Анкета: Определя ли социалния статус телефона? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, определено
0%
0
0%
По-скоро да
5.41%
2
5.41%
И да, и не
13.51%
5
13.51%
По-скоро не
24.32%
9
24.32%
Не, в никакъв случай
56.76%
21
56.76%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Определя ли социалния статус телефона?
#1

[Изображение: Galaxy-S21-Ultra-vs-i-Phone-12-Pro-Max.jpg]

Определя ли социалния статус телефона?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Аксесоари
#2

Статус бяха едно време тухлите мобифони. Сега всеки може да си позволи да влачи по 2 телефона.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • oxuboxu
#3

(2021-06-09, 22:43:39)greensmoke7777 написа:  И да , и не !

Ако говорим за ширпотреби-Samsung Ultra/Note, Iphone Pro Max, Huawei P Pro, Google Pixel и тн-категорично не!
Всеки втори прошляк на улицата ги има-кой го взел на изплащане , кой събирал стинки 1 година да го има, кой няма пари за ракия или дори и храна, но с флагмен за 2 бона и тн. загубации.

Статус е като извадиш Vertu от 10-15, 20 или 100 бона!

Не всеки може да си позволи флагман за 2 3 бона. А за верту и диаманти....трябва да има минимум дюнер на слънчака

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • oxuboxu
#4

(2021-06-10, 06:00:07)gazibarev написа:  Не всеки може да си позволи флагман за 2 3 бона. А за верту и диаманти....трябва да има минимум дюнер на слънчака
Ах как бързо си редактирахте мнението!!!

Това, че имате „флагмани“ не е кой знае какво. Все пак говорим за 2-3-5-10-20 К лева, не за Lamborghini Veneno или Bugatti La Voiture Noire!
Факта, че се засягате е показателен!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
#5

Не определя социалния статус,познавам човек който е милионер,има 500 декара модерни оранжерии,до скоро ползваше Нокия с копчета,като отишъл да си купува смартфон поискал да му дадат най евтиния,не защото няма пари,а защото го използва само за разговори.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
#6

Гласувах по скоро не, всеки може да вземе каквото поиска на днешно време.

(2021-06-09, 22:43:39)greensmoke7777 написа:  И да , и не !

Ако говорим за ширпотреби-Samsung Ultra/Note, Iphone Pro Max, Huawei P Pro, Google Pixel и тн-категорично не!
Всеки втори прошляк на улицата ги има-кой го взел на изплащане , кой събирал стинки 1 година да го има, кой няма пари за ракия или дори и храна, но с флагмен за 2 бона и тн. загубации.

Статус е като извадиш Vertu от 10-15, 20 или 100 бона!
Ти сериозно ли? Осъзнаваш предполагам, че обиждаш на прошляк всеки втори човек. От безумните ти писаници, не разбрах какво е ширпотреба, но разбрах, че думата ти не струва и 5 стотинки.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • oxuboxu
#7

А бе хора всякакви. Впечатлението ми е, че огромната част от потребителите ползват минимална част от възможностите на телефона си (важи и за останалата техника), но не се задоволява с прословутата Нокиа с фенерче.

И аз я не ща, ако и да свеждам потреблението на телефона си основно до разговори, но и снимки, ежедневно. Никоя снимка с телефоните ми не може да се сравнява дори със сниманите с т.нар. „сапунерки“, но пък 2 в 1 (телефон+фотоапарат) за мен е далеч по-удобно и практично от 2 отделни уреда. И ако търся по-високото качество на „ширпотребата“, то е основно заради по-бързата работа, а не от фукня, не че има с какво. Има и изключения, разбира се, но рисковете всеки сам си поема. За мен, например, П30 Про като цяло е по-добър от Нова 5Т, но превъзхожда снимките само в нощен режим, в останалите Нова 5Т снима много по-добре във всяко от останалите положение.

Риск печели, риск губи, както твърди Къци Вапцаров, но и следващите ми телефони непременно пак ще са от масовата конфекция, защото не бих взел Vetru и за без пари, за какво ми е?

В моята среда на никого не би направило впечатление, че ползвам телефон Х, което да предизвика завист. Случаят е двупосочен. И какво да я правя тази завист, на срочен влог ли да я вкарам.

