Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Молба за съвет при избор на актуален телефон до 750 лв.
#1

Момчета, пак се обръщам с молба за съвет при покупка на актуален (модел 2020) нов телефон. Този път ще е за ЧРД на жена ми (имам около 2 седмици), която иначе е безкрайно доволна от 2-годишния вече Honor 10, но екранът му вече определено й малее, та иска телефон с по-голям екран. Така или иначе ще се ползва с адаптивна яркост, та видът му (на дисплея) не е определящ, стига да е добър и над 6 инча, докъм 6,5, да кажем.

Бюджетът е 700-750 лв. максимум. Всъщност ще се търси „мъжки“ телефон в цвят, различен от класическия черен – лилав, пурпурен, тюркоазен, лазурен … Различен и от Самсунг.

Задължителни:
- нов апарат, от български търговец, не и от оператор
- българско меню и редовно ъпдейтващ се  европейски ром - няма да се въздейства по никакъв начин върху заводския софтуер
- гугълски приложения (за съжаление, това изключва модели на Huawei/Honor)
- минимум 6/128  - периодично ползване на 2-3 или дори повече .pdf от по 200+ страници, които в много случаи са мор и за куп компютри
- издържлива батерия - много разговори, месинджъри, вайбър, ограничено браузване. Никакви игри не се предвиждат, но е желателно да издържа работния ден (12-15 часа).
- бързо зареждане - това май вече всички го имат
- минимум добра камера - очевидно в такъв бюджет не се очаква оптична стабилизация, а и за екскурзии ползваме огледален фотоапарат, но се налагат снимки, често и на документи
- добър звук, за да не дрънчи като тенекия

Без значение:
- честотата на опресняване на екрана - при адаптивна яркост това едва ли има отражение
- пръстови отпечатъци, лицеви разпознавания и всякакви други – не си заключваме телефоните.
- селфи камерата - не сме деца, че да се щракаме през 5 минути
- ночовете не са никакъв проблем
- 3,5 инчовия жак

Може би най-близо до рамката е Poco F2 Pro (прочетох темите за модела тук), но ако съпоставката, на която попадам (виж линка) е вярна, идеята хич не ми изглежда добра – наистина ли снима толкова зле дребните детайли в сравнение с настоящия Honor 10 - https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT...one2=10220

Моля, помогнете при избора.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако сте готов да надхвърлите бюджета с 50-на лева, бих предложил OnePlus Nord. В Техн*полис е 799 лв, за тези пари получавате един много читав телефон, който няма фрапиращи недостатъци.

Sent from my HD1900 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#3

Независимо, че модел е 2019, мисля че Huawei p30 pro е удачен вариант
В OLX има предложения за неотворени кутии на цени от 750лв
[-] 3 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • alexbg67, emzo, L1892
Цитирай
#4

Много добра идея, но колегата е фен на кабелчетата и тук офертата се пропуква...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Другия вариант и чистия П30,по онлайн магазините е 775 лева иначе друг вариант е Motorola G5 Plus.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#6

(2020-10-16, 18:48:24)alexbg67 написа:  Много добра идея, но колегата е фен на кабелчетата и тук офертата се пропуква...

Извинявам се, но тук нещо не разбрах коментара. Може ли по-конкретно?
Цитирай
#7

На LG G8s не му ли падна цената?
Отговаря на ВСИЧКИТЕ изисквания.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 2 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • DoryanY, nowhere
Цитирай
#8

(2020-10-16, 19:10:15)L1892 написа:  Извинявам се, но тук нещо не разбрах коментара. Може ли по-конкретно?

Грешна интерпретация на 25ти ред от оригиналния пост, сори!..  Bu

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#9

LG G8 влиза в цената гледам 730 лева го има,но има изискване за ъпдейтите,иначе е супер.
Цитирай
#10

Никъде го няма този Huawei P30 Pro за тези пари, а и да го има, той е доста по-скъп, а и гаранцията е от гаражен магазин или от друга страна.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#11

Аз също съм ЗА Poco F2 Pro, а one plus nord, ако струваше 500 лева да, но за 800 е абсолютна трагедия.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#12

(2020-10-16, 20:02:57)DoryanY написа:  LG G8 влиза в цената гледам 730 лева го има,но има изискване за ъпдейтите,иначе е супер.
Ъпдейтите на LG вече са си редовни, не като едно време.
Знаете ли на Xiaomi ъпдейтите? Най-честите ъпдейти , НО . . . вечни бета версии...поне СА като бета. Едно оправят , а друго развалят...

