Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Обявено е стартиране на Huawei Mate 40 Series
#76

Съгласен съм с теб,предлагам да не коментираме цените,за да не се влиза в обяснения,всеки да си прецени.   Storstark
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • greensmoke7777
Цитирай
Аксесоари
#77

Викаш Ноут 10 за 500лв с леки счупвания брей това ще е велика оферта Smile . Пак са те пуснали от клиниката Big Grin .
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • extremee13, mitko.stefanov
Цитирай
#78

Имай предвид , че цената се определя и от външният вид и състоянието на телефона . Ти ако искаш си вземи П30/Ноут 10 със счупено стъкло отпред/отзад , минавано е с кола през него и т.н. . Все пак колко е запазен също определя цената . Всеки търси най-евтиното ама понякога най-евтиното излиза скъпо , нали знаеш ? Smile Аз лично моят съм го пазил ама като писано яйце . Винаги с протектор , чистене всеки ден отпред и отзад , постоянно носен в нежни калъфи които не драскат стъклото и т.н. . Нали се сещаш , че ако взимаш телефон за подарък втора ръка ще търсиш най-доброто на най-добрата цена . Всеки гледа да е запазен колкото се може повече . Ако на теб не ти пречи да е надран/изпускан и т.н. , на други им пречи и оттам идва разликата в цената . Гледат да е като нов макар и да струва с едни 100 лева отгоре . Предишният П10 го продадох точно на такъв човек който търсеше телефон за подарък . Човекът даде повече пари от тези надраните в olx и искаше задължително да не е изпускан , надран и тем подобни . Търсеше нещо да е като ново . Такъв и получи . Затова има iPhone за 500 лева и такива за 600 пък едни и същ модел . Тука е много субективно и не можеш да казваш , че цената върви една и единствена на определен модел . Има много критерии по които се определя цената като състояние , гаранция , аксесоари и много други !

(2020-10-24, 13:59:13)martoo написа:  Викаш Ноут 10 за 500лв с леки счупвания  брей това ще е велика оферта Smile . Пак са те пуснали от клиниката Big Grin .
Направо ми четеш мислите човек ! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 2 потребители изказват благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • extremee13, martoo
Цитирай
#79

Huawei Mate 40 Pro ще се продава в България в началото на декември в черно и мистично сребърно.

Харесаха ми Eyes on Display, 3D жестовете, часовника. Цялата презентация беше базирана на новаторството и в какво са първи - още от самото начало в уводните думи с ретроспекцията на моделите от Mate 1 до Mate 30. И за камерите вкараха такъв елемент с групирането им като  предна и задна в система от 2 камери - best dual cine camera, best dual wide camera ... Интересен ми е free form обектива. Основният сензор май е същият, като при P40 - тогава в презентацията доста наблегнаха на него. XD Fusion HDR Engine беше представен и за видео. При P40 мисля беше само за снимки.

Зареждането на M-Pen 2 добре са го измислили, но това, че няма къде да се държи е проблем. Изненадах се, че Mate 40 е с IP 53.

Също интересен момент беше темата с работа и зареждане в  условия на студ - според видеото при (-)5 градуса. Това следва да зависи от батерията. При повечето батерии в телефони - при ниски температури реакциите се забавят, и зарадът пада. И в такъв момент телефонът не следва и да се зарежда. Тряба да се изчака да се затопли, а тогава и зарядът в батерията ще се повиши. При Mate 40 - студът не е проблем. Нека излезе - и ще видим как са решили това.

Ако някой има желание да мине през презентацията - в по-голямата й част - може да прегледа тази публикация. Има доста видеа и снимки, може да зареди по-бавно. Нямах време да добавя за очилата, слушалките и говoрителя. Очилата са ми интересни, и вероятно ще им отделя време - да добия повече представа.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 6 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Boby13, dani_z25, doktorra, gurcayy, martoo, solo5
Цитирай
#80

Най-обичам ей такива теоретици. Дано още дълги години да ви има, да давате по 2-3000 лв за телефони, а ние след година да ви ги взимаме за 700 лв, след още една година за 390!

