Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23/S23+ - Лични впечатления и коментари

(2024-01-26, 20:44:32)ivan_SGS4 написа:  Кое е по-добре според вас да се вземе в момента ? S23+ или S24 ? И двата вече са на сходни цени ?

S23+
[-] 1 потребител изказва благодарност на toem84 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
Аксесоари

+1 за модела от миналата година.

 
Цитирай

Аз си знам моето и си повтарям като развалена плоча - никога повече телефон с Exynos. Колкото искат да въртят тестовете, аз за себе си съм се убедил, че в реални условия изостава много зад Snapdragon. И като перформанс, и като топлоотдаване. S23+ или даже обикновения S23 е много по-добро решение. Хем ще спестиш некой лев да имаш за биричка.
Цитирай

Здравейте, отскоро съм собственик на Galacy S23 256GB ( имах чуденки, между 24 и 23, но се спрях на 23-ката ), въпросът ми е ( идвам от айфон )... Батерията как да и се удължи живота, смисъл да включа ли функцията до 85% батерия? Другият ми въпрос е бързоти зареждане ще навреди ли в дългосрочен план ( 2-3 ) години на телефона? Защото има функция за изкл на бързото зареждане?  Ще съм много благодарен на отзовалите се! Хубава вечер!  Smile

(2024-01-28, 22:12:25)Svetoslav04 написа:  Здравейте, отскоро съм собственик на Galaxy S23 256GB ( имах чуденки, между 24 и 23, но се спрях на 23-ката ), въпросът ми е ( идвам от айфон )... Батерията как да и се удължи живота, смисъл да включа ли функцията до 85% батерия? Другият ми въпрос е бързоти зареждане ще навреди ли в дългосрочен план ( 2-3 ) години на телефона? Защото има функция за изкл на бързото зареждане?  Ще съм много благодарен на отзовалите се! Хубава вечер!  Smile
Цитирай

За по-дълъг живот на батерията се препоръчва да се зарежда в този диапазон. Бавното зареждане се препоръчва и за това. Но всеки сам си преценява как ме е най-удобно да ползва устройството си.

 
Цитирай

Аз зареждам бързо жично и безжично. През работната седмица до 85%. Събота и Неделя до 100%.
На мен S23+ ми изкарва 9ч SOT ако е до 100% основно на Wi-Fi, тъй че и до 85% ми е достатъчно да ме изкара цял ден без проблем и да съм на 20% на края на деня. И без това зареждам всяка вечер безжично.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Здравейте, един въпрос към притежателите на чист S23 - при разговор на високоговорител се чува само от долния говорител, т.е. моно. Това е само при разговор по телефон, при разговор по вайбър няма такъв проблем, както и при пускане на мултимедия или youtube. Някой да има този проблем и идея дали може да се оправи?
Цитирай

При мен се чува и от горния говорител , но доста по-слабо. Може би това ти създава илюзията за моно.
Цитирай

Може и така да е. На S20 FE се чува еднакво силно и от двата и затова мислех, че това може да е някакъв бъг. В друг форум бях чел, че поради сензора за близост при задействането му се изключва горния говорител. Не знам дали е вярно, S20 FE има виртуален такъв, може и да има някаква логика...Странно е, че при разговор по Вайбър, предполагам, че и по Скайп ще е така - всичко е ОК и няма такъв проблем.
Цитирай

Така е, ако доближиш телефона до ухото си горния говорител се изключва и остава долния, аз съм си експериментирал. Иначе да, аз също на S21 FE ясно чувах двата говорителя при разговор, а тук не го забелязвам.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2024-01-28, 22:12:25)Svetoslav04 написа:  Здравейте, отскоро съм собственик на Galacy S23 256GB ( имах чуденки, между 24 и 23, но се спрях на 23-ката ), въпросът ми е ( идвам от айфон )... Батерията как да и се удължи живота, смисъл да включа ли функцията до 85% батерия? Другият ми въпрос е бързоти зареждане ще навреди ли в дългосрочен план ( 2-3 ) години на телефона? Защото има функция за изкл на бързото зареждане?  Ще съм много благодарен на отзовалите се! Хубава вечер!  Smile


Активирай Light режима също.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • bruckshot
Цитирай

(2024-01-26, 20:57:25)toem84 написа:  S23+

(2024-01-26, 21:29:25)NoMaD написа:  +1 за модела от миналата година.