Да, имам и приятели, изпадащи в крайност, но това си е техен избор. Близко семейство, например, следи непрекъснато определена марка и серия от нея, записвайки се за всеки нов модел, скъпа конфекция, за да си го осигурят „сред първите“. Считат това за огромен престиж, огласявайки гордо придобивката. А задължителното разочарование (камера и основно от автономност) идва много преди да затихват овациите на тълпата…
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • jhoro, oxuboxu
#8

(2021-06-10, 06:59:32)DoryanY написа:  Не определя социалния статус,познавам човек който е милионер.....

А какво правим с милионерите, които разполагат с VERTU от примерно 70 000 евро ?
Или викаш не съществуват такива, защото ти си познавал някакъв, който имал най-евтиния телефон?
#9

Категорично не! С колите е същото, всеки от ..., който е ходил да бере малини в ЮК притежава БМВ 2005-2010 и до там. Или прави ремонт на къщата. А иначе наистина не се ползва смартфона по предназначение! Не може да имаш апарат за 1500 и повече, и да казваш "подсети ме да не забравя" , ми това устройство в ръцете за една торба пари що не го ползваш? А в същото време да се хвали че имал еди какъв си дисплей с ултра, мега резолюция.

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro, oxuboxu
#10

(2021-06-10, 10:46:34)pepy1 написа:  Категорично не! С колите е същото.

Значи Роналдо със златния си телефон от 100 бона и Бугати-то си за 16 милиона лева категорично не показва социален статус?
Вии напрау ма убивати, чеSSтну !
#11

Специално на Роналдо социалния му статус е изграден върху качествата му, което е и правилния начин за сдобиване на висок социален статус.
Хора придобивайки социален статус посредством разни вещи са или комплексари и некадърници. Същото се отнася и за хората, които им поставят висок социален статус само защото имат скъпа кола, телефон и т.н..
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • jhoro, oxuboxu
#12

Само да вметна, че аз съм изключение от твоята теория! Мисля че никога не съм казвал, че аз съм прав, а ти не !И все пак си мислех, че става дума за България. Обиколил съм цяла Европа, никъде телефона или колата не се смята за някакъв статус. Такова ни е мисленето, все завиждаме на някого за нещо, но никога не знаем истината за него. И още нещо, какво по различно може да прави Роналдо с колата и телефона си от мен? Та такива работи. Искам да ти кажа, че за мен тези неща не са толкова важни, че да им отдавам такова внимание. Жив и здрав да е Роналдо, има пари - купил си ги е. А пък и без да си е купил тези неща, всички знаят кой е той, и какво му е финансовото състояние.

времето е като парите - никога не стига
[-] 3 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • greensmoke7777, jhoro, oxuboxu
#13

(2021-06-10, 12:10:19)pepy1 написа:  Обиколил съм цяла Европа, никъде телефона или колата не се смята за някакъв статус. 

Съгласен съм на 90% с мнението ти, но нямаше как да не извадя тоя цитат, който си написал, но вътрешно знаеш много добре, че написаното в цитата изобщо не е вярно.
#14

Всички, които сте писали и гласували може да използвате greensmoke за психолог, вижте какви анализи ви прави на база мнение и глас.
А emobul и ilii4o може да се чувстват поздравени от него.
@gazibarev  Big Grin Big Grin Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro
#15

(2021-06-10, 11:48:23)greensmoke7777 написа:  ... тези вещи, недостижими за повечето хора, именно показват социалния статус в случая на комплексара с много пари...

Тези вещи показват финансовия, а не социалния статус на субекта. Напълно реално е скъпи телефон, кола или друга вещ/аксесоар да е притежание и на човек от средната класа, при това без да ги има, за да дразни с тях комшията.

Съвсем реалистично е и да си с висок социален статус, но и да си броиш стотинките. Или в добрия случай да живееш без трипалубна яхта и автомобил с платинени джанти, но да не се притесняваш за прехраната и останалите нужди - личните и на семейството.

