Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TicWatch Pro 3
#26

Да, и ти си прав в голяма степен. Моите колебания са строго лични и субективни. Взех си смартуоч за да пробвам. В началото бях много ентусиазиран, но с времето му ползвам все по-малко функционалности. Но това е друга тема.

TicWatch 3 Pro си е много добър, дори в сравнение с уж най-добрите. Което е супер, тъй като трябва да има конкуренция! Надявам се да продължат да се развиват! Има остра нужда от истински смарт часовници с добра батерия. Моят психологически минимум е 1 седмица, но и това е друга тема. Ще го мисля, има време до 11.11


Cognosce te ipsum!
Цитирай
Аксесоари
#27

Да и аз съм донякъде като теб, ползвах Галакси Уоч 42мм и 46мм и както сам отбеляза, с времето започнах да му ползвам все по-малко и по-малко функции. Затова и съм фен на Хуауейските, защото имат всичко което най-много ми трябва лично на мен, а именно добра батерия, да си получавам известия, да мога да говоря през него, да ми мери пулса и да ми следи съня. Но пак се замисля, че от друга страна не е лошо да имам всички функции, ако ми потрябват. И при факта, че Тикуоча може да изкара 5 дни (при включване на есеншъл режима вечер преди сън, който отново мери пулс, СПО2 и съня) започва още повече да ме блазни.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#28

SpО2 гълта страшно много ток. На феникс 6 топи батерията за седмица когато е включен. Инак има и опция да го мери само по време на сън.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#29

Аз принципно (ако взема часовника разбира се) мога и да го изключа. На мен специално не ми е особено важно.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#30

Полезно е над определени години по него може да се ориентира човек дали има сънна апнея, примерно. Нещо което трудно можеш да разбереш, без нарочни изследвания.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#31

Е да, така е, съгласен съм. Но все пак си изкарва 3-те дни дори и с включен СПО2 да мери на всеки час. Това не знам дали е полезно (на всеки час) но е максимума, който може да предложи часовника.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#32

Това за апнеята е много ценно и не ми е идвало на ум,ще го пробвам ,като ни пуснат непрекъснатото мерене на SpО2 Smile.Аз имам някои съмнения,защото като качество на дишането в мониторинга на съня ми дава доста зле 20-30 точки.Естествено съмненията ми не са само въз основа на това де.
Цитирай
#33

Намери някой приятел с гармин.
Там го мери нон стоп.
Цитирай
#34

(2020-10-30, 20:18:24)felipe написа:  Това за апнеята е много ценно и не ми е идвало на ум,ще го пробвам ,като ни пуснат непрекъснатото мерене на SpО2 Smile.Аз имам някои съмнения,защото като качество на дишането в мониторинга на съня ми дава доста зле 20-30 точки.Естествено съмненията ми не са само въз основа на това де.


Пуснал съм го да мери докато спя, така разбрах че имам наченки на апнея. Макар първо на жената и направи впечатление че хъркам силно, след което спирам да дишам за известно време. Меренето на сатурацията е полезна и сега с тия вируси и пневмноии които върлуват.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#35

Не се довяравй на гармин за това. Вземи си го измери с един ГТ2 да видиш колко е. Личните ми впечатления от 3 гармин устройства, които ползвах малко по-рано са, че не е ок. Вчера стана дума за същото в един друг форум и там писах това:


Цитат:Нормалните нива на SPO2 при здрав човек са 96-99% . Като ти показва 93% ( рядко стига до 95), което си е показание за вече болен човек. И то мерено на 3-ма човека и както казах 3 различни гармина няма как да е вярно. Тия нива са за хора болни от ковид и който са на кислородна терапия вече.
Гармините го мерят как да кажа импулсно- мери около минута, през което време няма никаква стойност и после изплюва едно число - 94% и толкова. Една вечер ми го даваше 86%, а то наистина е най-важно през нощта да се мери, докато спиш- тогава и се откриват проблемите.
Хуавеят го измерва продължително и го виждаш реално как мърда 98-99-97-98....
[-] 4 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Dowper, emzo, felipe, kery70
Цитирай
#36

