Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 5 - Лични впечатления и коментари

Успях да се сдобия с Pixel 5 Cool Big Grin
До колкото разбрах екрана не му е силна страна - какво фолио или стъкло препоръчвате и средно тънък към тънък кейс? Ако е от един сайт бих взел и преходник за зарядно или ново (стига да пасват амперите) и донгъл.
Ako кейса е с борд над камерата - нужен ли е филм И за нея?
В три магазина питах - нямат нищо. Може и онлайн.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
Аксесоари

Гласувам за стъкло на Nilkin или Mocolo, ако се намерят такива.

 
Цитирай

(2022-01-03, 20:46:35)hakama написа:  Успях да се сдобия с Pixel 5 Cool Big Grin
До колкото разбрах екрана не му е силна страна - какво фолио или стъкло препоръчвате и средно тънък към тънък кейс? Ако е от един сайт бих взел и преходник за зарядно или ново (стига да пасват амперите) и донгъл.
Ako кейса е с борд над камерата - нужен ли е филм И за нея?
В три магазина питах - нямат нищо. Може и онлайн.

Трудно се намират аксесоари за Pixel 5 в България, защото пикселите не се продават официално тук. Затова доста рядко се срещат и почти малко магазини зареждат аксесоари за тях.

Аксесоари за Pixel 5 има в този сайт:
https://www.ultra.bg/elektronika/google_pixel_5

Препоръчвам този калъф:
https://www.ultra.bg/spigen-liquid-air-k...tte-cheren

По-скоро е от големите и не е много тънък, но е много качествен и стабилен като изработка. Високите ръбове предпазват екрана при евентуално падане по екран, но малко пречат на жеста за връщане назад в Андроид. Може да се увеличи от настройките на телефона размерът на областта в дясната част на телефона за този жест и тогава няма проблеми.

Има и протектори за екран на 3MK (полски), които са по-скоро нещо като фолио, например:
https://www.ultra.bg/protektor-za-ekran-...le-pixel-5

Lite вариантът не намалява чувствителността на екрана. За другия вариант не мога да коментирам.
Цитирай

Колега, не се занимавай да си поръчваш оттук, а направо от Алиекспрес: голям избор и на половин цена ще си намериш всичко, каквото си трябва. В OLX също може да се намери нещо по-евтино, докато чакаш поръчката си от Китай.

 
Цитирай

Доста сложно, стана, но ще поръчвам отнякъде. Nilkin / Mocolo нямат

Има ли такава функция тел-на?
- да показва даден контакт - кога е звънял, кой е набирал и колко секунди/минути е разговора  - [ако е пропуснато >> да показва колко е звъняно от негова страна] - на Хуавея ми показваше и това.
Пак да има преносна функция.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102563

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2022-01-21, 14:27:08)hakama написа:  Доста сложно, стана, но ще поръчвам отнякъде. Nilkin / Mocolo нямат

Има ли такава функция тел-на?
- да показва даден контакт - кога е звънял, кой е набирал и колко секунди/минути е разговора  - [ако е пропуснато >> да показва колко е звъняно от негова страна] - на Хуавея ми показваше и това.
Пак да има преносна функция.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102563

В resent обаждания, когато се натисне върху името излиза падащо меню, избира се history. Толкова е информацията, която аз поне намирам.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай

Имате ли впечатления дали дуал СИМ (е-сим + нано) влияе съществено на батерията на пиксел 5?

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай

Колкото и ако го ползваш само с една карта, като видът й в случая няма значение.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • ockac23
Цитирай

(2022-02-11, 16:52:13)ockac23 написа:  Имате ли впечатления дали дуал СИМ (е-сим + нано) влияе съществено на батерията на пиксел 5?

Ползването на две сим карти води до по-бързо падане на батерията. Това е нормално.
Цитирай

Само че при ползване на SIM + eSIM карта не е така, но щом казваш.

 
Цитирай

Нямам оплакване по принцип от батерията на телефона но по-добре ли ще е ако взема eSIM вместо обикновена SIM карта?

