Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TicWatch Pro 3

Не е много стар, след него няма друг. Ще се види утре явно...
"20:25 Local time"

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
Аксесоари

Дано получим часовниците првди локдауна.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Е моят го получих още по обяд. В Ст. Загора.
Цитирай

Късметлии... Big Grin

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

И ти ще го получиш бе споко, стига с тази мнителност. Big Grin

ПС. И аз си чакам моя, по всичко изглежда, че ще го получа утре.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Зор е, не се издържа Big Grin. Каишки искам да си поръчам, искам да видя оригиналната колко е добра първо обаче... Колко е бъгав часовника, колко е голям черният безел до екрана, ей такива неща, които се очакват от нова джаджа - скъпа играчка.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Аз си поръчах ето тази черната https://www.aliexpress.com/item/40002250...4c4dHBButh

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Поръчах няколко, като се придържах към идеята за различни от тази, която е на него.
Взех нещо с цвят кафе, сива, нюанс на зеленото, бордо също, за да мога от време на време да се съчетават с цвета на дадена дреха.
Иска ми се различния цвят на каишките от черен, да подчертае тъмния цвят на часовника.
Металните ги взех защото ми харесаха една две шарки и съотношението между два цвята, но не съм убеден, че няма да наранят иначе пластмасовия корпус на часовника. Ако се допират при с корпуса, ще ги ползвам с някой от другите ми часовници.
Стъкла също чакам, като вече почти за всяка поръчка имам известие, че уж била в държавата по местоназначение, но уви, смс от пощите няма, вероятно ще ми се изсипят наведнъж

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Спрямо 1-вият про модел, този работи изключително плавно и гладко. Не съм забелязал никъде лаг. Дори и тежките къстъм лица се зареждат мигновенно.
Гугъл магазина също отговаря веднага. На предният модел ( а и не само ) това приложение си е мъка зареждането му.
При звънене се появява контакта мигновенно, с еднаква скорост като на самсунга ми. Старият модел палеше дисплея след секунди.
Времето за подсетка на дисплея е коректно- колкото сек. са определени толкова си свети.
Реанжирано е менюто по друг начин - с по-големи и разбираеми икони. Не ми харесва обаче как се настройват отделните приложения за фаворити. Кофтито е както и преди, че почти всичко от мобвой и гугъл се дублира.

По-лек, по-тънък, измерва доста повече неща, но това са неща който се знаят.

И едно нещо, което спрямо първият е по-зле. Това е лсд-то. Направили са го много тъмно и часа на закрито е трудно видим. На старият се вижда почти до мрак. На този са му сложили подсветка, но тя е супер кратка и по-лошото е, че включва само, ако е изключен жеста за събуждане.

На пръв прочит това забелязвам. Добър е като цяло  ъпгрейта, ще гледам как е и батерията, че тя беше най-зле

Пс: на външен вид веднага го ъпгрейтнах с една тъмно червена самсунов тип верижка. Имам още оранжеви и сини и пр, по-добре изпъква черният корпус.
По-интерсното е, че имах поръчани за SGW 3 3 метални ринга/ безели. Като ги наложих на този и на размер заспаха.
Утре ще пробвам да лепна единият да видя как ще стой, че не харесвам чисто черни корпуси, а и ще пази и дисплея
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Monipeev, nowhere
Цитирай

За безела нямам търпение да покажеш как стои и да си дадеш мнението разбира се.
Много ги заглеждам, но пуста липса на близък с такъв часовник и не ми се рискуваше да взема.

П.п. Дори при възможност, ако би могъл да направиш снимка просто както е наложен безела.
Вероятно си се заиграл с играчката, така че когато ти се отдаде пролука във времето. :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Най-после ми освободиха пратката от митницата. Скоро, скоро... my PRECIOUS!!! Big Grin Нямам търпение да сравня със Samsung-a.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Искам и аааааааааааз Big Grin

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Eто как стой безел за самсунг 3
На форма и на размер 1:1. Проблема при тик-а е, че безела му е много тънък и с остър ръб. И не е ясно с времето като почне да влиза под ръкави и пр да се закача тук там доколко ще издържи. Те заради този минимален безел сигурно няма оригинално такива протектори за този модел
   

На 1-вото галакси, като залепих и след около месец реших да го сменя с друг се оказа, че за да го махна трябваше да прекарвам трикотажно ножче межу тоя ринг и оригиналният безел. Толкова яко държеше.

Нещо му е много слаба вибрацията. Направо си пропускам съобщения. Не виждак къде може да се ъпне, даже и в девелопър менюто няма опция, а не ми се слага 3-та програма затова. Някакво решение без външна програма?

И отново за лсд дисплея. Не ми ясно защо толкова са го затъмнили, та можеше направо да го махнат. Почти не се вижда! какъв е смисъл да е АОД, като е толкова тъмен. Ето как е сравнен с на старият модел. То дори на снимката изглежда далече по-добре. Но на датата примерно се вижда каква е разликата.

За батерията нещо ме съмнява към момента да си ги прави 3-те дена. За няма и 24ч и в момента е на 64%. Снощи спах с него ( което няма да се повтоти) и беше в самолетен режим. За 8ч са паднали 4%. Обаче даже е усплял да се ъпдейтне през това време. Явно беше свалил ъпдейта предварително и е решил да го инсталира през нощта.

