Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при прехвърлянето на данни/снимки
#1

Здравейте!

Имам проблем при прехвърлянето на данни/снимки от S23U към служебния лаптоп. Домашният има порт за USB C и разпознаването на телефона става мигновено, предлагайки вариантите за зареждане и/или прехвърляне на данни.

Служебният ми лаптоп обаче няма друг порт C, освен този за зареждане, който не е подходящ за продължителна употреба. Ползването на кабел USB C към USB 2 (от друг телефон) само зарежда S23U, но не предлага опция за трансфер на данни.

Вероятно е нужен някакъв адаптер, но не знам какъв и търся помощ. Ако пък има настройка в S23U, който да позволява такъв трансфер, а аз не я намирам в настройките на телефона, моля, подскажете!

Благодаря за вниманието!

П.П. При ползването на кабел USB C (двустранно) има опция за промени чрез менюто USB Настройки, но не успявам да намеря това меню без кабел - къде да го търся?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2023-02-20, 10:33:32)L1892 написа:  Здравейте!

Имам проблем при прехвърлянето на данни/снимки от S23U към служебния лаптоп. Домашният има порт за USB C и разпознаването на телефона става мигновено, предлагайки вариантите за зареждане и/или прехвърляне на данни.

Служебният ми лаптоп обаче няма друг порт C, освен този за зареждане, който не е подходящ за продължителна употреба. Ползването на кабел USB C към USB 2 (от друг телефон) само зарежда S23U, но не предлага опция за трансфер на данни.

Вероятно е нужен някакъв адаптер, но не знам какъв и търся помощ. Ако пък има настройка в S23U, който да позволява такъв трансфер, а аз не я намирам в настройките на телефона, моля, подскажете!

Благодаря за вниманието!
Имах такъв проблем, накрая се оказа, че просто кабелът, който ползвах е само за зареждане. Ако е такъв проблема, просто пробвайте с друг, за който сте сигурен, че е за пренос на данни.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
[-] 1 потребител изказва благодарност на scorceni за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#3

По-скоро кабела който си пробвал не е подходящ или е само за зареждане. Пробвай с друг кабел , не би трябвало да има проблеми. Ако USB Type-C на служебния лаптоп не е само за реждане ползвай него.
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#4

(2023-02-20, 10:55:09)scorceni написа:  ... накрая се оказа, че просто кабелът, който ползвах е само за зареждане...

Не, не е - кабелът е оригиналният на P30 Pro, доказано работещ без проблеми.
Цитирай
#5

Препоръчително е да се ползват оригиналните кабели, тъй като Самсунг също има драми с чуждите или китайските такива. Варианта ти е според мен, да си вземеш един преходник Type C -> USB и с него когато ти се налага да си ползваш читавите кабели. Baseus имат читави такива, аз ползвам USB -> Type C от доста време вече, но има много марки и опции за това. https://baseus.bg/index.php?route=produc...ct_id=7269 ето пример, от Алито ако ти се чака ще е по евтин със сигурност.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#6

(2023-02-20, 10:58:10)g1kata написа:  ...Ако USB Type-C на служебния лаптоп не е само за реждане ползвай него.
 Само за зареждане е и това е проблем, защото ми е нужна постоянна връзка. А и лаптопът ми за път (той е различен от "стационарния") изобщо няма USB порт, което съвсем ми усложнява работата.

Затова и търся някакъв адаптер или пък достъп до менюто USB настройки в S23U, което телефонът ми показва при ползване двустранен кабел USB C, но не и при друг.

(2023-02-20, 11:26:09)Pelikana написа:  Препоръчително е да се ползват оригиналните кабели, тъй като Самсунг също има драми с чуждите или китайските такива...

Кабелът е оригинален на Самсунг от 45-ватовото зарядно, купено преди няколко дни заедно се телефона и си работи безпогрешно, но е само USB C. 

А този адаптер вероятно е това, което търся. Благодаря!

П.П. Намерих USB-C Female to USB Male Adapter и проблемът е решен!

