Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Облак на Гугъл или...
#1

Здравейте, искам да попитам къде е по - добре да се вземе повече пространство в Гугъл или на друг облак?
Гугъл 100гб 4лв на месец, но какво се случва, ако в даден момент да речем нямаш възможност да плащаш?
Всеки път през приложението на Гугъл "Снимки" ли могат да се разглеждат снимките или има начин да са като албум в галерията на телефона? 
Мога ли и как да си върна снимките от гугъл облака, след преинсталация на телефона, обратно в паметта му?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
Аксесоари
#2

1. Ако трябва да избирам от чужди облаци, бих избрал Гугъл.
2. Спираш да плащаш, "падаш" на безплатния. Ако информацията в куалда е повече от това, което получаваш (стандартно 15GB) не можеш да качваш нищо докато не разчистиш.
Но каквото е вече там си остава там.
3. Няма начин, а няма и логика.
4. Начин не знам дали има, но логика няма. Напълно се обезсмисля идеята на "облака".

iPhone 14 Pro
Цитирай
#3

Да прав си няма логика, просто ми е по удобно в галерията като отделен албум да са. Както и да е.
Друг въпрос имам, при споделяне на хранилище с че от семейството, има ли шанс личното хранилище да е повече от 15Гб, да речем да са на двама човека по 50гб?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#4

Ползвам MS ONE DRIVE заради интеграцията с Windows

2.99лв/месец или 29,99лв/год (годишната излиза 2,49лв/м.) за 100Gb


Но пък GDRIVE имат междинна оферта за 200Gb

И двата са повече от сигурни, така че .... въпрос на избора.

Естествено има и други.
Цитирай
#5

Да и аз се двуумя, но и на съпругата ми е пълен облака и се чудя за 200гб споделено, но ме притеснява това че дават по 15гб лично пространство на човек и другите 170гб остават общи. И затова питам дали това лично пространство може да се раздели на 2 по 100гб

(2023-02-02, 10:56:10)Константинов качваш нищо докато не разчистиш. написа:  3. Няма начин, а няма и логика.
Тук не съм съгласен, логика има и удобство голямо! Влизаш в галерията отваряш гугъл снимки всичко е там. Пишеш във форум или социална мрежа, при качваш снимки от там. Много по удобно и красиво би било, от колкото да ги търсиш в различно приложение, ама свга бутон "share" и така нататък!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#6

(2023-02-02, 08:39:40)Nikito82 написа:  Всеки път през приложението на Гугъл "Снимки" ли могат да се разглеждат снимките или има начин да са като албум в галерията на телефона? 

Много странно 
 - нали когато "Галерията" и облака Google Снимки са свързани и синхронизирани - снимките от апарата се изтриват. Чрез функцията "Освобождаване на място".

Преди време снимките си бяха отделно и не заемаха от тези 15 GB, но ... За без пари - толкова.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#7

Знам че темата е за Самсунг но до сега,на всички телефони от различни марки(Sony.HTC.Huawei)снимките се съхраняват и същевременно се синхронизират и качват в google photos и нищо не ми се трие от албума на телефона.Не знам при Самсунг как е.

Huawei P30
Цитирай
#8

Няма значение от марката и при мене там се качват. Но 15гб са запълнени, изтрих сигурна 500мб, може и повече и продължава да не ми дава да си редактирам екселските таблици, поради липса на място.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#9

(2023-02-02, 20:12:28)Nikito82 написа:  Няма значение от марката и при мене там се качват. Но 15гб са запълнени, изтрих сигурна 500мб, може и повече и продължава да не ми дава да си редактирам екселските таблици, поради липса на място.

Единия вариант е, да промените размера в които се запазват снимките. При "оригинално качество " - снимките заемат  много място. 
Другия вариант - направете си още един акаунт,  само за снимки (или екселски файлове).

