Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

(2023-12-26, 17:25:58)veskovalkov написа:  Трябва ли да е стик? Имам такъв на шаоми но 4К варианта. Читав е, не загрява и не лагва за разлика от HD модела и работи добре но ако преносимостта не е приоритет не го препоръчвам. По отношение на 4К - по добре е стика/бокса да е такъв защото хардуера им е по добър и създава по малко проблеми. От всичките играчки у дома дето съм си ги накупил препоръчвам NOKIA ANDROID TV BOX 8000 и последната ми придобивка STRONG LEAP-S3 Нокиата я ползвам от 9 месеца и не е създала никакъв проблем досега а стронга е в ръцете ми от 2 дена. Последния определено е по пъргав обаче не ясно как ще е с поддръжката и евентуални проблеми в бъдеще. Имам и бокс на шаоми и честно казано си мисля че и бокса и стика им не са на нивото на другите.

И аз не харесвам Шаоми. Освен че ми лагва и загрява, не изкарва добра картина. Имам предвид, че картината става по-тъмна, цветовете не са хубави. Все неща, които съм чел като отзиви и за телевизорите на Шаоми. Стронгът е повече памет-16гб ром, андроид 11, но процесорът му е слабичък с а35. На Нокията е малко по-мощен, но пък е с Андроид 10 и само 8гб ром...
Цитирай
Аксесоари

Нокията ще получи ъпдейт до Андроид 12 всеки момент. Той вече получи де, но го спряха заради проблеми. Аз имам 8010 модела с 4ГБ/32ГБ памет. Доволен съм, но все по някаква причина се налага рестарт на няколко дни. Даже го ползвам за игри със xbox 360 контролер.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Здавейте и Честита Коледа!
Моят проблем е,че се двоумя между https://www.aliexpress.com/item/10050023...utsuutsuRN
и https://www.aliexpress.com/item/10050061...YiFAY&mp=1
Или може би има по-добри предложения?
Цитирай

Нещо сертифицирано си вземи.Примерно Amazon 4k max 2gen.
Цитирай

(2023-12-27, 13:53:36)zevzeka написа:  Здавейте и Честита Коледа!
Моят проблем е,че се двоумя между https://www.aliexpress.com/item/10050023...utsuutsuRN
и https://www.aliexpress.com/item/10050061...YiFAY&mp=1
Или може би има по-добри предложения?
Или слушай съветите на препатилите или се набутай с китайски пръчки с "топ спекс" на 'ратия - сертифицирано устройство от нонейм брандове с букви и цифри просто забрави. Да не говорим, че поддръжка няма да има никаква за софта, а той е най-важен, практиката ме е научила по трудния начин.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на vasettoo за това мнение:
  • greenandroid, kokojam
Цитирай

(2023-12-27, 05:43:23)kokojam написа:  ......... Стронгът е повече памет-16гб ром, андроид 11, но процесорът му е слабичък с а35. На Нокията е малко по-мощен, но пък е с Андроид 10 и само 8гб ром...

Нокията се ъпдейтна до андроид 11 от момента на включването в мрежата. Дистанционното се ъпдейтна в края на лятото при което се активираха някои бутони които преди това нямаха присвоени действия. Да се има предвид и че нокията е с ANDROID TV а стронга е с GOOGLE TV. Общо взето работят еднакво но екраните и функциите им се различават донякъде.
Цитирай

(2023-12-27, 13:59:07)rikob написа:  Нещо сертифицирано си вземи.Примерно Amazon 4k max 2gen.

Трябва ми предимно за IPTV и приложения,а в тези не са приоритет.
[-] 1 потребител изказва благодарност на zevzeka за това мнение:
  • kokojam
Цитирай

Благодаря на всички за помощта, намерих си google chromecast tv hd за 90лв с доставката, то си е евтино по-принцип (30 долара), но поне да знам, че си идва с Андроид 12 и е сертифицирана джаджа, а не китайска пръчка. За тия пари смятам, че няма по-удачен вариант за тв Самсунг full hd 2016, на който смятам да се стриймват основно disney+ и hbo max
Цитирай

(2023-12-16, 22:11:16)ianpav_4444 написа:  То за тея пари биваше и да има проблеми . Tongue

Да, предпочетох да дам повече, но да съм сигурен че няма да имам глупави проблеми. Доста ревюта изгледах докато избера

(2023-12-17, 12:41:10)tolostoi написа:  Има ли АФР? Да превключва честотите автоматично?
С коя версия на андроид е в момента?

