Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Note 8T или Xiaomi Note 9
#1

Здравейте,търся нещо до около 300лв.За жена ще е досега е била с Huawei P 9lite,изкара 4 години,но вече се задъхва телефона.В този клас съм твърдо за Xiaomi.Инересува ме  задна камера,браузване в интернет и да е читав телефона(игри не игае).Note 9 е по-нов модел,другия ще стане на година,но видяхме че е по-широк,притеснява ме големината(не че и другия е малък,но явно трябва да се свиква).Кой ще препоръчате-ще се взима от реален магазин вървят и двата към 320-330лв,има ли разлика и в камерата?Има и Note 8 като вариант.Благодаря предварително
Цитирай
Аксесоари
#2

Разбира се по-новият, всичко му е по-добро, а и T индекса означава още по-ниско ниво.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • osil
Цитирай
#3

"T" e по-ниско ниво от флагмана, не от тези от неговия клас. Колега, с Note 8/8T няма да съжаляваш, но цената е почти изравнена, следователно новия е по-добър избор.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • osil
Цитирай
#4

Определено 8T.
Redmi Note 9 (без S) e по-долнопробен сензор на камерата, MTK процесор с по-скапано DSP (сиреч по-скапани снимки), кофти FullHD камера без 4k запис, тъмен дисплей, тих говорител.
Ползвам Note 8T повече от половин година и определено е по-завършен модел от Note 9 - по-адекватна камера, дисплей и говорител, приемлив процесор, добра батерия, а и можеш да инсталираш безпроблемно Goоgle Camera, с което снимките стават с класи над стоковата камера и конкурира телефони за 500+ лева. Предполагам, че вече може да се намери и под цената на N9.
Ако все пак искаш нещо по-ново насочи се към Note 9S за около 350 лева - заслужава си в пъти повече от Note 9.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
[-] 2 потребители изказват благодарност на Forsi за това мнение:
  • HERUS, osil
Цитирай
#5

Препоръчвам да е със Snapdragon, следователно - Xiaomi Note 8T.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • osil
Цитирай
#6

(2020-10-16, 09:57:07)NoMaD написа:  Препоръчвам да е със Snapdragon, следователно - Xiaomi Note 8T.


Redmi Note 9S е по-добър!

Сравнение: https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...one2=10147


След 3 дни нормално за мен ползване бяха останали 25% батерия за 4-тия ден, но реших да го заредя, защото нямаше да имам време да го зареждам през 4-тия ден, а не ми се мъкнеше външната батерия (18K mAh).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

(2020-10-16, 14:41:24)centur написа:  Redmi Note 9S е по-добър!
А някой да е твърдял друго? Само че цената хич не му е 300 лв., на която се търси устройството.

 
Цитирай
#8

Винаги е по-добре да се избере аналогичен Snapdragon пред Mediatek. Helio G85 в Note 9 е с малко по-добри процесорни ядра от SD 665 в Note 8/8T, но е и по-малко енергоефективен, а инсталацията на Google Camera е мъка. Зависи какво се търси и за какво ще се ползва. За игри става. В тази ценова рамка са това вариантите - Note 9 и Note 8/8T. Всеки си има своите предимства и недостатъци. Ако решиш да надхвърлиш бюджета - Note 9S 64 GB вече се намира за малко над 350 лв., а 128-цата e под 400. Последното си струва най-много от трите.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#9

Благодаря,на всички отзовали се до момента.Както казах важно е да изкара телефона няколко години(и двата ще могат),камера и видео са много важни(без селфи)-където май нещата са сходни,батерията ме устройва и на двата въпреки че 9-вятката е по-добра.Цената е сходна.Поне в техномагазин 9s e с около 100лв по-скъп(много ми идва),онлайн не ми се рискува,нямам и опит досега,с операторите нямам изгода (проверил съм).Колебая се между размер(Note 8Tизглеждаше по-компактен),а идваме от 5.5 инча и е за жена(на сестра ми взехме преди няколко месеца Xiaomi i A3 и съм доволен,но сега търся по-актуален телефон,а стават все по-големи) ;и новост и това което ще ми даде повече като по-нов телефон.Както казах игри и много натоварване няма да има-цъкане из интернет,разговори и снимки.Може да почакам и намаления около Коледа и Черен петък.Ако бяха с еднакъв размер и беше за мен нямаше да се чудя,а да взема по-новото
Цитирай
#10

