Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TicWatch Pro 3

Здравейте колеги,този часовник знае ли се дали ще получи новата версия на WearOS?
Тъй като обмислям да се сдобия с една бройка да го пробвам  Visslar

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB
(Samsung Galaxy Watch6 classic 47мм)
Цитирай
Аксесоари

(2021-09-09, 21:36:18)dan_palma написа:  Здравейте колеги,този часовник знае ли се дали ще получи новата версия на WearOS?
Тъй като обмислям да се сдобия с една бройка да го пробвам  Visslar

https://www.mobvoi.com/eu/newsarticles/W...00122a267a Но ще падне чакане
[-] 1 потребител изказва благодарност на yordan4002 за това мнение:
  • dan_palma
Цитирай

(2021-09-08, 21:59:55)bhayduko написа:  И аз съм с Curve и карти на ДСК конфигурирани зад нея. Работи перфектно. Направих 3 плащания на различни пос терминали и съм много щастлив Smile.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Нещо по-специфично за ДСК има ли, защото аз не мога да добавя дебитна карта Visa на ДСК?
Цитирай

(2021-09-10, 17:53:48)sapiora написа:  Нещо по-специфично за ДСК има ли, защото аз не мога да добавя дебитна карта Visa на ДСК?

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1688720

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • bhayduko, sapiora
Цитирай

Могат ли да се провеждат входящи и изходящи повиквания през часовника ако няма esim.В момента съм с Watch gt2 pro и се чудя дали да мина на този модел.Най вече заради плащането с часовника.Другото което ме интересува е колко реално държи батерията.
Цитирай

Могат, като при GT2 е.
Батерията 3 дена, макс 4.

Ако плащанията са най-важни, то при гармин са официално налични отдавна и то директно и с карти на някои наши банки.
Батерията също е много нагоре, но не може да се говори
Цитирай

А въпроса е може ли да се плаща с часовника, когато телефона не е в теб ( офлайн).
Цитирай

Може, но мисля, че имаше лимит - 3 или 5 транзакции, някъде бях чел.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • yordan4002
Цитирай

Може само с часовника, то иначе се обезсмисля. За лимита на плащаният може и да зависи от самата карта.
Специално в революта са 10 ли бяха, но можеш да влезнеш и да си ги нулираш и да почнат отначало, преди да са изтекли. Щото иначе е много кофти засечка да нямаш кеш и карта и да увиснеш на касата.
На гармина си бях добавил 2 карти поради тази причина
Цитирай

За момента не бих тръгнал на пазар само с часовника. То има карти, които проблем с БГ терминалите, та какво остава с часовниците. Докато Google не почнат да поддържат всички наши банки, и технологията за безконтактно плащане е безотказна, а не да иска вкарване на картата заради чипа, носенето само на часовник си е бая рисково.

Като допълнение, всички вериги трябва да пуснат и картите си за отстъпка за часовник, защото е тъпо да си вадиш поетфейла заради тях и да плащаш с часовник.

В момента сме като индианци с велосипед, които му се радват, ама в джунглата няма много вело алеи....

Изпратено от Galaxy Tab S7+

Cognosce te ipsum!
Цитирай

За картите за отстъпки има разни приложения, но в билла например, трябва да сваляш часовника, няма лесен достъп.
Цитирай

(2021-09-12, 08:58:56)emzo написа:  За картите за отстъпки има разни приложения, но в билла например, трябва да сваляш часовника, няма лесен достъп.
Не е само в Била, на доста места е неудобно с плексигласите и ПОС-овете. Дори ми изглежда смешно, аз го нося на лявата ръка и трябва да я изкълча сериозно за да платя. С телефон ми е най-лесно и бързо, часовникът ще е за много редките случаи, в които телефонът не е в мен.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Не са малко местата, на които дигитализираната карта за отстъпка не работи. Мултиспорт е пример, а за плащане, Т маркет, примерно. Lidl пък са със собствено приложение. За момента най-удобно и сигурно е с банкова пластика. Ако трябва да вадя портфейла и да ползвам телефон/часовник, то цялото жонглиране е безпредметно.

НО! това не означава, че нещата вечно ще са такива. Хубаво е, че може да се плаща с часовник. И това да се развива като услуга. Парите ще станат изцяло дигитални в един момент, може би след 10 години, и тогава ще изчезнат и физическите карти за отстъпки/лоялност.

Изпратено от Galaxy Tab S7+

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Ухааа, много се кефя на верижката, в унисон със циферблата  Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на didkobanditko за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

След няколко дни ползване на часовника за плащане, концепцията окончателно ми се избистри:
1. Часовникът разпознава кога е свален от ръката и включва защита. При слагане на часовника на ръката иска отключване на плащанията
2. Стартирането на услугата с двойно натискане на долния бутон е много удобно!
3. Не съм имал отказана транзакция, след първите опити. Но там стана ясно, че не знаех какво точно трябва да правя, за да активирам часовника в режим на плащане.

