Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ при избор на монитор.
#1

Здравейте,имам нужда от вашата помощ.Търся си монитор в бюджетния клас,каквото и да значи това.За мен около 500 лв.За съжаление,колкото повече чета и гледам ревюта,толкова по-объркан оставам.Марки и модели бол,цени от достъпни до безумни.Конфигурацията ми е бюджетна:AMD Rizen 5 1600 AF.RAM 2x8 GB,Video RX 580 8GB.Сегашния ми монитор е Acer 276HL с TN матрица,Реших че ми е време да го сменя след дълги години вярна служба с нещо по-съвременно.Мисля да мина на нещо с IPS матрица на 144 Hz.Ще се ползва предимно за игри.След дълго ровене в нета попаднах на този  AOC 27G2U.Почти съм се навил да го взема,но ще се радвам ако някой от вас сподели мнение за този модел или даде препоръки.Предварително благодаря на всички,които имат желание да помогнат.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
Аксесоари
#2

Какви размери предпочиташ и какви не искаш?
Цитирай
#3

Предпочитам 27". 22 или 24 ще са ми малки,32 прекалено голям.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#4

Ми то обърквацията е голяма, защото и технологиите са според нуждите, качеството... Добър модел си си избрал, AOC C27G1 също може да е вариант, като има опции с по-добър контраст, но 1 мс по-дълго време за реакция, версии, цветова гама. Може само при повече предложения колкото да сме полезни, толкова да те объркаме.
Цитирай
#5

24-инчовата версия на този лос беше един от най-хвалените монитори за годината. За 27-цата няма много доверени или изчерпателни ревюта обаче. Спекулира се, че използват различни матрици с различаващи се качества. Доколко обаче има забележителна разлика...  Undecided

На хартия изглежда добре. Адаптивната синхронизация на кадрите изглежда работи без проблеми (което е добре за гейминга), идва добре калибриран, относително равномерна подсветка. Регулируемата стойка е добър бонус. Цената е 430-440 лв. (на пръв поглед) в по-известните магазини, близо е до препоръчителната. 

Минуси евентуално биха били (по-скоро опират до индивидуални предпочитания):
- относително ниският брой пиксели за този размер. 
- IPS bleed "процеждане" на подсветката в зависимост колко силно се проявява.
- не намерих конкретни данни за контраста в реални условия. 

Като цяло изглежда ок. Принципно всички в тази категория и ценова рамка са със сходни характеристики, едва ли ще намериш сериозна разлика. Не виждам нещо, което би ме спряло да го взема, в противен случай винаги може да се върне/замени.
Цитирай
#6

За този 27" на АОС информацията е наистина оскъдна.Попаднах на един руски форум,където споменаваха за доста бройки с проблемни пиксели.Гаранцията покривала проблема ако обаче имало по-голям брой такива,около 10 например.Не съм сигурен,но не ми се занимава с глупости.Наложих пред 27"-вия Ейсър пред мен един ТВ 24" и не ми се видя много голяма разликата,особено като го дръпна 15-20 см напред.Основното което търся е качеството и реших да питам и за този https://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126.../#opisanie Съжалявам за линка,не е реклама.
П.П. Малко бях объркал линковете сутринта,за което съжалявам.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#7

Искам да благодаря на колегите,които се включиха с коментари по темата.В крайна сметка си поръчах това LG 27GL650F-B.Ще дойде в четвъртък от ЕМАГ за 442 лв крайна цена.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)