Няма от къде да се купи вече, ебаси филма.. Днес ходих в технополис и нямат наличност и няма да зареждат вече, само s24 серията... Нямам думи

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай

Преди два дни си взех s23+ 512gb от олх, с две години и три месеца остатъчна гаранция за 1200 лв. Рядко излизат читави на тази цена. Ако не те бърка че се води употребяван следи постоянно обявите. Моя е още с найлончетата по лайсните.

 Samsung Galaxy s23+, 8/512GB, Green
Цитирай

(2024-01-30, 21:17:33)ivan_SGS4 написа:  Няма от къде да се купи вече, ебаси филма.. Днес ходих в технополис и нямат наличност и няма да зареждат вече, само s24 серията... Нямам думи
Аз така чаках S23 ultra и накрая го взех от онлайн магазин.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2024-01-30, 22:09:22)ssamm22 написа:  Преди два дни си взех s23+ 512gb от олх, с две години и три месеца остатъчна гаранция за 1200 лв. Рядко излизат читави на тази цена. Ако не те бърка че се води употребяван следи постоянно обявите. Моя е още с найлончетата по лайсните.

много съмнително цялото това нещо, ама може на някакво чудо да си попаднал. Обикновено има такива към byebest и тем подобни съмнителни сайтове, ама тука с тези 3 години явно е било към етел.
Цитирай

Да, от йетел е, платен на куп, с фактура и гаранционна карта. Наистина много рядко излизат такива. В повечето случаи старите собственици минават на s24 и гледат да избият някой лев. Е, има и такива, които искат по 1800 лв., но така тела е непродаваем.

 Samsung Galaxy s23+, 8/512GB, Green
Цитирай

Глупавичък въпрос, но има ли настройка за известяване за получен sms от отсрещната страна изпратен от мен? И кое приложение за sms-и използвате?

 Samsung Galaxy s23+, 8/512GB, Green
Цитирай

(2024-02-05, 14:26:25)ssamm22 написа:  Глупавичък въпрос, но има ли настройка за известяване за получен sms от отсрещната страна изпратен от мен? И кое приложение за sms-и използвате?

Ползвам гугълското приложение, в настройки след това има настройки за двете сим карти поотделно и там е ,, съобщение за доставка на смс'' .

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

Това дали означава,че с23 и плюс няма да получат нищо от хавата..

[Изображение: GFkBBdUXMAAMiP3?format=jpg&name=large]
Цитирай

Не, всички S23 ще получат всичкото AI

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 2 потребители изказват благодарност на remixa92 за това мнение:
  • bruckshot, Dowper
Цитирай

https://9to5google.com/2024/01/25/samsun...ices-2023/

Трябва да го получим.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
[-] 2 потребители изказват благодарност на skysoft за това мнение:
  • bruckshot, OGIER
Цитирай

(2024-01-31, 09:50:15)ssamm22 написа:  Да, от йетел е, платен на куп, с фактура и гаранционна карта. Наистина много рядко излизат такива. В повечето случаи старите собственици минават на s24 и гледат да избият някой лев. Е, има и такива, които искат по 1800 лв., но така тела е непродаваем.

Нещо както аз правя с моя S23 Angel Big Grin Big Grin
Цитирай

Явно ще има подобрения и в камерата с OneUi 6.1, защото няма разлика в камерите на S23/23+ и S24/24+ а от клипа по-долу се вижда че има подобрения в някои условия:
Разликата от чипсета ако има такава ще е минимална.

https://youtu.be/mAwWyT4YWgg?si=x14XFmWgysdFLWg7

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Не мога да намеря раздела с резолюцията на телефона, някой ще ми каже ли къде е?
Цитирай

До колкото съм запознат при новите телефони няма такова Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)