Давайте да споделяме ценни програми, за неща който трябват, а по дефолт ги няма

За музика пробвах 2.  Wear Media и Navmusic. И 2-те трансферират музика ( а и не само) безжично между тела и часовника. Платени са, като 2-рата е 30 дена фри ( не е ясно колко ще стува после) и има "карта" което е ок. Wear Media върши работа и в безплатният си вариант


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Monipeev, stenlius
Цитирай

За батерията писах по-напред, и аз не вярвам 3 дни да направи. Ревютата винаги лъжат за съжаление...
За дисплея и виброто много кофти, на хуавея ми вибрацията е много силна и се усеща безпроблемно. Нямаш ли в Apps&Notifications в Settings поне vibration pattern?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • rumo
Цитирай
Thumbs Up 

А вярно, че там и е настройката . аз къде ли не се навирах. Интерсно че там на която и от 3-та вида да сложа все ми се струва ок. А релно при събитие, когато вибрира веднъж ми е слабо. Сега я насройх на 2-на да видим

На дисплея не съм му махнал лепенката, но не мисля че ще е от нея. Би трябвало да е абсолютно прозрачна.
Цитирай

Аз сега ще я махна моята, дойде най-сетне Big Grin.


Вибрацията е високочестотна, затова може би не се усеща много добре.
[Изображение: 97ab7b6dac7538cb3e6e656d177424a9.jpg]


EDIT: Тоя LCD не се вижда грам, ужас е. В мрачна стая е абсурд да се види нещо на него...

Sent from my P30

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Имаше мнения, че LCD-то не се вижда много добре. Явно хората са били прави. Дали да се надяваме да поправят проблема софтуерно или всичко е хардуерно?

Cognosce te ipsum!
Цитирай

@rumo, Буквално става друг часовник с този безел и сменената каишка.
За вибрацията:
Усещам всяко вибриране, което не означава, че моя има по-силна вибрация разбира се. Настроено е на един път дълго.
За дисплея:
Не ми е направило лошо впечатление дали е твърде тъмен, защото при необходимост от това да видя нещо, което неминуемо налага повдигане на ръката, светва подсветката.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Е нали има подсветка за тази работа? То в мрачна с тая, ако няма подсветка така или иначе надали ще може да се види нещо.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

E трябва да си вдигнеш/свалиш и завъртиш ръката по определен начин за да има 2 сек подсветка... Малко е тъпо при наличието на дневна светлина или нормално осветление в стая егати Big Grin.
Факт е, че е зле дори на силна дневна - няма нищо общо със старият модел. Хардуерно е, има някакъв или анти-рефлексен или обратното - липсва подобен слой и е заради него. Аз лично го спрях след 30 мин употреба, предпочитам AOD хиляди пъти.
Часовника се усеща, че е правен от малка компания и има доста недоклатени неща софтуерно. Скролирането е ужас, тъча е супер чувствителен и вместо да скролира директно избира опцията, върху която е пръста. Анимациите по дифолт са настроени на 0.5х, което го виждам за първи път в андроид у-во - явно за да изглежда още по-бързо и мазно менюто Big Grin.
Авто яркостта не е готино направена също, има само 3 степени. Основният дисплей заради този слой/липса на слой не е много добър, но и на стария беше подобен.
Иначе е качествено направен на вид, тънък, каишката е хубава, мека и работи прилично бързо.
Не съм тествал друго, харесва ми на вид и ми е удобен, но имат още много път да извървят, хуавея ми е по-добър във всичко освен бързината.

Едит: сега се светнах, LCD-то е трансрефлективен дисплей като на старите часовници на Xiaomi. Когато има светлина директно към него под определен ъгъл се вижда, иначе не. [Изображение: 068d15b596fd8b577b8b9995e08173f4.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Е та това е супе добре, значи би трябвало и да се вижда много добре в добре осветена стая, тъй като работи по този начин - светлината се "отразява" в него. Но иначе да, такъв е наистина, това е от новината на ГСМ Арена: " This display is backlit in the new TicWatch Pro 3 but is otherwise transflective – so it’s always visible."

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Именно, това го споменават и в повечето от видео ревютата из Интернет.
Не знам защо са се спряли на тази технология, но и не я намирам за минус.
Именно когато съм навън, разчитам на тази му характеристика. За помещение вече е ясно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Имал съм Амазфит Бип и той беше само и единствено с такъв дисплей (и с подсветка разбира се) и ако трябва бъда честен, бях приятно изненадан от тази технология. Но ще го видим тук как е. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Бип-а още го имам и неговият дисплей се вижда много по-хубаво в стаята спрямо Тик-а. Затова написах под определен ъгъл за Tic, Bip се вижда независимо от ъгъла, Tic само в едно положение.

Sent from my P30

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

То и на старият е рефлексно, но е по-светло и се вижда много по-добре. Даже и в момента е на 1м от мен и го виждам по-добре отколкото този новият на ръката ми.
Много са го затъмнили, за да контрастира амоледа ( предполагам) , като е така по-тъмно лсд-то. На старият ми бледнее.
А целият часовник така изглежда по-тъмен, което сигурно им се вижда по-естетично.
Прилича на стелт...и толкова се и вижда Smile

Иначе в менютата нямам никакви проблеми при скролиране. Всичко си е ок. Единствено имам проблем при разместване на приложенията. Там няма оправия кога отива надолу, кога нагоре не мога да ги наглася въоще и се отказах. На стария със задържане и си ставаше фаворит и се качва най-отгоре и готово

Лично на мен опциите за подсветката са ми +
3 вида са все пак към автокорекцията и вършат работа. Ако се изключи адаптивната подсветка на ръчно можеш да си го нагласяш колкото искаш. И тогава в тогалите се явява опция за настройката и с +/-
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)