Благодаря на всички!
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Pelikana
Цитирай
#7

Можеше просто да си вземеш обикновен УСБ към тайп Ц кабел, който да ти стои винаги пъхнат в служебния. Например на слушалките Бъдс про са с такъв кабел даже в комплекта, аз ползвам него.
Цитирай
#8

От този за 5,50 лв. по-обикновен накъде ... Smile
Цитирай
#9

Защо изобщо се занимавате с кола цели, а не прехвърлягя безжично или през облак?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#10

1200 снимки и 50-тина видеоклипа безжично ... кога ще е това? Не ползвам облаци, държа всичко нужно да ми е подръка без да съм зависим от връзка и място.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#11

Без жично прехвърляне става много бързо,"прехвърлят" се цели папки.Аз също наскоро го разбрах.Става по следния начин,файлов мениджър който потдържа FTP-изпробвах няколко,като-CX file explorer,X explorer(има опция споделяне през сървър,пише се http,и останалото,на папката и ти отваря в браузър папките),Solod explorer.Трябва да сте в мрежа на WiFi,маркира се ftp,на лаптопа на някоя папка,без значение се маркира ,горе в лентата,до името и (да стане синьо) и се пише ftp://192.168.1.2 2121 нещо такова излиза на файловия мениджър Entet и ти излизат папките на телефона,после си ги копираш.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#12

Защо ти е да сваляш допълнителен файлов мениджър? Като може просто да споделиш една папка на PC и да си я завържеш пак по FTP през файловия мениджър на Самсунг и винаги да си имаш достъп до нея когато си в една мрежа с PC-то. Smile Иначе да това е много удобен вариант, скоростта по принцип няма да е по-бърза от Type-C кабелна, но пак става като безжично решение.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#13

За безжично прехвърляне през WiFi: Snapdrop.

Изпратено от мобилния в движение

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#14

А най-лесно е да напъхам кабела в лаптопа (където и без това регулярно се прави бекъп на наличното в телефона) и нула време да свърша това, което ми е нужно, при това на заден фон и без да пречи на каквото и да е друго.

Нищо против технологиите нямам, тъкмо напротив, но няма нищо по-бързо и сигурно от кабелната връзка, особено при положение, че служебния интернет спира минимум по 16 пъти на ден ...
Цитирай
#15

(2023-02-21, 09:27:16)Pelikana написа:  Защо ти е да сваляш допълнителен файлов мениджър? Като може просто да споделиш една папка на PC и да си я завържеш пак по FTP през файловия мениджър на Самсунг и винаги да си имаш достъп до нея когато си в една мрежа с PC-то. Smile 

Може ли да споделиш как се прави това? Иначе аз пускам Дропбокс и автоматично ми качва снимките и клиповете и от компа вече си ги обработвам и изтривам ненужните.
Цитирай
#16

(2023-02-21, 13:16:06)Dowper написа:  Може ли да споделиш как се прави това? Иначе аз пускам Дропбокс и автоматично ми качва снимките и клиповете и от компа вече си ги обработвам и изтривам ненужните.

Като си отвориш "мойте файлове" апа, в началното меню още имаш Мрежова памет. И от там вече с плюса горе имаш 3 опции FTP и SFTP сървър или просто SMB (мрежово у-во). Аз ползвам последното най ок ми е. Имам споделена папка на компютъра/лаптопа и в нея си правя копи/пейст за бързо прехвърляне на файлове между 2-те устройства.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#17

(2023-02-21, 08:37:52)L1892 написа:  1200 снимки и 50-тина видеоклипа безжично ... кога ще е това? Не ползвам облаци, държа всичко нужно да ми е подръка без да съм зависим от връзка и място.

А защо чакаш, са се съберат толкова?
Моите снимки си ги синхронизирам постоянно, ежедневно - през WiFi естествено.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#18

Не чакам нищо, тия снимки и видео досега бяха на P30 Pro, който бе готов за продажба, и в архиви на лаптоп и SSD. А на S23U как да ти прехвърля преди да ми го пратят?