Няма АФР, но има "Auto switch to best resolution" опция и също Display mode, в който можеш да избереш ръчно комбинация от резолюция и фреймрейт. Аз съм избрал първото и на Bravia от 2018 върви перфектно. Няма видима разлика със същите приложения инсталирани директно на Сонито. Последната версия на бокса е андроид 11

(2023-12-17, 13:06:34)jivkojj написа:  Колега tnx9000, стабилно ли работи, в смисъл налага ли се рестарт от време на време по някаква причина? Аз имам Нокия 8010 много съм доволен от качеството на картинката и звука и като цяло, но чат-пат 1,2 пъти седмично иска рестарти. Или видеотата на ютуб не тръгват или кутията стои на черен екран и докато не издърпам захранването, не се оправя. Другия проблем е че не мога да го накарам да пусне двд видеота, копирани на хараддиск. Максимум 1сек и до там. До скоро карах с едно хвърчащо распбери с Коди и там такива ядове нямах. С месеци работеше без проблем и двд филмите се пускаха дори с меню.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

Не, да чукна на дърво, върви буквално денонощно и не помня откога не съм го рестартирал, може би месеци. Обикновено през деня като фон върви coool.tv или spotify, вечер евентуално kodi или youtube и през нощта оставям пак coool.tv. В началото ми се стори, че бокса грее, но просто изключих лед осветлението и сега е напълно приемливо. За ютюб не знам, отдавна не ползвам оригиналното приложение заради рекламите. Пробвай Smarttube, ще се родиш. Черни екрани или файлове, които не тръгват не съм имал. Но и не съм копирал двд-та, всичко което пускам на Коди идва от торентите
[-] 1 потребител изказва благодарност на thx9000 за това мнение:
  • jivkojj
Цитирай

(2023-12-31, 15:24:13)thx9000 написа:  ...
Няма АФР, но има "Auto switch to best resolution" опция и също Display mode, в който можеш да избереш ръчно комбинация от резолюция и фреймрейт. Аз съм избрал първото и на Bravia от 2018 върви перфектно. Няма видима разлика със същите приложения инсталирани директно на Сонито. Последната версия на бокса е андроид 11
...

Аз го получих преди 2 седмици, вече ясно Smile пълно дърво е ама ... дано писнат ъпдейт.
Цитирай

Здравейте и за много години!

Търся си сертифициран бокс с Android TV, ще се ползва единствено за гледане на A1 Xplore TV.
Приоритет ми е стабилна работа и бързодействие в приложението Xplore TV - бързо превключване на каналите.
Прочетох темата и основните предложения са:
-Amazon Fire TV Stick
-Chromecast with Google TV
-Xiaomi Mi TV Stick
-Hakomini Pro TV Box
-MECOOL KM2 PLUS TV Box

Моля кажете ми кое да взема от тези, като държа връзката с интернет да е по кабел, тоест към стиковете трябва да се предвиди и usb разклонител с LAN порт.
Цитирай

Нямам нищо от описаните но мога да споделя какво да не вземате - Xiaomi Mi TV Stick. Имам 4К модела (препоръчвам устройството да е 4К заради по читавия хардуер). Когато не е на WIFI и то задължително 5GXz Xiaomi стика лагва и не държи добра връзка с USB хъбчето ми с LAN и 3 USB порта. Oсвен това хъбовете с OTG и възможност да подадат захранване не са често срещани, съпи са и не се разбират добре с андроид устройства. Ако държите на LAN-а най малко проблеми ще създадат последните два бокса от списъка. В магазините има и по ефтини боксове които ще свършат работа но са ограничени откъм RAM/ROM.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • Sava
Цитирай

MECOOL KM2 PLUS TV Box се продава в момента от официалния магазин на производителя на 145,89лв с безплатна доставка в Али-то
https://www.aliexpress.com/item/10050045...9tvMz4VirR
В понеделник пише, че ще е на 135,99лв с безплатна доставка.
Цитирай

(2024-01-01, 04:51:18)Sava написа:  Здравейте и за много години!

