Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Moto G9 Plus
#1

Накратко: Уникално представяне на батерията до този момент, а е само на 2 зареждания

[Изображение: Screenshot-20201014-130706-1.jpg]

Последно зареждане: преди 2 дни
Екран: 7ч и 24мин до момента
Батерия: на 53%
С това потребление остават още около 1д и 5ч ползване докато свърши батерията

P.S. Явно е имало дозареждане от USB порта на комютъра
докато съм качвал музика и други файлове в паметта.
Предполагам, че батерията ще държи около 9-10 часа,
но това ще го установя при следващото зареждане на телефона
Цитирай
Аксесоари
#2

Таман това щях да те питам,защото от преди съм чел че тази серия са с много издръжливи батерии,а и тази е голяма 5000 mAh.Жалко че много хора ги избягват,но телефоните са добри,дано за напред нещата да се променят.Пиши в раздела и за други впечатления като,камерата например.
Цитирай
#3

Камерите също са много добри
Според мен този телефон е по-добър избор от Redmi Note 9 Pro
Е, вярно е че е с 4GB RAM спрямо 6GB на Redmi Note 9 Pro,
но пък е с по-добър процесор SD 730 срещу SD 720
Екранът на G9 Plus e LTPS IPS LCD, HDR10 срещу IPS LCD на Redmi Note 9 Pro
... и не на последно място - Moto G9 Plus е по-евтин с 90лв в Технополис

Ако се задържи цената, съм сигурен че ще има много хора които ще си го закупят.
Само трябва да минат 1, 2 месеца да се разчуе за него. Все пак е много нов като модел
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#4

(2020-10-14, 12:22:31)solo5 написа:  Накратко: Уникално представяне на батерията до този момент, а е само на 2 зареждания

[Изображение: Screenshot-20201014-130706-1.jpg]

Последно зареждане: преди 2 дни
Екран: 7ч и 24мин до момента
Батерия: на 53%
С това потребление остават още около 1д и 5ч ползване докато свърши батерията
Всичкото много добре. Но какво е използването по приложения и функции на телефона, за да разбера разхода на батерия?

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

[Изображение: Screenshot-20201014-192751.jpg]

Сега като погледнах графиката се оказа, че явно е имало дозареждане
докато съм качвал музика в паметта от USB 3.0 входа на компа
Сори, че съм ви подвел! Най-вероятно телефона ще прави 9-10 часа SOT
Като се изтощи ще се постарая да кача снимка без да е бил свързан към USB

Изобщо не помислих, че сега докато го нагласям според нуждите ми и дозарежда през USB входа
Цитирай
#6

Предполагам основно е ползван Wi-Fi ?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#7

Да, основно е на WiFi
Макс по 1-2 часа на ден са мобилните данни
Цитирай
#8

Да, понякога се случва такова объркване. Аз съм с Motorola Moto g 5G plus, също съм с 5000 mAh батерия. Имам го вече почти 2 месеца и знам, какви възможности има батерията.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Сподели колко SOT си правил най-много, че
аз още не съм засякъл коректно колко може
Само ми се струва, че с лекота ще стигне 9-10ч SOT
Видях кога се е заредила по графиката, като тогава пак е била около 50%
Най-вероятно е била на 75% след дозареждането
Но за кратки интервали съм го включвал към USB поне към 4-5 пъти, тъй като ми се е налагало
Та сигурно след 7 часа SOT ще остават към 30% батерия
Цитирай
#10

[attachment=31019 написа:solo5 pid='1644846' dateline='1602708422']Сподели колко SOT си правил най-много, че
аз още не съм засякъл коректно колко може
Само ми се струва, че с лекота ще стигне 9-10ч SOT
Видях кога се е заредила по графиката, като тогава пак е била около 50%
Най-вероятно е била на 75% след дозареждането
Но за кратки интервали съм го включвал към USB поне към 4-5 пъти, тъй като ми се е налагало
Та сигурно след 7 часа SOT ще остават към 30% батерия
   
   

Ето при мен как се случват нещата.
Цитирай
#11

Супер е
Имаш 13% за Фейс, Месинджър и Фейсбук сървиси, които аз не ползвам
Значи имам шанс да мина 10ч SOT
Цитирай
#12

(2020-10-15, 06:55:16)solo5 написа:  Супер е
Имаш 13% за Фейс, Месинджър и Фейсбук сървиси, които аз не ползвам
Значи имам шанс да мина 10ч SOT
Да. Един приятел има същия като моя телефон, той не използва Facebook и Messenger. Също така ограничено ползва мобилна мрежа и разговори. Има над 11 часа на екран.
Имай предвид, че Moto g 5G plus е с 90 hz опресняване на екрана, при мен е зададено на автоматично 90 hz/ 60 hz, въпреки това енергоразхода е по-голям от само 60 hz.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

При всички положения батерията ще ми се стори много добра,
защото идвам от Moto Z с 2600 mAh батерия, с който съм правил макс 5-6ч екран
Цитирай
#14

Как се представят камерите в ситуация със слаба светлина?

