Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 6/6 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: c26977f6e648.jpg]

Pixel 6 и Pixel 6 Pro предлагат нов и характерен дизайн, който включва издигната зона за основната камера и ефектни комбинации от цветове на корпуса. И двата смартфона използват първия мобилен чипсет Tensor, който е разработен от Google.  
Pixel 6 е с 6.4' AMOLED дисплей с резолюция FHD+ и опресняване до 90Hz и плоско стъкло Gorilla Glass Victus. При Pixel 6 Pro се ползва 6.7' LTPO панел с QHD+ резолюция и адаптивна честота до 120Hz, стъклото отново е Victus, но вече двойно извито. Малкият Pixel има 8GB RAM, a Pro-версията е с 12GB RAM. Вградената памет и при двата модела е 128GB и 256GB, но при 6 Pro има и опция за 512GB.
И при двата телефона има значителни подобрения при камерите, сред които Magic Eraser, Motion Mode, Real Tone, Face Unblur и други софтуерни трикове. Основната и в двата модела предлага 50МР главен сензор, за който компанията твърди, че улавя 2.5 пъти повече светлина спрямо Pixel 5. Добавен е и 12МР сензор с ултраширокоъгълна леща. В 6 Pro е добавен и трети 48МР сензор с перископна леща за 4х оптично приближение. Селфи камерата на Pixel 6 е 8МР, а 6 Pro предлага 11.1МР с широкоъгълна леща.
И двата телефона поддържат бързо зареждане при 30 вата, а освен това могат да се зареждат и безжично. Смартфоните предлагат още стерео високоговорители, 5G, Wi-Fi 6E, скенер за пръстови отпечатъци под дисплея, nanoSIM + eSIM. Батерията в Pixel 6 е с капацитет 4614 mAh, а 6 Pro предлага 5003 mAh. И двата модела са защитени от прах и вода по стандарт IP68.
Pixel 6 се предлага в цветове Sorta Seafoam, Kinda Coral, Stormy Black, а Pixel 6 Pro в Cloudy White, Sorta Sunny, Stormy Black. Цената на Pixel 6 и 6 Pro са 599 и 899 долара в САЩ и 649 и 899 евро в Европа. Смартфоните не се очакват официално в България.

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • bhayduko, kramany, scenic
Цитирай
Аксесоари
#2

Всичко супер, но все пак е жалко, че и Гугъл залитнаха по големите екрани и съответно апарати.
Трябваше да има и компактно предложение в новата серия..
Цитирай
#3

За съжаление на бъдещите притежатели актуализациите на Pixel 6 и Pixel 6 Pro ще са само три години, а не както се спрягаше досега - пет години. В страницата си за поддръжка Google посочва, че Pixel 6 и Pixel 6 Pro ще могат да разчитат на най-малко (и вероятно само) 3 ъпдейта до следващи версии на Android OS, както и на 5 години ъпдейти по сигурността. Това означава актуализации до Android 13, Android 14 и за последно Android 15 през 2024 г. Оказва се, че собственият чипсет Tensor на Google, който използват новите им амбициозни смартфони, по никакъв начин няма да позволи по-продължителна софтуерна поддръжка или просто Google не смята за необходимо да осигурява такава.
[Изображение: 2132cbedbe61.png]
Източник

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • scenic, tynata2
Цитирай
#4

Предварителна поръчка в Otto 650 евро с подарък Bose Noise Cancelling Headphones 700.

Oneplus 8T > Nokia 5.3 > Huawei P8 Lite
[-] 2 потребители изказват благодарност на oziris811 за това мнение:
  • tynata2, Victormihov
Цитирай
#5

В playstore UK, Pro е 849£ със слушалките на Bose. Имайки се предвид колко струват слушалките, за мен определено си заслужава. Последният ми телефон на Google беше Nexus 4 и от тогава го карам на Самсунг. Сега съм с Note 20 ultra и много го харесвам, но пустата батерия, която не държи и ден, ме побърква. Съответно реших, че е време пак да опитам с Google, пък и винаги ме е блазнил чистият Андроид. Вчера го поръчах. Би трябвало да дойде между 26-28 октомври и след това ще мога да споделя как е.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
[-] 2 потребители изказват благодарност на bojidar_n за това мнение:
  • tynata2, Victormihov
Цитирай
#6

Аз снощи едва се вредих да поръчам. В сайта на Гугъл са разпродадени. В Медиамаркт и Сатурн (пазарувам в Германия) докато се чудя за цвят и взеха да се изчерпват. Та се вредих за един черен П6. Не искам извит дисплей затова 6 Pro не ми е оферта. От вчера си ползвам Андр. 12 на Пиксел 4 и мога да кажа че от Андр. Ice cream насам , тоя идва с най много промени, поне визуални.