Нищо не синхронизирам, защото не всичко заснето през деня запазвам, тъкмо напротив - най-често нищо, и пресяването става през лаптоп, вързан за 4К телевизор. Затова и с покупката на S23U и кабела му (двустранен USB-C) се наложи да намеря преходник, както и стана, дори вече имам 3 броя, за да не ги разнасям насам-натам.
Цитирай
#19

(2023-02-21, 21:02:24)L1892 написа:  Не чакам нищо, тия снимки и видео досега бяха на P30 Pro, който бе готов за продажба, и в архиви на лаптоп и SSD. А на S23U как да ти прехвърля преди да ми го пратят?

Нищо не синхронизирам, защото не всичко заснето през деня запазвам, тъкмо напротив - най-често нищо, и пресяването става през лаптоп, вързан за 4К телевизор. Затова и с покупката на S23U и кабела му (двустранен USB-C) се наложи да намеря преходник, както и стана, дори вече имам 3 броя, за да не ги разнасям насам-натам.
Какъв е тоя преходник и за какво ти служи
Цитирай
#20

USB Type-C/USB 3.1 женско към USB 3.0 мъжко


Оригиналният захранващ кабел на телефона е двустранен USB-C, а на повечето лаптопи, които ползвам, или има такъв порт само за захранване, или изобщо няма такъв. Та този преходник осигурява връзка S23U<-> лаптоп с цел възможно най-бърз и независим трансфер на всякакви данни.

П.П. Има и други начини (блутут, wi-fi или облак), но никой от тях не е толкова бърз.
Цитирай
#21

Ще споделиш ли модел на служебният лаптоп - този с порта USB C само за зареждане? Интересно ми е...

Кабелите за Huawei (с лилавият USB A накрайник) като цяло не са подходящи за data за по-новите Samsung-и, вътре в буксата имат схеми за разпознаване на протоколите.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#22

(2023-02-22, 14:13:53)L1892 написа:  USB Type-C/USB 3.1 женско към USB 3.0 мъжко


Оригиналният захранващ кабел на телефона е двустранен USB-C, а на повечето лаптопи, които ползвам, или има такъв порт само за захранване, или изобщо няма такъв. Та този преходник осигурява връзка S23U<-> лаптоп с цел възможно най-бърз и независим трансфер на всякакви данни.

П.П. Има и други начини (блутут, wi-fi или облак), но никой от тях не е толкова бърз.

Ясно аз не съм се замислял затова щото моя лаптоп има такъв за захранване който е и за данни и дори дисплей може да се включи.
Цитирай
#23

То и при мен може, но портовете са точно такива като при твоя - универсален за зареждане и пренос, но е само 1. А на мен ми е нужно да е постоянно включен, щото като почнеш да вадиш/слагаш една букса, шансовете й да не оцелее дълго не са много добри. Затова и чрез посочения преходник решавам проблема.
Цитирай
#24

Ейй голямо дъвка е на тия данни. Есички прехвърлят безжично, с кабел който прехвърля, много сложно да си изкараш кабела от комплекта на телефона и да прехвърляш с него, а не да ползваш кабел от йиоми миомио и теб подобни пародии.
55 страници ще стане темата за прехвърляне на 5 файла...

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikito82 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#25

(2023-02-22, 21:16:33)Nikito82 написа:  Ейй голямо дъвка е на тия данни. Есички прехвърлят безжично, с кабел който прехвърля, много сложно да си изкараш кабела от комплекта на телефона и да прехвърляш с него, а не да ползваш кабел от йиоми миомио и теб подобни пародии.
55 страници ще стане темата за прехвърляне на 5 файла...

Аз затова и в другата тема написах, че е далеч по-удобно да се прехвърля през Wi-Fi с FTP сървър и предложих конкретно безплатно приложение за това. Така не мислиш и не ползваш кабели. А и самото прехвърляне при мен не става по-бавно, отколкото с кабела Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • Nikito82
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)