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

Не съм ги тествал обстойно, но бих казал на дневна светлина са си много добре
Бях много доволен от основната камера на Moto Z на дневна светлина, този телефон също снима прилично.
На тъмно си иска светкавица, но пък аз не обичам снимки със светкавица
Направил съм няколко селфита и 5-6 снимки с основната камера и съм доволен
По-обстойно ще го тествам тия дни за камерите
Цитирай
#16

(2020-10-15, 08:28:29)solo5 написа:  Не съм ги тествал обстойно, но бих казал на дневна светлина са си много добре
Бях много доволен от основната камера на Moto Z на дневна светлина, този телефон също снима прилично.
На тъмно си иска светкавица, но пък аз не обичам снимки със светкавица
Направил съм няколко селфита и 5-6 снимки с основната камера и съм доволен
По-обстойно ще го тествам тия дни за камерите
Светкавицата на смартфоните не е особено ефективна. Мисля, че твоя телефон е с 16 mpx в 1, което би трябвало да позволи повече влизане на светлина, при ниска осветеност.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

Видях, че матрицата на основната камера е 1/1,71", което е прилична големина за матрица на среден клас телефон
Цитирай
#18

Иска ми се нещо с чист Андроид и се оглеждам за Моторола. Moto actions правят Моторолите пълноценни телефони за разлика от Нокия. Разглеждах и G9 Plus, но като габарити ми идва в повече. G 5G plus ми идва добре като размери, но е силно надценен, поне по мое виждане. За 700 кинта има доста по-мощни устройства. Гледах и One Fusion +, но размерите също са над удобните за мен.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#19

До момента съм на 3ч и 55мин екран
и остават още 65% заряд в батерията
16ч от последно зареждане
Цитирай
#20

(2020-10-15, 12:01:54)valkov2 написа:  Иска ми се нещо с чист Андроид и се оглеждам за Моторола. Moto actions правят Моторолите пълноценни телефони за разлика от Нокия. Разглеждах и G9 Plus, но като габарити ми идва в повече. G 5G plus ми идва добре като размери, но е силно надценен, поне по мое виждане. За 700 кинта има доста по-мощни устройства. Гледах и One Fusion +, но размерите също са над удобните за мен.
Аз съм с Motorola Moto g 5G plus. Има само два недостатъка за мен - голям размер, което го прави тежък и бързото зарядно от 20W, не е особено бързо за зареждане на батерията. Иначе като цена е в добро съотношение с качеството.


Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

С големият размер се свиква лесно
А колкото до бързото зарядно... просто батерията е огромна
Моето е 30W и е ОК
Цитирай
#22

(2020-10-15, 15:08:10)solo5 написа:  С големият размер се свиква лесно
А колкото до бързото зарядно... просто батерията е огромна
Моето е 30W и е ОК
Не е само размера, на мен грамажа ми идва в повече. Но G9 plus е дори още повече.

Иначе батерията не е толкова огромна, но зареждане от 0-100% за 2 часа си е несериозно. Преди имах Lenovo Vibe P1 с 5000 mAh, това беше преди доста години. Той също се зареждаше за около 2 часа. Срамота е, че Motorola пускат 20W зарядно и рекламират Turbo Power, а се чака толкова време.

Как е положението с 30W при G9 plus?

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

(2020-10-15, 15:08:10)solo5 написа:  С големият размер се свиква лесно
А колкото до бързото зарядно... просто батерията е огромна
Моето е 30W и е ОК

Зависи. На практика с Redmi Note 9S установих, че широчина над 75 мм ми е неудобна за ползване. Като параметри и концепция са сходни с G9 plus, но Мотото е още по-масивно. В началото, докато още я имаше еуфорията от покупката не ми правеше толкова впечатление, но след месец употреба вече нямаше неглежиране. И като се сложи силиконов гръб, дори и от тънките, габаритите съвсем порастват.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#24

(2020-10-15, 15:30:39)pacemaiker написа:  зареждане от 0-100% за 2 часа си е несериозно.
..........
Срамота е, че Motorola пускат 20W зарядно и рекламират Turbo Power, а се чака толкова време.

Как е положението с 30W при G9 plus?

Като падне батерията ще измеря времето на зареждане.
Но няма да е повече от 90 минути според мен
Цитирай
#25

Charging is super-fast, too. Thanks to the 30W TurboPower charger that’s included inside the box, the Moto G9 Plus goes from 0% to 100% in just 81 minutes (an hour and 21 minutes). Overall, there’s hardly anything power-related about the phone that might disappoint you.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)