(2021-10-20, 09:55:54)NoMaD написа:  За съжаление на бъдещите притежатели актуализациите на Pixel 6 и Pixel 6 Pro ще са само три години, а не както се спрягаше досега - пет години. В страницата си за поддръжка Google посочва, че Pixel 6 и Pixel 6 Pro ще могат да разчитат на най-малко (и вероятно само) 3 ъпдейта до следващи версии на Android OS, както и на 5 години ъпдейти по сигурността. Това означава актуализации до Android 13, Android 14 и за последно Android 15 през 2024 г. Оказва се, че собственият чипсет Tensor на Google, който използват новите им амбициозни смартфони, по никакъв начин няма да позволи по-продължителна софтуерна поддръжка или просто Google не смята за необходимо да осигурява такава.
[Изображение: 2132cbedbe61.png]
Източник

За мен е безмислено да имаш над 3 год. потдръжка. Та кой нормален човек ще ползва един телефон повече от това. Те така или иначе и хардуерно и от към батерия след 3 год са вече Уморени коне. А уморените коне ги убиват, такъв е лафа, ама такова е и моето мнения.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • numak
Цитирай
#7

(2021-10-20, 21:28:30)Bavarche написа:  За мен е безмислено да имаш над 3 год. потдръжка. Та кой нормален човек ще ползва един телефон повече от това. Те така или иначе и хардуерно и от към батерия след 3 год са вече Уморени коне. А уморените коне ги убиват, такъв е лафа, ама такова е и моето мнения.

Кой нормален човек? Ти сериозно ли? Не всички имат финанси да си сменят телефоните всяка година дори на 2 и на три.
Телефоните са преходни в твойте ръце защото имаш възможност да го правиш, иначе щеше да креташ със Шиаоми 7а - повярвай ми не е кеф.

Пикселите са супер, тази година 3 апарата ми харесват, Фолд 3, 13 про макс и 6 про - почна малко да се размърдват нещатата.
3г поддръжка е малко иначе като се има предвид, че Епъл поднови iphone 6s с ios15 - телефон от 2015-та.
Цитирай
#8

+ още и 2 години месечни пачове за сигурност - не е малко според мен.

 
Цитирай
#9

Здравейте,бих искал да си закупя pixel 6 pro.
В момента съм с oneplus 8 pro и използвам едновременно две сим карти .
Pixel 6 pro има esim/and or nanosim.
В Теленор и Виваком ми отговориха,че на този модел не подържат esim.
Тъй като имам нужда и от двете сим карти ,има ли възможност да се активира този esim и да ползвам едновременно и двете карти?
Благодаря ви!

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#10

Ще можеш да ползваш една физическа и една виртуална SIM карти. Ползвал съм преди време Pixel 3a с esim карта на Вивата без никакъв проблем.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#11

Благодаря ви за бързия отговор!
Говорих с Виваком и ми казаха,че за този модел не се подържа есим.
Много държа на две сим карти,но не знам какво да правя ?
Ако взема този телефон и не стане с есим, за мен ще е безполезен.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#12

Същия отговор бях получил и аз навремето. Пикселите официално не се предлагат в България, нито се поддържат от операторите, нормално е да отговорят така. Може да погледнеш и в темата за Pixel 5, там също нямат проблеми с използването на есим картата в устройството си - Тук

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#13

Радвам се, че се заформа добра тема! Чакам един Про в четвъртък... Това ми е последната надежда в андроид телефон. Давам последен шанс и ако и те се издънят просто взимам 13 про макс и се приключва... (Аз съм най-върлият хейтър на епъл, но вече просто ми трябва нещо което да работи) Иначе за поддръжката 3 години на новите андроид версии и 5 на сигурността е повече от адекватно. Да, има хора които си изцеждат телефоните до край, но наистина както и Bavarche спомена хардуерно започват да издишат апаратите и то още след втората... А това че айфон поддържат телефон от 2015та си е чист маркетинг колкото да кажат, че го правят. Техните телефони, изключваме последните, като нови трудно се отделят от кабела, а представете си след 6 години. А още повече че iOS 15 не е кой знае какъв ъпгрейд спрямо 12ката... (време за хейт Big Grin иначе и при андроид последно време е така)...

