Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя марка/модел телефон има най-хубавата камера?!
#1

Нека всички безпристрастни или фенове на дадена марка споделят ,коя за тях е най-добрата камера!Може да се обоснове със снимки или факти
Цитирай
Аксесоари
#2

Pixel

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Отговора на този въпрос е труден. Трябва да имаш база за сравнение. Има няколко човека във форума, които са ползваи повичето флагмани. Останалите, имат за сравнение предишния си телефон. От тези които съм използвал П30 снима най добре. Но и неговите снимки несатолкова хубави, по скоро цветовете, ако ги сравня с фотоапарата SONY RX 100.
Една снимка от П30 [Изображение: IMG-20200810-151717.jpg]

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#4

Аз все още не съм виждал по реални цветове от снимките на Нокиа 808... Съжалих, че тая година не го взех поне на едното море.
Цитирай
#5

На мен лично най-много ми харесват снимките от Pixel и от Iphone 11 Pro / Pro max

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#6

И аз мисля като теб!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

Аз докато не видя снимка, не вярвам

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#8

Нормално е в темата да няма коментари, защото най-добра камера няма, всеки търси различно и не на всеки му е приоритет. А и да доказваме, това пак няма да докаже нищо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

Именно.
Цитирай
#10

Обикновено при темите "По-по-най" във форумите
се стига до караници и обиди и съответно заключване на темата от админ
без да се разбере кой е "По-по-най"
Това че тук не се стигна до това само може да ни радва и покзва че нивото на форума е по-високо ;-)
Цитирай
#11

(2020-09-26, 10:56:34)solo5 написа:  Обикновено при темите "По-по-най" във форумите
се стига до караници и обиди и съответно заключване на темата от админ
без да се разбере кой е "По-по-най"
Това че тук не се стигна до това само може да ни радва и покзва че нивото на форума е по-високо ;-)

По-скоро е минало прекалено малко време - дай им време на хората и ще се стигне и до обиди, проклетисване и заключване на темата.
Цитирай
#12

Сони, колкото и странно да звучи. 20-на смартфона съм сменил и най-реалистичните снимки, с най-много детайли и не изглеждащи като пощенска картичка, са тези, които съм правил със Sony XZ2.

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай
#13

Няма такава, всеки вижда и харесва по различен начин снимките. От софтуерна и хардуерна гледна точка, пак няма перфектен - всички марки си има плюсове и минуси, дори и великия Пиксел.
Аз лично харесвам натуралните изображения.
Цитирай
#14

(2020-09-26, 13:36:50)imthedevil написа:  По-скоро е минало прекалено малко време - дай им време на хората и ще се стигне и до обиди, проклетисване и заключване на темата.

Самото заглавие на темата подсказва, че ще се стигне до там. 
Сега ако кажа, че Самсунг снима по-добре от Хуавей ще е предпоставка за спор. Няма да мога да подкрепя твърдението си, но не виждам и как някой ще го обори.
Лично за мен е безсмислена тема която плаче за  Lock , преди някой да е изял банана.

1916 
Цитирай
#15

(2020-09-26, 16:50:47)milss написа:  Самото заглавие на темата подсказва, че ще се стигне до там. 
Сега ако кажа, че Самсунг снима по-добре от Хуавей ще е предпоставка за спор. Няма да мога да подкрепя твърдението си, но не виждам и как някой ще го обори.
Лично за мен е безсмислена тема която плаче за  Lock , преди някой да е изял банана.

Бих ти дал плюс за коментара.
Цитирай
#16

Между другото имаше подобна тема https://forum.androidbg.com/showthread.p...99870.Това е като да се каже коя е най красивата жена,има конкурси за красота,но дали победителката е най красива,всичко е субективно и въпрос на вкус.
Цитирай
#17

Най-балансирана камера от към основна, широкоъгълна, телефото, селфи и видео,без да е нужно човек да прави излишни настройки, а просто да снима, е iphone.
Pixel снимат по-добре като основна камера, но нямат широкоъгълна и видеото е по-зле. Самсунг и хуавей не са лоши, но са с изкуствени цветове, като на хуавей видеото е зле, а пък самсунг засега имат най-добрите широкоъгълни.
Ноте 20 ултра не съм ползвал, но поне на сравнения версията със снапдрагона по снимки понякога задминава айфона и пиксела, но тепърва предстоят новите модели пиксел и айфон, така че ще е интересно.
Цитирай
#18

(2020-09-26, 18:52:39)the7one написа:  ... Самсунг и хуавей не са лоши, но са с изкуствени цветове, като на хуавей видеото е зле...

Как пък го прецени, при положение, че имат толкова много модели... 
И за цветовете и за видеото... 
Вероятно говорим предимно за най-скъпите модели, но за мен това е пресилено и доста невярно твърдение!
Със сигурност при липса на светлина всички се дънят, някои повече...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#19

Айде почна се.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#20

Още малко ще изчакам Big Grin

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#21

Според мен Лумиа 1020 прави, сега да не казвам НАЙ, но едни от най-хубавите и реалистични снимки все още. И почти всичко е хардуер.

@alexbg67 Много си е прав човека, Самсунг и Хуауей (топ моделите) като цяло винаги снимките са с доста наситени и нереалистични цветове, а с АИ работата е майка плаче грамофон свири. Видеото на Хуауей винаги им е било зле, заради чипсета. Вече качеството е друга работа, но за цветответе и видеото са така нещата.

В крайна сметка е важното на човека, който ползва телефона да му харесват снимките, но за мен хубава снимка ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е с истински цветове. Да, напудрените може би изглеждат по-красиво, но в крайна сметка (поне аз лично) правя снимки за да "хвана" реалността. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#22

Ако мога да си вярвам на собственото зрение, за мен настоящия апарат снима изключително вярно. Наистина е субективно, но и темата е затова. Иначе и аз мога да добавя една Нокиа Н8, която пък на вечерни и тъмни нямаше равна!.. Но това е било преди 8 години, сега ровим в настоящето.
П40 не знам как е, но 30ката си е алмост пърфект.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#23

И особено като се изгледа снимковия материал.Автора призовава ако може и някоя снимка да се качи,но да е с оригинално качество,не обработена,не да гледаме в Yfutebe клипове.Поне ако не за друго някой който е решил да купува телефон с хубава камера да може да сравни.
Цитирай
#24

Моята теория е, снима ли телефона по-хубаво от предходния, значи е добре.
А и за какво ви е най-хубавата камера, какво ще докажете, това и мерене на такова не е. Телефоните снимат достатъчно добре, за да направите хубава снимка. А и най-хубавите снимки остават в главата.
А и също и в най-хубавите моменти, никой не се сеща да снима.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

Сега...ако трябва да съм честен, най-ми аресваше как снима Sony Ericsson k800i. Па имаше и ксенонова светкавица (интересно, у сегашните талафони що не ръгат такава).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)