Разтегливо понятие е и "недостижима вещ". Лицето Х без замисляне харчи по 10-15 лв на ден за цигари и бира, а вечерта на още бира и ракия се жалва в кварталната кръчма, че няма 5 лв за храна и да псува живота в цялост, а и по съставните му части, намирайки вина навсякъде, само не в себе си.
[-] 3 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • jhoro, oxuboxu, vladofena
#16

(2021-06-10, 13:44:16)L1892 написа:  Напълно реално е скъпи телефон, кола или друга вещ/аксесоар да е притежание и на човек от средната класа

Хайде обясни ми тогава-как човек от средна класа, работещ за 3000 лв на месец, може да си позволи телефон за 70 000 евро и Maybach за 700 000? Няма никакъв начин, даже и на изплащане за 2 години няма да му стигне само вноската за телефон, а за колата пък да не говорим.
Ти ми говориш за скъпи телефони някви Самсунг пръчки за 2 бона, това не са скъпи вещи, това е ширпотреба-всеки ги има.
Покажи ми обаче един човек с Vertu за 50 бона и ми кажи ,че този човек е абсолютно еднакъв с шушляка, дето умрял от глад, ама броил последните си стинки за Самсунг Ultra. Тва са глупости.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
#17

Само една дребна поправка. Шушляците ползват ЕлЖи, а обратните Vertu.
#18

На мен ми дреме какво мислят (или не) хората за моя социален "статус". За мен телефона е една играчка, която като й мине времето се сменя - така както си сменям четката за зъби.
Почти винаги съм ги вземал в брой, защото продавам стария и доплащам за новия. Така настоящия телефон ми излезе 1400 лв. реално въпреки, че в очите на другите ще е винаги 2K+.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#19

Не знам защо му се връзвате на пушека, всяка тема с негово участие е за ключ, дразни с всяко негово "компетентно" мнение, до гуша ми дойде от коментари за панелки, шушляци, анцузи и тем подобни. Казах вече, че мнението му не струва както той казва пет стинки, той е занапускал форума от един месец, ето колко струва думата му, точно пет стинки.
[-] 3 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • fantom4e, greensmoke7777, jhoro
#20

(2021-06-10, 10:29:31)greensmoke7777 написа:  А какво правим с милионерите, които разполагат с VERTU от примерно 70 000 евро ?
Или викаш не съществуват такива, защото ти си познавал някакъв, който имал най-евтиния телефон?
Отговора не е еднозначен,има ги и тях,но те не се определят само по скъпия телефон, VERTU и CAVIER https://caviar.global/sale/ може да се каже че не са по джоба на повечето.Не казвам че всички са като този за който дадох пример.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
#21

Админа да се намеси ако може, нещата загрубяха, жена ми на душевно болни не вдига нещастник.        

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • greensmoke7777
#22

(2021-06-10, 14:47:55)greensmoke7777 написа:  Хайде обясни ми тогава-как човек от средна класа, работещ за 3000 лв на месец, може да си позволи телефон за 70 000 евро и Maybach за 700 000?...

Ти къде в коментара ми видя такива суми? Чети мненията изцяло, а не по диагонала.

Има скъпо и скъпо, но телефон за 70 бона не е скъп, а прескъп, като дори и това определение е неподходящо. Освен това, на 101% същността му е като на ширпотребата, на която очевидно много държиш, при това съвсем не от горните й класове. Само дето е лустросан отвън с радост за свраките. Виждал съм няколко пъти такива и съвсем не съм се впечатлявал, напротив - символ на максимална непрактичност. Не бих го взел и без пари по същия начин, по който бих отказал без замисляне и Майбаха, ако ще и с панделка да ми опаковат и подарят. За неговите пари спокойно може да се купят няколко скъпи коли от висок клас, които ще вършат същата работа, при това без никакви лишения спрямо този танк. 

Нямам нужда от "издигане в очите на тълпата" чрез вещи от такъв характер/цена, достатъчно високо съм и без тях. Не ламтя.

П.П. Средната класа у нас обикновено не работи за 3000 лв на месец, нещо си се объркал. Такива заплати има в 1-2 града и то съвсем не навсякъде из тях.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • jhoro, oxuboxu
#23

Вова, ако няма един такъв като мене да разбутва, да провокира, да изнервя, ако щеш, да има живот тука и активност в темите, всички ще си пишете мнения праволинейно, като роботи и машини. И от дъжд на вятър.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
#24

Бе то хубаво да има по някой друг шемет за разнообразие, ама му пиши тук а не на лични. И засягане на членове от семейството е простащина.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • oxuboxu
#25

Аз получавам НОН-СТОП обиди и падам от смях-хапчета, лудници, болници, майки, тъпанар съм бил, ненормалник, нещастник.....
И за майка ми са ми писали, и то със злоба, аз поне пиша за майтап.
Да вадя ли скрийншотове за упражнения електронен Холокост над мен !?
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)