Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung galaxy S20 FE

Колега ,първо честито и със здраве да си го ползваш. 
Я върни на 60 херца и ми кажи каква разлика забелязваш спрямо 120 Hz . 
Ти колко приложения инсталира та да падне 30% батерията? Като време колко?
И как 50 МР камера с   Al  при П40 , не снима по- добре от 12 МР сензор  при 20 fe ?
Ти направо ни взе за канарчета!!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Иво 73 за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
Аксесоари

(2021-03-28, 16:47:21)Иво 73 написа:  Колега ,първо честито и със здраве да си го ползваш. 
Я върни на 60 херца и ми кажи каква разлика забелязваш спрямо 120 Hz . 
Ти колко приложения инсталира та да падне 30% батерията? Като време колко?
И как 50 МР камера с   Al  при П40 , не снима по- добре от 12 МР сензор  при 20 fe ?
Ти направо ни взе за канарчета!!!
Аз мисля че пикселите нямат значение за това дали ще снима хубаво или не и ultra е със 108mp ама не снима и фокусира като айфона нали?

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Хейде да не се опитваме да отричаме всичко. Колегата правил съпоставка на двата телефона явно нещо бърка , а може би е нямал някой от двата  телефона. Аз за айфон не мога да кажа, нито за ултрата , но тук съпоставяме два конкретни модела и се мъчим да обърнем очеееевидната истината. Кажи ти конкретно за  П 40 и 20 Fe! Не ми говори за пикселите , защото на мен ми е важна големината| размера на снимката наравно с качеството.
 Как разработената с лейка камера на П 40 да снима по - лошо от 12 МП сензора на 20 FE? 
Ако успееш да ми го докажеш ще ти подаря моя 20 плюс  със "скромната" 64 МП  камера! Пък аз ще си купя 20 феееее    Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Иво 73 за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай

Как да нямам двата телефона,да ти снимам ли и P40 pro вкъщи,защото само той ми остана ? Не съм толко кьорав за да не забелязвам разликата в снимките. А колкото до процентите на батерията ,след актуализаций и инсталирани над 20+ приложения падна около 30. Иначе не искам да го свалям на 60 херца,защото така ми харесва. П.с а колкото до камерата на двата телефона,снимките ги гледам от самите телефони,не ги качвам на компютър и т.н. Може и аз да греша някъде,но по ми харесват на самсунга,спрямо p40.

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Само да метна набързо тази снимка на луната. Не е нещо кой знае какво, ама това ми е първият смартфон, способен на такава снимка. Wink[Изображение: aff6e66386f98831f8ca870ec5a6c956.jpg]

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • nikiberk89, Viiipeer
Цитирай

От около две седмици ползвам  S20 Fe ексинос версията , идвам от А50, впечатленията ми са много добри, всичко което може да се очаква от този телефон е налице,като че ли очаквах малко повече от камерата, прословутия проблем със загряване на ексиноса нямам, след направени доста снимки и клипчета + доста youtube има  едва осезаемо затопляне в горната част на телефона, поне при мен, някои говорят за парене едва ли не, при мен подобно нещо въобще не е случвало, батерията можеше е да е по добре, но каквото такова. Доволен съм от телефона предвид цената която дадох за него.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Goulart за това мнение:
  • nikiberk89
Цитирай

(2021-03-28, 16:47:21)Иво 73 написа:  Колега ,първо честито и със здраве да си го ползваш. 
Я върни на 60 херца и ми кажи каква разлика забелязваш спрямо 120 Hz . 
Ти колко приложения инсталира та да падне 30% батерията? Като време колко?
И как 50 МР камера с   Al  при П40 ,  не снима по- добре от 12 МР сензор  при 20 fe ?
Ти направо ни взе за канарчета!!!

Точно това щях да кажа и аз, остави пикселите, а и големината на сензора... Big Grin

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

(2021-03-28, 16:47:21)Иво 73 написа:  Колега ,първо честито и със здраве да си го ползваш. 
Я върни на 60 херца и ми кажи каква разлика забелязваш спрямо 120 Hz . 
Ти колко приложения инсталира та да падне 30% батерията? Като време колко?
И как 50 МР камера с   Al  при П40 , не снима по- добре от 12 МР сензор  при 20 fe ?
Ти направо ни взе за канарчета!!!

Абсолютно е възможно основният сензор на 20FE да прави по-добри снимки от P40. Не са важни мегапикселите на камерата ,а самия размер на пиксела. При P40 e 1.22 микрометъра ,докато при 20FE e 1.8 микрометъра . Ето тука е голямото предимство спрямо P40 . Така ,че няма нищо невероятно в това .

А и още нещо. Твоята 64MP камера е телефото камерата ти .Освен за зуум за друго не става. Основния ти сензор е същия ,като на 20FE. Така ,че няма нужда да си го купуваш.
Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2021-03-28, 23:55:01)ganchev написа:  Абсолютно е възможно основният сензор на 20FE да прави по-добри снимки от P40. Не са важни мегапикселите на камерата  ,а самия размер на пиксела. При P40 e 1.22 микрометъра ,докато при 20FE e 1.8 микрометъра . Ето тука е голямото предимство спрямо P40 . Така ,че няма нищо невероятно в това .