Може да погледнеш сравнения между двата модела правени от руснаците:
https://www.youtube.com/watch?v=xVaK80g-AFg
https://www.youtube.com/watch?v=mVV1kaVR8T8
https://www.youtube.com/watch?v=_jUTcYoVmiM

Redmi Note 8T
[-] 2 потребители изказват благодарност на PLG за това мнение:
  • HERUS, osil
Цитирай
#11

(2020-10-16, 14:55:10)NoMaD написа:  А някой да е твърдял друго? Само че цената хич не му е 300 лв., на която се търси устройството.

На мен с доставката ми излезе 320 лв. някъде.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#12

Да попитам още нещо,как ви се струва huawei p30 lite,спрямо двата изброени-Note 8T и Note 9(описал съм на какво държа).Жена ми си харесва Хуауеите и си е свикнала и затова питам за сравнение(p 40lite няма google,сигурно ще причини неудобства).
Цитирай
#13

Единствения особен коз на P30 Lite e, че е лек и по-компактен и много лесно могат да му се намерят аксесоари.
Иначе като възможности е близо до Note 8T, но на цена като за Note 9S.
Note 8T даже има предимството на по-голямата батерия, по-голям дисплей, по-хубав видеозапис + 4К поддръжка и безпроблемната инсталация на Google Cam портове, благодарение на SD процесора си. Аз лично така и не намерих някакъв адекватен и работещ порт за Kirin процесорите на Huawei нито на сегашния телефона на приятелката ми Nova 5T, нито за предишния Mate 20 lite.
Та ако смяташ да отделяш финанси за P30 Lite e далеч по-разумно да вземеш Note 9S вместо него - превъзхожда го в общо взето всеки аспект.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
[-] 1 потребител изказва благодарност на Forsi за това мнение:
  • osil
Цитирай
#14

Между П30 лите и Xiaomi Note 8T - Xiaomi Note 9s e най добре.
Цитирай
#15

Не е особено конкурентен P30 Lite. 8-ците са по-евтини и по-добри. Бързо ще влезе в час и с MIUI приятелката. Не е толкова различен от интерфейса на Huawei. Някои неща са на други места, в някои отношения има повече екстри, в други по-малко, но нищо особено, че да не може да се свикне.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • osil
Цитирай
#16

p30 lite е от класа на honor 10 lite, който в момента е 259лв в Технополис
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • osil
Цитирай
#17

Ами жена ми търси телефон тип p9 lite-по-елегантен,красив и качествен в същото време,преди 4 години беше такъв нейния,Шаомитата не ги харесва и като дизайн и се съмнява че са по-добри(аз съм им фен).За съжаление Хуауей свалиха качеството в този клас и вдигнаха цените оттогава. Honor-а изглежда много симпатичен,но ме притеснява че е 2годишен модел вече и качеството на камерите в сравнение с конкурентите.Продължавам да мисля...
Цитирай
#18

Щом харесва Huawei Nova 5t ти препоръчвам.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#19

Nova 5t е 500лв и му е над бюджета
Със сигурност ще се хареса на жена му
А колкото до Honor 10 lite, 259лв е повече от добра цена, в началото струваше 430лв,
но пък и nova 5t струваше около 800лв тогава
Цитирай
#20

(2020-10-19, 21:45:46)DoryanY написа:  Щом харесва Huawei Nova 5t ти препоръчвам.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Той е около 500 лв иначе бих и го взел веднага и знам че няма да съжалява.Гледам и Xiaomi note 8pro околко 350-360лв онлайн(не че знам от кой точно сайт да го взема),той как ви се струва?Може би е от класа на Note 9S?Honor-a пише ноември 2018 излязъл,а и мисля че ще го бият с камерите другите иначе цената и дизайна са много-добри
Цитирай
#21