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай

Няма разлика, тя просто дава допълнителна възможност на устройството да се ползва с две сим карти. Но ако ще се ползва само с една карта, тогава препоръчвам да си остане само с физическа такава.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Martin_VN
Цитирай

Калъфа ми пътува към нас и днес реших да разджиткам телефона.
 (заредих от 0% докрай) пиксел 5, но след няколко минути забелязах това долу...
[Изображение: viber-image-2022-02-20-15-26-47-436.jpg]  [Изображение: pixel-49-53-910.jpg]
Каква е диагнозата?
Понеже не можах да взема нов от Стора навреме... го поръчах в края на декември от провинцията, от търговец в ОЛХ, и ясно помня че нямаше такова петно - по тел звучеше нормален, внос от САЩ /малко ползван/ - ако важи гаранцията как/во се случва?  Bu
Тъпото е че сега нямам работещ смартфон, а идеята да имам компактен Пискел май ще остане мираж...  Undecided
ПП: Бутоните защо са различни - манипулация ли виждам?
[Изображение: dav.jpg]

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Виж дали не ровено в developer options и дали не е включена някоя опция за ноч.Имаше подобни неща там, поне от снимките ми прилича на точно такова."Прорез на екрана" е функцията.Дано да е това проблема.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

(2022-02-21, 12:38:33)vlaf написа:  Виж дали не ровено в developer options и дали не е включена някоя опция за ноч.Имаше подобни неща там, поне от снимките ми прилича на точно такова."Прорез на екрана" е функцията.Дано да е това проблема.
Нямам идея как се проверява това и какъв ноч ще е в долен десен ъгъл?
Още не мога да разбера дали е в гаранция.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2022-02-21, 13:06:47)hakama написа:  Нямам идея как се проверява това и какъв ноч ще е в долен десен ъгъл?
Още не мога да разбера дали е в гаранция.

Нямам много време, провери в интернет как се включват developer options, мисля че беше 4 или 5 натискане на build number и ще ти се появят в менюто.Одеве си направих експеримент и ноча ми се появи в горния десен ъгъл, колкото и да ти е странно.Там има доста опции, за това къде да е позициониран прореза...Пак казвам, не съм сигурен, че е там проблема при теб, просто това е най-безообидното за което се сетих, след като видях снимките ти....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Беше си в девелоп.режим.
Прегледах го менюто, но не видях нищо за прореза...
Отделно, че няма правилен форма и не мисля че е от това.
Пп. 1 или 2г е гаранцията, да знам какво да правя.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Ако проблемът е софтуерен като например някаква настройка или бъг, то връщане към фабрични настройки би трябвало да го реши:

Settings -> System -> Reset options -> Erase all data (factory reset)

Както обикновено, преди връщане към фабрични настройки, е добре да се архивира желаната информация и снимки от телефона, защото иначе ще се изгубят безвъзвратно.
Цитирай

Откъде препоръчвате да си поръчам зарядно, видях на кутията 18W, по възможност оригинално и кабел.
Съмвестимо ли е от другите модели?

Също и преход за слушалки.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

От официалния сайт - Тук или от сертифицирани партньори на Google - Тап

 
Цитирай

Да кажете читав сервиз за пиксела,горният говорител спира да работи и няма звук.След рестарт се оправя за няколко разговора и пак спира.Фабрични настройки,нулиране,ъбдейт и смяна на ром не помагат явно не е софтуерен проблема.
Цитирай

Провери на крак тук в GSM Сервиз София:

София, ул. Граф Игнатиев 13
между площад Славейков и
площад Гарибалди (срещу Orange)

Телефон:
+359 877 77 20 77

Поща: service@gsm-service-sofia.bg

 
Цитирай

Не видях къде се намира профи менюто за настройка на скорост и ИСО... на камерата, както и бърз клавиш за отваряне на видеокамера или фотокамера.

Има ли начин за известно време да огранича всички входящи, освен най-близките, за да не си взимам нова карта?

Взех калъф от амазон /10Е/, но е адски граматурен - високи бордове (спъване на пръста при backspase жестове).
Взел съм го заради размерите и дисплей-ратиото основно/ и камерата/, та надявам се в али-с - да се намери нещо отгoварящо на /ultra/ Slim.

А за зарядно и кабели - като видях цените на оргиналните - ще си карам с тези от Huawei,Samsung, които ми останаха 9 и  18W ( с него от 10% >>> 80%,  за 90min).

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Изведнъж изчезна звука от слушалката, мога само на спикър да говоря... а нямам преходник за 3.5мм.
Ремонт ли го чака? Мисля че е в гаранция, но ще видя в коя страна. Дано не е зад Океана.

ПП: Чат пат получавам СМС-и от пропуснати... сега обаче си бях в нас и не виждам причина да нямам обхват (не съм и звънял) - от какво може да е?
А1

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Някой, ако продава Пиксел 5, нека ми пише, благодаря Smile

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)