Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

144hz 1 ms IPS монитор до 400 лева ?
#1

Здравейте , бихте ли ми препоръчали 144hz 1 ms IPS 24 инча монитор до максимум 400 лева . Не ме интересува дали има Freesync или G-sync . Задължително да е IPS ! Гледам има на AOC , Asus , Acer . В момента съм с Acer VG240Y 75 hz от 2 години и съм много доволен като цяло , но ще минавам на 144 hz . За Asus/Acer/Dell и т.н. съм чувал , но не за AOC . Някакви наблюдения ?  Мисля пак да си взема Acer , защото съм доволен от цветовете и като цяло , но съм отворен и към други марки !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
Аксесоари
#2

AOC 24G2U

Цитирай
#3

И аз до преди 2 седмици бях изправен пред същата дилема.за АОС и аз не бях чувал кой знае какво.Виждал съм техни монитори тук-там,но инфо нямах за тази марка.Оказа се обаче,че те си правят само монитори и по пътя на логиката са си специалисти в тази област.По ревюта на техни продукти попаднах на доста добри отзиви.Тъкмо си бях набелязал един 27 инча,IPS,144 Hz и ми изпадна добра оферта за едно LG 27" 144 Hz за 450 лв нов,но разопакован.Сега съм с него,но дори и да бях взел АОС-то сигурно нямаше да съжалявам.Ако поназнайваш английски или руски можеш да намериш доста информация,която на български просто липсва.Явно не е много разпространена марка на нашия пазар.В тубата има доста ревюта.Погледай,послушай и направи своя избор.За мен лично разликата е огромна.Като сравнявам новия IPS със стария TN,все едно досега съм гледал как някой заваря с електрожен.Очите ми направо възкръснаха.Пожелавам ти успех при търсенето и дано намериш най-доброто за себе си.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#4

Едно ревю на български https://youtu.be/qLfIEX7qXT8

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#5

(2020-10-18, 14:22:13)totto написа:  AOC 24G2U

Благодаря колега . Да , има много ревюта , но в reddit чета . че някои са получили бройки с дефектирали пиксели . Като , че ли повече съм навит на Асус и бих им се доверил повече . Не знам . Много смесени мнения чета за този AOC ...

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#6

(2020-10-24, 14:06:07)mitko.stefanov написа:  Благодаря колега . Да , има много ревюта , но в reddit чета . че някои са получили бройки с дефектирали пиксели . Като , че ли повече съм навит на Асус и бих им се доверил повече . Не знам . Много смесени мнения чета за този AOC ...

Изборът е изцяло твой разбира се. Конкурентният Asus би трябвало да е VP249QGR (или някоя от вариациите му). Разгледай мненията за Acer Nitro VG240Y PbiipMSI Optix G241 също се намира за под 400лв. В този ценови клас разликите в качеството на картината ще са слабо доловими с просто око, би трябвало да си еднакво доволен от всеки един от моделите.

Цитат:Много смесени мнения чета за този AOC ...
 
От това, което виждам мненията са предимно положителни. Не му правя реклама и не се опитвам да влияя на избора, просто гледам обективно на обстоятелствата. Виждаш повече негативни мнения, защото се купува повече спрямо останалите, а и потребителите са по-склонни да реагират с негативно мнение, отколкото положително. За мен мониторът си струва, защото предлага повече спрямо другите, на по-ниска цена. Цената е 10-20% по-ниска в зависимост от конкурентния модел. Има по-ергономична стойка (за мен огромен плюс), не отстъпва по качество на картината, както по отношение на цветовете, така и спрямо представянето при високи честоти. 

Разбирам притеснението относно мъртвите пиксели. Ужасно е, при нас наскоро изскочи на монитор за 800 лв., късмет че е черен и не се забелязва толкова осезаемо. Независимо коя марка и модел избереш може да тестваш на място. За онлайн покупки има и определен срок за връщане. Поинтересувай се какви са гаранционните условия на марката, както и на магазина относно пикселите. Успех.
Цитирай
#7

(2020-10-25, 10:02:07)totto написа:  Изборът е изцяло твой разбира се. Конкурентният Asus би трябвало да е VP249QGR (или някоя от вариациите му). Разгледай мненията за Acer Nitro VG240Y PbiipMSI Optix G241 също се намира за под 400лв. В този ценови клас разликите в качеството на картината ще са слабо доловими с просто око, би трябвало да си еднакво доволен от всеки един от моделите.

