Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сглобяване на офис бюро САМ !
#1

Здравейте , решил съм да си направя нещо като офис бюро за компютъра ми (подобно на това - цък) с черни метални крака или сиви които ще пребоядисам бели (ето такива - цък ) и един бял плот отгоре около 38-40 мм дебел . Въпросът ми е дали трябва да взимам греда за офис крака която се поставя между двата крака ? Мога ли просто да я прескоча и да си монтирам плотът отгоре и готово ? Без да се клати много самото бюро ? Тези метални крака нали тежат повече и трябва да не се клатят ? Някой правил ли е такова нещо ? Всякакво мнение и информация ще са ми от полза ! Чудя се дали чисто бяло да го правя (бял плот + бели метални крака или черни крака с бял плот) . Сетупът е изцяло черен (черен монитор , черна кутия с бели вентилатори , чисто черна периферия) .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
Аксесоари
#2

Гредата може и да я пропуснеш, въпреки че с нея по-добре. 3-4мм плот??? Това не е плот. Минимум десетка
Цитирай
#3

За да е здраво и стабилно ще трябва да ги свържеш тези крака един за друг иначе ще се клати.
Цитирай
#4

(2020-10-11, 16:26:13)vaso22 написа:  Гредата може и да я пропуснеш, въпреки че с нея по-добре. 3-4мм плот??? Това не е плот. Минимум десетка

Опа , объркал съм . Имах предвид 3-4 см .

(2020-10-11, 16:29:14)DoryanY написа:  За да е здраво и стабилно ще трябва да ги свържеш тези крака един за друг иначе ще се клати.
Колко да се клати ? Само ще се браузва и играе на него . Няма да се прави с*кс или блъска (зависи от играта) по него . Big Grin Сегашното ми бюро е някакво от 70 лева с 2 талашитени крака и един плот отгоре заедно с нещо малък плот на гърба между краката и бюрото и пак леко се клати , но това е ако много го натисна и започна да го мърдам наляво-надясно . Този отзад няма да има плотче на гърба . Само отгоре .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#5

Задължително нтрябва да сложиш греда м/у двата крака! Може би трябва да са подобни на тези, защото при тези не виждам как ще стане. Не че не може да се импровизира, но все пак трябва да е естетично.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

(2020-10-11, 16:36:20)pepy1 написа:  Задължително нтрябва да сложиш греда м/у двата крака! Може би трябва да са подобни на тези, защото при тези не виждам как ще стане. Не че не може да се импровизира, но все пак трябва да е естетично.
Гледам в сайта , че има поне 3 вида греди https://rosi.bg/kraka-za-masi-i-ofis-kra...gredi-284/ Коя от всички ще стане за металните крака ?

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#7

Аз мисля че този
или нещо като това
Цитирай
#8

Правил съм подобно. Добре е да си има хоризонтална греда. Няма да се клати много,ако няма хоризонтална стабилизация, но ако се натовари плота повече, започва да се изкривява, като вдлъбване в средата. Освен ако плота ти е повече от 10 см, но според материала, краката ще се озорят с тежестта.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

(2020-10-11, 17:48:52)pacemaiker написа:  Правил съм подобно. Добре е да си има хоризонтална греда. Няма да се клати много,ако няма хоризонтална стабилизация, но ако се натовари плота повече, започва да се изкривява, като вдлъбване в средата. Освен ако плота ти е повече от 10 см, но според материала, краката ще се озорят с тежестта.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk

Коя греда би препоръчал от сайтът от който съм дал и добре ли се получи ? Ако може снимки Smile

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#10

(2020-10-11, 18:28:02)mitko.stefanov написа:  Коя греда би препоръчал от сайтът от който съм дал и добре ли се получи ? Ако може снимки Smile
Нямам вече снимки, продадох го преди години. Една хоризонтална греда ще ти стигне.
https://rosi.bg/greda-za-ofis-krak---163...-2619.html
Стига да се вързва с краката.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

(2020-10-11, 18:47:33)pacemaiker написа:  Нямам вече снимки, продадох го преди години. Една хоризонтална греда ще ти стигне.
https://rosi.bg/greda-za-ofis-krak---163...-2619.html
Стига да се вързва с краката.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Благодаря . В началото на другият месец ще ги поръчам и ще ги питам коя ще стане за тези крака ... Просто събирам сега информация .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#12