Търся си сертифициран бокс с Android TV, ще се ползва единствено за гледане на A1 Xplore TV.
Приоритет ми е стабилна работа и бързодействие в приложението Xplore TV - бързо превключване на каналите.
Прочетох темата и основните предложения са:
-Amazon Fire TV Stick
-Chromecast with Google TV
-Xiaomi Mi TV Stick
-Hakomini Pro TV Box
-MECOOL KM2 PLUS TV Box

Моля кажете ми кое да взема от тези, като държа връзката с интернет да е по кабел, тоест към стиковете трябва да се предвиди и usb разклонител с LAN порт.
Аз съм със Strong Leap 3 и съм доволен, има това което искаш. С приложението tvQuickActions Pro, можеш и да си стартираш приложението с отделен бутон

Изпратено от моят M2102J20SG с помощта на Tapatalk
Цитирай

В петък на "пожар"взех xiaomi box 2nd gen-доволен съм.Малко странен е този google tv ама се свиква.Няма лаг,няма бъг.
[-] 1 потребител изказва благодарност на retyrn за това мнение:
  • Joro711
Цитирай

(2024-01-07, 21:21:02)retyrn написа:  В петък на "пожар"взех xiaomi box 2nd gen-доволен съм.Малко странен е този google tv ама се свиква.Няма лаг,няма бъг.
Доста добър модел и с новото дистанционно с повече бързи бутони. Удря в земята всичките останали китайци за парите си като хардуер и сертификати, липсата на етернет се решава бързо с един адаптер на усб-то. Честита придобивка и дълга служба!

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на vasettoo за това мнение:
  • Joro711, miro_st, retyrn
Цитирай

(2024-01-01, 04:51:18)Sava написа:  Здравейте и за много години!

Търся си сертифициран бокс с Android TV, ще се ползва единствено за гледане на A1 Xplore TV.
Приоритет ми е стабилна работа и бързодействие в приложението Xplore TV - бързо превключване на каналите.
Прочетох темата и основните предложения са:
-Amazon Fire TV Stick
-Chromecast with Google TV
-Xiaomi Mi TV Stick
-Hakomini Pro TV Box
-MECOOL KM2 PLUS TV Box

Моля кажете ми кое да взема от тези, като държа връзката с интернет да е по кабел, тоест към стиковете трябва да се предвиди и usb разклонител с LAN порт.

Аз ползвам Амазон Стик 4к с лан адаптер и подкарвам всичко през Коди, на което съм голям фен. За последно сигнала върви 1080p.
Иначе специално а1 тв-та я позлвам пак през Коди през LibreElec и CoreElec на два борда.

ПП - не твърдя, че знам цените на всички, но като пуснат Амазон стика 4к на промоция излиза към 15-20 евро, лошото е, че лан адаптера и той е към 10-15 евро. За А1 само може би и wifi ще ти е ОК, но аз гледах разни тежки стриимове и си ми трябваше кабел.
Цитирай

(2023-12-16, 16:55:47)thx9000 написа:  От половин година ползвам Homatics Box 4K Plus. Само хубави неща мога да кажа, всичко работи перфектно - Kodi, Smarttube next, Spotify. Имах притеснения за автоматичното превключване в HDR режим, но работи безпроблемно. Препоръчвам с две ръце

Колега,

На доста места срещам, че Homatics Box 4K Plus има проблем със пропускането на Dolby TrueHD.?

Имаш ли наблюдение/възможност да потвърдиш дали това наистина е така особенно с при използването на Kodi /а и НЕ само/, което  не открива, че има поддръжка на TrueHD passhtrough???