С Curve услугата си работи отлично и имам възможност да сменям картите. За (малки) плащания, при които нямам клиентска карта е най-удобно, защото не се налага да вадя портейл/телефон. В някакъв момент веригите ще добавят клиентската карта автоматично, но това няма да е скоро.

Доволен съм.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

"1. Часовникът разпознава кога е свален от ръката и включва защита. При слагане на часовника на ръката иска отключване на плащанията"

Тук просто иска да се въведе веднъж пин код след като си го сложил обратно на ръката. След въвеждането му повече не би трябвало да те пита за пин до следващото сваляне.

С други думи като сложиш часовника обратно на ръката можеш още в този момент да го отключиш не е нужно да чакаш до първото плащане. Така като дойде момента да плащаш си действаш директно с долния бутон.



Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 7
Цитирай

Точно така, при поставянето на ръка директно ми иска да го отключа, след което не ми иска въвеждане на код/патърн при плащане. Което е много удобно!

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • bhayduko
Цитирай

Може ли да споделите повече инфо за живота на батерията, след няколко месеца неуспешни опити с gw3, после gw4, буквално ми писна да го зареждам на няма и 2 пълни дни. То поне да се зареждаше за час .....


Та питането е следното:
- при ползване на есеншъл режима от 22.00 до 8 заранта
- Spo2 - само ръчно
- стрес - само ръчно
- пулс на 10 мин (примерно)
- следене на съня
- по 20-30 нотификации на ден
- 1-2 кратки разговора през часовника
- 1-2 разплащания

Какъв реален живот на батерията мога да очаквам ?

p.s. и време за зареждане от да кажем 20-25% до 100 ?
Цитирай

В най-добрият случай ще спечелиш няколко часа.
Ще се лешиш от удобният безел, по-хубавият дисплей, много по-добрите настройки на приложението, по интуитивните менюта в часовнка-карти и уджети. Няма кръвно и екг, колкото и фалшиви да са Smile
За зареждането не помня, но и там не е китка, не е и безжично, със сигурност не е бързо
[-] 3 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Dowper, emzo, jayteedee
Цитирай

Това чаках. Остава да тествам.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2021-09-21, 10:02:47)jayteedee написа:  Може ли да споделите повече инфо за живота на батерията, след няколко месеца неуспешни опити с gw3, после gw4, буквално ми писна да го зареждам на няма и 2 пълни дни. То поне да се зареждаше за час .....


Та питането е следното:
- при ползване на есеншъл режима от 22.00 до 8 заранта
- Spo2 - само ръчно
- стрес - само ръчно
- пулс на 10 мин (примерно)
- следене на съня
- по 20-30 нотификации на ден
- 1-2 кратки разговора през часовника
- 1-2 разплащания

Какъв реален живот на батерията мога да очаквам ?

p.s. и време за зареждане от да кажем 20-25% до 100 ?

2 дни, може би 2,5 дни с този начин на употреба. Моето ползване е подобно, но нямам пулс, разговори и следене на съня - 3 денонощия обикновено. Времето за зареждане е около час и нещо от 20 до 100%, но не съм засичал точно. За съжаление няма никакво бързо зареждане.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • emzo
Цитирай

Задава се нова версия с подобрения 4100+ процесор :
[Изображение: facl52igwoo71.jpg]

https://www.notebookcheck.net/YouTuber-l...925.0.html

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай

(2021-09-21, 10:02:47)jayteedee написа:  Може ли да споделите повече инфо за живота на батерията, след няколко месеца неуспешни опити с gw3, после gw4, буквално ми писна да го зареждам на няма и 2 пълни дни. То поне да се зареждаше за час .....


Та питането е следното:
- при ползване на есеншъл режима от 22.00 до 8 заранта
- Spo2 - само ръчно
- стрес - само ръчно
- пулс на 10 мин (примерно)
- следене на съня
- по 20-30 нотификации на ден
- 1-2 кратки разговора през часовника
- 1-2 разплащания

Какъв реален живот на батерията мога да очаквам ?

p.s. и време за зареждане от да кажем 20-25% до 100 ?

Аз със пуснати Spo2 и пулс постоянно без есенлъл Мод спокойно изкарвам два дни. Известията са много над 20-30 на ден. Ако пускам есенлъла за през ноща сигурно и три ще станат. Рекорда за батерия ми е 6 дни но тава беше предимно на есеншъла.
За зареждането ми е все тая защото повечето пъти го зареждам вечерно време.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

(2021-09-22, 10:41:03)bobybc написа:  Задава се нова версия с подобрения 4100+ процесор :
[Изображение: %3E]

https://www.notebookcheck.net/YouTuber-l...925.0.html

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Тихомълком са подмемили 4100 с 4100+ и на Watch 3 PRO и на Е3
Цитирай

И в същия сайт има статия, че нищо не са подменяли Wink


Има ли опция в настройките, да не известява на часовника, докато е включен екрана или се ползва телефона ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)