Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TicWatch Pro 3

Моето мнение е, че не е по-зле от Pro 3,а че е твърде еднакъв с него. За поддръжката да не говорим.
Вероятно ако беше излязъл по-рано сребристия вариант на Tick Watch 5, преди да взема GW6 Classic, аз поне нямаше да се замисля, именно защото съм доволен от моя Pro 3 и вярвам, че и този щеше да отговори на 90% от изискванията ми, но търсех нещо различно и за това не се реших на 5-цата в черен цвят по "онова време" на моята поръчка.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • emzo
Цитирай
Аксесоари

(2023-11-26, 22:11:42)Изобщо не е по-зле, напротивemzo написа:  Tw5 е по-зле или просто не си заслужава смянатв от tw3 ?

Изобщо не е по-зле - напротив. Всичко му е по-добро и като цяло е най-добрият WearOS днес като хардуер. Включително и цената от Ali в момента:

[Изображение: 2023-11-27-10-47-42.png]

ОБАЧЕ.... Mobvoi са пословично зле с ъпдейтите си, TWP 3 си седи с последен ъпдейт от 2021 и outdated WearOS... само обещават, но нищо не правят. Досега тези часовници работеха с WearOS app от Гугъл, новите системи вече работят с app от производителя. Този на Mobvoi е адски ретро и зле направен - не че не работи, но си е китайщина, примерно Zepp е на светлинни години напред.
TWP5 излиза с WearOS 3.5 и без Google assistant ако ти е важно. Заради двойният дисплей имат проблеми да минат на WearOS 4 засега, за асистента уж работят с Гугъл да го сертифицират и пуснат. Но както знаем от предният модел - може и да останем без нищо или макс 1 major update. Ей това ме дразни, иначе е супер часовника и съм убеден, че може да постигне 4+ дни батерия със същото ползване като TWP3.
Реално ако не си имал TWP3, новият модел е супер избор. Дори в момента гледам тая цена от 422 лв и още ме сърби да го видя на живо.  Bu

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • emzo
Цитирай

Аз си ползвам тик уотча 3 и съм горе долу доволен. Всичко което ми е важно работи - разплащания, нотификации, чат пат фитнес функциите. Махнал съм всичко което можах от Мобвий и ползвам гугълските алтернативи. За спане, будене, спорт имам ми банд, часовника е прекалено грамаден за това.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Май ще доживеем WearOS 3 ъпгрейда - уж са го пуснали или го пускат всеки момент.

Цитат:1. Checking Your Watch Build Number and Phone Compatibility
To upgrade to Wear OS 3, please ensure that your current watch's build number matches one of the following:

PMRB.220703.001 - моят е от първите и е тази версия
PMKB.211102.004
PMKB.211102.002
PMRL.220704.001

2. App and Data Availability After the Update
Please be aware that the update will perform a factory reset on your watch, and this action cannot be undone. Consequently, all non-Tic third-party apps and the data contained within them will be erased. Rest assured, all your TicHealth, TicSleep, and TicExercise data, which was uploaded in the Mobvoi app, will be securely stored and seamlessly synchronized with the new companion app. This synchronization process will be completed within one week after the update. Some of our in-house developed apps, such as Mobvoi Voicememo and TicHearing, will no longer be available on your watch after the Wear OS 3 update.



Certain third-party watch apps on Google Play may not be compatible with Wear OS 3, which means you may not be able to reinstall them post-update. Please note that Google Assistant will not be available after the upgrade, and Google Maps and Google Wallet will not be accessible for iOS users following the update.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • jivkojj, Monipeev
Цитирай

Дано да се случи, но дано и да не е само отбиване на номер за пред потребителите за да им угодят на ежедневното мрънкане за Wear OS3.
Дано не е бъгава и недоизпипана версия, водена от 3 годишни обещания за актуализация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Може и да не се случи точно сега ъпдейта...

Wear OS 3 finally coming to TicWatch Pro 3 and TicWatch E3 over the next 1-2 months

Цитат:Mobvoi’s Wear OS 3 upgrade is available to the following TicWatch models. The rollout begins “prior to December 25” and will be made available to all users over the next 1-2 months, a spokesperson confirmed to 9to5Google.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Днес започва ъпдейта за Pro 3 и Ultra, ще е WearOS 3.5 - ЛИНК

Това е от бета програмата, макар че из нета почнаха да я пускат да се хвалят Big Grin.

[Изображение: img_20231216_094308-jpg.1148559]

Да видим на какви вълни ще го рилийзват и кога ще ни споходи и нас.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 3 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • emzo, Monipeev, sapiora
Цитирай

Е, все пак в крайна сметка има някакво раздвижване. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Има, доста народ е ъпдейтнал вече, но е тегаво - часовника на зарядното, BT задължително спрян, леки магии на ъпдейт скрийна за да захапе... може би...
Не е точно безпроблемен процес, но поне ни е ясно, че друго следващо няма да има и квото такова :

Пиша си сам, но поне някой чете... Big Grin
С доста врътки и псувни (типично за Mobvoi) и мен ме огря днес ъпдейта:

[Изображение: 20231220-092703.jpg]

За да сработи се наложи да ресетна часовника и после да тапвам много пъти на този екран с изключен BT и закачен на WiFi:

[Изображение: 411001164-3561698757376185-4374408012531114059-n.jpg]

Освен по-актуалният интерфейс и нови нелоши уочфейсове, това, което най-много ме кефи е, че Gboard може да отговаря на български и дори voice typing-а работи супер! Съобщенията от Вайбър се виждат едно под друго както в клиента и могат да се проследят заедно с отговорите...
Функционалността на долният бутон заминава както си пишат от производителя, задържането не прави нищо и не може да се къстъмизира.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 5 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • ganchev, jivkojj, milss, Monipeev, sapiora
Цитирай

(2023-12-19, 18:19:06)stenlius написа:  ...
Функционалността на долният бутон заминава както си пишат от производителя, задържането не прави нищо и не може да се къстъмизира.

