Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с SD-карта при Vernee Thor-E
#1

Здравейте! Купих един такъв телефон, чисто нов, но при поставяне на SD-картата изписва "Картата е повредена". Опитвам да я форматирам и като външна памет и като вътрешна, но не става. Излиза съобщение "Картата не може да бъде изтрита". Пробвах с три различни карти, едната от които е чисто нова. Има ли някаква възможност да се оправи този проблем или ще си карам без карта?
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай новата да я форматираш на лаптоп,ако не си,и тогава опитай на телефона,би трябвало да стане.
Цитирай
#3

(2020-09-03, 21:00:06)DoryanY написа:  Пробвай новата да я форматираш на лаптоп,ако не си,и тогава опитай на телефона,би трябвало да стане.

Пробвах, но лаптопа ми не "видя" никоя от картите, все едно не съм пъхнал карта. Имам друг телефон UMIDIGI, на който всички карти тръгват и се форматират. Мисля ако му направя един hard reset дали няма да стане? Лаптопа е с Уиндоус 10.
Цитирай
#4

И аз съм с Уиндоус 10,но при мен се показват. Ако го рестартираш с поставена карта, не се ли вижда. Тази карта форматира ли я на това UMIDIGI, ако си, пак ли е така.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#5

(2020-09-03, 21:18:46)DoryanY написа:  И аз съм с Уиндоус 10,но при мен се показват. Ако го рестартираш с поставена карта, не се ли вижда. Тази карта форматира ли я на това      UMIDIGI, ако си, пак ли е така.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Не съм пробвал да го рестартирам с картата. UMIDIGI-то ги вижда и ги форматира без проблеми.....
Цитирай
#6

Сетих се защо може уиндоуса да не я вижда. Картата нали се поставя в по голям преходник, той има от страни един плъзгач, мръдни го, в друга посика. Може от това да е, при мен се е случвало. Някий път не я вижда, вадя я и пак я слагам и докато стане.
Ps. Преди да поставиш картата в телефона, той трябва да е изключен!
Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#7

Установих причината, поради която лаптопа не вижда SD-картите, просто не съм инсталирал драйвер, след като му инсталирах Уиндоус 10. След инсталирането на драйвер, започна да чете картите, форматирах във FAT32, но резултата при телефонът бе същия. Направих един Hard resset но без резултат. Явно проблемът е софтуерен, защото телефона "вижда" картата, дори на едната чете и марката, но казва, че е повредена и не може да я форматира. По принцип паметта на телефона ми е достатъчна, защото инсталирам само неща които са ми необходими, а снимките след като кача в облака изтривам да не го задръстват . Но все пак ако някой има идея как да се коригира проблема, нека сподели. Четох в чуждестранни форуми за инсталиране на друг фирмуеър, но не съм толкова навътре в нещата и не смея да бъркам толкова надълбоко. Иначе всичко друго по машинката си работи безупречно, камерата е доста добра, работи бързо и гладко и не ми се иска да го съсипя с екперименти.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)