Анкета: Снимате ли още с фотоапарат или вече не? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, все още го предпочитам пред телефона
10.00%
4
10.00%
Да, но само на специални събития
30.00%
12
30.00%
Не, от години снимам само с телефон
60.00%
24
60.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимате ли още с фотоапарат или вече не?
#1

[Изображение: cu-Lh-NALg-ZZNAeu-U5s9tje-D.jpg]

Снимате ли още с фотоапарат или вече не?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Be6i4, oxuboxu, Павел Василев
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма човек, обичащ фотографията, бил той професионалист или снимащ за удоволствие да остави фотоапаратите и обективите. Днешните смартфони изпратиха класа на фотоапарати тип сапунерка в историята. За хората, които искат да си щракат просто така, става! Нищо повече.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 2 потребители изказват благодарност на maktub19 за това мнение:
  • L1892, oxuboxu
Цитирай
#3

За семейни събития все още разчитам основно на един FZ50, на който батериите вече едва дишат, но си остава железен боец във всякакви условия.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Щракам повече с телефона,но за по хубави снимки,при повод използвам един компактен фотоапарат Sony RX 100,снима много добре,а и се побира в джоб,или малка чанта.
Цитирай
#5

Служебно, преди години. Сега назначените фотографи.
Цитирай
#6

Двете неща нямат нищо общо.Съвсем друго е да се снима с апарат за който го влече обаче.
[Изображение: aca5pkmah7311.jpg?width=640&crop=smart&a...188efc65c3]

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
[-] 1 потребител изказва благодарност на gibson58 за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#7

С телефона снимам основно от зор, но за кеф всякак ползвам Nikon-а. Няма база за сравнение.
Цитирай
#8

Няма как да има. Но ниския клас сапунерки още едно време ги биех с Нокиа 808...
Цитирай
#9

За сериозните (и професионални) неща - само телефона. За глезотии или за глупости - понякога и фотоапарат.

Изпратено по пощата с помоща на плик и марка!
Цитирай
#10

Имах една сапунерка Canon Ixis 90is, снимаше на светло и на закрито в помещение доста по добре от П30, нощни снимки не съм пробвал.Мисля че скоро флагманите няма да стигнат нивото на фотоапаратите,и не говоря за професионалните които са с допълнителна оптика.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • maktub19
Цитирай
#11

Снимам с телефона в 90% от случаите.
С фотоапарат (nikon) доста по-рядко ,особено и в последно време като съм суперзает. Но няма база за сравнение.
Телефоните много дръпнаха от 2002-2003 година , но всичко приключи някъде 2015-та. Това им беше предела.
От там нататък само пропагандно и маркетингово вдигане на резолюции-48, 64, 100,150 мегапиксела и тн.
И идва един турбосапунер от 800 лв и ги прави смешни!
Да, телефоните изместиха сапунерките, 100-200 лв апаратчета, 300 лв, ама дотам!
Смешно е телефоните даже и с ниския клас DSLR машини да се сравняват, за среден клас вече смехът ще е значителен, за най-високите класове даже няма да говоря.
Иначе и двете устройства могат да снимат, факт, така както и Пежото и Bugatti-то могат да возят. Ама приликите свършват дотам!

Между другото аз помислих анкетата ,че е за снимки с лентови фотоапарати. С тях също снимам , но е по-скоро за опити. Но е далеч по-вълнуващо ,отколкото с DSLR , за телефон пък да не говорим. Друга енергия са, от други векове.

Тука може да видите една моя снимка на римския античен форум в Стара Загора ,снимана с фотоапарат Кодак от 19-ти век.
Няма такъв кеф, колкото и да е трудно ,бавно и неудобно снимането!

[Изображение: 49698151918-0026ba4b26-b.jpg]

https://www.flickr.com/photos/156016908@N08/49698151918
[-] 3 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • L1892, maktub19, yankoa
Цитирай
#12

От много години снимам само с телефона, за мен ако трябва да снимам с фотоапарат, трябва да прочета една книга поне, за да му се възползвам от функциите и да знам какво правя.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

От години нямам фотоапарат... снимам само с телефона.

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#14

А някой ползва ли фотоапарат за професионална дейност или само любителски си снимате.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Аз снимам любителски.
Цитирай
#16

@hazART анкетата трябва да предразполага. Много ти е постна. Сложи още опции например: Не, защото ми е дебел или Да, защото е заоблен и т.н.
Цитирай
#17

Анкетата си е добра,няма смисъл от други въпроси,или снимаш с фотоапарат,или вече не.
Цитирай
#18

Аз все още мисля, че една сапурка снима много добре и от най-скъпият флагман.
За простотии ей така всеки ден, телефоните стига, но за 200години спомени като деца и скъпи хора на телефон не мога да разчитам.
Дори Айфона не снима като най-евтината сапунерка.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#19

Така е, но не навсякъде може да го носиш, защото не е удобно, а телефона комбинира толкова много продукти, че е незаменим в днешно време.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

Снимам с телефона, поради простата причина, че преди няколко години ми разбиха апартамента и фотоапарата замина.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)