ПП. Препоръка от къде мога да се сдобия с него на добра цена.

Благодаря!
Цитирай

(2024-01-15, 16:53:41)kodi80 написа:  Колега,

На доста места срещам, че Homatics Box 4K Plus има проблем със пропускането на Dolby TrueHD.?

Имаш ли наблюдение/възможност да потвърдиш дали това наистина е така особенно с при използването на Kodi /а и НЕ само/, което  не открива, че има поддръжка на TrueHD passhtrough???

ПП. Препоръка от къде мога да се сдобия с него на добра цена.

Благодаря!

Бях го преглеждал този бокс преди коледните празници, но освен цената и друго нещо ме стопира за него - четох разни ревюта из редит и други места. Ако се сетя какво е било ще споделя.

ПП - може би е било точно проблем с ТруХД-то, но не гарантирам.

ППП - ето няколко линка по въпроса, но отзив от първа ръка винаги е най-добре - линк, линк. Лично аз когато си търсех тв-бокс, който да може да кара всичко, жертвах DV, за сметка на HD аудиото и си взех борд, там най-често губиш андроида, но не съжалявам.
Цитирай

Много Благодаря за отделеното време и линкове miro_st!

Явно и двамата сме водени от едни и същи приоритети в избора си.
Жертвал си Dolby Vision до колкото разбирам от поста ти.?, което също желая, но пълно щастие знам, че няма.
Светни ме какво имаш предвид под "взех си борд" - какъв ефекта и резултата от това?

Последните няколко години с един X96 Smart TV Box с Amlogic S905x, 1GB DDR3 - вършеше уникална работа особенно за "парите" си, но сдаде багажа. През SD card - CoreElec, плейвах през КОДИ абсолютно всички 4 к, HD AV формати от наши торенти през AVR Denon - много доволен.

Търся си устройство за същото + високо качество по възможност на Dolby Vision и TrueHD - Kodi-то на ТВ-то пропуска DTS HD MA.

Като характеристики, които отговарят на нуждите ми съм се насочил към Dune/Homatics R 4K Plus, Nokia 8010 ама мам...у стара още не мога да проумея защо им е такава стойността на тея на фона на мъртвеца X96.?
Освен "тъпите" сертификати разбира се, но мисля, че мога да преглътна на този етап от нуждите ми ползването на Андроид-а от където идват ядовете явно.
За това търся на по добра цена устройство, което да удовлетворява нуждите.

Сподели какво си взе ти, как го използваш и какви ефекти постигаш с него?

Благодаря още веднъж!
Цитирай

(2024-01-17, 17:03:55)kodi80 написа:  Много Благодаря за отделеното време и линкове miro_st!

Явно и двамата сме водени от едни и същи приоритети в избора си.
Жертвал си  Dolby Vision до колкото разбирам от поста ти.?, което също желая, но пълно щастие знам, че няма.
Светни ме какво имаш предвид под "взех си борд" - какъв ефекта и резултата от това?

Последните няколко години с един X96 Smart TV Box с Amlogic S905x, 1GB DDR3 - вършеше уникална работа особенно за "парите" си, но сдаде багажа. През SD card - CoreElec, плейвах през КОДИ абсолютно всички 4 к, HD AV формати от наши торенти през AVR Denon - много доволен.

Търся си устройство за същото + високо качество по възможност на Dolby Vision и TrueHD - Kodi-то на ТВ-то пропуска DTS HD MA.

Като характеристики, които отговарят на нуждите ми съм се насочил към Dune/Homatics R 4K Plus, Nokia 8010 ама мам...у стара още не мога да проумея защо им е такава стойността на тея на фона на мъртвеца X96.?
Освен "тъпите" сертификати разбира се, но мисля, че мога да преглътна на този етап от нуждите ми ползването на Андроид-а от където идват ядовете явно.
За това търся на по добра цена устройство, което да удовлетворява нуждите.

Сподели какво си взе ти, как го използваш и какви ефекти постигаш с него?

