Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TicWatch Pro 3

Колеги, днес съм се отдал на четене на ревюта на смарт часовници, понеже смятам да купувам такъв. Искам да попитам, при получаване на някакво известие от приложение, звук ли издава часовника или вибрира? Благодаря, предварително Smile
Цитирай
Аксесоари

Повечето модели и 2-те, или което искаш
Тези, който нямат говорител само вибрация
Гт серията на хуавей, макар и с говорител май само вибрация беше
Цитирай

Добър ден . Имам едно питане към вас. Има ли смисъл да се инсталира Google Fit на телефона да следи крачите при положение ,че приложението на Mobvoi върши абсолютно същата работа? Не се ли повишава консумацията на батерията ,ако се ползват и двете? И още един въпрос .
Как излизате от Есенциал мууд?
За първи път го пробвах тази нощ и после излязох с задържане на горния бутон ,но като че ли часовника се рестартира. Написа Тикуоч и после Google Wear нещо си . Така ли се получава след излизане ?

Благодаря предварително.

Sent from my LG Wing using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Всяко допълнително приложение "яде" ресурси.
Цитирай

И аз от днес съм носител на часовника. За пръв път нося такава джаджа и да смея да кажа, че съм прилично изненадан. Имам въпросче, когато влезна в менюто за ъпдейт, дава ми опция за рестарт и инсталация...Ок, правя го, после обаче пак като влезна, пак ми дава същото. Къде мога да проверя дали съм с най-актуалната версия на софтуеъра?
Цитирай

Излизането от този режим ръчно става по начина, който си описал, последвано от зареждане на ОС.
Обаче има и едно Но.
Ако си настроил автоматично влизане и излизане от този режим в желан за теб час, то часовника си преминава сам към него и стартира сам и съответно не е необходимо ръчното му стартиране.


(2021-08-17, 10:49:35)ganchev написа:  Как излизате от Есенциал мууд?
За първи път го пробвах тази нощ и после излязох с задържане на горния бутон ,но като че ли часовника се рестартира. Написа Тикуоч и после Google Wear нещо си . Така ли се получава след излизане ?

Благодаря предварително.

Sent from my LG Wing using Tapatalk

@didkobanditko
Мисля, че скоро попаднах на мнения със същия казус като твоя, а именно за индикация за нова актуализация, а всъщност на часовника е инсталирана последната.
Сподели твоята версия на софтуера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

Версията е HMR2, секюрити патча е от март месец 2021 г. Май съм актуален Smile
Цитирай

Да, определено е последният за момента софтуер.
Надявам се няма да си останем с него до евентуалното пускане на Wear OS 3 за модела през следващата година.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • didkobanditko
Цитирай

Още един въпрос.. Когато ми изгасне екрана на часовника, се появява втория дисплей (рефлексния или там както се нарича). Това означава ли, че ако си махна часовника от ръката и го остава цяла вечер без да го пипам, ще е в пестеливия режим (исентшъл мод), иначе казано появяването на този рефлексния дисплей не означава че часовника е в режим пестене на батерията, а трябва изрично да се зададе, за да може да се ограничат сензорите и тн. дето дърпат батетия?!
Цитирай

Нови функционалности от страна на Google за нашата версия на WearOS няма как да има. Та най-много Mobvoi да чистят бъгове от време на време. Според мен ще е застой, а, ако пуснат наследник на часовника преди Q4 на 2022, съвсем ще ни забравят.

Всъщност, ако чакахме ъпдейт през Q1-2 шансовете да го получим щяха да са много добри. До Q4 на 2022 ще има една кола нови и задаващи се играчки, та си мисля, че ще се появят извинения и нищо няма да получим. 1 година е мнооого дълъг период в технологичния свят. Всички изказвания сега са, за да не спрат продажбите на часовниците с WearOS, които не са особено впечатляващи, но биха убили малкото останали компании, които се мъчат с "дървото".

Google са мега тромави и безидейни. Според мен всичко, което не им носи ползи за рекламния бизнес е в 9та глуха и минава когато някой меринджей е в настроение.

Затова и тамагочитата на нагризаните с 1 ден живот на батерията се продават, защото там се знае какво получаваш и какво да очакваш. Затова и корейските круши пускат недоносен часовник със същата скапана батерия, обещание за бъдещи функционалности и други, които работят само с техните телефони.

Google са радост!





Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

Трябва да пуснеш Есеншал мууд ,ако искаш да пести енергия. Това като го махнеш да влиза автоматично още не са го измислили ,но ще е добра екстра .

