Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Watch GT 2 Pro - Лични впечатления и коментари

На Huawei Health, след като си ги качил и се виждат в програмата, би трябвало да се виждат и в часовника, просто трябва да зададеш кой циферблат искаш от часовника,ако съм разбрал правилно kaкъв е проблема

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай
Аксесоари

Да, прав си, през часовника могат да се зададат. Не се бях сетил да проверя директно от часовника, защото начина на инсталиране ставаше направо с качването на лицето.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

Здравейте,

Някой с идея как да тръгне приложението с радиата, нещо при мен не тръгва.

Поздрави,

HUAWEI P8 GRA-L09 -> HUAWEI P10 PLUS VKY-L09
Цитирай

Какво мери циферблатчето - LON и може ли да се настройва?
Цитирай

Здравейте! От около 20 дни и аз съм собственик на gt2 pro! Засега съм много доволен, като изключа липсата на възможност за измерване на кръвното налягане. Да се надяваме, че в бъдеще ще го добавят с някоя актуализация!
Искам да попитам за нещо: в описанието на часовника пише, че при мониторинга на съня дава съвети за подобряване на качеството му. Понеже имам проблеми със спането това може би ще ми помогне, но аз никъде не намирам никакви съвети, само данните ми излизат! Аз ли нещо не довиждам?
Цитирай

Здравейте, от няколко дена имам часовника и имам не много важен проблем, но дразнещо. Първите 1-2 дена показваше изгорените калории, след това спря.. показва само крачки и 0 калории. Върнах му заводски настройки и се оправи, но само за ден. Сега пак 0...някой с такъв проблем или идея на какво се дължи? Другото е, че не получавам известия относно отчета на съня, всички други известия които съм разрешил се получават тези за съня... не.

HUAWEI ASCEND P7/HUAWEI P30 AURORA & Huawei Watch Gt 2 Pro Sport Night Black
Цитирай

С новата ос всичко ще се оправи... или съвсем ще се забатачи Cool Хармонито идва, няма връщане назад.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Кога се очаква Хармонито?
Цитирай

Днес трябва да кажат, ама скоро ще е.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Привет,

Коректно ли ви работи "intensity minutes"?
При мен цял ден стои на 0, това при положение, че ходя с колело на работа и не е като да не вдигам пулса.
Дори на връщане целенасочено пуснах тренировка - колоездене... и пак не отчете и една минута intensity

Някой с подобен проблем и ако да, някакво решение?

Благодаря!
Цитирай

И при мен е така,не си се натоварил достатъчно.Аз миналата седмица карах велосипед 50км,взех го за 3 часа и ми показа 224мин ,но пулса на места ми беше 170

П.п:по цял ден съм в движение и минавам 13000 14000 крачки и пак ми седи на 0.

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай

Ами довечера ще потичам на пътека да видим пак ли ще му е недостатъчно.
В самата секция информацията е, че трябва да поддържаш пулс над 64% от максимума, за да отчете дейност... Уж бях над тази граница и пак нищо. Ще споделя довечера ще отчете ли 6-7 км бягане.
Цитирай

Във huawei health трябва да зададеш настройка 220 пулс минус годините ти

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай

(2021-06-02, 05:44:20)gichaka написа:  Здравейте, от няколко дена имам часовника и имам не много важен проблем, но дразнещо. Първите 1-2 дена показваше изгорените калории, след това спря.. показва само крачки и 0 калории. Върнах му заводски настройки и се оправи, но само за ден. Сега пак 0...някой с такъв проблем или идея на какво се дължи? Другото е, че не получавам известия относно отчета на съня, всички други известия които съм разрешил се получават тези за съня... не.

Здравейте, да питам пак някой с такъв проблем от къде може да идва... или моя некомпетентност и идея за решаване? 

HUAWEI ASCEND P7/HUAWEI P30 AURORA & Huawei Watch Gt 2 Pro Sport Night Black
Цитирай

Пробвай в настройките на health/аз/настройки/настройки на известия/настройки известия за съня го пусни


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай

Благодаря за отговора, пуснато в това както съм позволил и всички известия от това приложение, но даже не ми излизат в лентата за известия... не знам къде бъркам. И това с калориите, незначително, но дразнещо.