Благодаря още веднъж!

Моята цел бе да си сглобя домашно кино мин. 5.1. Разбира се ми трябваше двр, колони и нещо което да ги захрани.
Първо се опитах да го направя през телевизора, но се оказа че има два вида еАрк HDMI, извинявам се ако съм го объркал. Та едното може да подаде HD сигналите, другото се ограничава до DD+ с Атмос, моят телевизор бе от тези. И започнах да търся борд.

Не знаех, за този форум, но понеже ползвам Коди от години прегелдах те какво препоръчват. Темата още я има и въпреки, че е малко стара си важи, защото аудио и видео форматите са си същите.

От нещата препоръчани там се спрях на Odorid N2+ - борд или на английски SingleBoardComputer. Номера с тях, е че може да си ги плзваш кажи речи за като каквото искаш. Разбира се аз му сложих един CoreElec, както препоръчваха във форума на Коди и това нещо изкарва всичко без DV. За да не излизам извън форума - може и андроид да му сложиш, но с него ще загубиш HD аудиото и DRM видеото. Не мога да обясня напълно защо - нещо с правата на къстъм андроида пригодени за бордове. Хората искат да си продават брандираните плеърчета.

По онова време Дроида ми излезе към 250 лв, (има доставчици и нас) сега не знам колко е, предполагам би било сравнимо с ХоумМатика.

Друга опция, която препоръчват от Коди е техния си плеър - Vero 4k Plus или само Vero беше. То също е много здрава машина, но отново не е с Андроид, а някаква операционна на Коди подобна на Core и Libre Elec-a. Не зная то как се справя с DV, но предполагам също не се поддържа.

Това, което аз ползвам - мобилната телевизия на А1, Войо, Ютуб (но не го препоръчвам), Амазон Прайм ТВ, всички до 1080p, и стриимове на рипове от различни места. Ползвах временно и Булсат, не помня с каква резолюция вървеше. Там където Дроида ще блесне е като му подадеш 4к рип, HDR или HDR+ с TrueHD или DTS-X - всичко работи безотказно. 8k не съм тествал, за 43" 4k телевизор дори и 1080p e добре.

Това е което съм направил аз и ползвам от няколко години. Амазон куба също съм чул, че е доста способен, един познат има, но не съм го разпитвал подробно.

Та около Коледа се чудех да си взема още някакъв бокс. Рзгледах няколко. Никой не ми хвана окото. Мислех за Raspberry Pi4 4GB, но така и не разбрах от форумите дали и то има проблем с HD аудиото ако го ползваш с Андроид. Когато го пуснаха имаше, но може да са го оправили. Лично аз ако вземам нещо ново бих разгледал подробно Xiaomi последната им версия. Но понеже имах един Амазон 4к стик и RPi3 с LibreElec, и реших, че за другите телевизори са ми достатъчни и се отказах.

От всички тия приказки какво е важно - да прецениш има ли нещо, което те задължава да си на Андорид. Например Ютуб за Коди е почти неизползваемо. След това, ако ще си на Андроид, дали бокса, който ще вземеш ще е с Андроид ТВ или не. Да ме поправят по-опитните с Андоида, но някой боксове се разпознават като таблети, други не. А някой приложения (А1 xplore tv go) работят само на таблет или телефон.

Понеже ти си ползвал Коди, а цената на Дроида е също висока, бих разгледал сериозно RPi4 2GB. Слагаш му LibreElec и си в познати води. Цената му със зарядно и куттика не би трябвало да отиде повече от 150лв. Само гледай кутията да е метална, че това нещо грее. Но разбира си първо провери как му е съпорта за HD аудиотата в сайта на LibreElec.

За малко да забравя - някъде бях чел, че Хардкърнел, дето произвеждат ODroid, щели да вкарат DV като стандарт скоро. Не помня къде го четох, но ако стане бордовете им даже ще скочат нагоре.

Лично аз не усещам липса на DV. Поне при рипнатите неща повечето или са HDR или са с HDR и DV.