Sent from my LM-V350N using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Има доста "екстри" , които да направят от тоя часовник наистина смарт устройство, но не съм наясно дали могат чак толкова да добавят или трябва търтеите да добавят съвсем на ниско ниво.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

Точно така.
Само сваляне на часовника не прави автоматично преминаване в пестелив режим, необходимо е ръчно или настройка за автоматично преминаване към Essential mode.
Иначе има настройка в часовника ако е свален да не получава известия и обаждания към него, докато отново не се сложи на ръката.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

(2021-08-17, 17:31:05)kayovas написа:  Нови функционалности от страна на Google за нашата версия на WearOS няма как да има.

Напротив, в официалния анонс ТУК обявиха, че вече са почнали да качват някои от функционалностите на новата версия в нашата.
При мен се появи новата версия на плейстора. Очакваме нови tiles и приложения.
Обещаното разширяване покриетието на GPay  e вече факт- в нови 16 страни вече може да се плаща с часовника
Цитат:Belgium, Brazil, Chile, Croatia, Czech Republic, Denmark, Finland, Hong Kong, Ireland, New Zealand, Norway, Slovakia, Sweden, Taiwan, Ukraine and United Arab Emirates, with more to come.

Надявам се до края на годината и нас да ни огрее Smile

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobybc за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

Тiles са в pipeline-a отдавна, всичко останало е на ниво приложения. Надали ще хвърлят усилия по WearOS 2, при положение, че 3-ката явно има нужда от още доста доработване, за да се отлага ъпдейт към нея чак в края на 2022. Заедно със Samsung направиха нещо, което да работи на един модел часовник. За да има нещо.

Като цяло, всяка положителна новост е добре дошла, че WearOS се развива със скоростта на Ентите от Властелина на пръстените. Истината е, че при часовниците, таблетите и TV box-овете, въобще всичко извън Android за телефони, всичко е замряло. Не им е във фокуса, нямат стратегия как да правят пари от него (да се разбира реклама) и го движат, колкото съвсем да не умре.

А ако трябва да сме честни, дори и Pixel-ите са умряла работа, защото нямат ясна концепция, нямат последователни серии в различните ценови класове, имат ограничено регионално предлагане на телефона...

Липсата на стратегия е една от причините доста играчи на смартфон пазара да отпаднат и китайците да доминират. За толкова години така и не стигнаха до решение за ъпдейтите и хаосът е пълен: като се почне от трудностите при работа с хилядите модели телефони и версиите на Андроид, което прави разработката доста "весела" и се стигне до липсата на ъпдейти по сигурността при голяма част от телефоните среден и нисък клас.

И те така....

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Да предупредя изглежда сертификацията ip68 не е много сигурна след няколко използвания под душа сензорите за кислород и сърдечен ритъм отказаха, старият ми Honor magicwatch 2 Не съм имал проблеми с него дори и в морето близо 2г. Та свързах се с официалният сервиз и днес го изпратих потвърдиха,че щом е при тях пращат друга бройка дано е така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на yordan4002 за това мнение:
  • kayovas
Цитирай

А кой е официалния сервиз?

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай

(2021-08-18, 21:11:23)liya123 написа:  А кой е официалния сервиз?
В полша , адреса е : Logistyczna 1 69-100 Świecko Poland , тъй като часовника е закупен от сайта им.
Цитирай

(2021-08-18, 13:43:22)yordan4002 написа:  Да предупредя изглежда сертификацията ip68 не е много сигурна след няколко използвания под душа сензорите за кислород и сърдечен ритъм отказаха, старият ми Honor magicwatch 2 Не съм имал проблеми с него дори и в морето близо 2г. Та свързах се с официалният сервиз и днес го изпратих потвърдиха,че щом е при тях пращат друга бройка дано е така.

Може би твойта бройка е проблемна защото аз моя часовник съм го тествал и в басейни и то многократно. За 6 месеца употреба не съм имал ядове.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

Kakъв е реалния живот на батерията ?
Цитирай

Два дена без да ползваш есенциал мууда. Ако го ползваш може би 3-4 дена.

Sent from my LG Wing using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • emzo
Цитирай

(2021-08-19, 08:09:36)nedkoff написа:  Може би твойта бройка е проблемна защото аз моя часовник съм го тествал и в басейни и то многократно. За 6 месеца употреба не съм имал ядове.
Възможно е но 9м. не съм имал проблеми.Хубавото е че вчера го изпратих и днес получих товарителница ,че ми връщат нов.
[-] 1 потребител изказва благодарност на yordan4002 за това мнение:
  • nedkoff
Цитирай

Има ли начин да се сложи в tiles избрани контакти или като shortcut?!
Цитирай

В тайлс мисля не, но има лица за часовника, който имат бързи бутони за поставяне върху лицето на часовника и могат да бъдат персонализирани по желание.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • didkobanditko
Цитирай

На втория дисплей, който изглежда като Исеншъл моуд, освен стъпките нали трябва да показва и ритъм на сърцето, коя настройка трябва да пипна, за дс се показва?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)