Button launcher дали ще сработи?

Sent from my SM-T970 using Tapatalk

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай

Тези най-накрая се сетиха, че може да има повече от 3 бързи бутона в падащото меню.
@bobybc За съжаление нито Button Maper, нито Button Launcher се показва след търсене в Гугъл Плей за инсталиране в часовника, иначе бих експериментирал.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Мерси колега. Като намеря малко време ще се пробвам да ъпдейтна и моя тикуотч.
Доколкото разбирам обаче изчезва и 2то натискане на долния бутон, дето пали разплащането? Ако е така, ще се замисля, че сега зимата ми е супер удобно - паля и плащам през ръкава на якето даже и с ръкавици.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Button launcher пишат, че работи, но се сайдлоудва. Има и някакъв уърк араунд за Assistant, пак сайдлоуд. Не съм ги тествал и двете.
Долният бутон е сингъл тап за recent apps, дабъл тап за previous app - това е.
Essential mode ми е настроен да се пуска в 0:30ч и да излиза от него в 7:30ч - досега работеше без грешка. Тази сутрин намерих часовкника угасен върху зарядното - не е излязаъл от Essential и е имало Power off явно. Ще тествам пак следващите дни.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • jivkojj
Цитирай

При мен излезе без проблеми от Essential тази сутрин.
Просто след актуализацията ги настроих отново часовете.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • stenlius
Цитирай

Тази сутрин и моят си излезе нормално от Essential.

Това се твърди, че работи и за TWP3 - на който му се занимава може да тества:


S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

След ъпдейта не мога да свържа часовника с телефона. Махнах WearOS, инсталирах Mobvi Health; ресет на часовника, по някое време телефона изпищява, че има часовник наоколо, пита за блутут кодове, потвърждавам аз. Започва нещо като синхронизация: на телефона има анимация, на часовника също .. и до там. След 2-3 мин. казва че не се е получило, да ресетна часовника до фабрични. Правя го и пак така. 2 чсаса вече се занимавам и нищо. Някой да има идея как да ги свържа 2те устройства?

Edit: как се решава проблема, в по-следващия пост.
Цитирай

Да не си с P30 Pro? Че видях във FB групата такъв проблем с този Хуавей...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Да, с Хуавей Р30. Реших проблема - не е достатъчно само да деинсталираш WearOS, трябва и да махнеш часовника от там. След това се закачи без проблем.
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Да, някъде в инструкциите пишеше да се Forget-не часовника от WearOS апа първо. Явно на Хуавеите е критично това действие.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • jivkojj
Цитирай

Благодарение на stenlius от няколко дни съм с часовника, но чак днес забелязах, че китайците са достигнали нови висини на наглост.
Да ти искат пари, за да можеш да си гледаш твоите данни. 
Не знам дали пък не е само за нови потребители от еди-коя-си-дата, защото реално моят акаунт е от няколко дни.        


Прикачени файлове Миниатюри
   

Google Pixel 6a
Цитирай

И при мен е същото, но и аз имам акаунт едва от както ъпдейтнах преди 2 седмици. Не, че бих легнал с този грамаден часовник със стърчащи копчета да спя де.
Пс. За тази цел преди време ползвах miband със sleep as android. Доста интересни статистики се получаваха, но после ми писна да се занимавам.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • slavkov
Цитирай

(2024-01-05, 19:03:39)jivkojj написа:  И при мен е същото, но и аз имам акаунт едва от както ъпдейтнах преди 2 седмици. Не, че бих легнал с този грамаден часовник със стърчащи копчета да спя де.
Пс. За тази цел преди време ползвах miband със sleep as android. Доста интересни статистики се получаваха, но после ми писна да се занимавам.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Аз съм свикнал да спя с часовник и не ми прави впечатление. Но това за статистиката направо ме разби. Голяма наглост

Google Pixel 6a
Цитирай

Аз не спя с часовник, но пробвах снощи с TWP5 - в приложението всички статистики за съня са видими, не иска пари. Не знам дали защото акаунта ми е доста стар или е свързано с модела...
Но тези часовници не отчитат точно, не бих разчитал на това. Будих се поне 3 пъти, часовника е отчел REM и 3-те пъти, без awake.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • slavkov
Цитирай

След сериозна комуникация в продължение на няколко дни и 10-на изпратени скрийншота и видеа, най-накрая си признаха:
Hello

Thank you for your reply.
We're sorry it is normal that if you want to see the analysis report, you would be required to upgrade to membership.

Thank you for your understanding, patience, and unwavering support. If you have any queries or require further assistance, please do not hesitate to reach out to us.

Google Pixel 6a
Цитирай

Забелязах и друг недостатък на Mobvoi Health. Преди с Wearos часовника се вързваше с телефона през WLAN. Така можех да си оставя телефона и да се мотая из фирмата като през това време получавах съобщения и нотификации, че някой звъни. Вече това не работи. 2те устройства трябва да са близо да се вържат през bluetooth Sad

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)