HUAWEI ASCEND P7/HUAWEI P30 AURORA & Huawei Watch Gt 2 Pro Sport Night Black
Цитирай

Алилуя, след 8 км бягане на пътека intensity minutes не са нула, но за сметка на това отчитането на пулса от часовника няма почти нищо общо с колана на гърдите ми, особено в първите 8 - 10 минути. Средния пулс според колана е 141, според часовника 146. Според часовника съм стигнал до 173 пулс, според колана 158. Явно няма да го ползвам за спорт или поне не за бягане. Какъв е вашия опит в това отношение?
Цитирай

Аз го имам от половин година.Единственото точно нещо,което показва е май заряда на батерията.Нито крачки,нито пулс,нищо като хората.Даже и не може да се говори нормално през него, защото просто не се чува.Часовник за толкова пари само една батерия.Предния модел е в пъти по добър...
Цитирай

Ще го пробвам тези дни в различни ситуации как мери пулс, ще споделя. Вероятно в ежедневни дейности ще е по-добре.
Цитирай

След малко тестове:
- Пулс в покой, при ежедневни дейности - долу горе бива - +- 2 удара разлика от Polar H10 на гърдите.
- Оксиметъра за моя изненада показваше долу горе вярни стойности сравнен с оксиметър мерещ от пръста.
- Пулс при бягане - тотал щета - нищо общо с истината (пак сравнено с Polar H10) - тук за сранение на другата ръка носех още един часовник с оптичен датчик (пак на Polar/Grit X model), който часовник си беше доста добре в тренда на пулса ми (пак имаше тук таме разминавания с H10, но не драстични).
Втория часовник го сложих, за да го сравня с друг оптичен датчик.
- При колоездене положението с меренето на пулса също не е ОК.
При всички дейности които пробвах, прави впечатление, че му трябват около 10 минути за да влезе в някакви сравнително нормални и по-близки до реалността измервания на пулса.... та така.

Като цяло, часовника е ОК за смарт часовник, за следене на пулса в ежедневието, по време на сън, но до там. За следене на спортни дейности, поне за мен е неизползваем... а аз освен смарт часовник искам и да ми върши работа за спорт... и май по тази причина, ще вървим към раздяла с него, колкото и да ми харесва на външен вид и усещане.
Цитирай

(2021-06-10, 10:11:41)uglyipl написа:  След малко тестове:
- Пулс в покой, при ежедневни дейности - долу горе бива - +- 2 удара разлика от Polar H10 на гърдите.
- Оксиметъра за моя изненада показваше долу горе вярни стойности сравнен с оксиметър мерещ от пръста.
- Пулс при бягане - тотал щета - нищо общо с истината (пак сравнено с Polar H10) - тук за сранение на другата ръка носех още един часовник с оптичен датчик (пак на Polar/Grit X model), който часовник си беше доста добре в тренда на пулса ми (пак имаше тук таме разминавания с H10, но не драстични).
Втория часовник го сложих, за да го сравня с друг оптичен датчик.
- При колоездене положението с меренето на пулса също не е ОК.
При всички дейности които пробвах, прави впечатление, че му трябват около 10 минути за да влезе в някакви сравнително нормални и по-близки до реалността измервания на пулса.... та така.

Като цяло, часовника е ОК за смарт часовник, за следене на пулса в ежедневието, по време на сън, но до там. За следене на спортни дейности, поне за мен е неизползваем... а аз освен смарт часовник искам и да ми върши работа за спорт... и май по тази причина, ще вървим към раздяла с него, колкото и да ми харесва на външен вид и усещане.
Ами изобщо не съм съгласен с написаното. Точни измервания на пулс, кислород в кръвта, отчитане на сън.. Прекрасна работа при плуване с часовника, при ходене в планината, при каране на колело.. Не знам защо точно този polar трябва да е някакво мерило за точност, ама карай! Всеки решава за себе си дали дадено устройство му върши работа и му е полезно или не!

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

(2021-06-10, 14:26:12)maktub19 написа:  Не знам защо точно този polar трябва да е някакво мерило за точност, ама карай!

Не знам нещо по-точно от колана на Polar H10, затова сравнявам по него. Във всички тестове, едното от референтните устройства е почти винаги въпросния Polar. Все пак са фирмата направили изобщо първия такъв пулсомер за спортисти. 
Но стига личирно отклонение, както казах това е мое мнение, мои тестове... може само при мен да е така неточен. Щом вие сте довоелн, good for you, както казват "братята" американци Smile . Може моя тип кожа да не си пасва добре с оптичния сензор... знам ли, причини много може да има. 
Нали темата е за "лични впечатления и коменатри по часовника" - не казвам какво са писали по разни ревюта и какво е казал някой, а какво съм открил аз за себе си при опита си с въпросния часовник. Както споделих, много го харесвам и си го взех с голям кеф, но описаните неща ме разочароваха. 
Понеже мери стрес, се надявах да показва и HRV някъде в графиките, но не го открих... може и да го има и да не съм го видял. Както и да е... 

Радвам се, че има хора като вас на които им върши работа... просто ми се щеше да съм и аз един от тези хора, но не би... 
Живи и здрави и с удоволствие да си го ползвате още дълго и безаварийно. Wink
Цитирай

Излезе ново приложение ,но не мога да го инсталирам.При вас така ли е?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай

И аз не мога да го инсталирам,излиза ми същия надпис.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Здравейте, някой има ли идея дали Gt 2 pro разполага с NFC и дали може да се добави карта за да се плаща с часовника  Huh Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)