 
От това, което виждам мненията са предимно положителни. Не му правя реклама и не се опитвам да влияя на избора, просто гледам обективно на обстоятелствата. Виждаш повече негативни мнения, защото се купува повече спрямо останалите, а и потребителите са по-склонни да реагират с негативно мнение, отколкото положително. За мен мониторът си струва, защото предлага повече спрямо другите, на по-ниска цена. Цената е 10-20% по-ниска в зависимост от конкурентния модел. Има по-ергономична стойка (за мен огромен плюс), не отстъпва по качество на картината, както по отношение на цветовете, така и спрямо представянето при високи честоти. 

Разбирам притеснението относно мъртвите пиксели. Ужасно е, при нас наскоро изскочи на монитор за 800 лв., късмет че е черен и не се забелязва толкова осезаемо. Независимо коя марка и модел избереш може да тестваш на място. За онлайн покупки има и определен срок за връщане. Поинтересувай се какви са гаранционните условия на марката, както и на магазина относно пикселите. Успех.
ПС - съжалявам за дългият пост . Благодаря колега . Точно поради тази причина попитах . Какви са гаранционните условия ако примерно след 4-5-6 месеца пиксела умре ? Заменя ли се монитора с нов или ? Иначе за онлайн покупките знам . Иначе аз си имам стойка за монитор . Все едно е едно реално каква ще е стойката . Веднага като дойде и я хвърлям в шкафа и до там . Иначе да , цената на този монитор е доста добра (около 340-350 за 24 инча) . Някои казват , че цветовете са сатурирани докато при асуса са повече реални . Все едно сравняваме Самсунг телевизор със ЛГ/Сони . Мислех си , че изборът ще е лесен ама бая ще е труден . Реално който и да взема до 400 ще съм доволен , просто гледам да е най-доброто (ако съществува такова понятие) . И аз мисля , че разлика толкова голяма няма да има . Попринцип не съм притенциозен . Щом карам с монитор за 260 лева Acer 75hz и съм доволен вече 2 години . Такива ghosting и тем подобни даже не съм забелязвал . Може би не съм се вглеждал достатъчно може би . Ако не се бъркам Acer , Asus , MSI и технитр 144хз монитори са също със Panda панелите като при AOC . Може би всичко опира до технологията която са вградили като ELMB (elimination motion blur) при asus , MSI (anti motion blur) и т.н. . Може би ще избирам на външен вид Big Grin Не ми харесва това червено при AOC . Цялата периферия ми е черта и ще слагам бяло бюро . Няма да отива хаха . Или ще му лепна малко бяло фолио и е чук . MSI също е добра опция . Само не разбирам с какви кабели идват тези монитори ? Ако не се бъркам всичките идват с HDMI 1.2/1.4 които поддържат 144хз . Ако реша да ползвам G-sync вече ще ми трябва Display Port най-вероятно нали ?

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#8

Условията за пикселите се припокриват в известна степен при различните марки, но все пак има малки разлики. В зависимост от дефекта (тъмен/светъл суб-пиксел/пиксел) допустимият брой варира между 1 и 5, а срокът от 1 година до пълните 36 месеца. За да си сигурен, поискай информация от магазина.

В повечето случаи има само HDMI кабел в комплекта, попитай за по-сигурно. За истински G-Sync ще ти трябва доста по-скъп монитор. Картата от подписа ти (1660) работи с Adaptive Sync през HDMI. Имай предвид, че адаптивният рефреш работи от 48Hz до 144Hz. Под 48 няма синхронизация. 

Да, всичките са с Panda панел, затова и не обръщам толкова внимание на марката.
Цитирай
#9

(2020-10-25, 16:57:52)totto написа:  Условията за пикселите се припокриват в известна степен при различните марки, но все пак има малки разлики. В зависимост от дефекта (тъмен/светъл суб-пиксел/пиксел) допустимият брой варира между 1 и 5, а срокът от 1 година до пълните 36 месеца. За да си сигурен, поискай информация от магазина.

В повечето случаи има само HDMI кабел в комплекта, попитай за по-сигурно. За истински G-Sync ще ти трябва доста по-скъп монитор. Картата от подписа ти (1660) работи с Adaptive Sync през HDMI. Имай предвид, че адаптивният рефреш работи от 48Hz до 144Hz. Под 48 няма синхронизация. 

Да, всичките са с Panda панел, затова и не обръщам толкова внимание на марката.
Значи , няма проблем да си карам с HDMI кабела в комплекта ?

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)