще може да се ползва и с часовниците с Wear OS. За щастие за тази екстра няма нужда да чакаме дълго, защото активирането й ще стане в края на този месец или в началото на юни."

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • bhayduko
Цитирай

Да на телефона я имам и ползвам но с часовника понякога е по-удобно. Надявам се да я пуснат официално по-скоро защото единствената причина да не работи е ,че някой не е вкарал България в някакъв списък.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

Здравейте, от днес и аз съм собственик на Ticwatch Pro 3. Все още нямам особени впечатления (до преди това имах Galaxy Watch 2, Fossil HR и няколко фитнес гривни)

Някой има ли идея, след като Google Pay за Wear OS ще е наличен за страната ни в бъдещите няколко дни, това значи ли, че не е нужно да чакаме специален ъпдейт от TicWatch , а ще бъде отключен през стандартния ъпдейт за WearOS?
Цитирай

Аз лично никъде не съм видял информация относно това че ще бъде достъпно. Ако се обяви, че е няма смисъл да се чака просто едно бързо инсталиране на апк-то и готово. А за Гугъл пей има и списък с поддържаните банкови карти но и той не е много верен защото аз го използвам без да имам нито една от картите в списъка.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

(2021-05-30, 19:07:55)nedkoff написа:  Аз лично никъде не съм видял информация относно това че ще бъде достъпно. Ако се обяви, че е няма смисъл да се чака просто едно бързо инсталиране на апк-то и готово. А за Гугъл пей има и списък с поддържаните банкови карти но и той не е много верен защото аз го използвам без да имам нито една от картите в списъка.

https://mobilebulgaria.com/news/chasovni...-balgariya - Заповядай Smile
Цитирай

(2021-05-30, 19:24:12)Jorji1 написа:  https://mobilebulgaria.com/news/chasovni...-balgariya - Заповядай Smile

Много благодаря но явно ще бъде юни в най-добрия случай.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

Ем, Юни е след 1 ден, но не това е въпроса ми. Както и да е Smile
Цитирай

В крайна сметка някой взе ли LTE версията и успя ли да я подкара в България?
Цитирай

(2021-05-30, 18:53:34)Jorji1 написа:  ... това значи ли, че не е нужно да чакаме специален ъпдейт от TicWatch , а ще бъде отключен през стандартния ъпдейт за WearOS?
И в момента може да се ползва GPay на часовника, така че не е необходим ъпдейт от Mobvoi.
Принципно приложението идва инсталирано на всеки часовник с WearOS 2.0, но е скрито за страните без официална поддръжка.



Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай

(2021-06-06, 20:32:34)Под "може да се ползва GPay" имаш в предвид схемата с прокситата или официално? Аз поне не виждам GPay на часовника си към този момента.bobybc написа:  И в момента може да се ползва GPay на часовника, така че не е необходим ъпдейт от Mobvoi.
Принципно приложението идва инсталирано на всеки часовник с WearOS 2.0, но е скрито за страните без официална поддръжка.



Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай

Б@си якото:

Цитат:According to a customer service representative, the TicWatch Pro 3 GPS will be receiving the new Wear OS

Усещането ми за този часовник се оказа правилно: тепърва ще развива потенциала си! Чакат ни все хубави неща тая година. Всъщност толкова бях убеден в покупката, че подарих още един часовник на много близък човек...


Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Действително звучи обнадеждаващо... Но ако новата ОС изисква по-мощен хардуер, няма да ръботи добре и ще се оплакваме от лаг...
Ще се радвам да не е така, но след като е съвместна разработка със Самсунг, се предполага, че ще е оптимизирана за техните процесори. А нашия Snapdragon 4100, е разработка от пред почти 2 години...
Края на месеца се очаква да покажат новия Galaxy Watch 4, и ще видим какво представлява новата Wear OS 3.0

Sent from my BAH-L09 using Tapatalk

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай

Вече сме средата на юни и още няма Гугъл пей или поне официално.
Поне с Wear installer е сравнително лесно да се пусне за известно време.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

(2021-06-10, 00:58:14)kayovas написа:  Б@си якото:


Усещането ми за този часовник се оказа правилно: тепърва ще развива потенциала си! Чакат ни все хубави неща тая година. Всъщност толкова бях убеден в покупката, че подарих още един часовник на много близък човек...


Изпратено от POCO F2 Pro

Без да те разочаровам но от Ticwatch обявиха,че това не е вярно и се извиниха, че служителят им е подвел така хората. Казаха, че нямат никаква гаранция, че новият Wear OS ще бъде достъпен за нашите часовници и ,че не зависи от тях а от Google и Samsung.
Цитирай

Прикачвайте източници моля, за да може всеки да се запознае със съответната информация, било то потвърдена или не.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Jorji1
Цитирай

https://9to5google.com/2021/06/10/no-mob...tch-pro-3/ - Няма да има ъпдейт или ако има няма да е скоро и трябва първо да го одобрят гугъл и самсунг.
Цитирай

Че няма да е скоро няма да е. Писах го по-горе в темата, на база досегашния опит.

Дали Google ще скипнат всички модели и ще почнат "на чисто" - не е никак невъзможно, все пак говорим за компания, която няколко пъти си зарязва чат услугите и почва отначало. С години са показвали, че потребителят не ги вълнува, само неговите данни.

Ще изчакам да видя какви ще ги свършат. Все пак съм оптимист.

П. П. Междувременно Mobvoi актуализираха дизайна на приложението си, че предходния беше като дялкан с тесла.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Ще станат нещата:[Изображение: 8b473680468065a1f8fd16229933a730.jpg]

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)