Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia 5 II - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: d9866831f1b37ccfc51eb9ce68a1be5c-full.jpg]

Sony Xperia 5 II разполага с 6.1" HDR OLED дисплей с Full HD+ и пропорции 21 към 9, който за първи път при японците предлага 120 Hz опреснителна честота. Това е два пъти повече спрямо позиционирания по-високо Xperia 1 II. Нещо повече - по време на игра потребителите ще имат опция да изберат специален режим, който постига близко до 240 Hz опресняване. На борда си устройството разполага със Snapdragon 865. Конфигурацията се допълва от 8 GB RAM и 128/256 GB вградена памет + microSD слот. Смартфонът идва с тройна 12 МР камера, при която всеки сензор има смислено предназначение. Трите обектива са с фокусни разстояния 16 мм (широкоъгълен), 24 мм (стандартен) и 70мм (3х оптичен зуум), като за всички тях е използвана оптика ZEISS с покритие за намаляване на отраженията ZEISS T*. Апаратът е оборудван с предни стерео високоговорители, като аудиото е настроено с подкрепата на звеното Sony Music. Налице е 3.5 мм жак за слушалки, DSEE Ultimate за подобряване качеството на слушаната музика, а освен това се поддържа 360 Reality Audio. Батерията е с капацитет 4000 mAh и има висока IP68 защита от вода. На пазара в България устройството ще се предлага в цветовете черно и тъмносиньо на цена от около 1700 лв.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • vovalinder
Цитирай
Аксесоари
#2

Xperia 5 II коро ще бъде на българския пазар. Смартфонът от днес обаче се предлага за предварителна поръчка, като първите клиенти ще получат с него и слушалки Sony WF-1000XM3. Устройството ще се продава у нас за 1649 лв. без договор, като в момента тече преордер кампания в Технополис и Сони Център. В сайта на Технополис е посочено, че първите 10, заявили устройството в тази форма, ще получат и безжичните слушалки Sony WF-1000XM3. За повече инфо - Тук

 
Цитирай
#3

Някой взе ли си го вече?

Изпратено от моят YAL-L41 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Аз много се чудя между 1ii и 5ii... 1ii някак по ми харесва на външен вид, но уви няма двусимов вариант за БГ... А до момента не виждам от къде може да намеря. Ползвам лична и служебна карта и ми е важно да ги ползвам, но не ми се носят два телефона.  5ii е хибриден слот и цената ще ми е същата да го взема от технополис както да взема 1ii от А1 с договор. Но пък заоблените страни някак по не ме привличат... А и гугъл бутона... Голяма чуденка... Даже бях си купил кейс за единицата ... В момента съм с Z5 и който и да избера ще е голям скок и ъпгрейд това ясно.
Ако някой може да помогне с мнение ще съм благодарен Smile
Иначе май към 5ii ще ида... Само трябва да се вдигна да ида до технополис...

Sony Xperia T  LT30p --> Sony Xperia Z5 Dual--> Sony Xperia 5 ii
Цитирай
#5

Здравейте, тъй като следя от известно време темата и забелязах, че е позамряла, ще я съживя малко. На 12.02 (преди 3 дни и половина) след дълго проучване, четене на ревюта, мнения, след изгледани много видеа, си купих Sony Xperia 5 II от Технополис, дори случих на онлайн промоция. Предварително бях си поръчал гръбчета от китайците и чаках тях с идеята да се настроя психически, докато пристигнат. 
До сега за тридневните ми преживявания с устройството мога да кажа следното:
- по-тясната и издължена форма е удобна, пасва добре в ръката ми.
- пръстовият отпечатък хваща бързо, понякога без да искам си допирам пръста до бутона и екранът се отключва; поддържа до 5 отпечатъка.
-екранът е уникален, дори без високочестотното опресняване на картината всичко се изобразява много добре.
- стерео звукът е много приятен, с моето просто ухо не усещам изоставане на единия говорител спрямо другия
- звукът от 3.5мм жака е най-качественият, който съм чувал до сега от слушалки. Ползвам го в комбинация със слушалки Sony (закупени допълнително, тъй като в комплекта има само зареждаща "тухла", както казват чужбинците, и кабел) 
- самото зарядно е с кабел Type C към Type C - към по-старите модели компютри, какъвто имам и аз, не може да се свърже със заводският кабел, но това не представлява проблем (за мен). 
- софтуерът е изчистен, всичко се отваря с лекота, не съм видял до сега нещо да забива.
- животът на батерията е повече от приятен за мен (особено спрямо стария ми телефон), над 6 часа Screen on time докараха телефона до 17% батерия. 
*показаните снимки са от момента на писане на мнението, при друг голям тормоз ще гледам да не забравя да запазя резултатите.

