Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TicWatch Pro 3

Кешовицата умира. Колкото и да ни се струва, че България изостава в безкешовите плащания, банковата система е под голям натиск от финтех компаниите, а самите банки са много ОК за е-парите. Та не са решили, не са махнали копюрите. В няколко държави в Европа все по-рядко се намира кешово плащане, а на места изрично пише, че важи само плащането с карта, която също е на път да изчезне до няколко години.

То проблемът е, че Google не си обгрижват WearOS. Но ще им се наложи, ако искат да имат пазарен дял.

3 дни батерия са смях. Добре че Apple са скръндзи, а Самсунг ги копират, та за момента уж батерията няма значение. Ама има, много хора се насочват към часовници със седмица-две живот на батерията. Чакам и това да се подобри.

И един въпрос: Как уочфейсовете за WearOS? При самсунг има много добри, които ми радват окото. Порових се из плей стора и не видях нещо, което да ме впечатли.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
Аксесоари

То тия 3 дена са недостижими все още за всички други андроид часовници. А и за този не знаем със сигурност @Monipeev още не ни е потвърдил.
Цитирай

Нормално е да са недостижими, защото е наистина смарт часовник с тежка OS - не е като другите стил фитнес тракър с нотификации. Моят Хуавей дори и след 2 год пак си изкарва 2 до 3 дни без AOD и 1 до 2 с AOD.
За тик-а 3 дни според мен също ще са таван ако се ползва по предназначение.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Няма да са никакъв таван. 3 дни се постигат без никакъв проблем на този модел на 100% освен ако не се ползва АОД на АМОЛЕД-а. С всичко друго включено и с по 1 час тренировка си изкарва 3-те дни. И 5 ги докарва с не много зор, например ако не тренираш и ако вечер го слагаш на есеншъл режим (който продължава да си траква съня + пулса, но без SpO2)

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Здравейте.
Да, възможно е да са таван, но за мен мога и още, поне при мен ще си ги прави спокойно с нормалното за смарт часовник предназначение в ежедневието ми.
Аз определено съм доволен от батерията и използването й от приложенията и сензорите в часовника, като се има предвид, че предходния ми часовник беше на зарядното всяка вечер.
Тук мога спокойно да тръгна сутринта с 30% - 35% и знам, че ще ми изкара до вечерта, нещо което преди не си позволявах.
Не го включвам на есеншъл режим, просто си се прехвърля на FSTN след изгасване на амолед дисплея.
Сутринта тръгнах с 55%, сега е на 30%, но конкретно днес не бе така натоварен. :-)
Друг е въпросът, че не го оставям на мира нито една вечер откакто съм го взел, за да тествам някой и друг фейс или приложение, освен иначе наистина многото известия и обаждания, които обикновено получавам през деня по време на работа.
Не ме разбирайте, че ползвам часовника за разговори през него, случва се евентуално по един път на ден и то ей така за пробите просто.
Онтосно лицата за часовник, има много, които ми харесват и са добре оптимизирани от към батерия.
Моите предпочитания са за лоце2,което наподобява класически стил, но разбира се с някои вмъкнати смарт опции като скрити бързи "бутони" за телефонният указател или друго приложение, показване на време, сърдечен ритъм и т.н.

За момента редувам и залагам на лицата:
Ultimate Watch 2, който има изключително много опции за настройка и персонализиране. За съжаление е платен, но смятам, че си заслужава всяка стотинка.

Другия, който ми харесва, е с подчертано по-съвременен дизай, но с достатъчно полезни опции и възможност за персонализиране на бързи бутони, цветове разбира се и още неща, е Marine Commander.
Всеки има различни предпочитания, но ако започне човек да разглежда от изключително многото съществуващи лица за Wear Os, то нямат край като видове и възможности за тази операционна система.
В крайна сметка часовника е "страшна краста" с тези си опции за персонализиране и определено ставаме деца, щом се докоснем до него, именно поради многото приложения и лица за тестване.
:-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • nowhere, rumo
Цитирай

Така и трябва, затова е смарт да има пълен набор от приложенияза улеснение ( или поне занимавка) и лица за персонализация.
Аз затова и ползвам само такива, макар и да имам една торба класически.

За лица си плащам без да се свеня- само да ми хареса и го взимам. За всички платформи имам по 5-6 до 10 платени и заводски не ползвам
Специално за wear os съм си платил watch maker premium и от там имам достъп до хиляди качествени и вече безплатни, на цената на няколко отделни платени. Отделно, ако му се занимава на човек си има вграден инструмент за създаване на саобствени цифери.
Напоследък се изтарикатиха и пуснаха и вип версия, бая по-скъпа, но няма и смисъл от нея
Цитирай

О разбира се, още преди доста време си позволих премиум версията на Watch maker и до сега на предния часовник ползвах лица от него или ако ми омръзне нещо, много рядко и от Facer.

