Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Health Monitor (ЕКГ и кръвно налягане с часовник Samsung Watch3)
#1

След като от три дни съм собственик на Samsung Galaxy Watch 3 и за втори път след предният ми  Watch Active 2 се разочаровах от Самсунг, че отново не са включили обещаното измерване на кръвно налягане и ЕКГ. След кратко ровене по форумите открих че братята руснаци са намерили решение на проблема:
1. Разрешавате инсталирането на неизвестни приложения на телефона и на часовника.
2.Изтегляте на телефона и инсталирате приложението Samsung Health Monitor за телефона:
Изтегли за телефона
3. Изтегляте на телефона и инсталирате приложението Samsung Health Monitor за часовника:
Изтегли за часовника
4.След това ви остават само настройки и калибрация на приложението за измерване на кръвно налягане и ЕКГ.
Дава се гаранция че всичко сработва с телефон Самсунг и часовници Galaxy Watch3 и евентуално с Active2, с който не разполагам вече и няма как да пробвам.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари
#2

За актив 2 има ли изискване кой номер трябва да е Tizen-a?
Цитирай
#3

Някъде ми попадна, че трябва да е 4.0.0.8, но нищо не мога да потвърдя.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#4

Моя е такъв. Утре се надявам да ми остане време и ще пробвам Smile Благодаря за инфото
Цитирай
#5

Очаквам отзиви от приложението, тъй като съм се насочила към един от двата модела, точно заради обещаното измерване на кръвно налягане и ЕКГ.

Предварително благодаря. Smile

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#6

Здравейте,
инсталирах на GWA2. Tizen 4.0.0.7
Измерването на кръвно налягане работи и отчита. Малка особеност - за калибриране на на сензора се препоръчва на едната ръка да е сложен "истински" уред за измерване на кръвно. Правят се 3 проби, след което се записва резултата от измерването с уреда. Предполагам по този начин се синхронизира резултата от часовника.
EEG/EKG - тук обаче не успях. Измерването е с продължителност 30 сек. На приложението изписва до 25 и прекъсва (не съм сигурен от къде е проблема). Продължавам да търся.
Тествайте и споделете впечатления.
Цитирай
#7

При мен на watch 3 ЕКГ-то работи безпроблемно. Стоиш ли неподвижно при измерването.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#8

Да, правя всичко според инструкциите.  Доколкото разбрах от версията на софтуера е. Иска се поне 4.0.0.8
В xda има инструкции как да се смени региона и да се ъпдейтне, но ще е когато намеря време.
Цитирай
#9

Такааа .. понеже не можах да издържа.
1. Смених региона на софта на часовника - жената като чу че може да плаща с часовника и пощуря  Big Grin Tongue
Следвах туториала в това видео: https://www.youtube.com/watch?v=EyaGf31T...e=youtu.be
Тук във форума има обяснено на български същото нещо.
Имайте в предвид - антивирусната се спира и Windows firewall защитите за мрежа (иначе не е възможна връзката с часовника за наливане на firmware)
2. След всички рестартирания, обновявания и синхронизации - SPay и Spotify приложенията се появиха на часовника и в Wear на телефона.
3. Излезе ми че има нова версия firmware за часовника: 4.0.0.8 (както колегата потвърди по горе, явно това е липсващото звено)
4. Инсталирах апп-а от линка в темата - на телефона и часовника
5. Сега и двете опции работят - ЕКГ + БП 
6. Чакам кода на транзакцията от картата за Curve, за да подкарам SPay - надявам се утре да мине, че трябва да купуваме стикита Smile
Цитирай
#10

В т. 2 говориш за Wear. Предполагам, че имаш предвид Galaxy Wearable?
Цитирай
#11

Хората с Galaxy Watch Active 2 не бързайте да правите гимнастики със смяна на региони защото предстои обновяване на Tizen до версия 5.5.0.1. За Германия вече е факт и сигурно скоро и за България ще ни огрее:
https://doc.samsungmobile.com/SM-R820/DBT/doc.html

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#12

(2020-09-14, 13:17:32)tonus написа:  Хората с Galaxy Watch Active 2 не бързайте да правите гимнастики със смяна на региони защото предстои обновяване на Tizen до версия 5.5.0.1. За Германия вече е факт и сигурно скоро и за България ще ни огрее:
https://doc.samsungmobile.com/SM-R820/DBT/doc.html

При мен гимнастиката беше по-скоро за SPay. Германия не се поддържа (странно).
https://www.samsung.com/ch/samsung-pay/support_en/

Така или иначе аз сложих USA(XAR) код.

@sapiora
Да става съпрос за Galaxy Wearable
Цитирай
#13

И при мен нещо не сработват този начин. Също четох, че се изисква по-висока версия на Tizen. Евентуално след следващата актуализация, ако не решат да го пуснат официално.
Цитирай
#14

То било толкова лесно да се инсталират тези неща, не знам за какво се мотах толкова време Много благодаря, ЕКГ-то сработи от първия път, сега ще търся апарат за кръвно налягане, за да подкарам и него Да уточня за Watch 3 става въпрос.

P.S
И аз на GWA2 не успях да го подкарам, с 4.0.0.7 съм и ЕКГ-то не работи. Както каза колегата по-горе, изисква 4.0.0.8. Но по-добре да се чака новия ъпдейт, предполагам скоро ще се появи и при нас.
Цитирай
#15

Тези функции дали ще работят с телефон различен от самсунг.
Цитирай
#16

На този етап не. Когато излязат официално за България тогава да.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#17

Сега чета в XDA, че е започнал да се появява новия ъпдейт за Watch 3. Хората се оплакват, че е изчезнало ръчното (а и май не само) мерене на кислород в кръвта. Появило се е официално ЕКГ, но не и кръвно налягане, даже е изчезнало на тези, които са направили процедурата на колегата...
Цитирай
#18

Аз срещнах само че за USA са пуснали версия на приложението Samsung Health Monitor , което е по-нова версия от тази която съм постнал тук но за това че Агенцията по храните и лекарствата в САЩ не е одобрила приложението за мерене на кръвно налягане то тази версия включва само ЕКГ.
За ъпдейт на фърмуера не срещнах никъде нищо.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#19

Днес моя GW3 доиде с версия Тизен 5501, инсталирах приложенията - работят кръвно и ЕКГ.

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай
#20

При мен с Актив 2 не се инсталира Samsung Health Monitor предназначен за часовника . Излиза надпис ,че инсталацията е неуспешна . Позволил съм инсталиране на приложения от други източници.

Sent from my LG V50 ThinQ using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#21

А от Самсунг телефон ли го исталираш?
До колкото знам за момента тези функции работят само със Самсунг телефони.
Цитирай
#22

Не. С LG V50 съм. Изтеглих обаче моднат Samsung Health Monitor, който позволява да се ползва и на други телефони.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#23

Аз пробвах на актив2, инсталира се, появи се в часовника и после изчезна.
И не дава повече да се инсталира, изписва като при теб.
Цитирай
#24

(2020-10-05, 11:25:46)ganchev написа:  Не. С LG V50 съм. Изтеглих обаче моднат Samsung Health Monitor, който позволява да се ползва и на други телефони.
Това за телефона. Но не знам за часовника дали ще сработи... Аз си ги инсталирах на моя Актив 2 без никакви проблеми със Самаинг твлефон. Имам съмнения, че е от не самсунгския телефон...
Цитирай
#25

Значи ще чакаме .Дано скоро го активират и тук .

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)