Митак,задължително е според мен да се сложи греда или царга между краката.Това е за стабилност,че само плота няма да ги държи да не се разчекнат.Гредата я слагат защото може в нея да се скрият кабелите в тези крака също има място и се получава по-изчистена визия.Имай в предвид,че бяло за плот лесно се зацапва и след време си изглежда....мърляво,зависи и от материала де,но май си се спрял на ПДЧ.
Цитирай
#13

(2020-10-11, 19:19:14)bajchoni написа:  Митак,задължително е според мен да се сложи греда или царга между краката.Това е за стабилност,че само плота няма да ги държи да не се разчекнат.Гредата я слагат защото може в нея да се скрият кабелите в тези крака също има място и се получава по-изчистена визия.Имай в предвид,че бяло за плот лесно се зацапва и след време си изглежда....мърляво,зависи и от материала де,но май си се спрял на ПДЧ.
Ами ще взема . По 15-20 лева са . Отделил съм макс 200 лева за това бюро . За криенето на кабелите или по-точно кабел канал ще взема ей такова нещо от Икеа - SIGNUM . Попринцип гледам мисля да е бял плотът (да не е гланц за да не прави много отражения от монитора) поради причината , че цялата периферия е черна а вентилатори са бели (ргб са , но ги държа на бяло) и оплетените кабели вътре също са бели . И цветът на стаята е шампанско/бежаво . А краката да са черни за да стане черно бял сетуп . Нека да се цапа . Искам нещо малко да разнообразя от черното. Няма да векувам с него де . Като не ме кефи просто взимам един плот за кухня нов черен (по 41 лева е метъра) и за 60 лева мога да го направя черен сетупа Big Grin Иначе да , спрял съм се на ПДЧ . Гледам , че са по 38мм повечето . Натоварването ще е : компютъра , стойка за монитор с монитора на нея , периферията . Общо взето е това . Би трябвало да издържи без проблем на натоварването . Живот и здраве другият месец ще споделя как е станало . Иначе сега прилагам снимки на сегашното бюро . Моля да ме извините за цялата кочина ама правим основен ремонт и е цяла лудница ... Цъкни тук

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#14

Нещо не ме разбра.Краката и плота ще издържат натоварването.Проблема е,че само 2 крака и плот са доста нестабилни в странично натоварване.За това си трябва вертикална плоскост между краката или споменатата по-горе греда.Пластмасите на краката се махат и там може да скриеш кабелите от пода,самата греда също играе роля на кабеловод така,че няма нужда от допълнителен.Иначе за плота си прав за 40-50 лв може да си го менкаш по всяко време Wink
Цитирай
#15

Може ли някой да издаде тайната защо да си правим сами офис бюро?
Не разбирам ,и не се заяждам, интересно ми е защо ?
Има толкова варианти, модели и какво ли не по темата и не виждам смисъл да се прави офис бюро сам ?
Лично и аз исках да си направя по поръчка като старото ми бюро с повече шкафчета както и пространство за краката но надхвърли всякакви норми по бюджета и съответно се отказах и се примирих с едно бюро за около ~100€ и му свикнах за няма и месец .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#16

И аз не виждам причина, освен да се упражнява, реално ако наистина ти трябва, ще си поръчаш с монтаж.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

(2020-10-12, 08:30:09)Compare написа:  Може ли някой да издаде тайната защо да си правим сами офис бюро?
Не разбирам ,и не се заяждам, интересно ми е защо ?
Има толкова варианти, модели и какво ли не по темата и не виждам смисъл да се прави офис бюро сам ?
Лично и аз исках да си направя по поръчка като старото ми бюро с повече шкафчета както и пространство за краката но надхвърли всякакви норми по бюджета и съответно се отказах и се примирих с едно бюро за около ~100€ и му свикнах за няма и месец .
Решил съм да си го направя сам ( да си купя аз нещата отделнo и да си го сглобя сам ) поради причината , че никой не предлага такова бюро с бял плот ( не гланц) и с такива метални крака . Иначе гледах , че има подобни ама са над 250 лева . А моето ще излезне около 180-200 лева . 100 лева крака , 15 лева греда и около 63-64 лева плот . Самият цвят не могат да ми го комбинират . Не ме кефи и гърбът на повечето бюра .

