Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Свързване на няколко колонки едновременно
#1

Здравейте,

За черния петък съм тръгнал да си взимам някаква музикална уредба, но ме усени друга идея. Да си сложа във всяка стая по една безжична колонка и по този начин, да озвучавам целия апартмент. Предимно когато съм сам ( с жена ми не ни съвпадат вкусувете за музика Smile ). Пробвах с две китайски колонки, но беше невъзможно да ги накарам да работят едновременно.
Та, въпросът ми е: Има ли някакъв начин да закача няколко колонки на bluetooth връзката? Може би ще стане през някакво приложение, музикален център или нещо такова. ако някой е ползвал, да препоръча.
Знам, че Сони имат подобни колони, но търся малко по - бюджетно решение
Цитирай
Аксесоари
#2

До сега само за свързване на до 2 знам с bluetooth. Моята anker motion+ е такава. Две от тея мисля, че апартаментът ти ще е перфе. Звукът е много силен сравнявах с домашния 5.1 ресийвър. Казват обаче, че най добре е да са на разстояние до 5 метра. Мойто парче от али стигна митницата за съжаление и качи 45 кинта. Но общо ми излезе 165 лв. Пак по-евтино от колкото е в България.
https://youtu.be/G4YHFMpmeSk
Цитирай
#3

Досегашния Bluetooth стандарт позволява до 8 усстройства (1+7), но само при Samsung съм срещал да пуска един и същ аудио поток едновременно към две различни аудио устройства (и двата канала (стерео) се пращат към двете устройства).

Безжичните слушалки (тапи) получават отделно ляв или десен аудио канали към тях, но двете устройства като "двойка" се виждат като едно.

В началото на годината Bluetooth SIG престави Bluetooth LE Audio и в часност (това, което ви интересува) LE Audio broadcast, който също ще има има personal audio sharing и location audio sharing и се се очаква отделните производители да го вградят, след обновяване на продуктоите си до Bluetooth 5.2
https://www.bluetooth.com/learn-about-bl.../le-audio/

Очакваст се в края на тази година и началото на другата да се появят такива устройства и досегашните, ако е възможноно, тези с Bluetooth 5.0 и 5.1 да се обновят до 5.2

Успех в избора.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#4

Искаш да кажеш, че два чифта безжични слушалки мога да вържа към Самсунг и да звучи музика по едно и също време? Или слушалки и колона? Как?
Цитирай
#5

Колоните на сони могат да се вързват една към друга, може до 100 или до 200 да навържеш, така го дават в спецификациите. Аз лично съм вързвал 3, телефона реално се вързва към една и тя към другите. На jbl колоните имат същата опция, не знам там колко е броя, но със сигурност е повече от 8. Но цените и на двете марки са малко високи.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#6

Аз имам на MEGABOOM. Водо,прахо и ударо устойчива! Мног добър звук и батерия.Могат да се вържат 150 колонки! За съжаление цената също е добра,няма как.Не си дал бюджет, предполага ще скъп вариант за теб ,но може да помогне на някой друг.Ако тършиш нещо по евтино от гамата,виж WONDERBOOM първата генерация.Това е най евтиният вариант на тази марка.
Цитирай
#7

Мисля че няколко колонки от Гугъл ще ти свършат работа а и ше можеш да си ги управляваш гласово...

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#8

Има доста евтини китайски изпълнения които също могат да се навържат една към друга. Друг е въпросът с качеството на звука. Освен това какъв е смисъла музиката да звучи едновременно в няколко стаи, като така или иначе ще стоиш в една стая. Няма как да си на две места едновременно. Колонките и евтини и скъпи им трябват около 3 секунди и са готови за работа. Връзваш телефона и за няма и 20 секунди си готов в която и стая да отидеш. Аз живея в огромен апартамент. В спалнята имам една смарт крушка за нощна лампа. Има 5w тонколона и полезни функции, като аларма, автоматично пускане и спиране, различни цветове и сила... За 5лв излезе супер. В хола където прекарваме повече време съм вързал малък буфер с две колони към телевизора, който ползвам и за монитор на компютъра. В кухнята стои блутут колонка с два 3w говорителя с часовник, термометър и тн... Жена ми обича да си пуска музика докато готви, а и може да я ползва за таймер. Другата спалня е за гости... Пълно е с пенсионери покрай нас и няма смисъл да инвестирам в по-силно аудио, като знам че ще мрънкат. Та ако ще е малка преносима колонка по-добре един или два броя и си ги мести, отколкото да купиш 4-5, като така или иначе са преносими и няма да ги ползваш всичките.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#9

Бюджета , който ще отделя ще е в рамките на 200 - 250 лв. И аз като колегата по-горе, не обичам много силна музика, а и ще преча на комшиите.
Идеята за всички стаи е, че като пусна нещо от телефона и докато правя нещо из другите стаи, да чувам с еднаква сила навсякъде.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#10

Само внимавайте с марковите колонки. Не ги купувайте от магазини за телефони аксесоари, подлези и тн... Въпреки солидната цена и реалистичния вид и опаковка са фалшиви. Лично съм продавал такива и дори аз вярвах, че са истински, докато не мина някакъв съмнителен тип. Вероятно данъчен. И след него ни накараха да махнем емблемите на всички JBL, Sony и тн...

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#11

Аз съм на подобно мнение за всякаква техника. Предпочитам да пазарувам от Техновериги всичко и макар че да ми излиза малко по-скъпо, произхода и гаранцията са сигурни. Както и да е, ще изчакам черния петък и може да бодна две Сонита клонки , за да проверя как ще звучи.
Вчера гледах в YouTube клипове на nest mini 2 и на echo dot. Каква е разликата в асистента им? Знам че е малко странен въпрос, продуктите на Amazon не съм ползвал. Интересна ми е идеята за асистент в тези колонки, а в Гугълските разговора се чуваше доста добре.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)