Пожелавам ти успех с избора и се надявам се да съм помогнал!

ПП - аз също съм с Денон и 5.0.2 колони. Смешно или не, не остана място за събуфър. Всичко е включено в ресивъра и на тв-то само избирам сорса. Core и LibreElec се командват през дистанционното за тв-то, та поне не се налага второ да имам.
Цитирай

Сори за късният отговор!

Да - от препоръките във СЕ форума също се загледах във Одроид N2+ като във БГ го намирам на около 260 лв, което не ме кефи като цена с липсата на AV порта и мисля постоянното софтуерно ръчкане и отделяне на време за него.
Не съм се интересувал от Raspberry, но нещата ми наподобяват на нещо като горното устройство.

Заради хлапаците във вкъщи като, че ли не ми се ще да загубя напълно Андроид, но пълно щастие знам, че няма и ще трябва да се жертва нещо.

Nokia 8010 или Dune/Homatics R 4K Plus като по висок клас съм се насочил като търся на добра цена или някоя китайска бангия подобна на Х96, но коя да е?
Цитирай

(2024-01-20, 14:01:12)kodi80 написа:  Сори за късният отговор!

Да - от препоръките във СЕ форума също се загледах във Одроид N2+ като във БГ го намирам на около 260 лв, което не ме кефи като цена с липсата на AV порта и мисля постоянното софтуерно ръчкане и отделяне на време за него.
Не съм се интересувал от Raspberry, но нещата ми наподобяват на нещо като горното устройство.

Заради хлапаците във вкъщи като, че ли не ми се ще да загубя напълно Андроид, но пълно щастие знам, че няма и ще трябва да се жертва нещо.

Nokia 8010 или Dune/Homatics R 4K Plus като по висок клас съм се насочил като търся на добра цена или някоя китайска бангия подобна на Х96, но коя да е?

Такава си е цената на Доида, Разберито е на същия принцип. Операционната им са колкото да подкара Коди и това е.
Моите деца гледат разни неща из Ютуба, но го ползват през телевизора, той е с Андроид ТВ. За всичко останало минавам през Дроида, мен ме устройва така.
Просто виж на тези дето си харесал как са с кодеците. А ако все пак искаш и Коди, провери и това как става. Примерно на Амазон стик-а се инсталира лесно.
На Ми бокса мисля му липсваха някакви кодеци, но провери и Амазон бокса. Както казваш - няма пълно щастие.

Поздрави!

ПП - само като информация за разберитата може да погледнеш един комплект тук и последния им модел тук.
ППП - интересно мнение за Дюн.
Цитирай

(2024-01-15, 16:53:41)kodi80 написа:  Колега,
На доста места срещам, че Homatics Box 4K Plus има проблем със пропускането на Dolby TrueHD.?
Имаш ли наблюдение/възможност да потвърдиш дали това наистина е така особенно с при използването на Kodi /а и НЕ само/, което  не открива, че има поддръжка на TrueHD passhtrough???
ПП. Препоръка от къде мога да се сдобия с него на добра цена.
Благодаря!

Още докато ползвах коди директно на телевизора бях настроил да преобразува всичко на DD. Поне половината ми филмова колекция е с AAC кодек и ако е изключена тази опция коди го прeдава като 2.0 pcm към рисийвъра. Отделно DTS и DD+ имат други нива на звука от DD и при пускане на различни файлове трябва да увеличавам или намалям всеки път, което става дразнещо. И на бокса съм направил същото защото този компромис ме устройва. 

Специално тествах TrueHD и DTS файлове защото и на мен ми стана любопитно дали работят коректно ако се излючи преобразуването. DTS работи и рисийвъра си го разпознава, но отнема няколко секунди да се включи и синхронизира докато на телевизора, въпреки че спецификациите са по-зле, тръгва веднага и дори не се замисля при скипване напред. TrudHD се преобразува на DD, въпреки че е настроен на passthrough и рисийвъра го поддържа. На телевизора TrueHD се предава като 2.0 pcm, което е очаквано предвид че той поддържа само DTS. Това е на телевизор сони с рисийвър сони през hdmi. 