Та така... дано да е това, което се очаква да бъде, защото от 2010та съм с андроид и евентуално преминаване към iOS ще ми скъси живота... Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#14

Аз лично не си сменям телефоните през година-две. Сега съм 3XL и имам желание за 6Про.
Обаче никога не взимам телефон, още когато излезе, чакам 1 година, за да им падне цената малко поне.
3XL ако не се лъжа, го взех началото на 2020-февруари, а не когато излезе през 2018.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
[-] 2 потребители изказват благодарност на johnterry7 за това мнение:
  • Be6i4, Victormihov
Цитирай
#15

Няколко дни преди старта на продажбите вече има и нови подробности за Pixel 6 и Pixel 6 Pro. Според предварителна информация, Pixel 6 Pro има същия AMOLED екран от Samsung, какъвто има в iQOO 8 Pro и OPPO Find X3 Pro. Въпреки това, в тях честотата на опресняване може да варира от 1 до 120 Hz, докато в устройството на Google - от 10 до 120 Hz.
[Изображение: 4ecc24f84c62.png]
Основната камера с 50MP е представена от сензора Samsung ISOCELL GN1. Ултра-широкия 12 MP сензор е Sony IMX 386, а телефото в Pixel 6 Pro е представен от сензора Sony IMX586 с резолюция от 48 MP. Предната камера в Pixel 6 Pro с разделителна способност 11,1 MP е на базата на Sony IMX663. Началото на продажбите е запланувано за 28 октомври.

 
Цитирай
#16

Откъде си го поръча, numak? Моят днес дойде в UK, и се надявам до края на седмица да е при мен в България.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#17

(2021-10-26, 20:46:33)bojidar_n написа:  Откъде си го поръча, numak? Моят днес дойде в UK, и се надявам до края на седмица да е при мен в България.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

От водафон Smile Би трябвало да е при мен в четвъртък. Да, някои оператори и може би гугъл ги пращат ден два преди официалната премиера, но днес не са ми писали че е изпратен, което значи, че най-рано четвъртък Wink
Цитирай
#18

(2021-10-24, 11:19:05)numak написа:  Радвам се, че се заформа добра тема! Чакам един Про в четвъртък... Това ми е последната надежда в андроид телефон. Давам последен шанс и ако и те се издънят просто взимам 13 про макс и се приключва... (Аз съм най-върлият хейтър на епъл, но вече просто ми трябва нещо което да работи) Иначе за поддръжката 3 години на новите андроид версии и 5 на сигурността е повече от адекватно. Да, има хора които си изцеждат телефоните до край, но наистина както и Bavarche спомена хардуерно започват да издишат апаратите и то още след втората... А това че айфон поддържат телефон от 2015та си е чист маркетинг колкото да кажат, че го правят. Техните телефони, изключваме последните, като нови трудно се отделят от кабела, а представете си след 6 години. А още повече че iOS 15 не е кой знае какъв ъпгрейд спрямо 12ката... (време за хейт Big Grin иначе и при андроид последно време е така)...

Та така... дано да е това, което се очаква да бъде, защото от 2010та съм с андроид и евентуално преминаване към iOS ще ми скъси живота... Big Grin

И аз съм на същия етап с Андроид. Минавайки през всякакви флагмани все намирам недоизпипани и дразнещи неща. И това при телефони дето лесно прескачат 1000 евро цена. Но имам и друга мъка. Не можах да се адаптирам към големите размери, а малък флагман с всички козове вече няма. Поръчах Пиксел 6 без да съм го виждал,но май ще се окаже и той голям чехъл, почти колкото Pro. Е ако Пиксела ми убива в джоба на дънките и ще дам шанс на 13Pro. В крайна сметка за мен комфорта вече е над всичко.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#19

Официално е при мен. Тези дни, когато намеря време да прехвърля нещата от Note-a, ще споделя как е. [Изображение: 909e85997980977040487157ac34aff2.jpg]

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
[-] 2 потребители изказват благодарност на bojidar_n за това мнение:
  • Be6i4, tynata2
Цитирай
#20

И аз получих моя днес в Германия.
Първи впечатления - Външен вид, изработка, усещане в ръка - Уау.
Не съм могъл да го разцъквам много и тествам нещо, но на първо четене работи чудесно. За сега не съм забелязал някой от появилите се дефекти и проблеми с екрана.
Пръстовия отпечатък е мега бавен и си мисля, че няма как да няма ъпдейт за него.
Снимки още съм нямал възможност да щракам, защото в къщи съм на жълта светлина и кочина Wink
Ето едно кратко разопаковане от мен:

[-] 2 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • Be6i4, tynata2
Цитирай
#21

И аз да се запиша Wink Получих също моят днес. 6 про, черен като на колегата. От няколкото часа с телефона ще кажа основно нещата които ме дразнят. Позтивните страни ги знаем от месеци, но не мога да не отбележа удоволствието от анимациите на андроид 12 на 120 херца Big Grin

Първото нещо което ми направи впечатление е, че дисплеят е в топлата гама. Независимо кой от 3те режима избера в настройки, бялото ми жълтее доста спрямо предния ми телефон OnePlus 8.
Другото нещо което значително ме дразни е звукът при почукване в средата отпред или отзад с нокът например. Усещането е, че телефонът е кух... Отдавам го на новото Горила стъкло Викктус, което е по меко, за да не се троши на парчета, но уан плюсчето се усеща по солидно заради това.
Фингърпринт сензорът е доста бавен както каза колегата, но и аз се надявам, че подлежи на фикс със ъпдейт.
Пауър бутонът е с много малоумна позиция.

От към производителност телефонът е супер за няколкото часа разцъкване. Страшно бърз, но се затопля от почти няма и нищо и то на моменти доста. Нищо общо, обаче с бруталното прегряване, което имах при Galaxy S20+ и S21 Ultra заради които и двата телефона си заминаха след няма и една седмица.

Още едно нещо супер много ме изразни. Един от двата ми апа за онлайн банкиране не реагира изобщо при натискане на иконата... В ревютата на апа е писано, че не е от андроид 12 защото си върви на пиксел 4а. Проблемът е при 6 и 6 про по някаква причина... Ще се оправи и това до дни, но е много дразнещо...

Това за сега от мен... след 2-3 дни ще дам и някакъв отзив за батерията Wink
[-] 2 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • Be6i4, tynata2
Цитирай
#22

(2021-10-28, 23:54:03)numak написа:  Първото нещо което ми направи впечатление е, че дисплеят е в топлата гама. Независимо кой от 3те режима избера в настройки, бялото ми жълтее доста спрямо предния ми телефон OnePlus 8.
Другото нещо което значително ме дразни е звукът при почукване в средата отпред или отзад с нокът например. Усещането е, че телефонът е кух... Отдавам го на новото Горила стъкло Викктус, което е по меко, за да не се троши на парчета, но уан плюсчето се усеща по солидно заради това.

И аз идвам от OnePlus телефон и забелязвам същото. Въпреки че моя е Pixel 5, по същия начин е усещането за кух телефон. Ако не ми се налагаше спешна смяна на телефон преди 6-7 месеца и аз мислех за Pixel 6 серията.
Често на всички! Да ви служат вярно.  Big Grin

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
#23

(2021-10-24, 09:48:41)mcontract написа:  Благодаря ви за бързия отговор!
Говорих с Виваком и ми казаха,че за този модел не се подържа есим.
Много държа на две сим карти,но не знам какво да правя ?
Ако взема този телефон и не стане с есим, за мен ще е безполезен.
С пиксел 5 съм о няма проблем с есим от виваком, 100% ще работи и на 6-цата.

Едно въпросче към хора, които вече си разцъкват новоте пикселите. Вярно ли е, че вече имаш само 15 гигабайта в google photos, смисъл няма неограничено пространство дори и с намалено качество? Защото аз поръчах един от САЩ, но ако е така, а и другите недостатъци, които почнаха да се коментират - май ще го отказвам или ще го препродавам тук и ще си карам с петичката.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#24

(2021-10-29, 10:01:23)dada_ написа:  С пиксел 5 съм о няма проблем с есим от виваком, 100% ще работи и на 6-цата.

Едно въпросче към хора, които вече си разцъкват новоте пикселите. Вярно ли е, че вече имаш само 15 гигабайта в google photos, смисъл няма неограничено пространство дори и с намалено качество? Защото аз поръчах един от САЩ, но ако е така, а и другите недостатъци, които почнаха да се коментират - май ще го отказвам или ще го препродавам тук и ще си карам с петичката.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Не съм сигурен 15 ли са, защото си плащам 200 така или иначе, но лодката с неограниченото пространство отплава... Big Grin Със сигурност не е неограничено както беше при първите пиксели.
Цитирай
#25

Имаш неограничено за Гугъл фотос но не със стоковото качество.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)