8pro е с Медиатек процесор,9s е със снапдрагон 720G той е по добър,и батерията е доста по голяма.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • osil
Цитирай
#22

8/8T са доста красиви, особено в гръб. Изцяло стъклени. Всички нови гореизброени Xiaomi-та са големи и тежки. Конкурентите им също. Бих казал, че ако е строго определен бюджета и нищо не ви харесва, по-добре да се изчака по-добър момент за покупка. Note 9 е минимален ъпгрейд спрямо 8T, главно в производителността в бенчовете (10к разлика) и оптимизираната предна част - по-малки рамки и без ноч. Има и доста слаби страни, особено откъм камерата и специално видеото. 9S си струва най-много към момента. Ако не стигат парите за него, изчакай. 8 Pro е още по-голям като габарити и е по-скоро за игри.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • osil
Цитирай
#23

Отидете с жена ти до Технополис да разгледате и да премери кой телефон и е удобен, макар че не е гаранция че с 10минути ще придобие кой знае каква представа. Жена ми е с Honor 10 lite и когато премерихме "тухлата" Motorola g9 plus, каза че е добре, обаче като го тества 1 ден у нас и каза, че се връща на Honor 10 lite.Та Moto g9 plus остана за мен и днес поръчах Nova 5t. Нямах зор да сменям моя телефон, но се наложи :-)

P.S. Според мен търсете смартфон на Honor или Huawei от моделите поддържи гугъл сървисите
Огледай Honor 10 lite, Honor 20 lite (Honor 20E го пропуснете), Huawei P30 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • osil
Цитирай
#24

Засега от Xiaomi фаворит е 8T-изглежда най-компактен,а идваме от 5.5 инча(бяхме го гледали заедно с note 9), а другите са по-големи или колкото Ноте 9,ами тухличка си беше.Плюс е че камерите  и видеото са му доста добри и единствено отстъпва на Note 8 Pro(за другите няма голяма разлика ),той ми е на второ място заради камерите и не най-голям размер,пише че е по-малък от 9s по инчове,но го няма в техноверигите),цената на Ноте8Т също е ок,особено ако изберем около Черен Петък или Коледа(надявам се да ги понамалят).Хуауеите тепърва ще ги гледаме евентуално -Honor 10 lite,едва ли ще е,писах защо,странно че по-новия 20lite го няма по техномагазини и Плесио.Няма какво да чакам нови модели.Xiaomi явно ще са с такива размери,а Хуауей с по-високи цени за по-малко качество,но с по-елегантен дизайн и по-женствени(други марки в този ценови клас няма смисъл).Бюджета също с времето няма да се промени-просто за телефон не смятаме за нужно да се дава повече,а и виждате с годините как се променят и подобрявят непрекъснато нещата.Благодаря,за многото включвания,разбрах всичко за което сте писали и ме интересува,отделно ги сравнявам и в youtube.Разбира се избраните накрая ще ги видим на живо за сравнение.
Цитирай
#25

По-новият Honor 20 lite е почти идентичен с Honor 10 lite
Разликата е само в 128/4 GB памет на първият спрямо 64/3 на втория
И малко по-добрите камери на хартия. Процесор, корпус и т.н. е същият телефон
За 80лв разлика между двата модела е въпрос на финанси кой да се вземе
Лошото е че всички телефони станаха лопати за женските ръце от по 200 грама и 160-170мм височина
Между другото със същият процесор е и p30 lite
Колкото до Xiaomi Redmi Note 8T, си е тухла за женски ръце с размерите си от 161.1 x 75.4 x 8.6 mm и тегло 200 грама
Хубаво го огледайте, да не се окаже за теб след това и да купуваш друг за жена ти, както при мен :-)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)