Митко, достатъчно много телефони за без пари съм купувал, че да ми пишеш романи кое как било!
Знам, че е гадно да набухаш 2 бона и после след година ,докато си фантазираш, че телефончето ти струва минимум 1800 лв, щото "Самсунг много държат цените, бате" ж да има още 300 обяви за същия телефон, от които само 2-3 на 1800, а всичко останало за между 400 с яко пукнати екрани, за 600 с леко пукнати екрани и за 700-750 в много добро състояние ,пълен комплект, без пукнато и гаранция на всичко отгоре.
Пак ви казвам;

Първи; Прецакали сте се ULTRA яко още с купуването на телефони за между 2 и 3000 лв.
Второ: За огромно щастие хич не сте сами, има на пазара безброй като вас.
И трето: Ако ти продаваш за 1800 телефон в  пълен комплект, за който си броил преди това 2300, а други 10 души продават същия телефон в много добро състояние, без драскотина, пълен комплект и гаранция, но за 850 лв, никой НИКОГА няма да ти купи телефона на тая цена. Не сте сами, не притежавате и някакви специални телефони, светът не се върти около вас и има хиляди други като вас!

И за да сложа точка, да не цапаме и темата, искам да ви попитам:
За колко лв ,според вас, си купих преди няколко месеца този Note 10?
Втора ръка, пълен комплект, без драскотина, перфектен вид и гаранция!

[Изображение: 20200714-073251.png]

Веднага ви казвам: 630 лв !
Иначе си пишете, но и да не сте тука вие двамата, стотици други ще изгорят!
А след това Всички изгаряте, до един, няма изключение, освен ако не го продадеш 2 месеца след покупката на приемлива загуба!
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#81

Пич толкова много жлъч, за това кой колко давал за телефони...
Кому е нужно такъв спор. Кой за какво иска дава. Кеф, цена няма.
Някои решават да си дават парите за телефони,
а ти както гледам от снимката харесваш мебели с медуза Горгона
Свят широк и шарен... а хора - всякакви
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • gurcayy, martoo
Цитирай
#82

Майко . Приберете го този човек в Карлуково или Болярово ! Пич , не знам на какви наркотици си (може би хапчета ,,филмарство") ама ги спри , моля те ! Всички те умоляваме ! Big Grin Първо , не набутвам 2 бона за телефон и второ хем приказваше за ноут за 500 лева пък сега викаш 630-750 . Спри хапчетата моля те . Не ставай за смях . Добре , че си ти да има кой да купува телефоните на прекупвачите , че и те да спечелят нещо . Както ти казах всичко зависи от състоянието , колко години остатъчна гаранция има и т.н. . Нали се сещаш , че никой човек няма да си вземе Ноут 20 УЛТРА за 2300 , ползва го 2-3 дена и да ти го пусне на 1000 . Май логиката ти куца . Много ясно , че ще го пусне за 1500-1600 лева . Все пак откакто телефона се отвори и излезне от магазина цената му пада с едни 20-25% . А пък има хора които взимат телефони чрез фирми на 40% по евтино а ти го купиваш на 60-70% от цената му . Реално човека който ти го продава пак е на печалба от тебе . Така , че ти не си най-умният в случая . Иначе този Ноут 10 може да си го взел от супер закъсал човек БАТЕ . Добре , че ги има тези хора , че и вие да си позволиш телефон за малко пари . Винаги това ни е вродено в българите - винаги да има аванта ! Напомня ми на един лаф : Закво да давам 1500 лева за телефон като мога да го взема от заложната или olx-са за 500-600 . Работи 3-4 месеца , развали се , ядоса се , псува , вика и кълне до 9-то коляно ! Вика - Д*ба тез измекяри , само гледат да прецакат хората ! Big Grin Нека да последваме всичките примера на умника и да си взимаме всичките втора ръка телефона и да се молим всичко да е окей с него . Никой да не си купува чистак- барсак телефон , че иначе си много задръстен ! Интересното е тогава откъде ще взимаш втора ръка телефон ако не сме ние (умствено изостаналите по твоята логика) ако не ги купим нови ? Има един тип определени хора които реално не желаят да рискуват с покупката на техника втора ръка . Особено като са толкова скъпи . Аз не бих дал 500+ за втора ръка телефон . Както и за DSLR фотоапарат . Както някои хора не биха си купили дрехи втора употреба . Всичко опира до човека . Ама да си налагаш мнението над другите е просто смешно . Ама ти си просто такъв . Всички те знаят . Уважавай мнението на другите преди всичко ! Българина все всичко знае ... Все дава акъл а другите са ... Все пак ти не си човека да казва който и откъде ще си купува телефона . Парите всеки сам си ги изкарва !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • martoo
Цитирай
#83

