Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ RCS съобщения вече и за България
#1

[Изображение: ap_resize-1-728x445.png]

Какво точно означава RCS, може да прочетете в блога - >>>  тук  <<<-

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 4 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • airbus, doktorra, milenvn, sapiora
Цитирай
Аксесоари
#2

Тествано от мен и работи на Mi6 (AOSP) и на Mi9 (MIUI).

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#3

Автоматично ми се включи на с10, преди си го бях настроил ръчно. Но се беше махнало, бях го направил и на всички вкъщи, но и на тях се е махнало. В момента го имам само аз и още един самсунг, на другите за сега не е активирано.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4

Преди ~ 2 седмици се самоактивира на Note 20U (А1) и на Note 10+ (Вива), Messages го ползвам от доста време на всички телефони.
Работи и при колеги с Note 9, S9, А3, J5, Huawei (не запомних модела).
За хората с две sim карти: може да се позлва само на едната, въведете си номерата в настойките на Messages.
За Samsung - ако пише, че не е достъпно изключете едната карта (не тази, на която искате да го активирате) от Диспечъра на SIM карти в Настройките на телефона. Ако пак не дава, force stop, clear data (НЕ се загубават съобщенията) и пак го пускате.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#5

Като си стоеше на България, на Note 10 + не работеше , смених страната на Германия, после България и взе че тръгна ...

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
[-] 1 потребител изказва благодарност на fernando за това мнение:
  • alexkara
Цитирай
#6

(2020-10-22, 13:04:39)fernando написа:  Като си стоеше на България, на Note 10 +  не работеше , смених страната на Германия, после България и взе че тръгна ...

Благодаря!Точно така .При мене на One+5T не искаше да се свърже.Изключих едната карта.Смених на Германия и се получи съобщение настройваме чата.След малко всичко беше ОК.Върнах на България.
Цитирай
#7

Надявам се с времето да успее да стане алтернатива на imessage, въпреки познатите приложения, с които сме свикнали. Би било полезно и в чужбина. Време беше и андроид да получи такава функция.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#8

На Mi Note 10 работи също.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#9

На MI 8 Pro работи, а на Redmi 7A не.

Изпратено от моят MI 8 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

И на redmi-то тръгна след известно изчакване.

MI 8 PRO
Цитирай
#11

Насрещният телефон трябва да е със също включена функция, нали?

                                                                    
Цитирай
#12

(2020-10-24, 19:41:13)georgi4a написа:  Насрещният телефон трябва да е със също включена функция, нали?

Да.В полето за писане ако другия има активирано ще пише ;съобщение в чата; Ако не ; sms ; . Също възможно е при смяна от Wi-FI на мрежа да остане изключено . Поглеждайте в полето за писане и ако е така активирайте функцията пак в настройки.
Цитирай
#13

При ползване на 2 сим карти (една за разговори и втора до моб. данни) не работи .

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#14

На Mi9T Pro не тръгва. EU рома е с вградени гугъл месиндър и дайлър. Вероятно затова.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#15

(2020-10-23, 12:20:38)alexkara написа:  Смених на Германия и се получи съобщение настройваме чата.След малко всичко беше ОК.Върнах на България.

Добре, след като смениш на Германия нали влизаш
на "функции за чат" и там ти иска да си въведеш телефонния
номер......................????
Тук каква гимнастика правите? Bu

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#16

(2020-10-25, 20:17:20)airbus написа:  На  Mi9T Pro  не тръгва.    EU  рома е с вградени гугъл месиндър и дайлър. Вероятно затова.

Малко по-бавно става на MIUI. При мен на Mi9 с Xiaomi EU, го активирах вечерта и чак на другата сутрин показа, че е connected.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#17

(2020-10-26, 09:34:37)doktorra написа:  Добре, след като смениш на Германия нали влизаш
на "функции за чат" и там ти иска да си въведеш телефонния
номер......................????
Тук каква гимнастика правите? Bu

Не ми е искало номер/оставих само едната карта/.На S9+ също.На S20+ тръгна от раз.
Цитирай
#18

Смених си номера на Канада, в чат настройките ми поиска тел.номер и Bulgaria+359 беше маркирано. След това върнах на България и тръгна.
P. S Доста е закъснял появата на RCS в България. Не поддържа Samsung messages и едва ли ще накарам роднини и приятели да инсталират и настроят още един апп, който е подобен на Viber и WhatsApp и предлагащ подобна функционалност.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#19

(2020-10-26, 10:09:14)Be6i4 написа:  Малко по-бавно става на MIUI. При мен на Mi9 с Xiaomi EU, го активирах вечерта и чак на другата сутрин показа, че е connected.


В Chat features липсват менютата при MIUI. На Galaxy S7 тръгна одма, след верификация на номера.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#20

След инсталация на Google messages тръгна на S9+ и на Note 20 Ultra. И двата телефона са със сим карти на Теленор.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на bojidar_n за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#21

Ще ми е интересно да споделите след време доколко му е широка употребата. Това трябваше да се случи преди... да не кажа 10 години, ама повече от 5.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Monroe
Цитирай
#22

(2020-10-27, 13:48:18)bojidar_n написа:  И двата телефона са със сим карти на Теленор.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

При мен е с много стара рязана 3G карта на Мобилтел. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#23

(2020-10-27, 14:13:27)fifth_root написа:  Ще ми е интересно да споделите след време доколко му е широка употребата. Това трябваше да се случи преди... да не кажа 10 години, ама повече от 5.

Колко да му е употребата, като по малко от 1% от масата ще знае за него?
аз го инсталирах на 2 от 4 телефона в къщи и съм убеден, че няма да се 
ползва...............
Първите 3 на пазара вече са монополисти и на никой няма да му се занимава с глупости!

Huawei P 40 Pro    Angel
[-] 1 потребител изказва благодарност на doktorra за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#24

Какъв му е смисъла. Всички ползват вайбър.
Цитирай
#25

Това имам предвид, @anatol06 и @doktorra - Гугъл отдавна изгубиха играта, правейки нови, зарязвайки стари приложения за чат и видео, докато такива, като Уатсъп и Вайбър се развиваха. Аз затова няма и да се занимавам да го слагам.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • aladin, alexbg67
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)