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#13

(2020-10-16, 20:21:52)hazART написа:  Никъде го няма този Huawei P30 Pro за тези пари, а и да го има, той е доста по-скъп, а и гаранцията е от гаражен магазин или от друга страна.

https://www.olx.bg/ad/huawei-p30-pro-aur...d8e8294e24

Не съм чул още "гараж" да замени цял апарат.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#14

Ше знаеш, че не е ползван и че няма да го ремонтират от техния сервиз. Щом то го продава за тия пари, снямай за колко го е взел.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Въпросът е, че се намира, зависи кой на какви компромиси е готов... Но нека не го превръщаме в личен спор.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#16

Ползвал го е 6 месеца
2 месеца са го въртяли по сервизите, докато му го заменят
и вече не му е толкова мил и драг :-)
Офертата е повече от добра
Макар че и чистата 30-ка нова е на тази цена нов и си струва парите
Цитирай
#17

l1832 виж също и SONY Xperia 10 II в olx се намират за към 500лв., и Xiaomi Mi Note 10 Lite.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

(2020-10-16, 20:21:52)hazART написа:  Никъде го няма този Huawei P30 Pro за тези пари, а и да го има, той е доста по-скъп, а и гаранцията е от гаражен магазин или от друга страна.

Всъщност го има, но обявата е много повече от съмнителна. С какъв акъл би рискувал човек, при това апаратът се продава вече 2 месеца...

Компромисът винаги е заложен в рамката, той си е константа. След доста четене на коментари (с благодарност към взелите отношение!), гледане на куп ревюта (някои доста противоречиви) и абсолютно отхвърляне на варианти тип olx, bazar и подобни, като че ли сведох избора до дилемата Huawei P30 или OnePlus Nord.
Моля, акцентирайте върху двата.
Цитирай
#19

Лично аз телефон с различен от snapdragon процесор не бих си взел вече. A това е и основната разлика между двата мисля, така че залагам на oneplus Nord.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#20

Аз бих взел Норд по следните причини:
1. По-нов модел е
2. Голям дисплей с 90 херца
3. Голямата батерия и енерго ефективният процесор гарантират добър screen on time
4. Софтуерът. Oxygen OS е изключително лек и удобен, нищо общо с претрупаната emui на Хуавей. Стоков Андроид с леки допълнения и не затормозява телефона. Всякакъв лаг е напълно изключен.

Като камера обаче отстъпва на Хуавея. Въпрос на приоритети.

Sent from my HD1900 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#21

След като ползвам 18 месеца П30 и съм изцяло за модела.За цялото това време не съм имал забележки относно работата на телефона.Работи изключително гладко и бързо,няма забавяне на нито едно приложение,много издръжлива батерия,минимално падане в стенбай по 2% на нощ и спокойно правя по 10 часа екран,даже веднъж за проба 15 часа за 2 дена използване.Камерата също е на високо ниво,може да се провери в разделите.И все пак той е флагман и процесора е по бръз,Норд е среден клас.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • hamilcar, L1892
Цитирай
#22

Бих хвърлил едно око и на REALME 7 Pro.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#23

По-добре си купи чисто нов телефон, а не на две години и то не Pro версия. Според мен Xiaomi Mi Note 10 Lite е по-добър от OnePlus Nord, той просто е надценен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • hamilcar, L1892
Цитирай
#24

(2020-10-17, 07:20:24)L1892 написа:  Всъщност го има, но обявата е много повече от съмнителна. С какъв акъл би рискувал човек, при това апаратът се продава вече 2 месеца...

избора до дилемата Huawei P30 или OnePlus Nord.
Моля, акцентирайте върху двата.
Съветвам те да погледнеш в раздела на One+ Nord има някакъв проблем с дисплея  https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1645315
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#25

За малко над 800 лв има чисто нови П30 про, неотваряни, с 2 години гаранция от Теленор. Даже и избор на цвят има ( за олх става дума).
[Изображение: b44cf552588090a2f3307cd04f9c5932.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)