Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AnTuTu Benchmark removed from the Google Play Store
#1

Покрай истерията с Covid-19, някак си съм пропуснал новината, че през м.Февруари Google е премахал близо 600 приложения от Play Store за нарушаване на правилата за реклами в приложения. Съобщава се, че повечето от тях са били премахнати поради измамни и разрушителни реклами в приложения.

Ето и статията: AnTuTu Benchmark removed from the Google Play Store

Исках да пусна един AnTuTu тест на телефона си, но след като търсенето в Play Store не даде резултат, започнах да търся инфо в нета. Накрая реших да прехвърля app-а от Honor-а на жена ми, но след като го обнових пишеше, че не поддържа Android 10.
Жена ми е с Android 10 и съм и правил AnTuTu тест преди, но сега теста крашва и не стига до края...
Цитирай
Аксесоари
#2

Нормално, никакъв смисъл няма от това приложение, добре изпитва силата на процесора, но е важно как ще работи със софтуера и как ще се държи всеки ден, след време. А и нали е китайско, та по класациите са все китайски телефони.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

То това важи с пълна сила за всички тестове.
AnTuTu не беше лошо приложение.
Май е свързано с търговската война между Китай и САЩ
Цитирай
#4

Това е много стара информация и съм го написал в друга тема.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

Сори, не съм я видял
Аз го имах на предният си телефон, който беше с Android 8
А и не го ползвам всеки ден, та за мен тази новина ми е все едно от вчера :-)

Препоръчайте ми тест вместо AnTuTu
3D Mark?
Цитирай
#6

На сайта им го има,от там и от apkpure може да се свали.
Цитирай
#7

Сваляш apk файла от нета и готово.

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай
#8

(2020-10-18, 16:37:13)solo5 написа:  Накрая реших да прехвърля app-а от Honor-а на жена ми, но след като го обнових пишеше, че не поддържа Android 10.
Жена ми е с Android 10 и съм и правил AnTuTu тест преди, но сега теста крашва и не стига до края...
Цитирай
#9

(2020-10-18, 17:03:34)solo5 написа:  Сори, не съм я видял
Аз го имах на предният си телефон, който беше с Android 8
А и не го ползвам всеки ден, та за мен тази новина ми е все едно от вчера :-)

Препоръчайте ми тест вместо AnTuTu
3D Mark?
Има опция с apk файл да се свали. Правих го няколко пъти с предишни телефони. Тествах без активиран и активиран режим за максимална производителност, очаквано коренно различни резултати за един и същ телефон. Вярвам в убеждението за манипулирани резултати, особено ако е китайска марка телефон. Така, че не знам дали има голям смисъл вече. Те затова и Google го махнаха от Play store.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

AnTuTu не става за Android 10 вече, а преди ставаше... може да е нещо от лицензионните условия
А уж са ги махнали заради нарушаване на правилата за реклами в приложения,
но аз си мисля че е заради търговската война
Цитирай
#11

(2020-10-18, 18:02:07)solo5 написа:  AnTuTu не става за Android 10 вече, а преди ставаше... може да е нещо от лицензионните условия
А уж са ги махнали заради нарушаване на правилата за реклами в приложения,
но аз си мисля че е заради търговската война
Мисля, че беше още преди търговската война. Обвиняваха собствениците на приложението и софтуера в манипулиране на резултатите според това, кой производител на смартфони им плаща повече. Това доведе до критики за измамност и в даден момент изчезна приложението от Play store.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Ас съм с 10-та и си ми върви антуту-то... [Изображение: 66e8835e65af6558c43b0ffad3f52ab6.jpg]

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай
#13

Работи сега таман го пробвах на П30 андроид 10,изтегрих от сайта им версия 8.4.3 и после 3d mark,работи.
Цитирай
#14

Ами така изписа, че не става за андроид 10
След малко ще го дръпна

whitehart, добър резултат  Storstark
аз изкарах 250397

[Изображение: AnTuTu.png]

За телефон от 400лв мисля че е приличен резултат
Цитирай
#15

Доколкото си спомням за моето П30 Про беше дало към 395000 т, така че не виждам как толкова ги изстрелват китайските играчки само. За 10ка става въпрос.

Ето направо приблизителни резултати.
https://www.antutu.com/en/ranking/rank1.htm

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#16

Ето на моя П30 на нормална произвидителност,на висока е с 10 000 повече.    

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#17

Мисля да взема Nova 5t за жена ми
и него го дават към 370000т
Цитирай
#18

Супер машинка!

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#19

Nova 5T е със същия процесор като на П30,много е добре за цената си,мисля че е към 450 лева.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#20

Някой ше обясни ли тия цифрички от теста каква роля играят?
В смисъл ти имаш 500 000 ,аз примерно 100 000 и това какво означава?
Че 5 пъти по-бързо ще зареждаш всичко или какво?
В смисъл, ако аз отварям браузър за 0.45 секунди, ти го отваряш за 0.09 секунди, 9 стотни-така ли?
Или ако отварям камерата ми за 0.6 секунди, при теб става за 12 стотни?
Цитирай
#21

Нищо не означават цифричките. И с 300 и с 500 все тая, няма да усетиш разликата.
Ще усетиш обаче кога батерията се топи без причина като сладолед на слънце, а телефона ти сгрява джоба. Доста народ не го загрява това и си мисли, че колкото повече е цифричката, толкоз по-як телефона.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#22

Нищо не означават тези цифри. Маркетингови трикове. Знае се, че почти всички производители се научиха да манипулират бенчмарк тестовете, но има хора които им вярват.

1916 
Цитирай
#23

(2020-10-18, 21:53:12)DoryanY написа:  Nova 5T е със същия процесор като на П30,много е добре за цената си,мисля че е към 450 лева.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Около 500лв е, но само при онлайн търговци и се чудя откъде да го поръчам
Цитирай
#24

В техномаркет го има.Или Емаг.
Цитирай
#25

В Емаг видях че го има за 530лв.
Същата е цената и в Техномаркет, но го има в 3 града и предполагам че са демо бройки
Техномаркет вече не ги броя за техно верига. Колкото и пъти да вляза там си казвам, че тия е време да затварят
Една тягостна обстновка, стоките са останали от преди няколко години. Имам чувството, че след като разпродадат малко стока и ще затварят
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)