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#10

Беше ми попаднал софтуер, платен дето компресора снимките в Гугъл, вероятно ивдруги облаци много и уж без загуба на качество. Не помня как се казваше и колко струва, вероятно може да придобие в интернет и да споделите. Ако е така може да си решиш проблема за още някоя година. Стига цената да е приемлива.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#11

(2023-02-02, 20:29:30)PROXIMO написа:  Беше ми попаднал софтуер, платен дето компресора снимките в Гугъл, вероятно ивдруги облаци много и уж без загуба на качество. Не помня как се казваше и колко струва, вероятно може да придобие в  интернет и да споделите. Ако е така може да си решиш проблема за още някоя година. Стига цената да е приемлива.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Много е индивидуално понятието "без загуба на качество". За някой - и 0,3 мегабитова снимка е Ок.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#12

На роднина ползвам мега.ио , но стара регистрация от едно време и има безплатни 50гб.
С лека компресия, лека разбирайте 5%, обема на снимките се намалява драстично и в тия 50гб има снимки от мноооого години.
Веднъж на 5-6 месеца синхронизирам облака му на компютър, компресирам с image resizer и те се ъплоадват автоматично.


Иначе , това намерих:
Every paid subscription plan includes the option to add up to six family members to a single shared subscription. Each member’s files are private and secured with permission controls that they can set themselves. The family plan is one of the best perks of Google One. Essentially, if you don’t have power users in your family, a single 200 GB plan can easily be used by up to six members.
Цитирай
#13

Само че и аз четох за тях и пишише на български, че на всеки члено от семейството де падат по 15гб лична информация!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#14

Драсни им един имейл, ще ти отговорят.
Цитирай
#15

Ние в семейството ползваме Microsoft OneDrive Family. 18.99лв е на месец, до 6 акаунта в Family групата. Всеки акаунт си има лично хранилище от 1TB и Microsoft Office пакет. Всички снимки и видеа се синхронизират с галерията на Samsung

Samsung Galaxy S22 Green
Цитирай
#16

Аз ги качвам през Дропбокс и след това оттам ги местя в диска на компа, иначе тия 100-200гб платени доникъде няма да ми стигнат за архив на снимки и клипове.
Цитирай
#17

19лв ми е много на месец. Сега гледах пак на one drive за 30лв на година 100гб. Чудя се още. Досега сме изкарвяли всеки с по 15гб, но вече няма място. Интересното е че поразчистих малко място от гугъл драйв и в момента имам около 600мб свободни, но не ми позволява да редактирам текстов файл.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#18

Ползвам 4-5 драйва плащам за тоя на Huawei 50 gb за 2 лв, имам безплатен мега 50 бг, гугула 15 гб и от Виваком pcloud 128 gb и one drive на Майкрософт 5 гб. Така може да си сигурен че, дори нещо да се прецака все ще има от къде да докопаш информация

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#19

Преди Гугъл не таксуваше с място за снимките, ако бяха в техните компресиран формат, и не заемаха място. Това се промени преди около 2 години.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#20

Аз ползвам на мейл ру, и септември платих 42 лв за 128 гб за 1 година. Но си направих собствен, и се надявам до септември т.г. Да прехвърля всичко над 100 гб, че само толкова ми е безплатно. Сега имам над 200 пълно. Всичко от телефона отива там. Всеки акаунт на Гугъл има 15 гб безплатно. За професионални цели трябва повече, ама трябва и да се плаща .

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#21

Там не се знае, кога евро*ейския съюз ще ти резне достъпа.....
[Изображение: 20230203-200008.jpg]
Цитирай
#22

Ми… нямаше го приложението и в двата стора за около 2 месеца след февруари…. Съпорта им е безупречен, отговориха ми за 5 мин буквално. Казаха че ще разрешат проблема възможно най бързо. Просто бизнес, договориха се с Гугъл и Епъл.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#23

Конкретно за Google Drive - има си апликация Clean Drive for Google Drive.
Понякога мястото е недостатъчно, просто защото има дублирани файлове и всякакви „боклуци“.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#24

Амазон имаше услуга Amazon Drive, която беше с добра цена. Другото е, че снимките при Amazon са с неограничени.
Според мен, най-изгодна е услугата one Drive, която се намира на добра цена, и освен че включва office 365 има и 1 TB сторидж. Семейният план е още по-изгоден.
Цитирай
#25

Най изгодно е принципно да си направиш Nas сървър или да си вземеш полуготово решение от типа на QNAP

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)