   
   

Мисля, че доста изписах за момента, ако възникнат въпроси, ще добавя още по темата.

За финал на кратко ще кажа, че съм впечатлен от устройството, надявам се в бъдеще да не си променя мнението за него.
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivanoff101 за това мнение:
  • milss, Monipeev, tynata2
Цитирай
#6

Sony Xperia 5 II - Ревю

 
Цитирай
#7

@ivanoff101, сподели как се държи Proximity sensor-а. По чуждите форуми има оплаквания от 1ii. При 5ii работи ли коректно?

1916 
Цитирай
#8

@milss до сега не съм имал проблеми, даже пуснах през настройките един заводски тест на всички сензори и бутони и си реагира от разстояние сензора, адекватно си работи.

Ето резултатите от днес- Youtube ползвам на път към работа и после на път към вкъщи, съответно през 4G, останалият трафик е през Wi-Fi. 

   
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanoff101 за това мнение:
  • milss
Цитирай
#9

Sony Xperia 5 II - Пълен обзор

 
Цитирай
#10

Този андроид 11... Мига ми нотификейшън леда в зелено, без да имам известие.
Отключвам телефона, изчезва балончето на месенджера.
Когато отваряш чата през балон, отдолу има един досаден надпис "Управление".
Надписите на известията от фб, при покана за приятелство са малко Б
ъ
г
а
в
и
Цитирай
#11

Sony album работи на андроид 11, може да си го свалите apk от някой сайт.
Цитирай
#12

(2021-03-11, 16:02:21)Diido0 написа:  Sony album работи на андроид 11, може да си го свалите apk от някой сайт.

Да така е,работи...аз си го свалих от АPKMirror,последната версия 9.9.А.0.20 4 март 2021

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#13

Здравейте, понеже го заглеждам телефона, един важен за мене въпрос - поддържа ли роу формат на снимки и от трите камери?
Цитирай
#14

Да, има RAW: DNG.

 
Цитирай
#15

Мдааа, вече го и взех телефона Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на bo6o за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#16

На андроид 11, като затворите някой чат на месенжер, мига ли ви нотификейшън лед-а в зелено, без да имате реално нова нотификация?
Егати и умрелия бъг..
Цитирай
#17

(2021-04-07, 14:15:24)Diido0 написа:  На андроид 11, като затворите някой чат на месенжер, мига ли ви нотификейшън лед-а в зелено, без да имате реално нова нотификация?
Егати и умрелия бъг..

При мен се случи веднъж, но след рестарт се оправи и оттогава не ми се е случвало

Sony Xperia T  LT30p --> Sony Xperia Z5 Dual--> Sony Xperia 5 ii
Цитирай
#18

А какво е положението с ъпдейтите при този телефон, получава ли месечни ъпдейти, или се бавят, изобщо сериозна ли е поддръжката от Сони и може ли да се разчита на нея за следващите да речем 2-3 години, какво мислите?? Rolleyes

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#19

Тъкмо влязох да снимам update history и ми излезе нов update.  Big Grin За сега съм доволен от поддръжката. Смятам, че може да се разчита на нея поне за 2 години, може би дори повече.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanoff101 за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#20

Откъде изобщо може да се купи такъв модел, в България имам предвид??? Bu
Цитирай
#21

Цъкни Тук

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#22

SONY май имат за цел телефоните им да се купуват само от заможни колекционери, странна ценова политика имат определено...
Цитирай
#23

Здравейте. От 2 седмици обмислям да си купя xperia 5 ll. Искам да попитам тук собствениците на телефона как е телефона със обхвата. Четох доста за него и във xda има много оплаквания със обхвата. Имало максимум от 1 до 2 черти обхват. Вече мина 1 година откакто е излязъл и се надявам този проблем да са го отстранили от Сони.
Цитирай
#24

Съдейки по мнения на 4PDA не се наблюдават към момента такива - Цък

 
Цитирай
#25

Да ти кажа в началото се дразнех и аз на този факт.
Телефона рядко е на максимум обхвата му, но никога не съм имал пропуснати повиквания дори на работното ми място, където е с лош обхват, даже интернета му беше много добър, спрямо останалите колеги, дето не можеха да заредят нищо.
Но не знам защо последните 2 месеца на работа мобилния интернет се скапа и едвам ми зарежда...
Като изключим мобилния интернет през последните 2 месеца на работа, лично аз забележки нямам!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)