Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфон до 200-220лв
#1

Здравейте, искам да подаря на сина ни смартфон за 5 рожден ден. Най- вероятно ще е от технополис. Може ли помощ в избора? Ще игри ще гледа детско. Така че явно издръжливостта е приоритет. 
Благодаря.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
Аксесоари
#2

За 200-ина лв. и игри... то зависи и кои де. Аз на малкия, за да му държи на клипове и съвсем детски игри, му взех Нокиа 2.3 - ползва я без СИМ карта и каквито и да било синхронизации съответно, но с едно зареждане кара по 12 часа SoT и около 40 до следващо зареждане. Разбира се, в този ценови диапазон има и телефони с малко повече RAM, но като цяло не са кои знае какви сериозни разлики, само че взех този заради чистия Андроид, който като оптимизация явно си казва думата.
Цитирай
#3

Честно казано не зная какво игри. Идеята е вече да не взима нашите, че 2 3 заминаха. Гледах и някаква мотора в полиса за колко 180 200лв е6 май беше.

XIAOMI REDMI 9A  гледам и този има го на промо за 200лв

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#4

Този ми изглежда добре 260 лева но е с 5020 Ah батерия, и RAM 4 GB Redmi 9

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#5

Както спомена колегата горе, Нокиата ще върши чудесна работа.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#6

Не бюджета макс 200, 220изключение.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#7

Тези ще свършат работа:
https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...Y/p/572160
https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...9/p/579032
https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...Y/p/576396
Моторолата е най-добрият вариант, но и другите ще свършат работа. Също вземете протектор и кейс, за да не се счупи лесно. Останалите модели за тези пари са с 2гб рам и са мизерна работа, не си заслужават.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#8

Oukitel C17 Pro - 4GB/64GB. Батерия - 3900 mAh. Цена - 226 лв.

 
Цитирай
#9

Не е само до RAM - Алкател е пълна скръб. И тия батерии по 3000 милиампера. И ако и не са добре оптимизирани операционните... Леновото е вече остарял модел.

Точно преди дни бях пред такъв избор: няма задоволителен вариант, компромисът е неизбежен. Аз затова заложих на батерия и оптимизация.
Цитирай
#10

Нокията е с по-слаб процесор и 2гб рам, само батерията е 4000mah. 3000mah с такъв клас процесор са си достатъчно, не точи ток като флагмански. Пак ще карат по около 6 часа на екран. За софтуера-не сме 2013 година, вече всички са на поне приемливо ниво. Едно дете няма да го интересува със стоков андроид ли е или със скин. Рама е много важен-андроида го ползва, за да работи по-бързо. 2гб рам през 2020 година с какъвто и софтуер да е телефона не е оптимален вариант.
ПС: Алкатела не е скръб. Процесора му е мощен почти колкото helio p22 и пак е по-силен от helio a22 при нокия 2.3 .

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#11

Абе страхотни са, няма що. И нямам предвид дали на детето му пука за Андроида, а той какъв е и в случая Android One е точно за слаби устройства, максимално олекотен, редовна поддръжка за поне 2 години - аз ти казвам, че тая Нокиа прави над 12 часа SoT основно на YouTube. Отделно пуска някакви детски игри. Така че 2 ГБ може и да са малко, но може и да са достатъчно. И батерията е важна също, защото с тези процесори няма да я щадят. Просто трябва да прецени с кое ще прави компромис, едните модели са заложили на едно, за сметка на друго, другите - обратното. Мисля че в тази ситуация съветът е по-сложен, отколкото ако търси примерно около 500 лв. или 1500 лв.
Цитирай
#12

Ок, другото е, че тоя телефон няма да го ползва до утре. Нокията може да става за нещо сега, но как ще е след 1-2 години с тия характеристики? 12 часа на екран на ютуб не знам какво толкова постижение са, на моя oneplus 5 с 3 годишна батерия на 80% капацитет(от 3300mah оригинален) държи към 8 часа ако го ползвам само да гледам филми или клипове, не е нещо специално.
Не виждам къде е аргумента, за да се купи телефон с 2 пъти по-малко рам и по-слаб процесор, примерно от леновото, като ще се дават същите пари. Както казваш 2гб може да са достатъчно, може и да са малко. Е 4гб със сигурност ще са достатъчно. 1000 милиампера по-силна батерия според мен не е нещо толкова значително. Helio p22 определено няма да точи батерията, не знам защо мислиш така. Както казах-поне 6 часа на екран би трябвало да държи с нормална употреба, което е предостатъчно за един ден. В ревютата също казват, че батерията е добре. Софтуера на леново в момента е доста чист, не виждам къде му е проблема. Мога да повторя същите неща за моторолата, тя обаче е 30лв по-скъпа, предполагам ще е малко извън бюджета. Алкатела e по-кофти от другите два, но също е една идея по-добър от нокията.
Компромис ще има да, все пак за 200лв няма как телефона да е перфектен, но 2гб рам са прекалено зле. Ползвам съм достатъчно телефони за да преценя, от 2 до 3гб има значителна разлика, а от 2 до 4 е огромна. С 4гб рам телефон дори със слаб процесор ще върви прилично, имам един elephone p9000 и мога да го потвърдя-4гб рам с helio p10 е и върви учудващо добре.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#13

https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...N/p/579624 Според мен този е най-добър, сега за едни 30лв., не знам, поне е добър, нищо, че процесора е Mediatek, 4 камери, добра батерия, 3GB Ram, Android 10.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#14

Човек, който сравнява Нокиа 2.3 с УанПлъс 5 би ли разбрал какво е Android, какво е Android One и защо второто работи добре при по-слаби машини? И 8 часа са значително по-малко от 12+.