П.п. Много е хубаво, че при лицата има и възможност за тест с временно инсталиране на часовника, за да може човек да прецени дали му харесва и дали и доколко е функционален за теб, преди да платиш.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Мисля, че ще е полезно: https://www.facebook.com/groups/29526794...276313343/

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Токущо звъннаха от DHL - часовника си отива на митница и трябва да се освободи. Китаеца наистина е предплатил таксите ама си е разправия, трябва да им пращам пълномощно, документи, ЕОРИ, описание на артикула и материали, от които е направен... И няма да стане на 24, щяло да отнеме още 2-3 дни освобождаването.

Sent from my P30

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • nowhere
Цитирай

Току що и аз приключих този разговор. Big Grin Е, не е чак такава болка за умиране, единственото кофти е, че трябва да ходя да си вадя ЕОРИ номер. Всичко друго става онлайн за 10-15мин. макс

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Има и други кофти моменти... Както и да е, почва се. Ако знаех, че ще трябва да се оправят документи, нямаше да го поръчам със сигурност.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Кои са другите кофти моменти, освен че се удължава с 2-3 дни доставката?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Виж си фактурата в мейла от DHL и после копието на поръчката, което ще им пратиш.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

От DHL митническото обслужване казаха, че няма значение, поне този, с който говорих де.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Аз ви казах, че няма да мине гладко митница от Китай.

Освен всички документи и усложнения ( само си представете, че не сте в София и сте карантиниран ) Има и едно много важно условие, което може и да се превърне в голяма финансова тежест 
Цитат:DHL: Магазинаж за пратка: 10 лв. без ДДС на ден и 0,20 лева на килограм на ден, след 3-тия календарен ден в който е престояла пратката в склада ни.

А познайте дали ще я освободят за 3 дена. То само еори-то се вади по-бавно

Днес си получих една пратка от федекс, която престоя точно 20 дена! Ако и тая иде толкова това са още над 200лв!
Цитирай

EORI се вади веднага в митницата в София на летището, но трябва да се ходи до там. Но си прав, да, това не ме кефи и мен.
Аз имам, ще си пратя всички документи сега и да видим другата седмица.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Тя сега митницата е предполагам....по-бързо сигурно ще е онлайн
И аз пратих вече моите да видим кога ще дойде и след колко време ще я освободят
Цитирай

13:52 беше часът на билетчето ми за паркинга на летището, в 14:28 съм вкъщи с ЕОРИ номер. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Добре де, какво по-различно съм направил при поръчката, че да ми я доставят до 4 дни направо до бюрото.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

1. Не е била шипинг от Китай, а от UK/Poland/там каквито други опции имаше
2. Виж 1

Big Grin

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • nowhere
Цитирай

Тя твоята е отпреди 11 и е била оправена някъде
Аз предният пък като поръчвах предният модел пак от същият търговец и моята дойде у нас.
А бе пак добре, че наистина е поел таксите. Ще се разпавяме онлайн това е. И пак добре, че се свързват с нас още преди да е кацнала, да не се губи време
Цитирай

Именно, да не преувеличаваме. Голяма работа, че трябва с малко онлайн документи да се занимаваме, не е голяма драма. Нали си е платил таксите и ще ни ги донесат до вратата, каквъ е проблема? Че и ЕОРИ-то се издава за 10мин. ако нямате, а пък тези, които имате ехеее... даже не знам и какво го мислите.

Моят часовник е вече в София и пише, че е освободен от митница и ще бъде възложен за доставка.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

И аз получих току що имейл с митническата декалрация, което означава че трябва да е освободен и утре ще си го получа.
Дано, чак не вярвах ще дойде без перипетии и закъснение
Цитирай

При мен пише това:

Допълнителни подробности
За тази пратка е необходимо митническо освобождаване, различно от стандартното.
Следваща стъпка
По-нататъшната обработка ще продължи както е инструктирано от регулаторните органи. Представител на DHL ще се опита да се свърже с вносителя, в случай, че са нужни повече детайли

Та нещо не ми изглежда много добре работата Big Grin.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Това не е ли със стар час?
На моята статуса и е :
Цитат:Допълнителни подробности
Пратката е освободена от Митница.
Следваща стъпка
Освен ако няма внезапна проверка или спиране от друг контролен орган, пратката ще бъде възложена за доставка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)