Анкета: Съгласни ли сте смартфоните да са без слушалки и зарядно в комплекта? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Не съм съгласен
73.53%
25
73.53%
Да, съгласен съм
20.59%
7
20.59%
Съгласен съм, но да има USB-C кабел
0%
0
0%
Друго
5.88%
2
5.88%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съгласни ли сте смартфоните да са без слушалки и зарядно в компле?
#1

 [Изображение: 315b2be7a16b7a12b3c86eb3ca2e3aed-full.jpg] 

Съгласни ли сте смартфоните да се продават без слушалки и зарядно в комплекта?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

И да сме съгласни и да не сме, като го наложат всички, май и всички ще преминем на безжично, поне да не купуваме всяка година жични.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Ще се съглася с липсата им, ако намалят цените с ~ 100€.

1916 
Цитирай
#4

Освен ако не намалят цената или не върви с безжично.

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#5

То и без това вече не слагат хубави слушалки, дори телефонът да ти е 2000 лв. "Новаторите" сега вече и зарядно не слагат с новия си модел.
Цитирай
#6

Да слагат в комплекта безжично зарядно и Bluetooth слушалки, а не телефони по 2000+ лв. само с USB кабел.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Ако намалят цената,за което се съмнявам,съм за.Иначе не.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • tonus
Цитирай
#8

И без друго се подсигурявам с качествени аксесоари от 3ти производители, вкл. зарядни, кабели, слушалки, докове, стойки, калъфчета, гръбчета, протекторчета и т.н. та тези в кутията стават обикновено само за старт-ъп.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#9

Дали съм съгласен или не, все тая - нито цената ще падне, нито ще ги раздават безплатно по магазините като ида нарочно да си го купя или ги поръчам онлайн.
В момента вкъщи има минимум 3 комплекта неразопаковани слушалки, защото не ги ползваме - да слушам музика от телефон съвсем не ми се струва най-добрата идея при наличието на компютри за целта, да не говорим за истинската техника. Но зарядните са като чистачките на колите през социализма - винаги са с по 1 комплект по-малко и не стигат за всички.
Нека си ги има слушалките и зарядните, при това ще са заводски подбирани все пак.
Цитирай
#10

Новият айфон е на цената на миналогодишния, но с 5Г чип, който е значително по-скъп. Следователно е по-евтин от стария модел. Та, да, ако цената е редуцирана не ми трябват. Ползвам предимно безжично зарядно, но адаптерът на ugreen е с два изхода, та ако искам по-бързо зареждане му мушкам кабела. Имам и външна батерия. Три ката безжични слушалки... Едва ли ще ползвам друго зарядно и слушалки близките години. Стига да не се повредят моите.
Иначе в момента айфона не е в много добро положение щото мнозинството стари зарядни са им бавни, а и в комплекта тва usb c могат да го ползват само с миналогодишното им зарядно, ако не си купят ново. Докато при андроид мнозинството стокови зарядни са бързи, а телефоните с usb c вход.
Цитирай
#11

(2020-10-14, 23:33:48)fifth_root написа:  То и без това вече не слагат хубави слушалки, дори телефонът да ти е 2000 лв. "Новаторите" сега вече и зарядно не слагат с новия си модел.
Apple определено не са такива. Те само въплътиха тази идея на един друг бранд в реалност и нищо повече.

 
Цитирай
#12

(2020-10-16, 19:06:30)NoMaD написа:  Apple определено не са такива. Те само въплътиха тази идея на един друг бранд в реалност и нищо повече.

Затова го слагам и в кавички.
Цитирай
#13

Съгласен съм. Да не говорим,че тия умрели тапи хич не ги ползвам ,щото и без това тЪпите не стават за нищо и не познавам един нормален човек, който слуша музика на тЪпи! Особено пък ония тЪпи, дето човек трябва да си ги завре надълбоко в... Ушите.
Направо от кутията в коша!
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#14

Аз пък слагам тапи щот ще ми се развали прическата? Проблем?
[-] 2 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • dessexc, Victormihov
Цитирай
#15

Да има зарядно,за слушалките не държа,само съм ги пробвал,но хич не са удобни и много падат.
Цитирай
#16

Хіаоmі възнaмepявa дa пocлeдвa пpимepa нa Аррlе и дa мaxнe oт ĸyтийĸaтa cъc cмapтфoнa зapяднoтo ycтpoйcтвo. Ho ce oĸaзa чe тoвa нe e cлyx – нa 26-ти дeĸeмвpи тaзи гoдинa Хіаоmі oфициaлнo пoтвъpди, чe зapяднo ycтpoйcтвo в ĸyтиятa c флaгмaнcĸия тeлeфoн нямa дa имa.

https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%...52400.html

 
Цитирай
#17

Единен стандарт за зареждане, гаранция, че следващите модели ще го поддържат в продължение на поне 5 години.

Иначе се получава, че се кълнат в спасението на Земята, а още със следващ модел променят зарядното и, ако искаш бързо зареждане, примерно, трябва да си го купиш.

Ясно е, че го правят с търговска цел, но е много грозно, че се крият зад грижа за Земята. Ако толкова могат, значи нямаме нужда от подобни търгаши. Трябват ни визионери, които ползват технологията за напредък и развитие, а не за печалба чрез замърсяване и лъжи.

Живот и здраве, при това положение с кеф ше ги пропусна в следващите 2 години...

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • Bavarche, LilSaint05
Цитирай
#18

Само 6% от новите потребители, закупили MI 11, са предпочели опцията - без зарядно устройство в комплекта.

https://www.ithome.com/0/527/890.htm

 
Цитирай
#19

Съгласен съм, аз лично не слушам музика със слушалки, а проблемът със зарядните го реших като си купих 2 зарядни на Анкер.
За следващите няколко години съм готов.

Много ясно, че в кутия трябва да има безжично зарядно и безжични слушалки, но това няма никога да стане, затова и мисля, че няма никакъв смисъл да го дъвчем.
Нека бъдем реалисти, по-скоро ще отпадне и кабела в кутията отколкото да добавят някой аксесоар.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#20

Както при конфигуриране на други електроники или автомобили мисля, че екстрите е най-добре да си ги избира клиента. Хората си мислят, че са даденост и роптаят, когато им съобщават, че им ги отнемат. Реално плащат за неща не по техен избор...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#21

Samsung ще премахне зарядните и слушалките и от други бъдещи телефони.

https://mobilebulgaria.com/news/samsung-...i-telefoni

 
Цитирай
#22

Да премахват. Аз също съм премахнал Самсунг като бъдеща покупка (за сега).

1916 
Цитирай
#23

Бас хващам, че мога да махам по-бързо от тях.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#24

Аз последното зарядно което ползвах от кутията беше(и все още е в употреба) супер бързото от P30Pro преди повече от година. Предимно ползвам безжични. В къщи в един шкаф имаме поне 3 бр. оригинални от Самсунг и Сони - от умрели телефони. Като изключа това от Хуавей, сменяйки телефоните през 3, 4 месеца, никога не отварям аксесоарите. Слушалки дето се пухат в ушите не съм им фен. Предпочитам ония дебелите с кабел.
Та като обобщение - определено не желая в кутията зарядно и слушалки. Но нека това да се усеща в цената. Иначе е псевдо еко - измама.
Но нека и да уеднаквят стандарта за бързо зареждане, защото Пиксел, Сони, Самсунг, ползват различни и не става да ги мешиш. Само това от Хуавей е бързо наистина за почти всички.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#25

40 вата, но гледам рядко да прибягвам до него.
Да разкарат и кабелите, и без това са евтини боклуци.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)