Ти хубаво си ползвал много телефони, предполагам не очакваш да си единствен ентусиаст или неизползвалите толкова да не знаят какво говорят... Забил с в цифри, а то не е само до тях. 

Колко ще го ползва не е казал, предвид че детето е на 5, след две години е първи клас и много вероятно да му се вземе друг. Но за идните две години операционната при Нокиа ще е поддържана и все пак оптимизирана някак, та дотук с цифроманията и кой бил по-добър. Ще спирам, да не се разваля темата.
Цитирай
#15

Погледнете и този модел. В коментарите има три положителни отзива от реално поръчали го потребители. С голяма батерия от 5000 mAh. Струва 209 лв, като в следващите 24 часа има допълнителна отстъпка от 10 % с код "Xiaomi10" и става 188 лв. с безплатна доставка: https://www.emag.bg/smartfon-xiaomi-redm...ario_ID=49


Цитирай
#16

(2020-09-06, 23:36:28)milenvn написа:  Погледнете и този модел. В коментарите има три положителни отзива от реално поръчали го потребители. С голяма батерия от 5000 mAh. Струва 209 лв, като в следващите 24 часа има допълнителна отстъпка от 10 % с код "Xiaomi10" и става 188 лв. с безплатна доставка: https://www.emag.bg/smartfon-xiaomi-redmi-9a-dual-sim-32gb-4g-carbon-grey-redmi-9a-32-2-gray/pd/DKD6P3MBM/?ref=graph_profiled_similar_1_1&provider=rec&recid=rec_49_ef3317d4ed9fd9fa72bbd5af0cf4015110a571e0fd23952a2d9d11f19aacfcb4_1599427546&scenario_ID=49
Да в началото на темата съм го споменал. Телефона ще е трябва да е от технополис, понеже ми трябва за вторник до обяд. 

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#17

Е той същия в Технополис е 215лв.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

Да онлайн е 200лв

Остава и още един вариант с договор от теленор. Моят договор изтече, но единственото което ме спора е, че новите планови са по-надути, а параметрите им са намалени. Инъче мога да взема нокиа 5.3 за 180лв с план 31лв, който ми е и сегашния. Какво мислите?

Даже сега видях че има специална оферта за мен, такса 34 и цената е 108лв на апарата.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#19

Нокиа 5.3 е добре. Модел 2020 година, батерия 4000 mAh, процесор snapdregon 665,за игри е добре, и RAM 4 GB го дават в теленор.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#20

(2020-09-06, 23:56:26)Nikito82 написа:  Да онлайн е 200лв

Остава и още един вариант с договор от теленор. Моят договор изтече, но единственото което ме спора е, че новите планови са по-надути, а параметрите им са намалени. Инъче мога да взема нокиа 5.3 за 180лв с план 31лв, който ми е и сегашния. Какво мислите?

Даже сега видях че има специална оферта за мен, такса 34 и цената е 108лв на апарата.


След като имаш тази оферта и те устройва, няма какво да го мислиш, несравнима е спрямо опциите до 200 лв. в Технополис.
Цитирай
#21

Както казах единствено това че плановете им са стана ли още по-кофти, на същите пари за месечна такса получаваш по-малко от предишната им оферта. Ще ида утре да ги погледна, там вече имам до 200лв имам избор между нокиа 5.3, XIAOMI REDMI 9 64GB DUAL, MOTOROLA MOTO G8 POWER LITE 64GB DUAL, XIAOMI Redmi Note 9 128GB

Взех нокиа 5.3. Благодаря ви.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#22

Такава е тенденция при всички оператори, ако успееш да договориш нещо индивидуално само - това ти е шансът.
Цитирай
#23

Ами вдигнах таксата с 3лв и взех Нокиа 5.3 за 110лв кеш.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#24

Направил си най-добре - двойно по-евтино от лимита за смартфон, а си взел прекрасен за хлапенце. Пък 3 лв. месечно отгоре - да, дразнят като все вдигат, не отричам, но така е на този етап, поне не са толкова фрапираща сума (макар че то ако всеки ежемесечен разход се вдигне с 2-3-4-5 лв., накрая отиваме на сериозна сума, но то кое ли върви надолу...)
Цитирай
#25

Не ме дразнят 3лв, а това което получавам срещу тях. Тия дигитални услуги за 12м безплатно само. Например с предната такса си имах хбо докато съм на нея, докато не сменя таксата, сега 12м само. Както и да е
. Живи и здрави да сме и малкия да се радва Smile. Благодаря ви още един път

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)