В зависимост от комбинацията телевизор/рисийвър предполагам могат да се получат и други резултати
[-] 1 потребител изказва благодарност на thx9000 за това мнение:
  • miro_st
Цитирай

Отдавна не бях писал в форума поради липса на време ,а не на желание. Тъй като през мен минаха няколко модела на боксове от високия клас ще обобщя с няколко думи. Запозвам от новия Ugoos AM8 -най-новия и най-бързия от групата.. Ужасно скъп с перфектна изработка и софтуер за чист андроид. Всичко лети,паметта е ужасно бърза ,не съм пускал тестове че го взех за клиент,но с една дума това е най-бързия бокс на пазара-единствения в тоя момент който подържа 8к на 60 херца! Написан отлично софтуер,който е свикнал с Угос знае до каква степен си подържат софта как "изпилват" до край възможностите на устройството,сигурно няма тест който да не печели,единствено Нвидия Шилд може да го бие по няколко показателя. Проблемът на устройството се казва цена и стойност..Нееднократно съм се кълнял в качеството и иновативността на Угос като компания. Но над 400 лева цена без един сертификат ,невъзможността да гледаш ХБо и Нетфликс на повече от 720п за тия пари..идиотизъм-лиценз имат продукти за 30 долара на пазара ей богу !!...Който не му трябва Хбо и сие стрийминг услуги и иска да гледа торенти на макс и всякакакво съдържание с максимум бързина -това е за него!
Специално аз почаках да се съберат всичките сертифицирани Андроид тв устройства с 4гб Рам.Досега в тая ниша играчите бяха малко един Микул км6 делукс от 2 години с безумен дизайн (може и да не съм прав,ама комбинацията от бяло и пластмаса като добро не одобрявам) и Хако Про ,което доста продавам ,но си е базово устройство,без гигабит лан и уайфи 6.Та новите играчи във войната на клонигите са няколко- Nokia 8010.Dune(Homatics 4r plus),Mecool Km2 Delux plus и Rocketek G2 и Khanhan g1. Всички с 4 на 32 и уайфи 6,както и с гигабит лан и с долби сертификати . Без да се впускам в подробности ще ги наредя така- Нокията и Дюна макар и най-скъпи са най-качествени без недомислици в софтуера,както и с дълго липсваните дистанционни за тв(с цифрови бутони и цветни такива) ..Нокията е с най-хубавото дистанционно ,защото е и светещо и има мултимедийни бутони,Хоматикса е с най-добър корпус и дизайн и екстри. Равностойни са като представяне,но най-бърз видимо е Хоматикса,но разликите с другите са минимални,като качество на картината субективно и Нокия и Хоматикс са мнгоо близо. Рокетека е 3ти в моята класация,първо заради прекомерно високата цена и някой недомислици в дизайна(имитация на изкуствена кожа не я одобрявам ,пък и да не съм прав Smile. Микула има както да подобряват-има си бъгове още от сега ,само той ми се рестартира няколко пъти при плейбек,сигурно при следващ ъпдейт ще го оправят. Непроизносимия г1 пък е най-евтин, но са жертвани хубаво дистанционно и гигабитния лан,като цяло не е лош. Като цяло и 4те са по добри от Микула отпреди 2 години-Кхана е дори по-евтин от него . Каквото и да вземете ще имате по добро устройство от стария Микул. Ще прекарам повече време в много каналния звук каот ми дойде новия ресийвър да видим как се представят.Никога не съм бил фен на синтетичните тестове ,каква ползва че прави някакви суперточки а се рестартва през 15 мин..който го интересува ревюта такива бол в мрежата.. Засега толкоз като намеря време повече! Бъдете здрави съфорумници !
P.s Имам и новите Амазон стик 4к и макс..и там има какво да се каже но следващия пътSmile
[-] 12 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • ddg, jidachev, Joro711, karas, milss, miro_st, mobbdeep, redchampions, stenlius, vanko23, veskovalkov, zdravko1972
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)