Тази функция Eyes on Display много ми хареса,а също и Air Control Gesture
Цитирай
#84

(2020-10-24, 17:52:38)DoryanY написа:  Тази функция Eyes on Display много ми хареса,а също и Air Control Gesture

Ако не се бъркам някой ЛГ телефон имаше същите Air Control Gestures . Не си спомням кой обаче беше . Не е лоша функцията , но за мене е безполезна . Ако са ми мръсни ръцете и искам да използвам телефона си , може би ще си ги измия първо ? Big Grin

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#85

Помня още S4 я имаше с прелистването на снимките в галерията от разстояние. Интересна е, на мен би ми била полезна. P40 Pro също я имат, а доколкото знам и той има преден TOF сензор, дали ще добавят тази функция Eyes on Display в бъдещи ъпдейти или ще си я оставят за мейта. Също и тази с ориентацията на дисплея, според лицето звучи яко.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#86

За LG знам че го имат от преди,но за хуавей е ново и е полезна функция,и вместо да ти свети АОД постоянно е по добре да светва когато го погледнеш,и това може да го има вече при други марки.Не съм казал че хуавей са го измислили.Темата е за Huawei Mate 40 и какво са показали,а дали ще си ги купим това е друг въпрос.
Цитирай
#87

(2020-10-24, 18:36:07)DoryanY написа:  За LG знам че го имат от преди,но за хуавей е ново и е полезна функция,и вместо да ти свети АОД постоянно е по добре да светва когато го погледнеш,и това може да го има вече при други марки.Не съм казал че хуавей са го измислили.Темата е за Huawei Mate 40 и какво са показали,а дали ще си ги купим това е друг въпрос.
Да ти кажа мене ми харесва повече както е сега на П30 . Пак си свети , но когато е във джоба ми се гаси (използва сензора за близост ако не се бъркам) и така пести батерия . Иначе ми харесва когато е супер далече пак да мога да виждам часа и нотификациите . Друг е въпроса под определен ъгъл дали ще хваща (както е на клипа) . Мене лично ме съмнява . Хубаво , има камера която следи ама примерно ти си на дивана легнал назад а телефонът е на масичката която си я дръпнал малко напред . Тази камера трябва да има 180 градуса обхват за да може да засече , че я гледаш . Мене лично ме съмнява . Трябва да се тества . Иначе да , опцията е интересна , но предпочитам сегашният вариант !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#88

Да и сега със сензора за близост гасне АОД,аз съм го пробвал с клечка за зъби точно от дясно на камерата е,но на масата свети постоянно когато е с дисплей на горе.Но не ми се вярва да стават за нашите П30,казват че П40 Про и Мате 30 имат 3D камери,и сигурно само за тях ще е го добавят.

Камера тест: Huawei Mate 40 Pro vs iPhone 12 Pro vs Pixel 5 https://www.youtube.com/watch?v=-LM5aq4T9XA
Цитирай
#89

Huawei Mate 40 - hands on - една селфи камера и 68 градуса извивка, IP 53, Kirin 9000E

[Изображение: 123274509_370158664423901_88130315402228...e=5FC41B5B]

[Изображение: 123098968_370158764423891_45378906817565...e=5FC246C0]

[Изображение: 123309548_370158997757201_37436234679026...e=5FC3AA45]

[Изображение: 123106250_370159057757195_46278562068315...e=5FC12FEA]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#90

(2020-10-31, 10:21:06)divna написа:  Huawei Mate 40 - hands on - една селфи камера и 68 градуса извивка, IP 53, Kirin 9000E


Това на селфи камерата не дупка, а яма.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#91

Ако се зумне снимката още може и на кратер да ти заприлича...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#92

Скоро започват предварителните поръчки в Европа. На 10 ноември в Русия, където ще се продава за 970 евра (90000 рубли) с бонус слушалките FreeBuds Pro на стойност 180 евра.

В Германия, Великобритания, Франция и Италия - цената  цената ще е обявената за Европа - 1200 евра, като в Германия и Великобритания - подарък ще е говорителя на стоност 350 евра, във Франция слушалките и кейс, а в Италия само слушалките. Там черният вече се продава, след 3 дни и мистично сребърния.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#93

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1648394 Гласувайте, ако искате.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)