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#18

OK Smile Сега вече разбирам ,Мерси за пояснението.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#19

Когато си правиш сам, винаги ти излиза по евтино от същите обаче с марка
И идва момента че можеш да си го направиш както си поискаш
Цитирай
#20

(2020-10-11, 19:43:28)mitko.stefanov написа:  Като не ме кефи просто взимам един плот за кухня нов черен (по 41 лева е метъра) и за 60 лева мога да

Само дето цената е на метър, но се продава целият плот, т.е. с дължина 4100мм
А и не знам ширината от 600мм на кухненският плот дали няма да ти е тясна
По принцип при бюрата не се ползва кухненски плот
Цитирай
#21

(2020-10-12, 22:18:43)solo5 написа:  Само дето цената е на метър, но се продава целият плот, т.е. с дължина 4100мм
А и не знам ширината от 600мм на кухненският плот дали няма да ти е тясна
По принцип при бюрата не се ползва кухненски плот
60 няма да ми е тясно . Сегашното бюро ми е 60 и ми е добре . Аз плотът ще го взимам от друга фирма където ще ми го отрежат по мой размер и обкантят .

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#22

По хубаво е да си направи човек сам бюрото отколкото купено от магазин. Обикалял съм по магазините и нищо не ми допада.

Между другото, освен сам да си го направи човек, не трябва ли да се прецени и височината на бюрото ?

На клипа 0:58 - 1:25 обяснява...

https://www.youtube.com/watch?v=lA5zFUf_5N8
Цитирай
#23

(2020-10-13, 14:59:23)clev написа:  По хубаво е да си направи човек сам бюрото отколкото купено от магазин. Обикалял съм по магазините и нищо не ми допада.

Между другото, освен сам да си го направи човек, не трябва ли да се прецени и височината на бюрото ?

На клипа 0:58 - 1:25 обяснява...

https://www.youtube.com/watch?v=lA5zFUf_5N8
Попринцип оптималното е 72-80 см . Сегашното ми бюро е 72 см и без проблем стола минава под бюрото . Металните крака и те са по 72 см .

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#24

(2020-10-13, 14:59:23)clev написа:  По хубаво е да си направи човек сам бюрото отколкото купено от магазин. Обикалял съм по магазините и нищо не ми допада.

Между другото, освен сам да си го направи човек, не трябва ли да се прецени и височината на бюрото ?

На клипа 0:58 - 1:25 обяснява...

https://www.youtube.com/watch?v=lA5zFUf_5N8

Е зависи къде си гледал и какво търсиш и какъв майстор си ...
Въпроси и критери много .
Лично аз не се наемам да си правя сам бюро ако не е нещо два крака и плот.Пиша си за нещо което ще ни прави кеф няколко си години чекмедженца, шкафове ...., не просто само да си го направим и да го гледаме само с дебелите лупи Blush Според мен не е лесно да се правят такива експерименти .
По скоро бих казал че е въпрос на гледна точка .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#25

(2020-10-13, 18:36:52)Compare написа:  Е зависи къде си гледал и какво търсиш и какъв майстор си ...
Въпроси и критери много .
Лично аз не се наемам да си правя сам бюро ако не е нещо два крака и плот.Пиша си за нещо което ще ни прави кеф няколко си години чекмедженца, шкафове ...., не просто само да си го направим и да го гледаме само с дебелите лупи Blush Според мен не е лесно да се правят такива експерименти .
По скоро бих казал че е въпрос на гледна точка .
То пък една работа ... Аз през целият си живот не бях сглобявал мебели вкъщи сглобих цяло спално обзавеждане и голяма модулна секция в хола . Тука какво ще има да сглобяваш ? 2 метални крака и посредата една греда която се закача за краката . Слагаш плотът и с 5-10 видии го хващаш за краката и готово . Не е ядрена физика . Поне за мене де . Никой не се е родил научен , но тука са 2-3 елемента . А не 8-10 като при другите мебели Big Grin

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)