А и още нещо. Твоята 64MP камера е телефото камерата ти .Освен за зуум за друго не става.  Основния ти сензор е същия ,като на 20FE. Така ,че няма нужда да си го купуваш.
Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Само където на P40  е Quad Bayer и слива до 2.44 микрометъра, ако се снима със основния сензор.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

Е точно quad bayer технологията е егати fail-a според мен. То тва като оня лаф - едно пикаене е половин е*абе, ама две пикаенета не правят цяло е*ане. Обединяване на пиксели... Wink

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • ganchev, Ganev, nikiberk89
Цитирай

(2021-03-29, 06:38:18)whitehart написа:  Е точно quad bayer технологията е егати fail-a според мен. То тва като оня лаф - едно пикаене е половин е*абе, ама две пикаенета не правят цяло е*ане. Обединяване на пиксели... Wink

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk

Хубава аналогия, но в случая не е точно така при камерите...

50Mpix може да се снима на Remosaic , докато при S20FE 12 са си 12, докато от 50 ==> 12.50Mpix определено има ползва!

Който твърди обратно, просто не приема фактите....

P.S. Да не говорим за това, че P40 има 1/1.28" сензор с RYYB който улавя до 40" повече светлина сравнено със същия RGB сензор да речем при еднакви размери. Затова Вашето е чисто и просто отричане на фактите и реалността и е чиста фенщина.

Със здраве!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • emzo, Musakata
Цитирай

Не, 50 мп не гарантира по-добро качество от 12 мп. Не е фенщина, сменям си телефоните през няколко месеца, имал съм всякакви. И като снимаш с quad bayer и използваш пълната резолюция, примерно 48 мп, снимката е много по-лоша от 12 мегапикселовата. Шум, артефакти, влошен динамичен обхват и т.н. Като цяло е абсолютно безсмислено да снимаш с максималната резолюция.

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

Така е, само тук(в този раздел)може да те убедят, че с20/фе/с21 снимат по-добре от р40 Big Grin

Ама да пишат, каквото си искат.

Особено като се скрие слънцето разликата е убийствена.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • Musakata, Viiipeer
Цитирай

Аз нямам и не съм имал Р40 и не мога да кажа кой снима по-добре. Просто оспорвам тезата, че повече мегапиксели = по-добра снимка. Wink

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

Ами на всички трябва да е ясно, че ФЕто е орязан вариант.
Замислял ли си се, защо с20 има 64мп камера с 1.1х оптичен ?

И 50мп в случая = по-добра снимка.
Разпъни крайния резултат на някой uhd дисплей. Ще видиш разлика Smile
Цитирай

(2021-03-29, 18:18:36)whitehart написа:  Аз нямам и не съм имал Р40 и не мога да кажа кой снима по-добре. Просто оспорвам тезата, че повече мегапиксели = по-добра снимка. WinkАз не виждам какво оспорваш. Ти последните 6 години на таз Планета ли живя , та незнаеш, че Huawei са номер едно в класациите за камери? 
Цитирай

Колеги,не искам да спорите заради мен. На база ,използващо устройство между двата модела,снимките ми харесваха повече на самсунг. Не съм разбирач,може и самата п40 да е имала проблем,не знам. А и съм ги сравнявал само на телефоните. То вкъщи имаме и п40 про,но разлика се вижда голяма спрямо P40. Така ,че извинете и мен. Просто изразих мнението си . П.с до колкото може да се вярва на сайта dxomark samsung s20 fe е пред P40.

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Така FE не е орязан вариант това е телефон за инфуенсъри официално и от самсунг го казаха това предната камера е по добре дори и от ULTRA а до колкото до задната сравнена и със Huawei mate 30 pro на 55 инча плазма sony bravia и мога да кажа "орезания" samsung s20fe извади много по хубави цветове и дълбочина от онзи боклук който не вярва да заповяда

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на алекс99 за това мнение:
  • nikiberk89
Цитирай

Чак пък телефон за инфлуенсъри. Повечето такива се снимат с iPhone. А този телефон е с флагмански характеристики, но не е флагман.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

S20FE e същия клас като S10LITЕ, това е лайт версия на S серията. Смениха наименованието LITE с FE маркетингово.
Цитирай

А при 21 серията дори и fe не сложиха. Чистата 21-ца е с пластмасов гръб , full hd дисплей и големи рамки, абсолютно fe изпълнение... Wink

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-03-30, 11:30:30)whitehart написа:  А при 21 серията дори и fe не сложиха. Чистата 21-ца е с пластмасов гръб , full hd дисплей и големи рамки, абсолютно fe изпълнение... Wink

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
Честито ти стъкло като го изпуснеш и да се напука

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-03-30, 11:30:30)whitehart написа:  А при 21 серията дори и fe не сложиха. Чистата 21-ца е с пластмасов гръб , full hd дисплей и големи рамки, абсолютно fe изпълнение... Wink

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
Есента може би ще пуснат S21Fe/Lite. S10Lite го пуснаха началото на февруари2020г. S20FE излезе есента на 2020г. Общо взето ги пускат към края на дадена серия.
Цитирай

Моят 20Fe замина в ОЛХ . Утре или вдругиден чакам да получа S20FE 5G . Просто версията с Ексиноса не можах да я изтърпя .

Sent from my LM-G850 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • emzo
Цитирай

(2021-03-30, 11:59:10)rikob написа:  Есента може би ще пуснат S21Fe/Lite. S10Lite го пуснаха началото на февруари2020г. S20FE излезе есента на 2020г. Общо взето ги пускат към края на дадена серия.
Аз не мога да си представя какво още ще занижат, та да направят s21 fe. Може би hd резолюция и гръб от пресован картон? Wink

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • ganchev, milss
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 10 гост(и)