Ами оказа се вярно, правих си изследвания в болница, два дни. И сега ми предписаха да спя с маска. Сатурацията на моменти ми пада само през ноща докато спя. През деня е ок, 96-97. Та смятам че часовника си мери относително вярно. Пулсомера също му е доста точен, хващам го с апарата за кръвно.
Цитирай
#37

Цитат:Вчера стана дума за същото в един друг форум и там писах това
Кой е този форум...ако нещо не те притеснява да ни кажеш де Smile
Иначе хубаво че стана на въпрос,ценни работи научих тук Buga
Цитирай
#38

В Алиекспрес почна промоцията. Както и подозирах, доставка само от Китай. Иначе с купони докарвам цена от $251. Цената е добра, но вероятността за митница си остава...

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#39

(2020-11-11, 10:06:36)kayovas написа:  В Алиекспрес почна промоцията. Както и подозирах, доставка само от Китай. Иначе с купони докарвам цена от $251. Цената е добра, но вероятността за митница си остава...
Не, не остава, китаеца изпраща с DDP (Delivery Duty Paid) демек той си плаща всички такси и 100% идва без допълнителн итакси, директно на посочения от теб адрес по ДХЛ. Говорено е с него, даже колегата @Monipeev вече си поръча. Аз все още съм на кантар между него и ГТ2 Про.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#40

Ей така идва още по-добре цената на Tic-a:

[Изображение: 32261271.png]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • kayovas
Цитирай
#41

@stenlius, Благодаря, колега! Взех един, че напоследък Galaxy Watch ме разочарова. Изоставиха му поддръжката и почнаха разни досадни бъгове. Ще изчакам да получа този часовник и ще реша кой да оставя. Smile

Ще чакам от 11 до 20 дни.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#42

Дано наистина е DDP доставката, ще е супер. Иначе очаквам и в Амазоните да го намалят за Black friday, но не мисля, че ще стигне чак до 205 евро цената, колкото излиза сега...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#43

DDP е, имам го черно на бяло от китаеца и ме увери, че е така. Щом го е написал ще е така със сигурност.

Също така го питах за гаранцията и ми отговори, че ако се наложи да се ползва гаранция ще трябва да го изпратя до UK, като биха покрили част от доставката.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#44

Добре де това за доставката сигурно ли е?
Пише DHL. Никъде не е упоменато, че ще е фри. И мен това ме спира
Цитирай
#45

Да, никъде не пише, писах си с китаеца, Мони Пеев също. Няма да ви лъжем егати. Smile

[Изображение: 32261567_m.jpg]

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#46

Днес ми пристигна Honor Watch Gs Pro от Али-то, и нямаше митница. взех го директно от пощата, колкото си струваше

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#47

То за вас съм сигурен, че няма, ама за китаеца знам ли го кое от къде ще прати.
А и под 215евро не мога да го докорам. С всичките им там купони. не че и тази цена е лоша
Цитирай
#48

Е кво ти пука откъде ще го прати. Нали важното е да си го получиш без допълнителни такси? Пък той да се оправя щом е казал DDP. Преди няколко месеца по същия начин ми дойде един телефон. От Китай с ДХЛ и ми го донесоха до вратата. Изпрати го от Хонг Конг, отиде до Кьолн и от Кьолн пристигна в София, мина през митницата и ми го донесоха.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#49

Да бе така е, ако ще и от луната да го прати, само да не плащам митница. Въпроса е, че не е официално споменто, а по принцип не пропускат да го напишат с голям банер най-отгоре.
Ще видим има време до утре , може и да му пиша днес. Но и аз съм силно раздвоен между този и GW 3. Те други и не останаха...
Цитирай
#50

Е човек нали се сещаш, че ми е написал в съобщението, че е DDP. В случай на митница познай дали няма да ми възстанови парите за митница, след като изрично го е упоменал в съобщението. Плюс това телефона, за който споменах, също не беше написано в обявата, че е ДДП, а ми го написа в съобщение да ме увери, че няма да имам допълнителни такси. Наистина изглежда съмнително и не знам защо не го пишат, но няма да ви лъжа, играл съм го вече това. Предполагам е от някакви съображения за сигурност, нямам представа. Иначе аз съм раздвоен между този и ГТ2 Про, ама при кажи речи еднаква цена, нещо везните накланят към Тикуоча.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)